Прескочи до съдържание

Кредитна карта за пътуващи..?


Препоръчани мнения

И в други банки може, аз например имам КК в ОББ, че там ми е най-изгодно, а заплатата ми е ДСК. Е, вярно, че трябваше да предоставя бележка за размера на дохода, но то от това зависи и размера на средствата в картата. И другото, което за повечето хора тук е неудобство е, че трябва да внасяш парите на гише или на техен банкомат. На мен това не ми е проблем.

Такси за погасяване няма.

Връзка към мнение

Offtopic: май е крайно време да си извадя и AmEx, в последните 2 седмици на доста места почна да върви. Като нищо може да е следващия "хит" по любимите ни сайтове  :) 

---------------

 

Не ели малко скъпа тази идея за Амекса

  American Express American Express Gold Възможност за ползване на безлихвен гратисен период до 55 дни до 55 дни Фиксиран годишен лихвен процент при покупки и теглене на пари в брой 18,90% 17,90% Такса за разглеждане на заявление за кредитна карта 45 лв. 120 лв. Годишна такса за обслужване на платежен инструмент (след всеки едногодишен период от активиране на картата) 45 лв. 120 лв. Допълнителни такси за обслужване Не Не Достъп до American Express Select Да Да Оказване на съдействие при пътуване в чужбина Да Да Застраховка "Помощ при пътуване в чужбина" Да Да Безплатно репатриране на автомобил при ПТП Да Да

Редактирано от antony2001
Връзка към мнение

Offtopic: май е крайно време да си извадя и AmEx, в последните 2 седмици на доста места почна да върви. Като нищо може да е следващия "хит" по любимите ни сайтове  :) 

---------------

 

Не ели малко скъпа тази идея за Амекса

  American Express American Express Gold Възможност за ползване на безлихвен гратисен период до 55 дни до 55 дни Фиксиран годишен лихвен процент при покупки и теглене на пари в брой 18,90% 17,90% Такса за разглеждане на заявление за кредитна карта 45 лв. 120 лв. Годишна такса за обслужване на платежен инструмент (след всеки едногодишен период от активиране на картата) 45 лв. 120 лв. Допълнителни такси за обслужване Не Не Достъп до American Express Select Да Да Оказване на съдействие при пътуване в чужбина Да Да Застраховка "Помощ при пътуване в чужбина" Да Да Безплатно репатриране на автомобил при ПТП Да Да

 

Не е скъпа. Тоест скъпа е. Но по-евтини няма. Вече за всички карти се плаща, за да ти разгледат заявлението - 35-45 лева. А годишната такса, която си цитирал, се избива с намалението от испанците, което пуснах по-горе.

Връзка към мнение

 

 

Не ели малко скъпа тази идея за Амекса

  American Express American Express Gold Възможност за ползване на безлихвен гратисен период до 55 дни до 55 дни Фиксиран годишен лихвен процент при покупки и теглене на пари в брой 18,90% 17,90% Такса за разглеждане на заявление за кредитна карта 45 лв. 120 лв. Годишна такса за обслужване на платежен инструмент (след всеки едногодишен период от активиране на картата) 45 лв. 120 лв. Допълнителни такси за обслужване Не Не Достъп до American Express Select Да Да Оказване на съдействие при пътуване в чужбина Да Да Застраховка "Помощ при пътуване в чужбина" Да Да Безплатно репатриране на автомобил при ПТП Да Да

 

Годишната такса на AMEX-а се избива многократно с кешбека, който получаваш. А ако AMEX-а е златен - за 1 изхарчен лев получаваш  2 точки, като направиш 1000 точки, получаваш 10 лева. Отделно в определени магазини правят промоции за получаване на двойни точки. Мисля, че кешбек програмата на Пощенска е най-добра за момента (за притежателите на АМЕХ, за Визите е дърво), аз поне съм доволна :) .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Май доста се отдалечихме от темата, но и аз да дам моите 5 стинки за AMEX-а. Заради програмата на Пощенска - MyRewards, най-ползваната карта ми е точно тази. С кешбека им само за миналата година си закупих поне 6-7 сам. билета :)  Таксата се избива многократно!

 

А по темата - има ли нещо след 20-ти март?

Връзка към мнение

Извадка от тарифата за Amex:

▪ такса за превалутиране на транзакции в чужбина във валута различна от лева: 2% от стойността на транзакцията 

Къде е ползата от MyRewards, при такава зверска такса за превалутиране? Май ще отскоча до банката да ги питам...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

С AMEX-а плащам само само в интернет и само в сайтове, които позволяват плащане в лева.

 

Ама пък нали и затова сме се въоръжили с по един куп карти ;)  Играта на котка и мишка с банките продължава. Не, че ще прецакаме евреите, ама да сме в джаза :P

Редактирано от Petkan
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

 

macf1an ми обърна внимание на една интересна алтернатива за карта, която може да е доста полезна за пътуващи хора. Става въпрос за Visa Debit от https://www.monese.com/. Картата по същество е дебитна, но се приема и като кредитна - става например за наемане на кола.
 
Картата се издава в Англия и напълно безплатно се праща до адрес, а после се активира за секунди чрез мобилното приложение. Сметката се води в британски паунди (до няколко месеца се очаква да пуснат и еврови сметки) и се зарежда с обикновен международен банков трансфер, който както знаем при по-малки суми струва само 2-3 лв. чрез transferwise. Няма никаква месечна или годишна такса за поддръжка нито на картата нито на сметката.
 
Двата най-големи плюса:
- картата върви в комплект с реална банкова сметка в Англия, която може да се ползва и за входящи/изходящи трансфери, което в някои ситуации би могло да е огромно предимство. Oткриването на такава сметка без постоянен английски адрес иначе е практически невъзможно.
- при теглене на кеш от банкомат в чужбина таксата е само 50 пенса (около 70 евро цента) + 0.5% за превалутиране. Което е минимум 2 пъти по-евтино дори от най-изгодната такса за теглене на кеш чрез която и да е дебитна карта от българска банка. При такава ниска такса вече спокойно може да не се обменя валута предварително (въобще да не говорим, че някои валути много трудно се намират в България), а на място при пристигане просто да се теглят от банкомат колкото пари са нужни.
 
На https://www.monese.com/pricing може да видите всички такси, които за момента са или безплатни или почти символични.
 
Излишно е да казвам, че вече си извадих такава карта - днес я получих и изглежда много яко :) Мисля да я употребя съвсем скоро.

 

 

От 01.06.2016 г. вече с месечна такса от £4.95. Иначе картата наистина е красива ;), а и всичко при нея е точно така, както е описано, в т.ч. и много добрата поддръжка.

 

https://www.monese.com/pricing

 

Всъщност 1-ви юни е датата за настоящите клиенти - бонус от 2 месеца, а таксата вече е в сила.

Редактирано от rik4o
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Всъщност, пуснаха "цифрово" маестро, до пълният номер на което (и цвв кода) нямаш достъп.

Ползва се за да превърне телефона ти в карта за безконтактно плащане с NFC технология.

Връзка към мнение

ПИБ пускат вируално Маестро

 

може ли линк че нещо не намирам такъв.

Намерих обаче един нов за мен продукт: дигитална карта MasterCard не виждам Маестро...Сега разглеждам какво е това ново за мен нещо

Редактирано от Радослав
Връзка към мнение

Всъщност, пуснаха "цифрово" маестро, до пълният номер на което (и цвв кода) нямаш достъп.

Ползва се за да превърне телефона ти в карта за безконтактно плащане с NFC технология.

 

NFC == Near field communication, нали? Тоест, 1) тъпофонът трябва да притежава възможност за такава връзка и 2) не става за плащане във WWW.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да

http://fibank.bg/bg/digitalni-karti-mastercard/page/4145#nasheto-predlojenie

поне на мен не ми върши никаква работа. Може да свърши работа вместо Ойстър в Лондон

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да

http://fibank.bg/bg/digitalni-karti-mastercard/page/4145#nasheto-predlojenie

поне на мен не ми върши никаква работа. Може да свърши работа вместо Ойстър в Лондон

 

хихи точно за Ойстера си мислех

 

Иначе след първата безплатна година има такса от 5 лева на година

Връзка към мнение

За кредитната карта важи, дебитните нямат такса, освен левче за издаване

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Някой обаждал ли се е на ДСК във връзка с промените им за 3-D парола при плащане с карти в интернет.

Въпросът ми е дали тези промени засягат виртуалните карти. Писах им преди малко, но комуникацията по телефона е по-добра, а в момента не мога да си я позволя.

Връзка към мнение

Някой обаждал ли се е на ДСК във връзка с промените им за 3-D парола при плащане с карти в интернет.

Въпросът ми е дали тези промени засягат виртуалните карти. Писах им преди малко, но комуникацията по телефона е по-добра, а в момента не мога да си я позволя.

Аз ходих преди дни в една ДСК и служителите научиха от мен за тази тяхна новост. Казаха ми да дойда пак и нищо не направихме. 

Връзка към мнение

В друга тема писах.

 

За съжаление, ако някога е активирана 3D парола, автоматично след 25 април се активира смс получаване на динамична 3D. Преди малко говорих с call center на ДСК.

За виртуалните карти не знам как е.

Връзка към мнение

Аз махнах докато не е станало късно всички 3Д пароли на картите от ПИБ, че въведат ли смс-те, може и да не мога да оперирам с тях от чужбина..И без това вътре няма почти никакви пари, като ми трябват ги зареждам.

Връзка към мнение

Лошото при ДСК е, че не може да се махне 3D паролата. Автоматично се прилагат новите условия със смс. При предишното ми подновяване на картата, 3D се запази. Така че, и при смяна на картата си остава. 

Връзка към мнение

Кои промени визирате конкретно ?

 

 

"Промяна при потвърждаване на плащане в Интернет с 3-D парола
Уважаеми клиенти,
От 25.04.2016 г. влиза в сила нов начин за потвърждаване на плащания в Интернет - чрез еднократна 3-D парола, която ще бъде различна при всяко плащане. 
Еднократната 3-D парола се получава на предварително регистриран в Банката мобилен номер или чрез устройство за генериране на динамична парола (тоукън). Тя ще се използва задължително при плащания с карта в Интернет страници на търговци, които са внедрили програмите Verified by Visa и MasterCard SecureCode, в допълнение към 3-цифрения код, служещ за проверката на картата (CVV/CVC).
След 25.04.2016 г., заповядайте в поделение на Банка ДСК, за да заявите средство за получаване на еднократна 3-D парола - мобилен номер или тоукън.
Поздрави,
Екипът на Банка ДСК"
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.