Прескочи до съдържание

Кредитна карта за пътуващи..?


Препоръчани мнения

Хубаво си закрих аз картата от ПИБ заради промяната в условията, но ударих на камък с миграцията към ДСК. В крайна сметка кредитна карта няма да ми издадат поради причини независещи от мен. Та има ли някой, който да похвали кредитната си карта или да се връщам пак при Цеко?

Аз затова реших първо да пробвам с ДСК преди да закрия тази в ПИБ. И ударих на камък. Условията им са изключително консервативни и неадекватни към съвременната реалност.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ако добре съм разбрал, моите сметки и карти са фашликат.

 

Няма сметка = не е изгодно, не е рентабилно, което не е чак толкова рядък израз в езика ни. Ако си се объркал, смисълът се подсказва и от продължението на изречението - "ще минеш през неколкократно превалутиране."

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Предстоящи промени в Общи условия и Тарифа на ПИБ АД

Поскъпва подръжката на популярното тук Маестро и др. Болднати са, да не преразказвам:

 

http://www.fibank.bg/uploads/_Tariff_Bulletin/docs/Tariff_change_08-02-2016.pdf

http://www.fibank.bg/uploads/_Tariff_Bulletin/docs/Tariff_change_08-04-2016.pdf

Връзка към мнение

Имам едно питане...

Търся си втора кредитна карта, че Дайнърса не го долюбват на доста места, а ще ми трябва КК за наем на кола скоро, а и за други неща. За съжаление и аз като Ilian359 - фЕрмерче/меринджей, с две думи самоосигуряващ се, та е мъка с доказване на доходи ...

Чета условията, но не мога да разбера при нашите баМки има ли го това със защитата при НЕпредоставена услуга?

Конкретния въпрос е заради множество оплаквания в Трипа за неуспешни покупки от сайта на Jordan Pass към Йорданското министерство на туризма. Въпреки, че сайта твърди, че транзакцията е неуспешна КК е чарджната, ама на тея от белите страни им дреме, опитват докат стане. Само дето не ми се разправя после с няколко транзакции по 200Е да се чудя как да ги оспорвам, при положение че за банката след като съм си дал данните и всичко е вярно като данни (номер, ссв, имена) те нямат нищо общо при разправиите между продавач/купувач... Или поне аз така го разбрах от общите им условия... Или все пак нещо съм недочел?

Някой има ли подобен случай, т.е. нещо платено, но неполучено и как са се развили нещата?

Връзка към мнение

Конкретно с ПИБ - винаги в моя полза. Единствен кусур е, че процедурата е много бавна.

А и вероятно само ПИБ са толерантни към съмнителни стопански субекти като нас.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Аз затова реших първо да пробвам с ДСК преди да закрия тази в ПИБ. И ударих на камък. Условията им са изключително консервативни и неадекватни към съвременната реалност.

 

Всичко зависи от начина на употреба. Аз пък смея да твърдя, че по-добра и по-изгодна карта от тази на ДСК не съм имал никога досега, ВЪПРЕКИ някои недомислици в електронното им банкиране.

 

Предстоящи промени в Общи условия и Тарифа на ПИБ АД

Поскъпва подръжката на популярното тук Маестро и др. Болднати са, да не преразказвам:

 

http://www.fibank.bg/uploads/_Tariff_Bulletin/docs/Tariff_change_08-02-2016.pdf

http://www.fibank.bg/uploads/_Tariff_Bulletin/docs/Tariff_change_08-04-2016.pdf

 

Значи съвсем правилно усетихме, че нещата ще вървят към постоянно прецакване на хубавите им продукти. Мога само да се радвам, че вече се махнах от ПИБ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Конкретно с ПИБ - винаги в моя полза. Единствен кусур е, че процедурата е много бавна.

А и вероятно само ПИБ са толерантни към съмнителни стопански субекти като нас.

 

Каква КК от ПИБ ползваш?

Верно само те са толерантни към субекти като нас ;)

Другият ми вариант е банката която обслужва фирмата ми, но някои клаузи в общите им условия ме безпокоят - 

(5) Картата е само техническо средство, опосредстващо разплащането. Банката не е страна в правоотношенията между Оправомощения ползвател и търговците и не носи каквато и да е отговорност при евентуално неизпълнение, отказ или грешно изпълнение на задълженията от страна на търговците в сделките им с Оправомощените ползватели, като последните нямат право да предявяват към Банката евентуални свои жалби, възражения или претенции, произтичащи от отношенията им с търговците
 

Това горното не знам как да го разбирам...

От друга страна пак там -

Чл.61 При уреждане на оспорени плащания се прилагат и действащите правила на Международната картова организация MasterCard.
Редактирано от baiKolio
Връзка към мнение

Значи съвсем правилно усетихме, че нещата ще вървят към постоянно прецакване на хубавите им продукти. Мога само да се радвам, че вече се махнах от ПИБ.

Добре де, ти като обиколил всичките банки и сърбал им попарата, опитай се да погледнеш от моята камбанария -

1. трябва ми втора карта която да се приема навсякъде ( с Дайнърс ударих греда, надявах се въобще да не трябва втора )

2. ще се ползва изключително рядко/инцидентно (залог за рентакар при сключена допълнителна застраховка от външен застраховател, инцидентни покупки - рискови, за да ползвам евентуална защита) , т.е. не ме интересува ни кеш-бек, ни лихвен процент... и все пак да не е с някакви баснословни недоразумения за разхождане на пари - дал-взел (платил-върнали)

3. да е достъпна за съмнителни стопански субекти :) без да трябва да им нося финансовите си отчети за последните години ( ОББ ) и без да трябва да "затварям" някакви там хиляди ( ХХк ДСК )

Кажи, е ли ПИБ ок или не?

Редактирано от baiKolio
Връзка към мнение

В Alpha Bank ми бяха обяснявали преди време, че издават КК и без доказване на доход, а срещу бележка, че на домашен адрес няма неплатени сметки или нещо подобно

Връзка към мнение

В Алфа без доказване на доходи ще ти отуснат вероятно лимит от 800 лева ...ако те устройва давай :)))

 

При първата ми карта в ПИБ също искаха данъчна декларация от предната година , но май си беше формалност.

Все още ме устройват и с VISA - та им , Maestro и Diners се оправям чудесно.

Имам и една VISA Electron ,която тия дни ще закрия щото таксите си течат , а не я ползвам от много време.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мне, на мен не ми трябва друга карта. Само давам инфо, при положение, че има трудности да се издаде карта в друга банка. Не знам дали дават 800 лв.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ползвам Visa Classic.

Колкото и да се опитва банката да си измие ръцете, правилата на MasterCard/Visa не могат да бъдат пренебрегнати. А те гарантират безопасността на клиента.

 

 

 

Аз пък смея да твърдя, че по-добра и по-изгодна карта от тази на ДСК не съм имал никога досега, ВЪПРЕКИ някои недомислици в електронното им банкиране.

Имах предвид, че условията за отпускане на кредит са неадекватни.

 

 

:offtopic:

Понеже имам сметка сметка с дебитна карта и в Уникредит, един ден тяхна служителка тържествено ми се обади, за да ме зарадва, че съм одобрен за овърдрафт, който не съм искал. Стойността на този овърдрафт беше точно 3 пъти по-малка от месечния ми оборот през тази сметка. Попитах защо се подиграват с мен, но вместо отговор след 2 месеца получих същото тържествено обаждане  :sarcastic: .

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Имам и една VISA Electron ,която тия дни ще закрия щото таксите си течат , а не я ползвам от много време.

Само не разбрах що си усложняваш живота с две сметки - по една за всяка дебитна карта? :)
Просто си закачи и двете карти на една сметка, и плащай една такса. Аз поне така направих, като си вадих Maestro им казах че искам да е на същата сметка, на  която ми е Visa Electron-a, и готово :)
 
Пази го този Electron, не се знае кога ще стане той печеливш ;)
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да, потвърждавам, днес си взех Maestro, което е вързано към IQ сметка с основна карта Debit MasterCard. Таксата от 1 лев на месец е дължима за обслужване на IQ сметка и е напълно независима от картите. С две думи, към една и съща сметка можеш да си извадиш колкото искаш карти и да продължаваш да плащаш по 1 лев за обслужване на самата сметка...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

След като нахранихме ПИБ (включително и аз ) заради намалението на кеш бека от 1 % на 0,5 % и такса за плащане в чужбина 0,25 % аз все пак си останах пак при тях . Мисля, че комбинацията от Виза и Дайнерс при тях е ОК . Дайнерс 1 % кеш бек,  Виза 0,5 % . И с двете можеш да си плащаш битовите сметки без такси чрез банкирането  . По всяко време имаш достъп до картовите оторизации  и информация за остатъци по лимити . Извлеченията са им прилични . Опитах известно време да ползвам Райфайзен ,  Нямат плащане на битови сметки, кеш бека 1 % вярно , че го дават всеки месец , но е само в България . Нямаш информация за картовите оторизации, извлеченията се бавят и са отвратителни , не става ясно къде точно съм платил с нея . Така , че РФБ за мен си остават резервна карта .  

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Скоро ще се разделим със кеш бека от 1 % на всички банки . Вече лично се убедих ,  банки предлагат такса на търговеца за плщане с кредитни карти  в размер на 0,7 % . тоест няма как за клинета да остава 1 % , 

Връзка към мнение

Странно, че при рекордните печалби на банките, които докладват медиите редовно месеци наред, банките ще се стиснат толкова, но явно могат да си го позволят без отлив на клиенти.

Връзка към мнение

Странно, че при рекордните печалби на банките, които докладват медиите редовно месеци наред, банките ще се стиснат толкова, но явно могат да си го позволят без отлив на клиенти.

 

А обръщал ли си внимание на структурата на печалбата в банковия сектор? Около и над 50% от печалбата идва от такси. Тоест не от присъща дейност... Макар вече да си мисля, че на банките в България скубането на такси си е баш присъща дейност и на практика се явява основна стопанска активност.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Четох, четох и пак съм неориентиран. Искам пак да си изкарам кредитна карта, ама не знам къде е най-добре в крайна сметка. Преди имах Visa Electron на ПИБ и ми вършеше работа въпреки малкия лимит. Сега пак съм се насочил натам, но може би ще ми препоръчате и нещо по-далаверско. Като цяло ми трябва за букване на хотели, самолетни билети, кола под наем, купуване на билети за концерти в чужбина и ей така да я ползвам като резервни пари като сме на път (типично по български - за всеки случай :) ) Та какво е вашето мнение?

Връзка към мнение

Четох, четох и пак съм неориентиран. Искам пак да си изкарам кредитна карта, ама не знам къде е най-добре в крайна сметка. Преди имах Visa Electron на ПИБ и ми вършеше работа въпреки малкия лимит. Сега пак съм се насочил натам, но може би ще ми препоръчате и нещо по-далаверско. Като цяло ми трябва за букване на хотели, самолетни билети, кола под наем, купуване на билети за концерти в чужбина и ей така да я ползвам като резервни пари като сме на път (типично по български - за всеки случай :) ) Та какво е вашето мнение?

 

А къде имаш сметка и къде си получаваш доходите? Може би от това да започнем, най-вероятно това ще ти е най-добрата опция. В противен случай трябва да сменяш банки, да вадиш служебни бележки и подобни разправии. 

 

От последните страници в темата, специално няма две мнения, че картите на ДСК в момента са номер 1, но дали ще ти допадне целия им банков продукт е съвсем друга тема. 

Връзка към мнение

Visa Electron на ПИБ е дебитна карта и няма кредитен лимит.

Ако говориш за кредитна VISA май тук е споменавано , че точно тая банка е най-толерантна спрямо доходите които можеш да докажеш.

Връзка към мнение

Доходите си ги получавам по дебитната Visa в ПИБ, а преди имах кредитна Visa. Прав си, Стенк. Георги, да разбирам, че Дск е изгодна само ако всичко ми е при тях? Честно казано не ми се иска да се разправям със смяната на картата за доходите ми...

Връзка към мнение

Доходите си ги получавам по дебитната Visa в ПИБ, а преди имах кредитна Visa. Прав си, Стенк. Георги, да разбирам, че Дск е изгодна само ако всичко ми е при тях? Честно казано не ми се иска да се разправям със смяната на картата за доходите ми...

 

Технически мисля, че може да си изкараш карта в друга банка без да имаш нормална сметка там. Знам, че за Diners работи, но за другите банки не съм сигурен. Със сигурност ще ти искат и майчиното мляко за да докажеш доходи обаче, ще имаш и такси за превод всеки път като погасяваш, трябва да следиш две онлайн банкирания, абе става повече неудобство, от колкото полза. 

 

Картите на ПИБ все още са ОК според мен, въпреки че ги орязаха са далеч от мизериите на други банки, имат такса при плащане в чужбина, но тя се компенсира от кешбека. Според мен си стой там, ако нямаш намерение да сменяш банката. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.