Прескочи до съдържание

Транспорт или ходене във Венеция


Masmiya

Препоръчани мнения

Italotreno и Trenitalia са различни компании. Понякога спират и на различни гари.

Първите са частна компания, а втората са държавните железници(но май и те не са съвсем държавни).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ох и там вече от половин час се мотая :-( първо искаше регистрация, италиански адрес, после се върнах да опитам без регистрация но започна да ми забива нета като кликна дали и аз ще пътувам.

Ужасна работа, между другото, като си избирате места коя иконка е за седалките напред, по движение напред имам в предвид?

Връзка към мнение

...

Ужасна работа, между другото, като си избирате места коя иконка е за седалките напред, по движение напред имам в предвид?

Ето това е въпрос, който няма сигурен отговор. :) Схемите често не отговарят на реалността...

Аз избирам местата едно срещу друго за да има поне едно по посока на движението.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ох и там вече от половин час се мотая :-( първо искаше регистрация, италиански адрес, после се върнах да опитам без регистрация но започна да ми забива нета като кликна дали и аз ще пътувам.

Ужасна работа, между другото, като си избирате места коя иконка е за седалките напред, по движение напред имам в предвид?

Миналата година резервирах с дебитни Виза и Мастър кард няколко влака в Италия. Приемаха картите без проблем :) .

По принцип на схемите движението на влака е на ляво, но за по-сигурно и аз правя точно като Мари :) .

Резервирам места едно срещу друго. Хем поне едното ще е по посока на движението, хем като са едно срещу друго има и масичка между тях.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Миналата година резервирах с дебитни Виза и Мастър кард няколко влака в Италия. Приемаха картите без проблем :) .

По принцип на схемите движението на влака е на ляво, но за по-сигурно и аз правя точно като Мари :) .

Резервирам места едно срещу друго. Хем поне едното ще е по посока на движението, хем като са едно срещу друго има и масичка между тях.

За посоката на движение нямаш гарация, защото като влезе в глуха гара(Например Santa Maria Novela в Флоренция) се обръща.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като за последно, рекапитулация:

3 бр. самолетни билети отиване - връщане

3 бр. нощувки за трима (Болоня, Верона и Венеция)

9 бр. билети за влак

= 359€

Остава времето да е чудесно и всичко ще е ОК :-))

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

За всякакви въпроси, които се отнасят за престой до един ден във Венеция, вече има новоткрита тема.

Редактирано от Spqr
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Намерих тази тема... и реших да питам тук. Ние ще нощуваме във Венеция близо до моста Риалто. Къде ще е най-удобно да оставим колата преди да се качим на корабчето? По възможност удобен и сигурен паркинг.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е то има май два-три големи паркинга веднага като минеш моста и стигнеш Венеция. На Piazzale Roma. Друго няма. (Спирането на улицата в Местре не го броим за удобно и сигурно).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Срам. Дори не знаех за този мост. Ходила съм веднъж във Венеция, но беше с организирана екскурзия. Спяхме извън Венеция и ходехме с корабче до нея. Дори не знаех, че може да стигнем с кола. Мислех, че трябва да оставим колата в района на Местре и от там да мъкнем куфарите до Венеция с кораб. Мдаааа, хич не се чувствам глупава в момента... Представа нямаш колко много благодаря. А имаш ли представа дали е необходимо предварително да направим резервация за този паркинг? И всъщност възможно ли е изобщо да се направи?

Връзка към мнение

 И всъщност възможно ли е изобщо да се направи?

 

Пиацале Рома

 

http://www.garagesanmarco.it/en/rates

 

Тронкето - този е евтинджос - само 21 евро на ден.

 

http://www.veniceparking.it/en/find-parking/Venezia%20Tronchetto/

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пиацале Рома

 

http://www.garagesanmarco.it/en/rates

 

Тронкето - този е евтинджос - само 21 евро на ден.

 

http://www.veniceparking.it/en/find-parking/Venezia%20Tronchetto/

Благодаря, Zaro.

 

А след като оставим колата, идеи как да се придвижим до Риалто с куфарите? :)

Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Принципно най-добре е да се спи във Венеция (за да усетите атмосферата на града), но поради факта, че сте с кола може би най-добре е да изберете Местре.

В самата Венеция има само един- единствен хотел, близо до автогарата с паркинг. Всички други трябва да оставят колите на обществен паркинг на влизане във Венеция, който паркинг струваше около 25 евро на ден. В тази връзка, ако изберете Местре ще можете да оставите колата безплатно на някоя уличка близо до хотела ви и да ползвате автобус до Венеция.

Здравейте, цитирам Милилия, но всеки може да ми даде съвет. Да разбирам ли, че мога да оставя колата в Местре безплатно? Ако е така, къде бих могла да паркирам и от Местре до Венеция с какъв транспорт да се предвижа и на каква цена?

Връзка към мнение

Здравейте, цитирам Милилия, но всеки може да ми даде съвет. Да разбирам ли, че мога да оставя колата в Местре безплатно? Ако е така, къде бих могла да паркирам и от Местре до Венеция с какъв транспорт да се предвижа и на каква цена?

 

Според мястото на настаняване. Аз паркирах пред къщата, в която беше апартаментът. Транспортът е с автобус, 15 минути, билетът беше 1,30 евро.

Връзка към мнение

Според мястото на настаняване. Аз паркирах пред къщата, в която беше апартаментът. Транспортът е с автобус, 15 минути, билетът беше 1,30 евро.

Не, не, няма да нощуваме, само ще разгледаме за един ден.
Връзка към мнение

Не, не, няма да нощуваме, само ще разгледаме за един ден.

 

Ами значи спирате в пресечка до спирка на автобус, където може.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Безплатно едно време имаше из Местре по уличките, но сега нямам идея. От Местре до Венеция има влак ако ви е близо гарата и много автобуси.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А от къде се купуват билетите за автобуса, прочетох, че са 1,50€, а ако се купят от шофьора - 3 €. Не виждам на мапса да има автомат на спирката?

Нашите билети купихме от хотела, в който нощувахме. Вероятно можете да влезете в произволен хотел и ще ви продадат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нашите билети купихме от хотела, в който нощувахме. Вероятно можете да влезете в произволен хотел и ще ви продадат.

И после валидират ли се в автобуса?
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.