Прескочи до съдържание

Кредитна карта за пътуващи..?


Препоръчани мнения

"Бонусът money-back се прилага за извършени транзакции на ПОС на търговец с нови и съществуващи кредитни карти на Банка ДСК, както и за всички допълнителни карти издадени към тях."

 

т.е. кешбек не се прилага за транзакции чрез интернет, а само на ПОС на търговеца. Информацията не е моя интерпретация, а разяснение от служител на банката.

 

Току що попитах клиент на банката и каза, че си има кешбек при онлайн покупки, не важи само за залагания или при зареждане на други сметки. Освен, ако не е някаква прясна промяна, може би въпросния служител не е бил в час... Пазаруването онлайн си е като плащане на пос, само че виртуален, а не физически. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Току що попитах клиент на банката и каза, че си има кешбек при онлайн покупки, не важи само за залагания или при зареждане на други сметки. Освен, ако не е някаква прясна промяна, може би въпросния служител не е бил в час... Пазаруването онлайн си е като плащане на пос, само че виртуален, а не физически. 

Ами въпросния служител на ДСК беше сигурен в думите си. Надявам се да е незнание от негова страна, а не прясна промяна... Цитирах му следния текст от техния сайт:

 

'Не се изплащат суми за транзакции в Интернет сайтове за залагания и за захранване на микросметки, както и за транзакции, свързани с хазартни игри, залагания, покупка на чипове, валута, акции и други парични и финансови инструменти.'

 

Моята логика е, че след като се описват частни ситуации с интернет сайтове, то като цяло би трябвало да важи при останалите интернет сайтове, но служителят беше категоричен.... Явно ще питам пак :)

От друга страна, след като клиент на банката казва, че има 1% кешбек, то значи има :)

Връзка към коментар

Не питайте, а четете. Справка темата за нискотарифния национален превозвач. Общите условия подлежат на промяна във всеки един момент с решение на УС на съответната банка. Не прибързвайте с крайни мнения относно дадена банка, както и не се доверявайте на служители по телефон!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Пак питах :) служител по телефона... Първосигнално ми каза, че влизат всички интернет плащания (с изключение на изброените преди малко). Обясних й казуса и че получавам разнопосочна информация. Тогава тя реши да се консултира и след няколко минути потвърди думите си - всички интернет транзакции с изключение на хазарт и т.н. Забравих да спомена, че ДСК нямат и такса за плащане при търговец в България и чужбина.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да припомня, че POS == Point of sale. Всички покупки през интернет (покупки, не залагания, захранвания на сметки и други подобни) минават през POS. Справка - банковите извлечения, където пише „Плащане на POS“, без значение дали картата е вкарана в терминално устройство или нейните данни са въведени във форма в интернет.

В тоя ред на мисли - ДСК би трябвало да повръщат пари (cashback) и за покупки през интернет.

Жалко за служителя, ако не е наясно с такива базови положения.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте,

Днес говорих с банката и има тази такса от 2%, за превалутиране освен ако не си я направите в евро. Става въпрос за Amex на пощенска банка

Редактирано от Gbb13
Връзка към коментар

Здравейте,

Днес говорих с банката и има тази такса от 2%, за превалутиране освен ако не си я направите в евро. Става въпрос за Amex на пощенска банка

Тоест ако картата е в евро такса превалутиране отпада при плащане във всякакви валути?

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

 

Към ПИБ, освен дебитна за ползване в България и Дайнърс (които просто ползват тяхната мрежа), друго - вече не. Справки защо:

Най-добрите условия за кредитна карта за често пътуващи хора (само български банки) Кредитна карта за пътуващи..?

 

 

Благодаря за отговора, но както в текущата тема така и в другите няма систематизиране/обобщаване на информацията. Темите, които си ми посочил са с по 343 и 360 коментара и за да разбера защо към ПИБ не е добре да вадя Maestro и MasterCard ще си е четене. Мисля че edit-ване на началния коментар с новата/променена/обобщена информация е вариант. Най-добрия вариант би бил ако magelanci освен форума имат и private wiki.

 

Дебитни карти имам няколко броя и то все Visa Electron. Питам единствено от гледна точка на намаленията, които се предлагат.

Връзка към коментар

Обикновено най-ценната информация е в последните страници, както и в случая.

Накратко - ПИБ въведоха такса за плащане в чужбина 0.25% и намалиха кешбека на 0.5%.

Темите ги посочих да се запознаеш по-обстойно с проблемите, а не да трябва да взимаш мнението ми на доверие.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш мързеливата?

Хора като Мак и сие са отделили много много часове да систематизират и дадат насоки към най-основните неща.

 

Това с мързеливата не го разбирам.

Благодарих за насоката, но това работи за малки форуми и теми. Информацията тук е доста и аз бих помогнал тя да се систематизира ако има начин.

Връзка към коментар

Благодарности за инициативността!

Можеш да пишеш на Георги относно идеите си за принос, той ще ти обясни дали е възможно технологически.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Oбщо взето картите на ПИБ дълги години бяха най-масовите ползвани от пътуващите хора поне в този форум , но напоследък въведоха идиотски условия в ущърб на клиента.

Дайнърс на ПИБ все още няма алтернатива и е много полезна , но при останалите може да се мисли за конкуренти предложения.

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Конкретно в случая с картите, наистина е за препоръчване да се четат последните няколко страници, които са най-актуални. Аз поне от четене в тази тема стигнах до извода, че или вадиш всякакви възможни карти или не вадиш никакви - няма средно положение. Със никаквите, логично не се занимаваш, с всичките - имаш покрити всякакви възможности. Защото иначе някой може да ти препоръча Maestro като най-добра, в следващия момент вървежния сайт спира да предлага отстъпка с тях и картата ти става безполезна. Май единствената, която си заслужава да се извади дългосрочно е diners-a и то най-вече заради достъпа до бизнес салоните, а не заради намаленията. 

 

Иначе ако искаш да поддържаш тема с текущите предложения на банките, предполагам може да се организира, но от сега ти казвам, че ще станеш луд и по цял ден трябва да следиш коя банка, къде и кога е променила нещо :) Мислех си да има такава тема с табличка в коя банка за каква карта какви са таксите и особеностите, но поддържането на актуалността щеше да е кошмар. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Конкретно в случая с картите, наистина е за препоръчване да се четат последните няколко страници, които са най-актуални. Аз поне от четене в тази тема стигнах до извода, че или вадиш всякакви възможни карти или не вадиш никакви - няма средно положение. Със никаквите, логично не се занимаваш, с всичките - имаш покрити всякакви възможности. Защото иначе някой може да ти препоръча Maestro като най-добра, в следващия момент вървежния сайт спира да предлага отстъпка с тях и картата ти става безполезна. Май единствената, която си заслужава да се извади дългосрочно е diners-a и то най-вече заради достъпа до бизнес салоните, а не заради намаленията.

 

Да, четейки назад в темата и аз стигам до извода, че намаленията са доста динамични откъм картите, за които важат. Аз затова питах в началото в момента кои са актуалните, защото намеления с Visa например почти няма.

 

Иначе ако искаш да поддържаш тема с текущите предложения на банките, предполагам може да се организира, но от сега ти казвам, че ще станеш луд и по цял ден трябва да следиш коя банка, къде и кога е променила нещо :) Мислех си да има такава тема с табличка в коя банка за каква карта какви са таксите и особеностите, но поддържането на актуалността щеше да е кошмар.

Мисля, че все пак поддържането на тема с актуалните условия на банките е възможна, защото там ще бъдат включени само най-важните показатели за пътуващите като плащане на ПОС и теглене на АТМ. Не знам каква функционалност предоставя платформата на форума (IP.Board), но ако има начин да се сложи някъде тема (от един коментар), която да може да се модифицира от всички форумци мисля, че ще стане. Така няма да има някой отговорен да попълва постоянно условията, а при новина като тази на ПИБ за промяна на условията за ПОС в чужбина (http://www.fibank.bg/uploads/_Tariff_Bulletin/docs/Tariff_change_04-11-2015.pdf), която се коментира в дадена тема се отива и се обновяват данните. Няма ли начин да имаме private wiki, защото форумите не са добро средство за систематизиране на информация?

Връзка към коментар

Мисля, че все пак поддържането на тема с актуалните условия на банките е възможна, защото там ще бъдат включени само най-важните показатели за пътуващите като плащане на ПОС и теглене на АТМ. Не знам каква функционалност предоставя платформата на форума (IP.Board), но ако има начин да се сложи някъде тема (от един коментар), която да може да се модифицира от всички форумци мисля, че ще стане. 

 

Само това в необходимо и хаоса е готов. Един човек може, но с всички ще е трудно, както забелязваме в някой теми как се повтаря информацията, ще бъде истинска борба.. 

Връзка към коментар

Аз поне от четене в тази тема стигнах до извода, че или вадиш всякакви възможни карти или не вадиш никакви - няма средно положение. 

 

Има средно положение. Продължаваш да се доверяваш на вече изпитан платежен инструмент и спираш да се взираш в стотинките. В крайна сметка става дума за услуга. Както знаем услугите се заплащат. Ако все пак е наличен и някакъв бонус, какво по-хубаво от това? ;)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Има средно положение. Продължаваш да се доверяваш на вече изпитан платежен инструмент и спираш да се взираш в стотинките. В крайна сметка става дума за услуга. Както знаем услугите се заплащат. Ако все пак е наличен и някакъв бонус, какво по-хубаво от това? ;)

 

Аз това имах предвид под "не правиш нищо", просто си оставаш с текущите карти и не бързаш да вадиш нови, които могат да са неактуални в момента, в който ги вземеш от банката. 

 

 

Мисля, че все пак поддържането на тема с актуалните условия на банките е възможна, защото там ще бъдат включени само най-важните показатели за пътуващите като плащане на ПОС и теглене на АТМ. Не знам каква функционалност предоставя платформата на форума (IP.Board), но ако има начин да се сложи някъде тема (от един коментар), която да може да се модифицира от всички форумци мисля, че ще стане. Така няма да има някой отговорен да попълва постоянно условията, а при новина като тази на ПИБ за промяна на условията за ПОС в чужбина (http://www.fibank.bg/uploads/_Tariff_Bulletin/docs/Tariff_change_04-11-2015.pdf), която се коментира в дадена тема се отива и се обновяват данните. Няма ли начин да имаме private wiki, защото форумите не са добро средство за систематизиране на информация?

 

Отделно уики - не. Може да се направи тема, която да се редактира от 1-2-5-10 човека, ако трябва, но не и от всички. Иначе ще стане погром. Пусни, ако искаш формата как си го представяш, ще го обсъдим, коментираме и накрая като избистрим концепцията ще я пуснем. 

 

Пусни темата за разглеждане в този форум: http://magelanci.com/forum/18-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D1%82-magelancicom-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%8A%D0%BA%D0%B8/

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз лично прекратих почти всичките си отношения с ПИБ миналата седмица и закрих всички кредитни карти там. Съжалявам, но не искам да им давам дори и "стотинки" под формата на измислени таксички.

 

Вече съм клиент на ДСК частно банкиране - условията за кредитна карта са меко казано по-добри: 1.5% кешбек и никакви такси за плащане, превалутиране и тн. Има и доста бонуси като например неограничени безплатни трансфери към всички банки в страната.

 

Предполагам, че частното банкиране надали ще е привлекателно за всеки, но дори и стандартните карти на ДСК пак са с доста по-добри условия от сегашните на ПИБ. Разгледайте и сравнете.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Аз лично прекратих почти всичките си отношения с ПИБ миналата седмица и закрих всички кредитни карти там. Съжалявам, но не искам да им давам дори и "стотинки" под формата на измислени таксички.

 

Вече съм клиент на ДСК частно банкиране - условията за кредитна карта са меко казано по-добри: 1.5% кешбек и никакви такси за плащане, превалутиране и тн. Има и доста бонуси като например неограничени безплатни трансфери към всички банки в страната.

 

Предполагам, че частното банкиране надали ще е привлекателно за всеки, но дори и стандартните карти на ДСК пак са с доста по-добри условия от сегашните на ПИБ. Разгледайте и сравнете.

Георги, 

 

Може ли да дадеш малко повече подробности за това "частно банкиране". Знам че тук всичко е индивидуално но  поне горе долу да си направи човек сметката дали има смисъл. 

Във сайта им пише само изискванията за доход но не видях никъде информация колко струва.

Връзка към коментар

Георги, 

 

Може ли да дадеш малко повече подробности за това "частно банкиране". Знам че тук всичко е индивидуално но  поне горе долу да си направи човек сметката дали има смисъл. 

Във сайта им пише само изискванията за доход но не видях никъде информация колко струва.

 

Този документ ще отговори на всичките ти въпроси.

 

Оферта - Частно банкиране.docx

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.