Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Без да има обявено каквото и да е промо има много дати от март до декември Варна - Мелбърн - Варна по 1020е, от София са по скъпи с 100 до 300е. Та дано видим и цени около 600е.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 42 минути , ivan69 каза:

Здравейте

Днешният полет ТК0608 Найроби-Истанбул е отменен,може ли някой да напише защо.Летя утре.

Технически проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, yordanov каза:

Технически проблем.

А как ще извозят хората? Аз нямам бърза работа и ако плащат компенсация бих останал няколко дни.....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, ivan69 каза:

А как ще извозят хората? Аз нямам бърза работа и ако плащат компенсация бих останал няколко дни.....

Кажи на чек ин че си доброволец или изчакай с него до последно

Връзка към мнение
преди 2 часа, Jorro каза:

Кажи на чек ин че си доброволец или изчакай с него до последно

Това смятам да направя, а какво плащат освен Хотел и храна разбира се

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 34 минути , ivan69 каза:

Това смятам да направя, а какво плащат освен Хотел и храна разбира се

Потърси по-назад в темата или в сайта им за турския регламент подобен на 261, т.к съм в движение, мисля че имаше и парична компенсация или мили

Връзка към мнение
преди 3 минути , Jorro каза:

Потърси по-назад в темата или в сайта им за турския регламент подобен на 261, т.к съм в движение, мисля че имаше и парична компенсация или мили

Ще се поразява,нека и @Eva eva каже,тя май имаше подобен проблем с пошет до Виетнам.

Връзка към мнение

Само че май един единствен   човек е писал във форума, че уж е взел пари за връщаш полет с турците.

всички други дори с фирми не са успели.

може би, трябва да се търси турска фирма.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние като се прибирахме от Талин,полетът  от Истанбул до Варна беше с овърбукинг. Предлагаха и сума в турски лири. Не помня точно. Плюс хотел и храна. Понеже на отиване така или иначе ползвахме хотел заради престоя,имайте в предвид,че нас ни изпратиха някъде в нищото,в уж петзвезден хотел,с посредствена храна. Не беше проблем в нашия случай,само споменавам,ако имате избор,да си изберете поне комуникативно място.😀

В нашия случай,ни ъпгрейтваха в бизнес. Цялата бизнес класа се напълни.😀

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

ако ще иска доброволно да не лети (voluntary denied boarding) трябва те да предложат, и си казват какво предлагат - пари и хотел най-вероятно, не се занимаваш с фирми и искове

не е сигурно че ще се наложи, ако са докарали друг самолет междувременно

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Яничка каза:

Който е пускал claim към Turkish, може ли линк към формата, че съм в движение?

Прави се през Feedback формата им тук: https://www.turkishairlines.com/en-int/any-questions/customer-relations/feedback/

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Тръгнах да чекирам онлайн, но ми излезе съобщение, че ще ми даде рандом седалка и затворих приложението. Утре като отидем групата от 5 човека на чекина - дали служителя ще ни сложи заедно без да купуваме седалки, ако поискаме?

Връзка към мнение
преди 7 минути , r_nikolov1 каза:

Тръгнах да чекирам онлайн, но ми излезе съобщение, че ще ми даде рандом седалка и затворих приложението. Утре като отидем групата от 5 човека на чекина - дали служителя ще ни сложи заедно без да купуваме седалки, ако поискаме?

 

Може да видиш какви седалки ви дават и ако не ви устройват да не завършиш онлайн чекирането, имаше още някоя стъпка след седалките и ПРЕДИ издаването на бордни карти. Най-вероятно ще ви дадат седалки да сте заедно. А на гише дали ще ви сложи заедно или не донякъде не зависи от служителя, а от това какви места има останали в самолета.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , neuromancer каза:

"Случайно" не дели групата, поне с деца е така.

На различни резервации сме. Ако направя 5 отделни онлайн чекина, ще получим 5 рандом седалки и затова попитах дали на място биха ни дали съседни места (ако има налични) без да доплащаме.

Връзка към мнение
преди 35 минути , r_nikolov1 каза:

На различни резервации сме. Ако направя 5 отделни онлайн чекина, ще получим 5 рандом седалки и затова попитах дали на място биха ни дали съседни места (ако има налични) без да доплащаме.

Ако има, ще ви дадат заедно без да плащате.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Преди известно време Георги Матеев беше споделил много приятен хак - може да се чекираш онлайн без издаване на бордни карти и на летището на селф-чек машините да си смениш седалката и да си избереш място бязплатно. Миналата година го пробвах и работеше. Иначе 2 отделни резервации чекирани веднага една след друга на мен ми даде съседни места. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

не се надявай служителя да ви сложи заедно, ние бяхме с една резервация и на дългия полет ни разхвърли в двата края на самолета... то и не сме питали де....щото не сме и очаквали така да ни обслужи...

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 31 минути , Pepi Popova каза:

Преди известно време Георги Матеев беше споделил много приятен хак - може да се чекираш онлайн без издаване на бордни карти и на летището на селф-чек машините да си смениш седалката и да си избереш място бязплатно. Миналата година го пробвах и работеше. Иначе 2 отделни резервации чекирани веднага една след друга на мен ми даде съседни места. 

А на софийското летище има ли такива машинки?

Връзка към мнение

Не ти трябват никакви хакове. Отиваш по-рано 3 часа като отваря чекина и има бол места. Учтиво с усмивка питаш и всичко дават - заедно, авариен изход...

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Pepi Popova каза:

Преди известно време Георги Матеев беше споделил много приятен хак - може да се чекираш онлайн без издаване на бордни карти и на летището на селф-чек машините да си смениш седалката и да си избереш място бязплатно. Миналата година го пробвах и работеше. Иначе 2 отделни резервации чекирани веднага една след друга на мен ми даде съседни места. 

Да и ние го тествахме, работеше 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не разбрах какъв е смисълът да се чекираш онлайн предварително , а да си избереш места от селф чек-ин машинките на летището ? Всичко става за минути на летището , освен ако не се притеснявате от овърбукинг.

А дали ще стигнете до издаване на бордна карта също е все тая , дори да имате такава на машинките или на чек-ин гишета може да поискате смяна на местата и ще ви издадат нова карта.

Не само с Търкиш ами почти винаги когато съм помолил за място ( в моя случай до прозорец или пътека) служителите винаги откликват положително по възможност. Няма причина нарочно да не ви настанят на съседни места, при наличие на свободни такива.

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.