Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 6 часа, Madonna каза:

А този лист от  къде се взема?

дават ти го, когато стане гафа, в случая отказан бординг

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, ако няма други полети с по-малък престой. А ако има, може да смените часа на по-малкия престой.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има един, който не е директен, а е през Сингапур, стига се още един ден след предложения полет и за него няма места. Да очаквам ли проблеми?

Връзка към мнение

Здравейте, преди в края на годината си харчех мили на Shop&Miles online магазина. Имаше всякакви артикули с цени в мили. Сега явно е ново и има изброени няколко партньори, при които можеш да си обърнеш милите в техни точки. Проблемът е, че пише, че важи за обекти в Турция. Та някой има ли представа човек, който не пребивав в Турция все пак, как може да се възползва от милите за харчене?

Благодаря!

П.С. Ето сайта, който гледам: https://www.shopandmiles.com/en/miles-redemption/

Връзка към мнение

e, за шопинг обикновено е така - обекти в държавата

най-много да извадиш късмет да има международна доставка 

Връзка към мнение
преди 10 часа, neuromancer каза:

e, за шопинг обикновено е така - обекти в държавата

най-много да извадиш късмет да има международна доставка 

Преди 3 години пазарувах и международната доставка беше безплатна. 

Връзка към мнение

Ако някой има информация по зададения от мен въпрос, ще съм благодарна. И аз преди пазарувах и имаше артикули, и доставката беше безплатна.

Сега платформата е нова, намирам само изброени няколко търговеца, където могат да се обърнат мили към техни точки, но че могат да се ползват в обектите в Турция.

Та въпросът е в новата платформа някой знае ли как могат да се ползват мили извън Турция.

Благодаря!

 

Връзка към мнение

Ами всъщност пише, че милите се обръщат в турски лири (в Gift card, която може да се ползва и онлайн). Тоест трябва да намериш някой магазин от тези с международна доставка, което сме ти написали. 

А това като цяло е доста неефективно използване на милите и трябва да се прилага в краен случай (ако не стигат за полети). Аз не съм го правил.

Връзка към мнение

@Nia_STNТК са даунгрейднали своята шопинг програма и вече няма възможност за поръчка на артикули. Ползвайте си милите за летене -long haul бизнес saver е само 45 000 мили в посока до навсякъде в света, където ТК летят

 .

Ако пък летите служебно и генерирате много мили , опитайте с конвертиране на малко количество в гифт карта и вижте дали се приема свободно в БГ , например в Икея , Шел или Уайкики.. В крайна сметка, ако нямате достатъчно употреба за техните мили , най-добре кредитирайте полетите на ТК вече към Аероплан ,която в момента е считана за най-добрата лоялна програма в света…

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

stanislavpp, благодаря!

В по-подробното описание при търговците изрично пише, че конвертираните точки в пари важат само в обекти в Турция (за Шел например) и само в онлайн магазина .tr (за Икеа). Така че да - явно отпада вариантът с Коледни подаръци от мили 😄

Аз лично не правя мног мили на година (около 15000) и не ми стигат за нищо, поради което ги ползвах за пазаруване.

 

Връзка към мнение
преди 33 минути , Nia_STN каза:

stanislavpp, благодаря!

В по-подробното описание при търговците изрично пише, че конвертираните точки в пари важат само в обекти в Турция (за Шел например) и само в онлайн магазина .tr (за Икеа). Така че да - явно отпада вариантът с Коледни подаръци от мили 😄

Аз лично не правя мног мили на година (около 15000) и не ми стигат за нищо, поради което ги ползвах за пазаруване.

 

15K са ти достатъчни за двупосочен полет до зона Европа 1, която включва всички държави на Балканите от Хърватска до Гърция и Турция. Доплащането ще ти е около 100лв на билет

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Май тук https://www.shopandmiles.com/en/trendyol/ може да се използват милите за онлайн пазаруване. 

Пробвай и кажи дали става, не че 10 000 мили за около 500 TL е най-добрата оферта на света, но по-добре от нищо.

Връзка към мнение
На 16.10.2022 г. в 17:10, radi777 каза:

Да споделя моя скромен опит ,че обещах-имахме престой повече от 8часа на Истанбул миналата седмица и се възползвахме от безплатните турове на компанията.Бяхме на вечерна разходка по Босфора с кораб че което беше само за нашия тур,нахраниха ни даже питка с кюфтета и кола.След това ни водиха на някакъв магазин за ядки и локум.Добре се уплътни времето между полетите.

Има различни турове,има ги на сайта на компанията.

Да докладвам и аз. Имах 6 часов престой в Истанбул между полетите, рано сутринта. Записах се на тур Т22, който е от 8,30-11,30ч.

Лично аз не го препоръчвам. Хванахме сутрешните задръствания и доста от времето прекарахме в път. 

И нас ни заведоха в магазина за локум, където убихме 1 ч. Магазинът е супер скъп, не е за пазаруване иначе нещата са хубави. Последва 10 мин спирка на моста Галата и 20 мин почивка при двореца Долмабахче. Останалото време беше в път по грозни улици. 

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 15 минути , mililia каза:

Вече без сокчето.

Но пък дават всякакви напитки допълнително, включително вино и бира. За 50 мин. полет не мисля, че има друга авиокомпания в света с такъв кетъринг в момента, освен някоя близкоизточна или Сингапур евентуално. Последният път стюардесите се видяха в чудо как да обслужват всички и после да си съберат таблите за краткото време, а ако има някоя турболенция, ни ми се мисли 🙂

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз съм летяла Истанбул-София за 35 минути с един мноого закъснял полет. Буквално ми издърпаха таблата, за да се приготвят за кацане. Имаше и лека турболенция - никакъв проблем. Наливат си чай, подават ти чашата - ако я оставиш на таблата, всичко се разлива от друсането. Държах я в ръка 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да се оплача. Вчера се чекирахме онлайн с жена ми и ни запокитиха на раздалечени места, включително и на дългия полет. Искаха по 30 евро, за да си изберем места. Сега се осланяме на съдбата да ни дари с по-нормални хора за съседи. 

Един приятел ми разправяше на командировка до Бенгалу̀ру се паднал до един индиец, който през цялото време си мажел краката с ментов мехлем😄

  • Смея се 5
Връзка към мнение
Преди 1 час, Адриан ХН каза:

Да се оплача. Вчера се чекирахме онлайн с жена ми и ни запокитиха на раздалечени места, включително и на дългия полет. Искаха по 30 евро, за да си изберем места. Сега се осланяме на съдбата да ни дари с по-нормални хора за съседи. 

Един приятел ми разправяше на командировка до Бенгалу̀ру се паднал до един индиец, който през цялото време си мажел краката с ментов мехлем😄

Ако имате багаж за чекиране, попитайте чекин агента дали не може да ви премести заедно. При нас нямаха проблем да го направят, но пък и се случи така, че пътувахме малко след като въведоха платен избор на места, та не знам дали не сме хванали някакъв гратисен период, в който са били благосклонни. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, Адриан ХН каза:

Да се оплача. Вчера се чекирахме онлайн с жена ми и ни запокитиха на раздалечени места, включително и на дългия полет. Искаха по 30 евро, за да си изберем места. Сега се осланяме на съдбата да ни дари с по-нормални хора за съседи. 

Един приятел ми разправяше на командировка до Бенгалу̀ру се паднал до един индиец, който през цялото време си мажел краката с ментов мехлем😄

При последното ми пътуване с тях преди два месеца, на гише променяха местата според наличностите.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 46 минути , Mary каза:

При последното ми пътуване с тях преди два месеца, на гише променяха местата според наличностите.

На мен преди седмица ми смениха мястото, но всичко зависи от наличностите. Напоследък полетите на Търкиш са пълни. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.