Прескочи до съдържание

Промоция на кенийските авиолинии


Препоръчани мнения

преди 6 часа, vladko73 каза:

Здравейте,

Прибрахме се благополучно от Мавриций с Кенийците. Много път, ама много. Иначе Мавриций е прекрасно и диво място.

Първо да кажа за всички, на които им предстои подобно пътуване. За Найроби Кения НЕ е нужно да имаш виза. Минаваш само секюрити проверка след полета от Амстердам и си отиваш на гейта.

На отиване всичко си беше по разписание - От AMS до NAI - с Boing 787 на кенийците - храна и обслужване си беше Ок. От NAI до MRU 4:15 часа с Boing 737 с включен обяд на борда. Чернокожият персонал беше много любезен.

На вторият ден в Мавриций получихме имейл, че полета в 04:00 сутринта след 8 дни за Найроби е отменен и ни качват на друг полет на кенийците в 15;00 часа - с който полет изпускаме връзката ни за Лондон от Найроби и тогава ни предлагат да ни качат на British за тяхна сметка, но ни разделят компанията, с която дойдохме, приятелят ми, не му предложиха с BA, a чак на другия ден пак с кенийците и по този начин той загуби билета с Ryan до София и беше принуден да купува нов билет с нощния полет с Wizz от Лутън. На всички ни изгоря хотела в Лондон и така пуснахме жалба по имейл на кенийците за отмяна на полет, хотел, транспорт и т.н. като прикачихме всички документи на PDF и чакаме отговор сега от тях. През цялото време на почивката бяхме принудени да мислим как ще се приберем обратно и да се напрягаме с това, вместо да се отпуснем като на истинска почивка и непрекъснато да ми спамят с имейли пощата с всякакви техни щуротии. Не бих си причинил "лукса" да пътувам втори път с тях повече, но цената си беше много изгодна.

Вие направихте ли опит да комуникирате с тях ( как) ? И ние ще се прибираме със сутрешния полет и съм на тръни,да не говорим,че и стачки в Лондон се задават.

Ако някой е летял от Париж,моля да потвърди дали 1:40 Мин  като време ще ни  е достатъчно за трансфер ,ако кацнем навреме .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, mamaivy каза:

Вие направихте ли опит да комуникирате с тях ( как) ? И ние ще се прибираме със сутрешния полет и съм на тръни,да не говорим,че и стачки в Лондон се задават.

Ако някой е летял от Париж,моля да потвърди дали 1:40 Мин  като време ще ни  е достатъчно за трансфер ,ако кацнем навреме .

Добро утро, 

с нас директно кениийците си комуникираха по WhatsApp и имейл, а моя приятел през Budget, които не отговаряха въобще. Ние бяхме съгласни с BA да се приберем разбира са, само да не си изпуснем полета до БГ с Ryan, защото най-вече си си направил служебни ангажименти на другия ден и т.н.

За моя приятел питахме на гише в Найроби ако има едно свободно място да го вземат с нас, но за жалост BA беше пълен до горе. Предложиха му хотел в Найроби и безплатна виза, но той отказа, предпочете да дреме на летището ( каза ми ако бяхме в бяла държава разбирам, но сега предпочитам да си остана на летището, да се притеснявам ако не дойдат да ме вземат с кола сутринта и да си изпусна полета .....)

Ако в 4:00 си излетите от MRU нямате проблем за връзката с Лондон на кенийците смятам.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 30.04.2024 г. в 8:33, vladko73 каза:

Добро утро, 

с нас директно кениийците си комуникираха по WhatsApp и имейл, а моя приятел през Budget, които не отговаряха въобще. Ние бяхме съгласни с BA да се приберем разбира са, само да не си изпуснем полета до БГ с Ryan, защото най-вече си си направил служебни ангажименти на другия ден и т.н.

За моя приятел питахме на гише в Найроби ако има едно свободно място да го вземат с нас, но за жалост BA беше пълен до горе. Предложиха му хотел в Найроби и безплатна виза, но той отказа, предпочете да дреме на летището ( каза ми ако бяхме в бяла държава разбирам, но сега предпочитам да си остана на летището, да се притеснявам ако не дойдат да ме вземат с кола сутринта и да си изпусна полета .....)

Ако в 4:00 си излетите от MRU нямате проблем за връзката с Лондон на кенийците смятам.

И ние току що получихме съобщение от кенийците, че полета ни KQ275 от Мавриций за Найроби за утре сутрин в 4:00 е отменен. За момента никой не ни пише нищо повече. Чудя се дали да ходя на летището въобще.

 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение
На 29.04.2024 г. в 22:58, mamaivy каза:

Вие направихте ли опит да комуникирате с тях ( как) ? И ние ще се прибираме със сутрешния полет и съм на тръни,да не говорим,че и стачки в Лондон се задават.

Ако някой е летял от Париж,моля да потвърди дали 1:40 Мин  като време ще ни  е достатъчно за трансфер ,ако кацнем навреме .

Ако говорим за трансфер на летище Шарл Де Гоул - стори ми се перфектно организирано летище. Има и влакче за по-далечните гейтиве. Би трябвало да е достатъчно като време.

преди 15 минути , aladinoplus каза:

И ние току що получихме съобщение от кенийците, че полета ни KQ275 от Мавриций за Найроби за утре сутрин в 4:00 е отменен. За момента никой не ни пише нищо повече. Чудя се дали да ходя на летището въобще.

 

Ужас... Отивайте на летището и пробвайте междуврененно по Whatsapp с номера от техния сайт. Има си чакане, но вършат работа.

Връзка към мнение
преди 16 минути , saved_ каза:

Ако говорим за трансфер на летище Шарл Де Гоул - стори ми се перфектно организирано летище. Има и влакче за по-далечните гейтиве. Би трябвало да е достатъчно като време.

Ужас... Отивайте на летището и пробвайте междуврененно по Whatsapp с номера от техния сайт. Има си чакане, но вършат работа.

С малки деца сме и не е добра идея да прекараме толкова време на лиетището за спорта. Току що получих ELECTRONIC TICKET RECEIPT за полет от Найроби до Лондон, но за 22:30 утре.

 

Сигурно са ни пренасочили, но без да ни уведомят.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Направо ме заболява главата, като чета горните мнения. :huh: Дано всичко се нареди! 
Гледам във flightradar Найроби-Мавриций последните дни кога пускат Embraer 190, кога B788, кога нищо не пускат, кога закъсняват с по три часа... При мен в резервацията за места се предлагат двата различни самолета в двете посоки по тази отсечка.
За връщане си избрах вечерния полет от Мавриций с нощувка в Найроби (и виза), ама три полета с лондонския до София за ден много ще ми дойдат да стоя на едно място. Да видим с какво ще ме изненадат. :smile3:

 

 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, aladinoplus каза:

С малки деца сме и не е добра идея да прекараме толкова време на лиетището за спорта. Току що получих ELECTRONIC TICKET RECEIPT за полет от Найроби до Лондон, но за 22:30 утре.

 

Сигурно са ни пренасочили, но без да ни уведомят.

Успях с малко по-остър тона да пренасоча резервацията от Лондон за Амстердам по телефона. В началото се дърпаха. Там има полет час и малко след кацане с Bulgaria air. Стискайте палци.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Нашите полети от Париж до Мавриций бяха точни почти до минути. Нямаме оплаквания. Тръпна обаче с връщането как ще е. Хазяинът ни се смее даже, че не се знае дали ще си тръгнем от тук с KA. Пословични са. И всичко отменят в последната минута явно.

Бях питала за трансферното време в Найроби,че имахме 1.5 ч. между двата полета. Никакъв проблем нямахме. Минахме секюрити чека за половин час и докато се поразтъпчем обявиха бординга. 

преди 8 минути , aladinoplus каза:

Успях с малко по-остър тона да пренасоча резервацията от Лондон за Амстердам по телефона. В началото се дърпаха. Там има полет час и малко след кацане с Bulgaria air. Стискайте палци.

На кой телефон се свързахте? Това е просто ужасно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 43 минути , mamaivy каза:

Нашите полети от Париж до Мавриций бяха точни почти до минути. Нямаме оплаквания. Тръпна обаче с връщането как ще е. Хазяинът ни се смее даже, че не се знае дали ще си тръгнем от тук с KA. Пословични са. И всичко отменят в последната минута явно.

Бях питала за трансферното време в Найроби,че имахме 1.5 ч. между двата полета. Никакъв проблем нямахме. Минахме секюрити чека за половин час и докато се поразтъпчем обявиха бординга. 

На кой телефон се свързахте? Това е просто ужасно.

For further inquiries on your booking, call us on +254 734 104 747

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Засега съм 1447 BGN назад+ 1 работен ден. Да се надявам, че ще платят нещо, въпреки че нямам големи надежди.

На телефона ме държаха 20 мин. Добре, че беше този на рецепцията на резорта, а не мобилния ми....

Полетът от Найроби е на KLM. Дано са по-точни.

 

Ще пиша като се преберем.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение

Отдавна не съм имала възможност да влизам и съм изпуснала голямото забавление. Да споделя все пак набързо и моят опит от началото на Март до Занзибар. 
На отиване полет от Дъблин, който не стигна на време в Лондон за връзката с Кенийците, които в последствие се оказа че изобщо нямат представителство на Хийтроу. По телефона са крайно безполезни и след 2-3 часа препускане от терминал на терминал и от авиолиния на авиолиния бяхме изпуснали възможността за директен към Занзибар. На следващия ден ни пратиха към Париж и от там вече където трябва. Изгубихме първия ден в Занзибар. На връщане всичко беше по график без изненади. За Найроби само ако се излиза от летището трябва Ета, ние имахме 16 часа престой и си бяхме изкарали и успяхме да поразгледаме града. Летището не е чак толкова голямо и час и половина би трябвало да са напълно достатъчни за транзит. Декларации нямам спомен да са ни трябвали на връщане обратно на летището за следващия полет. Има няколко тип агенцийки на самото летище предлагат шофьори, които може да ви разкарват из града по ваш план или с техни препоръки срещу $50 на човек. Кенийските авиолинии не са нещо кой знае какво, особено след Еър франс, но като цяло храната е ок, екипажа е много любезен. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 16 часа, ivan69 каза:

Ако съм с ръчен багаж само, трябва ли да минавам през гише или може само с онлайн чекин?

Може само с онлайн чек-ин. Така пътувах от Йоханесбург до Найроби и от Найроби до Лондон.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Прибрахме се благополучно и без повече значими за отбелязване премеждия. Аз пак бих летял с кенийците, въпреки парите, с които изгорях. Все пак това е част от играта. Мисля си, че доста пари са се понабутали, пренасочвайки ни през Амстердам, вместо Лондон. Билетите на KLM не са евтини от Найроби, а полетът беше пълен до дупка.

Само не разбрах, защо трябваше да се карам пак този път с KLM да ни настанят до децата. Предложиха ни да си платим....Не бях чувал 8 годишно дете да пътува без родител до него. В крайна сметка клекнаха.

Подадох си иск за refund, но получих очакван отговор....Kindly engage your travel agent for your refund request as refund is initiated from point of ticket issuance.

Четох, че ако полетът е от EU към друга дестинация мога да претендирам за заветните 600 EUR на калпак, но не и ако е наобратно.

 

Какво мислите? Има ли смисъл да се занимавам с посредника?

 

Връзка към мнение

Ако закъснението е от ЕУ навън, имаш право на компенсация кеш, наобратно не. Трябва да ти платят хотела и храната. Никога не съм чувал да занимаваш посредника с компенсацията, трябва да е авиокомпанията.

преди 23 минути , aladinoplus каза:

Билетите на KLM не са евтини от Найроби, а полетът беше пълен до дупка.

KLM и кенийците са в един алианс, мисля, че не си плащат кеш един на друг извънредните смени.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нашите полети с Кенийците минаха съвсем безпроблемно и почти без закъснение,за разлика от National Express в Лондон.😁 Тази сутрин излетяхме от Мавриций. Полетите за следващите три дни ги канселираха обаче.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Моят полет до Мавриций, току що го канцелираха. Евентуално довечера ще се лети.....Полага ли ми се компенсация, като съм тръгнал от Амстердам и ще пристигна с 9 часа закъснение евентуално....Нямам и виза, не ми се полага безплатна, чакам в един бюфет за обяд. @wiliko имаш ли някакви контакти на рентакара за Мавриций, няма да мога днес да взема колата...

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 1 час, ivan69 каза:

Моят полет до Мавриций, току що го канцелираха. Евентуално довечера ще се лети.....Полага ли ми се компенсация, като съм тръгнал от Амстердам и ще пристигна с 9 часа закъснение евентуално....Нямам и виза, не ми се полага безплатна, чакам в един бюфет за обяд. @wiliko имаш ли някакви контакти на рентакара за Мавриций, няма да мога днес да взема колата...

Това намирам в нета

 

1540941756_Screenshot_20240512_151009_SamsungInternet.jpg.b943583e5e8988ca108b6238537535a1.jpg

Дано ти свърши работа 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мерси, свързах се, ще взема колата утре сутрин ако изобщо излетя оттук...

преди 56 минути , neuromancer каза:

От Амстердам ти се полага, зависи от причината за отказа.

Момчето на гейта каза, че капитана не дошъл...Мерси

  • Шок 6
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Мръсни думи ми напират вече...
Дали да не си открадна одеялото от нощния полет другата неделя за евентуалната нощувка на летището в Найроби. :laugh:

Други хора няма ли за този полет, информация не дадоха ли кога е следващият...?

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 16 минути , Argentique каза:

Мръсни думи ми напират вече...
Дали да не си открадна одеялото другата неделя от нощния полет за евентуалната нощувка на летището в Найроби. :laugh:

Други хора няма ли за този полет, информация не дадоха ли кога е следващият...?

Аз си го взех, не съм го откраднал...в 21.50 трябва да летим...евентуално, ако капитана или някой от кабинния екипаж не реши друго. 600е ще компенсират 9 часово закъснение, но дълбоко ме съмнява да ги получа...Поне има нет, алкохола е евтин, за разлика от 'масажите", които са по 250$..... Дадоха и ваучер за паница с ориз и минерална вода....ес не бил чак толкова лошо място за живеене сега като се замисля.....

  • Харесвам 4
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Приключи нашето пътуване с кенийците. На отиване бяхме през Париж, а 2 дни преди полета имаше стачка там. За щастие стачката продължи само 1 ден и не се отрази на нашите полети на отиване. На връщане пък бяхме през Лондон, точно когато имаше предвидена стачка там. Отново късмет, и тя се размина, полетите си бяха по разписание. Следейки коментарите в темата тук бях нащрек всеки път, когато получавах съобщение по WhatsApp. Те пък, Кенийците, редовно ме държаха във форма, защото пращат съобщения именно там преди полет, когато почне бординг 🤣

Като цяло съм доволна от АК, единствено навръщане имахме 15 мин. закъснение на дългия полет, което не би ми направило впечатление, ако не си гледах часовника, заради предстоящия трансфер до Лутън. Екипажът бяха любезни и някои стюардеси доста усмихнати. Кетърингът - на ниво.

На връщане бяхме Йоханесбург - Найроби - Лондон и при кацане на LHR ни липсваха 4 багажа, в смисъл, че на тези от нас, които имаха багаж, не пристигна, другите бяха с ръчен. До карусела имаше гише на Кенийците и веднага ни съставиха протокол. Служителят беше внимателен, провери и потвърди, че багажът е останал в Найроби. По принцип каза да го очакваме на 12.05, т.е. днес, но това ми се видя твърде оптимистично. Каза, че работят с Bulgaria Air и ще го качат на техен полет към София. Имаме смарт тагове в багажа и устройството показва, че багажът наистина е пристигнал на London Heathrow пред час-два.

Забавянето на багажа не мога да им го връзвам на кусур, случвало ми се е и с British, и то при кацане в Сан Франциско, а тук в посока към България не е такъв дискомфорт. По-скоро е неприятно, че шансовете за компенсация в нашия случай са нулеви 🙂

Съжалявам за неприятните емоции на потърпевшите в темата, надявам се пътуващите след нас да имат безпроблемни полети и сбъднати пътувания 🙂 

P.S. Смарт тага за багажа го подарих съвсем наскоро на мъжа ми в трескаво търсене на идея за подарък. То пък взе, че още при първия дълъг полет си изби парите 🙂 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Теглят ли ръчния багаж въобще кенийците?

 

Изискванията са:

 

683292608_Screenshot(1).png.2fe297b032bf67c91643ae14f7ddb427.png

 

Ще пътувам с кабинен куфар до 55 см и раница с лаптоп и силно не искам да си давам куфара за чекиране. За връщане ще видим, ще съм с нощувка в Найроби.

 

Btw, възглавничката за врат от алиекспреса успява да побере почти всичките ми дрехи и даже се чудя дали да не я ползвам за спане. Но като се натъпче, тежи. :biggrin:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 13 минути , Argentique каза:

Теглят ли ръчния багаж въобще кенийците?

 

Изискванията са:

 

683292608_Screenshot(1).png.2fe297b032bf67c91643ae14f7ddb427.png

 

Ще пътувам с кабинен куфар до 55 см и раница с лаптоп и силно не искам да си давам куфара за чекиране. За връщане ще видим, ще съм с нощувка в Найроби.

 

Btw, възглавничката за врат от алиекспреса успява да побере почти всичките ми дрехи и даже се чудя дали да не я ползвам за спане. Но като се натъпче, тежи. :biggrin:

Ръчният ни багаж теглиха само на гишето в Мавриций за полетите към Лондон. Но като цяло в Мавриций си  проверяват обстойно и документи и  багажи. Това и на влизане.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Asya Assenova
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.