Прескочи до съдържание

Транспорт или ходене във Венеция


Masmiya

Препоръчани мнения

За мен истинското очарование е да се спи във Венеция.

Вечерните разходки по опразнените от дневните туристи улички, сутрешните разходки по закътаните площадчета и удоволствието да спиш в този уникален град, са ме карали винаги да избирам нощувки във Венеция. :) 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ние сме го правили със спане е Местре и не мисля, че сме загубили нещо от Венеция. 

Така или иначе, автобусите между Местре и Венеция са буквално през няколко минути, същото е и с влаковете.  

Връзка към мнение
преди 7 часа, nadeto_nn каза:

Здравейте, мисля да направя една разходка до Венеция през септември. Гледах хотелите и разликата в цените за Венеция и околностите е много голяма, дали е удобно ако се спи в Местре да се пътува до Венеция. Как мислите?

 

Не мисля. Освен хотели има апарт и къщи, които често се доближават до цените в Местре.

Но дори отсядане в Местре е част от Венеция. Освен изброените има вече и трамвай с две линии. 

Вижте също остров Лидо или плажовете на Лидо ди Йезоло с чудесни водни връзки.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 7.05.2017 г. в 21:13, Aleksandra каза:

 Може ли малко помощ какво си заслужава да се види като забележителности и какъв транспорт да се ползва в самата Венеция. От няколко дни чета в какви ли не сайтове и вече ми е пълна каша в главата :-( Ще съм ви изключително благодарна и задължена за оказаното съдействие!

Въпреки, че всички се подготвяме за пътуване, в това число и аз, бих ти казала - не чети много за Венеция, отиди, гледай, попивай и се остави да те завладее. За мен беше най-слабо подготвената дестинация, а вече две години е постоянно в ума ми това невероятно място. И там като си, можеш да прочетеш за известните места. Но най-хубаво е да се загубиш по тесните улички:) Никакъв транспорт, освен гондоли и корабчета по Гранде Канале, не можеш да ползваш във Венеция. За нощувка извън града нямам мнение, защото спах в него. И нали постоянно ми е в главата, чудейки се кога да отида отново и проверявайки цените, виждам, че доста са се вдигнали.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако мога да ползвам темата с по страничен въпрос - сдобих се с билети за без пари до Болоня на 01.02.18 и сега планувам връщането. Ориентирам се за 05.02.18 от Венеция, защото ще е карнавална тогава. Имам следното питане - някой връщал ли е кола на летище Тревизо, че ще я вземем от Гарата в Болоня и ще я върнем на Тревизо. Четох в сайта на летището, но предпочитам да съм добре подкована. Благодаря на включилите се.

Връзка към мнение

Обратното съм правила. Колите се взимат и оставят на 3-4 минутки пеша от изхода на летището. Ако излизаш от летището  тръгваш плътно наляво и има едно като пътечка със знаци. Съвсем близо е.

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
нов пътешественик

Здравейте.изчетох много мнения , но нещата са доста динамични и моля за съвет.

Пристигме във Венеция с кацане в Тревизо и ще сме в хотел Carnival Palace  в островната част за три нощувки.

Обратния ни полет е в 12.40 часа.

Ако нйкой познава добре Венеция да поскаже къде да слезем при пристигането и как да организирам връщането.

Има карти които предлагат транспорт, музеи и тур на Венеция.На коя спирка във Венеция трябва да слезем.Ще бъдем само с малък салонен багаж.

Очаквам съветите Ви.

Връзка към мнение
преди 16 минути , нов пътешественик каза:

Ако нйкой познава добре Венеция да поскаже къде да слезем при пристигането

Предполагам с автобус ще пътувате от Тревизо.

Той ще спре на Пиецале Рома - от там можете да отидете до хотела пеша, може и с вапорета - номер 5.1, ако не бъркам. Спирката ви за хотела е Tre Archi.

 

Връщането е по същия начин. Автобусите тръгват от Пиецале Рома. Мисля, че имаше повече от една фирма, която пътува до Тревизо, но проверете. И бъдете особено внимателни да не изпуснете автобуса, че не са много често - особено в почивни дни.

 

преди 29 минути , нов пътешественик каза:

Има карти които предлагат транспорт, музеи и тур на Венеция

Това вече си зависи от вас - дали ще ходите пеша или ще ползвате транспорт, колко музея мислите да посетите и т.н.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте и от мен! Реших, че първото ми пътуване за тази година ще започне с Италия и по точно Венеция (от многоо време искам да посетя този град).  Взех си билети чак за април, но моето вълнение започна още от сега. Прочетох доста форуми и статии за града и реших, че най-изгодно ще ми излезе да спя в Местре и тук идва въпросът ми - никъде не успях да намеря разписание на спирки и точно кои автобуси ходят от Местре до Венеция както и тяхното разписание. Същото важи и за транспорта вапарето откъде го хващам и къде трябва да сляза, ако искам да премина през канала Гранде. Ако можете да ми подскажете къде мога да видя всичко това ще съм много благодарна! 

Връзка към мнение

https://quickvenice.com/transportation/buses.htm

http://actv.avmspa.it/content/servizi-di-mobilità-0

Пускам ги от телефона. От десктоп версията можеше да се сменя и езика.

http://www.venice.nu/maps/vaporettostops-bigmap/ карта със спирките на вапоретите.

Най-общо от Местре автобусите спират на нещо като автогара и оттам до Пиацале рома за да хванеш вапорета е 150-200 м.

Аз препоръчвам карта за 24, 48 ... часа. В повечето хотели продават. Ако не сте избрали хотел, препоръчвам Best Western QUID airport hotel.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Имам следните въпроси: За 3-ти път ще съм в Венеция,сега за Карнавала- 2 нощувки, но за първи път ще спя на острова, а ще сме с кола, та

1) Къде е най-изгодно да я оставя за 2 денонощия, щото на онзи многоетажния паркинг след моста, ме одраха веднъж за няколко часа бая пара?

 2) 2-дневната карта за морския транспорт ли е само или включва  и предвижване с влакчето/автобусите от Местре? Вторият път спах една вечер в Местре ,но си купихме индивидуални билетчета за влакчето!

Връзка към мнение
преди 4 часа, Gusto каза:

 

 2) 2-дневната карта за морския транспорт ли е само или включва  и предвижване с влакчето/автобусите от Местре? Вторият път спах една вечер в Местре ,но си купихме индивидуални билетчета за влакчето!

С картата може да пътувате както с вапоретите, така и от Местре, но само с автобусите. Влакът е с отделни билети.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Някой, ако е ходил скоро, може ли да ми каже цена на автобусния билет на ATVO от Тревизо до Piazzale Roma?

И доколкото си спомням, май от гишето беше по-евтино отколкото от шофьора?

Връзка към мнение
преди 1 час, Емика каза:

Някой, ако е ходил скоро, може ли да ми каже цена на автобусния билет на ATVO от Тревизо до Piazzale Roma?

И доколкото си спомням, май от гишето беше по-евтино отколкото от шофьора?

12 евро еднопосочен.

Не мисля, че има разлика - моят е от гишето.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.