Прескочи до съдържание

Транспорт или ходене във Венеция


Masmiya

Препоръчани мнения

Здравейте! Смятам да ходя до Венеция с автомобил. Към момента съм го замисли така - нощувка в Падуа и с влака сутринта до Венеция и вечерта обратно. На другия ден - пак така. Има ли по-удобен и евтин начин? Ако отида с колата до там се съмнявам, че паркинга ще ми излезе много солен.

И за влаковете има ли нужда да си купувам билети предварително? Предполагам, че и на място ще си намеря.  :)

Връзка към мнение

Здравейте! Смятам да ходя до Венеция с автомобил. Към момента съм го замисли така - нощувка в Падуа и с влака сутринта до Венеция и вечерта обратно. На другия ден - пак така. Има ли по-удобен и евтин начин? Ако отида с колата до там се съмнявам, че паркинга ще ми излезе много солен.

И за влаковете има ли нужда да си купувам билети предварително? Предполагам, че и на място ще си намеря.  :)

Можеш да отидеш с колата до Местре и там да спиш, а на цената на билета за автобус, да ходиш до Венеция.

Някои по смели дори оставят паркирана колата някъде в Местре и отсядат във Венеция.

Връзка към мнение

По принцип може да се отседне и в Падова, но наистина е по- удобно в Местре.Отделете поне половин ден за Падова - прекасен град.

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте, ще се опитам да организирам малка почивка във Венеция за края на Януари - началото на Февруари 2016 г. Полета на уиз е до Болоня, от там с влак или автобус? Кое ще препоръчате? Гледах, че трениталия има няколко вида влак (поне така го разбрах), ако добре съм се ориентирала пътя е около 5 часа?! Ако имате друго предложение с радост бих го чула. В предвид, че полета пристига късно, едната нощувка предвиждаме в Болоня, а на сутринта да се отправим към Верона и по- късно Венеция. Какво ще препоръчате за нощувка Верона или Венеция?

Връзка към мнение

Наскоро дъщеря ми пътува така. С Трениталия от Болоня до Венеция Санта Лучия - час и половина, 9 евро - ако билетите се купят достатъчно рано. ТОва е най-бързият и удобен начин. 

Връщането беше през Милано, защото самолетът беше по-евтин, но пътят е два часа и половина, пак 9 евро.

Редактирано от noshtna_ptica
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Наскоро дъщеря ми пътува така. С Трениталия от Болоня до Венеция Санта Лучия - час и половина, 9 евро - ако билетите се купят достатъчно рано. ТОва е най-бързият и удобен начин. 

Връщането беше през Милано, защото самолетът беше по-евтин, но пътят е два часа и половина, пак 9 евро.

Благодаря, колко по рано трябва да се купят билетите? Какво всъщност ти издават? Както при самолетните билети ли? Получава се по e-mail който разпечатваш или по друг начин?
Връзка към мнение

... от там с влак или автобус?  едната нощувка предвиждаме в Болоня, а на сутринта да се отправим към Верона и по- късно Венеция. Какво ще препоръчате за нощувка Верона или Венеция?

 

С влак. Доста по-малко от пет часа е Болоня-Венеция.  

 

Относно нощувките: в един ден ще посетите Верона и Венеция? Не е добра идея. Или Верона, или Венеция. Това не са градове за по няколко часа. За Венеция, колко дни са планирани?

Връзка към мнение

Благодаря, колко по рано трябва да се купят билетите? Какво всъщност ти издават? Както при самолетните билети ли? Получава се по e-mail който разпечатваш или по друг начин?

Да, същото е като при сам. билети, с места са, а влакът е скоростен. Евтините билети /супер економи/ не се подменят и са поименни. Пускат ги в продажба 4 месеца преди датата и колкото по-рано ги купите, толкова са по-евтини. Това е, ако пътувате със скоростен влак.

Връзка към мнение

С влак. Доста по-малко от пет часа е Болоня-Венеция.  

 

Относно нощувките: в един ден ще посетите Верона и Венеция? Не е добра идея. Или Верона, или Венеция. Това не са градове за по няколко часа. За Венеция, колко дни са планирани?

Не се изразих правилно, смятаме да посетим Венеция за карнавала, но къде да спим - Верона или направо Венеция? Защото връщането пак ще е през Болоня, а доколкото разгледах сайта на трениталия може да се ползва влак и през двете места. Само, че лично аз бих предпочела от бързите, не от регионалните - стига да се ориентирам Другото, което е важно според мен до минута да засека самолет - влак и обратно, защото билетите са били с час и ако го изпуснем - лошо
Връзка към мнение

На сайта на трениталия има разписанията, има и английска версия. Не знам кога ви е полета, но аз лично бих взела по-ранен влак и бих се поразходила из Болоня, летището е много близо до града. 

Връзка към мнение

като гледам само един влак Болоня-Венеция в 14.16 часа го пускат на Super Economy по 9 евро, другите са промо Economy по 15 евро, но разликата не е много

иначе билетът може да се покаже и на телефона само, да не се разпечатва

Връзка към мнение

Евтините билети за влак се пускат 4 месеца по-рано. Винаги предвиждайте по-голям толеранс между самолет и влак, особено зимата. Най- хубаво е да спите във Венеция. По-бюджетно може да е в Местре или Падова.

Връзка към мнение

иначе билетът може да се покаже и на телефона само, да не се разпечатва

Потвърждавам. Във влака Рим - Флоренция беше достатъчно да покажем СМС-а за потвърждение от Трениталия. Вътре си има всичко - номер на влак, купе, места... та даже на каква тарифа е купен.

post-2633-0-91880000-1447226130_thumb.png

Редактирано от baiKolio
Връзка към мнение

Евтините билети за влак се пускат 4 месеца по-рано. Винаги предвиждайте по-голям толеранс между самолет и влак, особено зимата. Най- хубаво е да спите във Венеция. По-бюджетно може да е в Местре или Падова.

 

 

за Болоня - Венеция това са цените явно - един влак в 14 часа по 9 евро, и вечер от 20 и 22 часа пак има по 9, за другите часове минимумът е 15, дори и за март догодина да се купи

 

и аз силно препоръчвам Падуа, един от най-красивите градове в Италия, и е сравнително компактен за разглеждане

Връзка към мнение

Така и така стана въпрос за Болоня - може ли някой да ми препоръча хотел с паркинг или поне наблизо да има обществен такъв :)Моля! Същото условие и за хотел във Виченца.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Аз съм ползвала Зан хотел Европа /беше в голяма промоция/ и съм много доволна. На пешеходно разстояние и от гарата, и от историческия център. Стаите са по-малки от описаното, но са комфортни, закуската е фантастична, има паркинг.

http://www.booking.com/hotel/it/hoteleuropabologna.bg.html?aid=368032;label=hoteleuropabologna-U3wGpfdP84SQgihqEXzYjAS3132439194%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atiaud-146342137750%3Akwd-1974853348%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm;sid=fe4a06802b31b1d265cebcc932a1644e;dcid=1;checkin=2015-12-05;checkout=2015-12-06;dist=0;group_adults=2;no_rooms=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srfid=60e09f3286b4c47dc1a24eebe2235b72ca5d83a8X1;type=total;ucfs=1&

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм ползвала Зан хотел Европа /беше в голяма промоция/ и съм много доволна. На пешеходно разстояние и от гарата, и от историческия център. Стаите са по-малки от описаното, но са комфортни, закуската е фантастична, има паркинг.

http://www.booking.com/hotel/it/hoteleuropabologna.bg.html?aid=368032;label=hoteleuropabologna-U3wGpfdP84SQgihqEXzYjAS3132439194%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atiaud-146342137750%3Akwd-1974853348%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm;sid=fe4a06802b31b1d265cebcc932a1644e;dcid=1;checkin=2015-12-05;checkout=2015-12-06;dist=0;group_adults=2;no_rooms=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srfid=60e09f3286b4c47dc1a24eebe2235b72ca5d83a8X1;type=total;ucfs=1&

Много ти благодаря! :) Мен ме интересува повече да има паркинг и интернет. В стаята само ще се спи, няма значение колко е голяма. :)

Връзка към мнение

Здравейте, разгледах препоръките Ви за хотел в Падуа, видях че има и влак между Болоня и Падуа, но между Падуа-Верона и Падуа-Венеция как и с какъв транспорт препоръчвате да се придвижваме?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.