Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На 25.09.2022 г. в 23:52, Spirit каза:

Привет,

Извинявам се ако е било отговорено, но никъде в търсачката не успях да намеря следният казус.

 

При прииране от Инстанбул отменят полетът ми с причина overbooking и на летището ми дават следната форма попълнена с личната ми информция и всичко нужно:

 

Бих искал да попитам къде трябва да събмитна тази форма и дали ми се полага някакъв вид компенсация? 

 

 

 

image.png.66746a25e09a8bcb5b6c23be4da666c8.png

Ако полета е Истанбул - София няма компенсация, освен нещо за храна и подобни.

Връзка към коментар
преди 7 часа, Tim каза:

Turkish Airlines отменя всички полети до Минск, Сочи, Ростов и Екатеринбург до 31 декември 2022 г

Правилно би било да се каже "няма да бъдат възобновени до 31 декември 2022г".  Изпълняваха се само полетите до Минск, а до трите руски града не се изпълнявана,  но се продаваха билети за есен 2022.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Eva eva каза:

Турските авиолинии дали изискват носене на маски в самолета? Полетът е София - Истанбул. 

Не,не изискват,пътувах на 9.09 и връщане на 14.09.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте! Имам следната загадка. Купих си полет за Узбекистан преди време, но не помня от кой посредник. Сега искам да сменя датите, но единствения мейл, който имам е от Търкиш:
image.png.0ea2ebc529cb0427a3e57b2aca546865.png


Днес бях при тях да си сменям иранския полет и ги питах и за узбекистанския, но и те също не можаха да видят през коя агенция съм го купила, а те самите не можели да ми го сменят. Но пък ми смениха иранксия, нищо че и той не беше през тях. И докато се чудих над тая глвоблъсканица и нищо друго не ми дойде на акъла освен да си проверя банковите сметки. Но и там ударих на камък. Плащания колкото искаш, но нищо което да ми подскаже откъде съм го купила. СМС съяо не съм получавала, нито пък съм пращала на някого скрийншот да се похваля.. 🤔

Някой сблъсквал ли се е с подобен казус?

Благодаря предварително!

Връзка към коментар
преди 21 минути , milenita каза:

Здравейте! Имам следната загадка. Купих си полет за Узбекистан преди време, но не помня от кой посредник. Сега искам да сменя датите, но единствения мейл, който имам е от Търкиш:
image.png.0ea2ebc529cb0427a3e57b2aca546865.png


Днес бях при тях да си сменям иранския полет и ги питах и за узбекистанския, но и те също не можаха да видят през коя агенция съм го купила, а те самите не можели да ми го сменят. Но пък ми смениха иранксия, нищо че и той не беше през тях. И докато се чудих над тая глвоблъсканица и нищо друго не ми дойде на акъла освен да си проверя банковите сметки. Но и там ударих на камък. Плащания колкото искаш, но нищо което да ми подскаже откъде съм го купила. СМС съяо не съм получавала, нито пък съм пращала на някого скрийншот да се похваля.. 🤔

Някой сблъсквал ли се е с подобен казус?

Благодаря предварително!

Напиши Узбекистан или града с летището в пощата си и виж какви имейли имаш.

 

С Иран какво стана?

Връзка към коментар

Уведомителния мейл е на холандски и вероятно резервацията е през холандски агент. Влез примерно в Skyscanner.nl и разгледай агенциите дали по спомен някоя не ти говори нещо.По датата на резервацията също може да прегледаш плащанията си (+няколкото дни за осчетоводяване) в банковите извлечения.

Връзка към коментар

Току що го намерих в lastminute.de! (outlook-a ми е на холандски и си ги превежда :)) Много съм щастлива, дори се оказа, че мога дет' се вика и за утре да го сменя, та сега това ми еновата главоблъсканица. @Lindt днес смених Иранксия полет за март догодина, за Персийската нова година . Реших, че повече ми се ходи на фестивал отколкото на протести 🤭 И понеже отиването в Иран се застъпва с Узбекистан сега умувам кога да ходя в Узбекистан 🙂

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , milenita каза:

Току що го намерих в lastminute.de! (outlook-a ми е на холандски и си ги превежда :)) Много съм щастлива, дори се оказа, че мога дет' се вика и за утре да го сменя, та сега това ми еновата главоблъсканица. @Lindt днес смених Иранксия полет за март догодина, за Персийската нова година . Реших, че повече ми се ходи на фестивал отколкото на протести 🤭 И понеже отиването в Иран се застъпва с Узбекистан сега умувам кога да ходя в Узбекистан 🙂

А поискаха ли ти доплащане? 

Ако можеш да сложиш Узбекистан сега, ми звучи най-добре. Не е особено студено, сигурно има много плодове. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На мен също ще ми се наложи да сменя едни билети. Освен през сайта и доплащайки разликата в цената дали имам друг вариант? Билетите бяха от промоцията и сега всичко е доста по-скъпо.

Връзка към коментар

Писах преди 2 дни на посочения имейл. Върна съобщение, че е прочетено, но нямам отговор. Явно ще трябва да ходя до офиса в София. В офиса във Варна не пожелаха да ми ги сменят, както искам. Били промоционални, с малка промяна в часовете. Кога отговарят обикновено?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 18 минути , Suunto каза:

На мен също ще ми се наложи да сменя едни билети. Освен през сайта и доплащайки разликата в цената дали имам друг вариант? Билетите бяха от промоцията и сега всичко е доста по-скъпо.

@Suunto Aко е през Turkish Airlines мисля че ще ти го сменят без проблеми на място в офиса. При мен така се получи и то без доплащане, въпреки че ставаше дума за тяхната Нова година, когато билетите изначало са по-скъпи. 

@Lindt Плодове? 😍 Ако друго не може да ме мотивира, храната и в частност плодовете винаги биха (вродено чревоугодничество..) Цял ден седя и се мисля дали да тръгна събота, ей така без да съм проучила нищо 🤭

преди 6 минути , lesy каза:

Писах преди 2 дни на посочения имейл. Върна съобщение, че е прочетено, но нямам отговор. Явно ще трябва да ходя до офиса в София. В офиса във Варна не пожелаха да ми ги сменят, както искам. Били промоционални, с малка промяна в часовете. Кога отговарят обикновено?

@lesy В София телефонът им не работи, но на място са  много отзивчиви. Ако не можеш да отидеш прати някой. На мен дори лична карта не ми искаха. Само номера на резервацията и фамилията ми. Бих отишла, но ми е много натоварено в последно  време.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

да разбирам ли, че Търкиш биха сменили билети, купени на промоцията, за друга дата, без уважителна причина! В смисъл, па лично желание на купилия билетите?

 

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Милена Модева каза:

да разбирам ли, че Търкиш биха сменили билети, купени на промоцията, за друга дата, без уважителна причина! В смисъл, па лично желание на купилия билетите?

 

 

Моите бяха на промоция, купени от MyTrip и днес ми ги смениха от утре за март. Другия обаче ми е от lastminute и него не искаха  да сменят, просто системата не позволявала. Но мисля пак да се пробвам, че тия от lastminute ме побъркват. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Само последно уточнение. Turkish ти презавериха полети за друга дата, единствено по твое желание , без те да са променяли часове или друго по тях , и без да доплащаш разлика в цената на новите полети ( в случай че е по-висока) ? 

 

Връзка към коментар

Може да се пробва при търкиш директно в офиса за смяна на дати. Отзивчиви са, момчето над 30 мин се занимава с моята резервация и даже обяд не можа да си поръча по личния си телефон на колежките си, които му казаха, че ще му пратят обедното меню и да си избере 😞 Представете си как би вдигнал служебния телефон...според мен просто е "мютнат".

Имат си някаква причина, но става понякога смяна или анулация въпреки покупката през посредник.

Аз анулирах полет за февруари, след като ми казаха, че смяната на датите ще ми струва около 400 евро. На въпроса колко ще ми върнат при анулация стана ясно, че е по-добре да анулирам и да си купя нов билет (беше време на промоции) отколкото да доплащам. Но нямам представа с кои посредници става и с кои не. Както пише @milenita при някои посредници системата не им позволява да правят промени или иска много висока цена, но пък позволява анулация.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 часа, stanimir каза:

Само последно уточнение. Turkish ти презавериха полети за друга дата, единствено по твое желание , без те да са променяли часове или друго по тях , и без да доплащаш разлика в цената на новите полети ( в случай че е по-висока) ? 

 

@stanimir Да, без доплащане и съвсем по мое желание. Реално полетът до Иран за днес си се състоя.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 19 минути , milenita каза:

@stanimir Да, без доплащане и съвсем по мое желание. Реално полетът до Иран за днес си се състоя.

Все пак са наясно с положението в Иран. По-скоро са направили компромис.

Не мисля, че ще сменят билети, на който и за когато поиска в нормална ситуация ...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

@jorocontrola не съм убедена в това. До последно твърдяха, че полетът не е отказан, няма причина за отказване и си е мое решението дали ще летя или не. Те искаха и Узбекистанския да ми сменят за тази събота, но нали системата не искаше да ни съдейства. Така че не мисля, че е до обстановка. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Може и просто да си им симпатична.В противен случай това ги изстрелва директно до номер 1 в класацията на авиокомпаниите. А може и това което казва Жоро да е причината да не искат да сменят полета до Узбекистан.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , milenita каза:

@jorocontrola не съм убедена в това. 

Искаш да кажеш, че има авиокомпания, която в нормални условия сменя билети от посредник, защото клиентът просто е поискал 🙂

Че то тогава няма да има няколко категории билети. Всеки взема най-евтините, после смяна както поиска ...

Аз съм почти убеден, че е по-скоро изключение. Но както казва @stanimir, може и да си много симпатична. Но пак ще мине за изключение 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , jorocontrola каза:

Искаш да кажеш, че има авиокомпания, която в нормални условия сменя билети от посредник, защото клиентът просто е поискал 🙂

Че то тогава няма да има няколко категории билети. Аз съм почти убеден, че е по-скоро изключение.

Може да съм им била симпатична 🤡

btw вчера докато се мъчих да се сетя за кой от двата билета съм си взела опция за промяна, и за малко да родя докато го мислих, момичето ми каза, че всички полети могат да се сменят, само че при някои дати се налага доплащане. Така в началото ми каза, че ще трябва да си доплатя 11 евро, които на 10тото сменяне на датата отпаднаха. Според мен си струва ходенето до офиса им в случай на промяна. 

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , milenita каза:

Може да съм им била симпатична 🤡

btw вчера докато се мъчих да се сетя за кой от двата билета съм си взела опция за промяна, и за малко да родя докато го мислих, момичето ми каза, че всички полети могат да се сменят, само че при някои дати се налага доплащане. Така в началото ми каза, че ще трябва да си доплатя 11 евро, които на 10тото сменяне на датата отпаднаха. Според мен си струва ходенето до офиса им в случай на промяна. 

Полет до Иран ли сте сменили? Защото мои приятели също без проблем ги смениха за пролетта, но не е такъв случая с билетите им до Ханой, а пробваха на едно и също място. Просто в момента има проблеми в иран и авиокомпанията иска да е спокойна. Иначе и на мен ми промениха полет до Джеда с 3 дни с някакви 20 евро разлика, но имаше промени  в полетите около 1-2 часа на всеки от полетите. Така че просто номерът беше, че не ги приемам като предложени промени.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.