Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 20 минути , muchachote каза:

Аз подлагам под съмнение "славата" на Turkish airlines за икономична компания. Гледам по- горе "промоциите" на билетите до Бейрут и Кайро- 229 и 249 евро.  Ами аз летях този март с Aegean airlines до Кайро за около 240 ЛВ, отиване и връщане!!!!!!!!! Подчертавам- отиване и връщане в лева. Също толкова ми излезе и билетът до Бейрут миналия октомври. Е да, излитам от Солун, с кацане в Атина, но автобусният билет до Солун е около 60 лв отиване и връщане, така че въобще не го слагам в цената.

чак пък икономична... като другите е 

сега глобално цените са по-високи, отколкото сме свикнали

Връзка към мнение
преди 39 минути , muchachote каза:

Аз подлагам под съмнение "славата" на Turkish airlines за икономична компания. Гледам по- горе "промоциите" на билетите до Бейрут и Кайро- 229 и 249 евро.  Ами аз летях този март с Aegean airlines до Кайро за около 240 ЛВ, отиване и връщане!!!!!!!!! Подчертавам- отиване и връщане в лева. Също толкова ми излезе и билетът до Бейрут миналия октомври. Е да, излитам от Солун, с кацане в Атина, но автобусният билет до Солун е около 60 лв отиване и връщане, така че въобще не го слагам в цената.

Не са икономична със сигурност  но около 100лв разлика,която ти излиза ,да правиш сравнение…. ( загубено време и таралянкане с автобус до Солун )някак си не е хич оферта ,особенно и около ден и 1/2 ,два заради този избор🤷🏻‍♂️

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , Alexander каза:

по-конкретно ще може ли?

Допълних примера на @Hakkâri Spor за изгодните билети на Turkish. От промоцията, която беше в началото на годината взехме билети София - Ханой  и Хо Ши Мин - София за 750 лв. на човек. 

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

По повод една борба с турците ми предлагат няколко опции за обезщетение и тази ми харесва най-много, но да не се окаже, че трябва да плащам летищтни такси, гориво или нещо друго?

 

Някой взимал ли е от тях подобен билет?

 

 

 

3) We can present you with a round-trip flight in the Economy Cabin to be used on a date you will prefer. We would like to inform you that you can use your free ticket within one year from the date of completion of the transaction process.

 

 

Връзка към мнение

Имаме презокеански билети с Turkish за края на януари 2023 г. Преди 2 дни АК измести полетите на отиване не в наша полза. Отидохме в офиса на Turkish и любезният служител там по наше желание ни премести полета на излитане с 1 ден по-рано, като така спечелихме повече време в наша полза. 

Интересно ми е обаче такива промени възможни ли са при Turkish, ако билетът е купен от посредник? Питам, защото преди да ги купим, се изкушавах да ги вземем през посредник, но точно защото имаше няколко месеца до пътуването и вероятност от промени, ги взехме през сайта на АК.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 5.12.2022 г. в 12:59, Alexander каза:

По повод една борба с турците ми предлагат няколко опции за обезщетение и тази ми харесва най-много, но да не се окаже, че трябва да плащам летищтни такси, гориво или нещо друго?

 

Някой взимал ли е от тях подобен билет?

 

 

 

3) We can present you with a round-trip flight in the Economy Cabin to be used on a date you will prefer. We would like to inform you that you can use your free ticket within one year from the date of completion of the transaction process.

 

 

Съмнявам се да има подобно условие, защо не поискаш да ти потвъедят писмено, че няма да има други такси и разходи по билета? Това е брутално добра оферта, браво... 

Връзка към мнение

@Alexander, моля те, сподели как и защо се бориш 🙂  

Ние имахме закъснение на полета София - Истанбул и изпуснахме полета Истанбул - Ханой. 2 дни стояхме в Истанбул в хотел, осигурен от Търкиш. Пристигнахме в Ханой 2 дни по-късно от предвиденото по тяхна вина. Пуснах жалба на мейла в софийския офис. Да видим какво ще стане и кога ще отговорят. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Яничка каза:

Имаме презокеански билети с Turkish за края на януари 2023 г. Преди 2 дни АК измести полетите на отиване не в наша полза. Отидохме в офиса на Turkish и любезният служител там по наше желание ни премести полета на излитане с 1 ден по-рано, като така спечелихме повече време в наша полза. 

Интересно ми е обаче такива промени възможни ли са при Turkish, ако билетът е купен от посредник? Питам, защото преди да ги купим, се изкушавах да ги вземем през посредник, но точно защото имаше няколко месеца до пътуването и вероятност от промени, ги взехме през сайта на АК.

Няма категоричен отговор по този въпрос.

Аз с билет през посредник успях да си сменя полет с няколко дни, при промяна от 15 минути и без да се свързвам с посредника. Анулирах си полет през Търкиш и те директно ми върнаха парите, пак без да се свързвам с посредника, от където съм си взел билет. Един приятел обаче не може да се свърже с посредника и за променени полети ходи в Търкиш, те са му казали, че трябва с посредника да говори, а посредника не му отговаря на мейли....на телефона се мъчи в момента да ги намери. Така че....риск печели риск губи.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Eva eva каза:

@Alexander, моля те, сподели как и защо се бориш 🙂  

Ние имахме закъснение на полета София - Истанбул и изпуснахме полета Истанбул - Ханой. 2 дни стояхме в Истанбул в хотел, осигурен от Търкиш. Пристигнахме в Ханой 2 дни по-късно от предвиденото по тяхна вина. Пуснах жалба на мейла в софийския офис. Да видим какво ще стане и кога ще отговорят. 

https://www.turkishairlines.com/en-us/any-questions/customer-relations/feedback/

 

Може тук да си пуснеш оплакване директно към Търкиш, понякога предлагат нещо, друг път те режат. Мен ме отрязаха 🙂 

Другият вариант е да си пуснеш документи през посредници, но в този случай, ако спечелиш делото ще те таксуват едни 30% от това което взимаш от Авиокомпанията. Ама пак си е добре и това.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ползвайте Аероиск, аз съм печелил с тях, точно срещу Търкиш. По време на процеса Търкиш, в типичния си стил, започнаха пазарлък - да ти дадем по 300 евра на билет и да си стиснем ръцете. Любезно отклоних и си взехме по 600 в крайна сметка. И заслужено 30 % от тях отидоха в Аероиск. В повечето случаи сам човек трудно ще се справи, печени са отсреща в отдела на Търкиш и те въртят.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Още един глас за Аероиск при по-трудни случаи с Търкиш. При директна комуникация ме въртяха 1 месец и отказваха категорично каквато и да е компенсация. След като Аероиск се намеси изключително бързо запяха друга песен и платиха, а Аероиск абсолютно си заслужи комисионната.

  • Харесвам 16
  • Благодаря 1
  • Браво 3
Връзка към мнение

Имам едни десетина хиляди мили, който изгараят в края на месеца и всяка седмица ме спамят по случая.

Напълнил съм програмата за следващата година и няма да ги ползвам. 

Връзка към мнение

Добре, че ме присетихте да проверя аз колко мили имам и кога изтичат. Към момента над 22000, изтичащи чак в края на 2024 година. В януари ще добавя още от 4 техни  полета, после в март 4 полета и през юли или август още 4. Смятам да се пробвам да ги ползвам за полет до Порто през Септември. Досега само от каталога им съм вземала неща със събраните мили. Имаха добри оферти, ама доколкото разбирам това вече не е опция.

 

Връзка към мнение
преди 18 минути , ВениК каза:

Добре, че ме присетихте да проверя аз колко мили имам и кога изтичат. Към момента над 22000, изтичащи чак в края на 2024 година. В януари ще добавя още от 4 техни  полета, после в март 4 полета и през юли или август още 4. Смятам да се пробвам да ги ползвам за полет до Порто през Септември. Досега само от каталога им съм вземала неща със събраните мили. Имаха добри оферти, ама доколкото разбирам това вече не е опция.

 

До 25.12 имат 30% отстъпка на милите, нужни за покупка на award ticket. 22000 мили би трябвало да стигнат за 2 двупосочни от София до дестинация в Турция в икономи, може да проверите.

Миналата година през декември имаха същата промоция, та евентуално може да я имат и другия декември, ако предпочитате да понатрупате още мили.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За какво мога да използвам моите 8910 мили? Кампаниите за търговските вериги са само за Турция, а тези мили ми се струват малко за самолетен билет. Та в такъв случай мога ли да ги използвам за нещо?

Връзка към мнение

за продукти малко вероятно да можеш да ги използваш, но и без това сега има намаление на наградните билети, може да намериш нещо на късо разстояние. Тя Турция е голяма и интересна...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, r_nikolov1 каза:

За какво мога да използвам моите 8910 мили? Кампаниите за търговските вериги са само за Турция, а тези мили ми се струват малко за самолетен билет. Та в такъв случай мога ли да ги използвам за нещо?

Билет до Зона 1 което ти е Балкани започва от 5300 мили така, че може да си вземеш билет с малко доплащане . Ако няма да ги ползваш, мога веднага да ти ги купя.

Връзка към мнение
преди 5 часа, neuromancer каза:

как са при търкиш правилата за промяна на award ticket?

25$ такса преди чек ин , 50$ след чекин/но шоу.

 

За разлика от други лоялни програми , имат една особеност при резервации с мили . При първа резервация онлайн , не може да използвате милите за покупка на билет на друг човек на самостоятелна резервация , а трябва да минете през кол център.

 

Освен ако нямате стотици хиляди мили , ползвайте ги само за saver билети ( икономи или бизнес ).  Бизнес сейвър е 45 000 мили до навсякъде из тяхната мрежа , сега с намалението е само  31 500мили, което е  безумно ниска цена за нелошият им продукт . САЩ, Япония , Индонезия , Малайзия , Южна Америка са им по-далените дестинации. Икономи в далечните им дестинации е 30 000 мили преди намалението от -30%. Естествено , местата в saver bucket са ограничени и трябва ровене. 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

да, $25 за смяна е добре. Практически получавате флексибъл (евентуално и еднопосочен) билет, което струва доста пари по принцип, извън областта на действие на нискотарифните компании.

 

Връзка към мнение
преди 10 минути , stanislavpp каза:

25$ такса преди чек ин , 50$ след чекин/но шоу.

 

За разлика от други лоялни програми , имат една особеност при резервации с мили . При първа резервация онлайн , не може да използвате милите за покупка на билет на друг човек на самостоятелна резервация , а трябва да минете през кол център.

 

Освен ако нямате стотици хиляди мили , ползвайте ги само за saver билети ( икономи или бизнес ).  Бизнес сейвър е 45 000 мили до навсякъде из тяхната мрежа , сега с намалението е само  31 500мили, което е  безумно ниска цена за нелошият им продукт . САЩ, Япония , Индонезия , Малайзия , Южна Америка са им по-далените дестинации. Икономи в далечните им дестинации е 30 000 мили преди намалението от -30%. Естествено , местата в saver bucket са ограничени и трябва ровене. 

Но за сметка на това таксите не са им толкова ниски. Все пак си залсужават

Връзка към мнение

С изключение на една - две нишови програми ,  с мили се купуват само еднопосочни билети , ако ви трябва двупосочен , купувате два еднопосочни .

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.