Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 37 минути , mary_shery каза:

При промяна в часовете на полетите, Turkish дават ли възможност обикновено за промяна на дати? Ако да, трябва ла тази промяна да бъде за всички пътници, които са на резервацията или може и само на 1 да променят?

Дават, да, те по принцип са много гъвкави. На нас са ни променяли с 1 ден по-рано тръгването по наше желание.

На втория въпрос не мога да отговоря.

Връзка към коментар
Преди 1 час, mary_shery каза:

При промяна в часовете на полетите, Turkish дават ли възможност обикновено за промяна на дати? Ако да, трябва ла тази промяна да бъде за всички пътници, които са на резервацията или може и само на 1 да променят?

За да промените датата само на един от пасажерите в резервацията, трябва да разделят пътниците на отделни резервации и да се направи след това промяна само на съответния пътник. Това съм го правил в офиса в София.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

От какво зависи, когато отидем няколко човека на чекин, да ви сложат един до друг. Два пъти съм пробвал и не е имало проблем да стоим заедно. Преди няколко дни ме изненадха с обратното. Дали защото билетите бяха от промо /class U/, или е от настроението на служителите ? Във всички случаи билетите са купивани отделно. Имам същия въпрос и за Луфтханза.

Връзка към коментар
преди 16 часа, Magelanko каза:

От какво зависи, когато отидем няколко човека на чекин, да ви сложат един до друг. Два пъти съм пробвал и не е имало проблем да стоим заедно. Преди няколко дни ме изненадха с обратното. Дали защото билетите бяха от промо /class U/, или е от настроението на служителите ? Във всички случаи билетите са купивани отделно. Имам същия въпрос и за Луфтханза.

от настроението на служителите

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Преди всичко и най-вече значение има наличността на такива седалки. Авиокомпанията продава седалките и ако са купени повечето предварително, няма как да ви сложи. След това идва всичко останало, включително и желанието на чек-ин служителя да съдейства.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 1.12.2023 г. в 4:49, Magelanko каза:

От какво зависи, когато отидем няколко човека на чекин, да ви сложат един до друг. Два пъти съм пробвал и не е имало проблем да стоим заедно. Преди няколко дни ме изненадха с обратното. Дали защото билетите бяха от промо /class U/, или е от настроението на служителите ? Във всички случаи билетите са купивани отделно. Имам същия въпрос и за Луфтханза.

От това какви свободни места имат. Ако е възможно, винаги правят разместване. Но по НГ…трудно. Всичко живо се е юрнало нанякъде. И на нас миналата година отказаха да ни сменят местата. На два пъти. Пълен самолет и резервирани места. Казаха ми сори. То и на приложението си се виждаше, че свободни са само средни единични седалки.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да се похваля най-официално, че моята драма с Търкиш приключи успешно, със съдействието на @Аероиск 🙂 

 

Припомням казуса - ноември, 2022 г. имахме билети за полет София - Истанбул - Ханой. Полетът ни от София закъсня с над 3 ч. и съответно изпуснахме полета за Ханой. Авиокомпанията ни осигури трансфери и 2 нощувки в 5 звезден хотел в Истанбул Crowne Plaza Istanbul - Asia, съответно - закуска, обяд и вечеря. Около хотела имаше много приятни молове 🙂 Пристигнахме в Ханой с 2 дни закъснение. 

След като се върнахме пуснах жалби, но без резултат. Свързах се с @Аероиск. Известно време опитваха да получат обезщетението, без резултат. Юни месец продължиха работа по иска по съдебен ред, без допълнителни разходи от наша страна. Днес получих обезщетението, разбира се с приспаднато възнаграждение за услугата. Предколедно съм хепи 🙂 

Благодаря @Аероиск 🙂 

  • Харесвам 34
  • Браво 7
Връзка към коментар
На 30.11.2023 г. в 12:49, Magelanko каза:

От какво зависи, когато отидем няколко човека на чекин, да ви сложат един до друг. Два пъти съм пробвал и не е имало проблем да стоим заедно. Преди няколко дни ме изненадха с обратното. Дали защото билетите бяха от промо /class U/, или е от настроението на служителите ? Във всички случаи билетите са купивани отделно. Имам същия въпрос и за Луфтханза.

Ако ви е важно, е добре да се подготвите предварително. Да видите онлайн има ли много места или няма, евентуално да платите, ако трябва. На летището ако има машинки може да пробвате на тях, доколкото разбирам избора оттам е безплатен.

При положение, че не показва свободни места едно до друго, няма възможност да направят нещо и на гишето, освен ако имате някаква особеност в групата - малки деца, много възрастни, инвалиди...

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 46 минути , epetkov каза:

Доста аматьорско написана статия , надявам се  автора Анатоли Стайков да не умра от глад и мизерия ….

 

 

От споменатите 355 самолети , 230 са сигурна поръчка , останалите са опционални , тоест ТК не поемат ангажимент за поръчването им към момента . Цялата поръчка ( заедно с опционалните е част от афишираните през юни 600 нови самолети , които предстои да се поръчат ) :

 

https://investor.turkishairlines.com/en/announcements/public-disclosures/15122023-our-incorporations-aircraft-orders-as-part-of-its-2023-2033-strategic-plan

 

Прави впечатление сравнително малкият броят поръчани А350 , което поражда известни спекулации

 

1. дали пропадат безславно новите маршрути до Австралия ? Всъщност не трябваше ли вече да са тръгнали , по спомени,  оптимистично директора прокламираше средата на декември  за тяхно начало?
 

2. или пък турците се готвят да направят по-голяма поръчка от новият флагман в самолетостроенето 777Х ?

 

 

На 1.12.2023 г. в 3:12, Oshko каза:

от настроението на служителите

 както и от подхода на питащият

 

На 2.12.2023 г. в 5:41, neuromancer каза:

При положение, че не показва свободни места едно до друго, няма възможност да направят нещо и на гишето, освен ако имате някаква особеност в групата - малки деца, много възрастни, инвалиди..

Принципно има - но е хубаво човек да има все пак добре аргументирана причина, дори и да е наивна.  Споменавал съм някъде , че в чекин зонаите има обичайно супервайзър , който не чекира пътниците , а си цъка седнал на компа - той може с лека ръка да размести пътници и да ви освободи седалки една до друга …

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Как се добавят мили от минали полети на Търкиш? Опитвам, водейки се по инструкциите в приложението, но не се получава. Имах акаунт създаден малко преди полета, но никъде не ми поиска да си снимам паспорта или личната карта и може би не съм го активирала заради липсата на това.

Ето какво ми излиза в приложението (втория скрийншот е като натиснах на линка за fill our feedback form):

IMG_9291.png.94633de0093d4c19cc057ce7900d58ba.png

 

IMG_9292.png.b50e00532714a7e5e657c6a2db25c4ac.png

 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте и Весела Коледа

Довечера пътувам за Сейшелски острови с Турски авиолинии, опитвам се да чекирам сега през телефона но стигам до втора страница където искат документ за влизане в страната както за Турция така и за Сейшелски острови.Аз имам разрешително за вход в Сейшелски острови но незнам за Турция какво да пиша има 2 варианта Виза или Членове на шенген и от там вече не мог а да завърша чекирането.Предполагам че избирам Шенген.

 

Моля за съдействие ако някой го е правил 

Благодаря 

 

 

 

Връзка към коментар
преди 53 минути , paskaleva каза:

Здравейте и Весела Коледа

Довечера пътувам за Сейшелски острови с Турски авиолинии, опитвам се да чекирам сега през телефона но стигам до втора страница където искат документ за влизане в страната както за Турция така и за Сейшелски острови.Аз имам разрешително за вход в Сейшелски острови но незнам за Турция какво да пиша има 2 варианта Виза или Членове на шенген и от там вече не мог а да завърша чекирането.Предполагам че избирам Шенген.

 

Моля за съдействие ако някой го е правил 

Благодаря 

 

 

 

Не мога да помогна, дори не знаех, че има разрешително за Сейшели.

Чакам дневник или пътепис, за да преписвам. 

Да си изкарате чудесно!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, paskaleva said:

Здравейте и Весела Коледа

Довечера пътувам за Сейшелски острови с Турски авиолинии, опитвам се да чекирам сега през телефона но стигам до втора страница където искат документ за влизане в страната както за Турция така и за Сейшелски острови.Аз имам разрешително за вход в Сейшелски острови но незнам за Турция какво да пиша има 2 варианта Виза или Членове на шенген и от там вече не мог а да завърша чекирането.Предполагам че избирам Шенген.

 

Моля за съдействие ако някой го е правил 

Благодаря 

 

 

 

Вероятно не може да чекирате онлайн, защото трябва да минете през чек-ин гише за да проверят документите ви за Сейшели.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Здравейте 

Избира се Шенген за частта която е за отсечката София до Истанбул  просто за да минете на втория екран,където попълних номера на разрешителното за Сейшели и дата на валидност. 

На летището в София само попитаха дали го имаме,на Сейшелски го искат. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, paskaleva каза:

Здравейте 

Избира се Шенген за частта която е за отсечката София до Истанбул  просто за да минете на втория екран,където попълних номера на разрешителното за Сейшели и дата на валидност. 

На летището в София само попитаха дали го имаме,на Сейшелски го искат. 

 

Може ли линк към формата за това разрешително, моля!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Дани Магелани каза:

Може ли линк към формата за това разрешително, моля!

Здравейте

Най- добре изтеглете на телефона си приложението e border seychelles отваря приложение и следвате стъпките,трябва да имате сканиран или сниман паспорт и документи за нощувканомера на полети.След като изпълните всички стъпки се плаща по 10 евро на човек и до 24 часа ще получите потвърждение като QR код ,после ви остава на телефона,но може и да го разпечатате от мейла който ще получите.

Един човек може да подаде за друг,само внимавайте да не объркате нещо,защото не връщат пари.Можете обаче при промяна на дни нощувки или пътуване да актуализиране.Системата е отворена мисля 20 дни преди полет.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , paskaleva каза:

Здравейте

Най- добре изтеглете на телефона си приложението e border seychelles отваря приложение и следвате стъпките,трябва да имате сканиран или сниман паспорт и документи за нощувканомера на полети.След като изпълните всички стъпки се плаща по 10 евро на човек и до 24 часа ще получите потвърждение като QR код ,после ви остава на телефона,но може и да го разпечатате от мейла който ще получите.

Един човек може да подаде за друг,само внимавайте да не объркате нещо,защото не връщат пари.Можете обаче при промяна на дни нощувки или пътуване да актуализиране.Системата е отворена мисля 20 дни преди полет.

 

Screenshot_20231231_184349_e-Border.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте,  имам следния въпрос. До сега винаги съм си закупувала седалки с милите които имам. В момента също съм натрупала доста мили и искат да си закупя места в самолета, като ги избирам ми пише цената и в мили и в Евро имам достатъчно. Като премина нататък ми дава опциите само да се заплатят с карта,гугъл и т.н. но няма с мили...Логната съм в профила си не мога да разбера, защо нямам опция с мили. Някой някакви идеи да има? Да не би вече да не могат да се закупуват места с мили?

Връзка към коментар

Мисля че през десктоп версията се получава така .Трябваше май реално  да се стигне до последната стъпка на плащане.Там вече цената става нула евро и ти таксуват милите.През мобилната версия транзакцията си минава само в мили.

 

Или пък забравяш отметката ?

IMG_3378.jpeg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 27 минути , mbuch каза:

Мисля че през десктоп версията се получава така .Трябваше май реално  да се стигне до последната стъпка на плащане.Там вече цената става нула евро и ти таксуват милите.През мобилната версия транзакцията си минава само в мили.

Да на десктопа версията гледам и нямаше такава отметка. Ще пробвам през мобилната, благодаря дано стане

Връзка към коментар
преди 13 часа, mbuch каза:

Или пък забравяш отметката ?

IMG_3378.jpeg

Благодаря за помощта,  през дектсоп  версията не ставаше, изтеглих си приложението и от там имаше такава опция 🙂 Отново благодаря 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.