Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте. Възможно ли е да се изискат мили за минал полет, осъществен преди създаването на профил и членство , от сайта на Тюркиш препраща към несъществуваща страница?

Връзка към мнение

Турците девалвират лоялната си програма с над 50% ( +89% по някои маршрути) , засега няма яснота от кога влизат промените , на сайта им обаче са публикувани новите тарифи , а при търсене все още излизат старите такива :

 

https://www.turkishairlines.com/en-int/miles-and-smiles/redeem-miles/redeem-miles-on-flights/turkish-airlines-award-tickets/
 

https://cdn.turkishairlines.com/m/4897bdef9a08f93a/original/20240126-PDF-01-MS-TURKISH-AIRLINES-PROMOTIONAL-AWARD-TICKETS-EN.pdf
 

 

Ако някой в момента има милите за билет , по-добре да ги използва възможно най-скоро .

  • Харесвам 3
  • Шок 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Вече се отървах от моите , така както гледам 10000 ( на промо) ще е минимумът за полет извън Турция до най-близката Европа.

Не съм пазарувал през приложението , страшно бъгаво на три пъти ме изхвърля в момента на плащане.Сайтът колкото и да е куц поне сработи от раз.

 

IMG_20240207_143951.jpg

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 28 минути , stanimir каза:

Вече се отървах от моите , така както гледам 10000 ( на промо) ще е минимумът за полет извън Турция до най-близката Европа.

Не съм пазарувал през приложението , страшно бъгаво на три пъти ме изхвърля в момента на плащане.Сайтът колкото и да е куц поне сработи от раз.

 

IMG_20240207_143951.jpg

И при мен така. Сега ще опитам през сайта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Днес излезе инфо по някои блогове  , че новите тарифи влизат в сила от 16.02 ;

 

преди 12 часа, stanislavpp каза:

Турците девалвират лоялната си програма с над 50% ( +89% по някои маршрути) , засега няма яснота от кога влизат промените , на сайта им обаче са публикувани новите тарифи , а при търсене все още излизат старите такива :

 

https://www.turkishairlines.com/en-int/miles-and-smiles/redeem-miles/redeem-miles-on-flights/turkish-airlines-award-tickets/
 

https://cdn.turkishairlines.com/m/4897bdef9a08f93a/original/20240126-PDF-01-MS-TURKISH-AIRLINES-PROMOTIONAL-AWARD-TICKETS-EN.pdf
 

 

Ако някой в момента има милите за билет , по-добре да ги използва възможно най-скоро .

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, Дани Магелани каза:

И при мен така. Сега ще опитам през сайта.

Успях! Почти занулих броя на милите.

Връзка към мнение
1 hour ago, Цвете said:

Мога ли с мои мили да купя билет за друг, без аз да съм част от резервацията? 

Може , ето как става :

https://frequentmiler.com/booking-a-turkish-miles-smiles-award-for-a-friend/

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Токуо що  във варненския офис на летището ни дадоха местата които желаем за утрешния ни полет до Делхи безплатно.

  • Браво 5
Връзка към мнение

Колко струва прехвърлянето на мили към друг акаунт? Имаме по едни сакати 8600, над които изобщо не ми се разсъждава за какво могат да се използват... 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 4 минути , Lindt каза:

Колко струва прехвърлянето на мили към друг акаунт? Имаме по едни сакати 8600, над които изобщо не ми се разсъждава за какво могат да се използват... 

Стигат за 2 вътрешни полета по 3800, но не за всяка дата ги има. Например Анталия- Истанбул или Анкара- Истанбул.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

София - Истанбул или обратно са по 7500 + таксите (33-38€) 

Прехвърлянето е 20$ на 1000 мили , тоест директно може да забравиш за прехвърляне.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , stanimir каза:

София - Истанбул или обратно са по 7500 + таксите (33-38€) 

Прехвърлянето е 20$ на 1000 мили , тоест директно може да забравиш за прехвърляне.

Хм, това е много разочароващо, щом не стават и за подаряване.  Не може ли да си купя плюшено самолетче или нещо такова 😄

  • Смея се 3
Връзка към мнение

Не знам дали ще ги обезценят и за покупките , вероятно.

Като един добър човек обаче може направо да купиш полет за приятел от твоя акаунт, без да прехвърляш мили. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Чекирахме се за полетите до Панама и понеже сме трима на две отделни резервации ни раздели. Отидохме на летището и аз най нахално се нахаках на гише бизнес класа, защото нямаше хора. Помолих да ни сложи заедно, като казах, че заради отделните резервации не ни е сложило заедно и служителката ми издание нови бордни карти с места заедно.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 6.02.2024 г. в 17:21, Marisha каза:

И ние се чекирахме на машините в София и си избрахме места и за двата полета без проблем.

Колко време преди полет дава да се чекираш на машинките?

Връзка към мнение

Когато сме отделни резервации гледаме да се чекираме едновременно и досега ( 5-6 пъти) винаги ни дава съседни места, без средно. 

Връзка към мнение
Йосиф Милчов

При по дълъг престой между два полета, в случая ние сме с осем часа, имаш право на безплатна храна. Ваучерът се взима от гишетата на които се записваш и за безплатните турове.

IMG_20240214_164746.jpg

  • Харесвам 13
Връзка към мнение
преди 3 минути , Йосиф Милчов каза:

При по дълъг престой между два полета, в случая ние сме с осем часа, имаш право на безплатна храна. Ваучерът се взима от гишетата на които се записваш и за безплатните турове.

IMG_20240214_164746.jpg

Добавям снимки на менюто от Popeyes.

20240214_165612.jpg

20240214_165617.jpg

  • Харесвам 8
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
На 8.01.2024 г. в 1:56, stanislavpp каза:

В лири ли ти платиха , спомняш ли си ?

 


Имате право на обезщетение по турската държавна регулация - SHY (600€ на човек , изплатени в турски лири  ). Регулацията е от 2012год и копира EC.261. 
 

Лошата новина е , че обикновено отказват първоначалният клейм или предлагат недостатъчна компенсация в мили . Може да ползвате услугите на външна фирма - например д-р Бьозе , но ще ви е по-сладко сами да се справите , ако имате време и желание . Ако се спрете на вторият вариант , общо взето стъпките са тези :

 

1. клейм през фийдбек формата им - https://www.turkishairlines.com/en-int/any-questions/customer-relations/feedback/ , в която очертавате обстоятелствата и че според регулация SHY, ви дължат по 600€ на човек

 

2. към формата добавяте :

- копие бординг пас 

- копие паспорт

- IBAN

- имейл потвърждение на новите полети

- допълнителни непокрити разходи ( храна , транспорт )

 

 

При първият опит обикновено отказват или предлагат малка компенсация ( аз лично не бих приел по-малко от 600€, или 60 000 мили , чиято стойност е около 1000€ ).
Ако ви откажат , пишете директно на държавният регулаторен орган - 
Directorate General of Civil Aviation ,   


Линкът е този - https://yh.shgm.gov.tr . Лошата новина е , че е само на турски език , а като минете през Хром някои от полетата не може да се попълнят , и е малко трудоемко. Добрата новина е, че само след няколко часа 😉 ви звънят директно от Търкиш ( на номера който се посочили в клейма към регулаторният орган ) да потвърдят , че вие лично се подали клейма. Обикновено , на следващият ден още ще получите имейл , че клеймът ви  е одобрен и да минете през техен офис да си вземете компенсацията. Вече на място в техният офис , вместо да ви дадат чек,  могат да направят банков превод…  

 

Изглежда умишлено процесът е направен труден , но успеваемостта при овърбукинг е 100% , при други случаи е борба да се докаже , че закъснението не е поради форсмажорни обстоятелства , извън контрола на а/к…

Здравейте,

Искам да  кажа че днес получих съобщение от държавния регулаторен орган че имам право ва 600 евро обещетение на човек за полета от Махе да София и че ще получа повече информация от авиокомпанията за възстановяване на сумите.Отне около месец.

Веднага след това получих и съобщенията от турските авиолинии за издадени  чекове в турски лири, но сумите се равняваха на 334 евро,защото вземат курс от датата на издаване на билета която е от 28.09.2022 но тъй като там първоначалната дестинация е Момбаса, а те през 2023 анулираха полета и  издадоха нов билет до Махе, това е полета предмет на обещетение  и затова им писах отново като прикачих последния издаден билет на 07.01.2024.

Иначе първия билет на който фигурира Махе е издаден 06.2023. От цялата работа ще видим какво ще излезе защото има разлика от 160 евро от 2024 и 2022 на човек и сигурно пак ще се правят на луди,според мен е редно в билета да е посочено Махе и него да вземат подвнимание.Незнам дали отново да пиша на регулаторния орган или няма смисъл.

 

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 31 минути , Kristinna каза:

Привет, за пръв път виждам такова съобщение, някой знае ли какво означава това ? 

IMG_3986.jpeg

Да не сте с дете?

Мен с дете все ме праща на чек ин гише.

По принцип малко стряскащо изглежда, но обикновено искат да те видят по някаква причина на гише.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.