Прескочи до съдържание

Промоция на кенийските авиолинии


Препоръчани мнения

преди 1 час, Яничка каза:

 

@desislavna в момента е там. Деси, ако имаш минутка да дадеш актуално инфо 🙂

Да, с електронно разрешително се влиза вече в Кения, като то се носи разпечатано. Трябва да се подадат документите най-малко 3 дни преди датата на влизане в страната. Има линк и повече информация в темата за визите за Кения.

На летището е малко мудна процедурата с паспортния контрол, защото взимат пръстови отпечатъци. Не видях транзитната зона, но на излизане няма нищо освен няколко магазина на мобилни оператори и пет стола. 

Ние в Найроби не сме се разхождали и дори не минахме през него, но съм чела отзиви за еднодневно сафари и бяха добри.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 2.02.2024 г. в 14:37, margarettod каза:

днес реших да канцелирам и поискам пълно възстановяване на сумата

Току-що пoлучих мейл от mytrip за възстановяване на платената за билетите сума в пълния й размер от 644.46 EUR, които трябва да са налични в сметката ми до 5 работни дни. Имам и смс от банката за възстановяване на средства. Проверих - сумата е налична, но все още не е осчетоводена. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Обещах да ви държа в течение. Парите ми са възстановени в рамките на 5 работни дни и ги виждам в МС. Загубата ми е 40 лв. допълнителни услуги, които не се възстановяват. Нямам оплаквания от mytrip. За сега са коректни.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

@r_nikolov1, като излезе Кенийското промо, свързващите полети с Wizz/Ryan бяха скъпи и ти казахме, че цената им тогава не е показателна. Тогава Лутън - София, който ми трябва за връзка, беше 132£. Днес го взех за 18£. Плюс, че тогава часът му на излитане беше малко на кантар дали ще го хванем, но междувременно го промениха в наша полза. Просто пример :)

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Яничка каза:

@r_nikolov1, като излезе Кенийското промо, свързващите полети с Wizz/Ryan бяха скъпи и ти казахме, че цената им тогава не е показателна. Тогава Лутън - София, който ми трябва за връзка, беше 132£. Днес го взех за 18£. Плюс, че тогава часът му на излитане беше малко на кантар дали ще го хванем, но междувременно го промениха в наша полза. Просто пример 🙂

Чудесно! Чакаме и нашите да паднат, дебна ги…че към момента с Уиз ни излиза по-скъпо, отколкото с кенийците… 😬😁

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

А някой дали вече си е пуснал заявка за ета за Кения? Тръгнахме да попълваме формуляра и все си иска място където ще се отседне независимо, че е само дълъг престой на летището и за деня ще сме в Найроби. Приема ако му напишеш само Найроби или летището, но все пак имам едно на ум, че може да не им хареса и ей така да си дадем парите и пак да не стигнем да разгледаме. Ако някой вече е свършил тази работа или преди я е правил и може да сподели какво е писал, ще ми е много полезно.

Връзка към коментар
преди 8 минути , kavesy каза:

А някой дали вече си е пуснал заявка за ета за Кения? Тръгнахме да попълваме формуляра и все си иска място където ще се отседне независимо, че е само дълъг престой на летището и за деня ще сме в Найроби. Приема ако му напишеш само Найроби или летището, но все пак имам едно на ум, че може да не им хареса и ей така да си дадем парите и пак да не стигнем да разгледаме. Ако някой вече е свършил тази работа или преди я е правил и може да сподели какво е писал, ще ми е много полезно.

Мисля, че имаше опция за транзит , когато не напускаш летището и не се заплаща нищо.

Но ако ще ходите до Найроби нямам идея

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, kavesy каза:

Да, за транзит не се иска ета, но ние искаме да излезем от летището, специално го гласих дълъг дневен престой 😁😁 Мерси, все пак 🙂 

А, защо просто не резервирате през букинг хотел в Найроби с безплатна онулация и му ползвайте адреса. След като получите ЕТА за Кения, просто анулирайте резервацията.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Съгласна с горното мнение - правила съм го за US виза с произволен хотел.

 

Бтв да се похваля, че взех свързващите полети от Бг, нощувка не се налага в двете посоки и с малко магелански схеми целият билет до ЮАР ни

излиза 325€/човек с вкл. 20 кг. багаж от София 🙂

  • Харесвам 12
  • Браво 11
Връзка към коментар
преди 1 час, Яничка каза:

Съгласна с горното мнение - правила съм го за US виза с произволен хотел.

 

Бтв да се похваля, че взех свързващите полети от Бг, нощувка не се налага в двете посоки и с малко магелански схеми целият билет до ЮАР ни

излиза 325€/човек с вкл. 20 кг. багаж от София 🙂

Браво! Аз още умувам връщането от Лондон към София. Ще ми се още да падне цената, но на 6.05. не знам доколко би могла да падне предвид празниците...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 13 часа, Йосиф Милчов каза:
преди 21 часа, kavesy каза:

 

А, защо просто не резервирате през букинг хотел в Найроби с безплатна онулация и му ползвайте адреса. След като получите ЕТА за Кения, просто анулирайте резервацията.

 

преди 11 часа, Яничка каза:

Съгласна с горното мнение - правила съм го за US виза с произволен хотел.

Мерси, не се бях замисляла за този вариант. 🙂 Явно така ще го действаме за най-сигурно. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте!

Имам нотификация за промяна на часа на първия от четирите полета до Мавриций с един час.  Мейлът е от Кения еъруейс,не от посредника. Не мога да разбера,имам ли възможност безплатно да сменя датите на полетите ( което ме устройва) и изобщо направо с авиокомпанията да комуникирам или трябва да изчакам да ми пишат от  mytrip com. С оглед на цените на билетите, изобщо добра идея ли е да пиша на авиокомпанията?

Връзка към коментар
преди 5 часа, mamaivy каза:

Здравейте!

Имам нотификация за промяна на часа на първия от четирите полета до Мавриций с един час.  Мейлът е от Кения еъруейс,не от посредника. Не мога да разбера,имам ли възможност безплатно да сменя датите на полетите ( което ме устройва) и изобщо направо с авиокомпанията да комуникирам или трябва да изчакам да ми пишат от  mytrip com. С оглед на цените на билетите, изобщо добра идея ли е да пиша на авиокомпанията?

При мен уведомяването и всички действия бяха от  mytrip. Не бяха склонни на промени по мое желание. Или приемам предложеното от тях или канселирам. Избрах второто. Парите дойдоха бързо.

Връзка към коментар

При мен пък също имаше промяна в разписанието и веднага на 12.01 получих известие директно от кенийците. А познайте, кога получих известие от Budgetair? Едва вчера - 28.02!!! Първо си помислих, че има втора промяна, ама не - всички часове са както при известието от авиокомпанията. Та така де, явно при всеки е различно 🙂

 

Връзка към коментар

Благодаря за отговорите.

Сега загледах обстойно мейла и видях следното:

           IMPORTANT INFORMATION ABOUT YOUR TRIP THE AIRLINE HAS
           CHANGED THE TIME OF YOUR FLIGHT. PLEASE CONTACT US WITHIN
           5 DAYS IF THE NEW FLIGHT SCHEDULE DOES NOT SUIT YOUR NEEDS.

Значи ще пробвам да видя какво ще кажат. От друга страна в сайта на Kenya airways  има посочени контакти в България. Някаква идея дали ще могат да ми съдействат?

 

Screenshot_2024-02-28-19-26-16-267_com.android.chrome.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 28.02.2024 г. в 19:30, mamaivy каза:

Благодаря за отговорите.

Сега загледах обстойно мейла и видях следното:


           IMPORTANT INFORMATION ABOUT YOUR TRIP THE AIRLINE HAS
           CHANGED THE TIME OF YOUR FLIGHT. PLEASE CONTACT US WITHIN
           5 DAYS IF THE NEW FLIGHT SCHEDULE DOES NOT SUIT YOUR NEEDS.

Значи ще пробвам да видя какво ще кажат. От друга страна в сайта на Kenya airways  има посочени контакти в България. Някаква идея дали ще могат да ми съдействат?

 

Screenshot_2024-02-28-19-26-16-267_com.android.chrome.jpg

Аз също имам такова съобщение 

 mamaivy може ли да споделиш свърза ли се с представителите Kenya airways и какво е развитието  по казуса , един час промяна не ме притеснява но бих искала да знам какви са ми опциите. Благодаря 

Връзка към коментар
преди 11 часа, kadmira каза:

Аз също имам такова съобщение 

 mamaivy може ли да споделиш свърза ли се с представителите Kenya airways и какво е развитието  по казуса , един час промяна не ме притеснява но бих искала да знам какви са ми опциите. Благодаря 

Засега нямам опции. Свързах се с представителството в Бг и очаквам отговор. Жената,с която говорих е изключително любезна ,изпратих мейл с подробности и ще ме информира какво може да се направи. Като имам яснота,ще споделя. От mytrip информация нямам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам въпрос 🙂 Още от закупуването на билета имам надпис, който стои, че трябва да потвърдя нещо си (оградила съм го). Става въпрос за чекирането преди полета ли или нещо друго? Като натисна на линка "повече информация" ме праща на начална страница.

Екранна снимка 2024-03-02 111117.jpg

Връзка към коментар
На 2.03.2024 г. в 11:14, saved_ каза:

Имам въпрос 🙂 Още от закупуването на билета имам надпис, който стои, че трябва да потвърдя нещо си (оградила съм го). Става въпрос за чекирането преди полета ли или нещо друго? Като натисна на линка "повече информация" ме праща на начална страница.

Екранна снимка 2024-03-02 111117.jpg

Мисля, че е за чекирането. Друго и аз не намерих, а ако е нещо различно - лошо, че летим в неделя и нищо никъде не съм потвърдила. 😁😁😁

Но пък информацията за чекирането нищо за 7 дни не споменава. 
 

IMG_5381.jpeg

Връзка към коментар
преди 3 минути , kavesy каза:

Мисля, че е за чекирането. Друго и аз не намерих, а ако е нещо различно - лошо, че летим в неделя и нищо никъде не съм потвърдила. 😁😁😁

Но пък информацията за чекирането нищо за 7 дни не споменава. 
 

IMG_5381.jpeg

Да, разбирам, че и на теб ти излиза същия надпис, както при мен, така ли?

Ще очаквам с нетърпение да пишеш, че всичко е минало без проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

според мен не е за чекирането, някои по-апокрифни авиолинии искаха така да се потвърждава предварително и съобщението е останало кой-знае от кога и вече не е валидно, още повече ако линка не работи

може да звъннете да сте сигурни

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Аз  влизам само да кажа,че вече повече от две седмици нямам отговор на запитването си за променените ччасове до Kenya airways. Нито от българските представители,нито през контактната им форма. Малко разочароващо.

  • Замислям се 2
Връзка към коментар

И на мен ми промениха Мавриций с по час, но за такива дребни промени надали въобще се занимават или ще дават вариант за про-/отмяна. Прилича ми на разлика от лятното часово време в Европа, каквото в Кения няма. Даже гледам ми стои в профила, че съм приела промените, а това не съм правила. :smile3:
Ако не забравя, след края на март ще погледна във флайтрадар дали точно тогава полетът от CDG е с час по-късно (чисто да си потвърдя за себе си теорията за смяната на времето). Кацането на LHR също е изтеглено с час.

Свързващи билети и аз си купих вече, не за 10€ както ми бяха последните свързващи, но бива. Имам нощувка някъде в Париж и на връщане стоп с нощувка в Найроби. Този стоп е защото се падаха три полета за денонощие, а след подобен опит миналия месец отказвам вече такива.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Яничка
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.