Прескочи до съдържание

Акция: да си обновим посетените държави


Препоръчани мнения

Браво за добавените!

А относно премахването на континентите - определено ще повлияе на прегледността :(

И аз за първи път чувам за "търкания" на тази тема.

Определено старото разпределение и визия ще ми липсва!

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Може би да уточня, че става въпрос за премахването им при въвеждане. Разделението по континенти и подконтиненти ще си го има в Атласа, там ще е определено от гугъл обаче, не от нас. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дано си остане по континенти и под профилната снимка, на мен много ми допадаше и изглеждаше доста прегледно.

 

Браво за добавените територии! :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
В момента, П.Кръстев каза:

Дано си остане по континенти и под профилната снимка, на мен много ми допадаше и изглеждаше доста прегледно.

И на мен много ми харесваше.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Още нещо... Гледам си профила и всички тези NО ми действат направо депресиращо. 

 

Идеята не е ли да се показват кои държави са посетени и да има истински позитив за нас?

 

Първият много голям минус от мен по отношение на промените. 

Връзка към мнение

Добре де, защо не изчакате да видите как ще е в профилите и тогава да коментираме?

 

преди 5 минути , Гост каза:

Още нещо... Гледам си профила и всички тези NО ми действат направо депресиращо. 

 

Идеята не е ли да се показват кои държави са посетени и да има истински позитив за нас?

 

Първият много голям минус от мен по отношение на промените. 

Това е видимо само в твоя си профил и няма как да се махне, върви в комбинация с правата да можеш да редактираш полетата. При разглеждане на чужд профил го няма. 

Връзка към мнение
11 minutes ago, Георги said:

Това е видимо само в твоя си профил и няма как да се махне, върви в комбинация с правата да можеш да редактираш полетата. При разглеждане на чужд профил го няма. 

Аз за моя си говоря. Откровено казано, той ме интересува най-много...

 

В предишната версия редактирането излизаше след натискане на бутон за редакция. Сега има един огромен списък на държави вляво, с масово виждащи се NO, което определено е депресиращо.

 

Естетиката е важно нещо в живота ни, ние не сме статистика. Много съм разочарована. 

 

 

11 minutes ago, Георги said:

Добре де, защо не изчакате да видите как ще е в профилите и тогава да коментираме?

 

Ако списъкът изчезне, ще ти се извиня. Пак казвам, коментирам моя профил, не другите.

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
Георги Матеев

Според мен новата подредба на държавите е ужасно непрегледна и доста непрактична. Преди с един бърз поглед можеше да се обхване всичко, а сега трябва да се скролва 1 минута.

 

Иначе гот за новодобавените територии, но все пак се учудвам, че Google (?) все още не е чувал за популярни места като Азорските Острови, например. За сметка на това са добавени напълно необитаеми, абсолютно недостижими и незначителни острови като Буве, да кажем.

 

Още нещо не схващам. Като се цъкне нова държава тя ще се добави ли автоматично и в стария списък (този, който дефакто се визуализира на профилите в момента)?

 

Не искам да звуча като неблагодарно мрънкало, подозирам колко много труд е хвърлен за този ъпдейт, но просто не си представях промените по този начин.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Колко често се обновява този списък, че естетиката на входа в него е толкова важна? Какъв е проблема, че има дълъг списък с NO, когато единствено вие го виждате?

 

Откровено казано не разбирам, просто отивам да се гръмна. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И от мен глас в подкрепа на групиране по континенти! Много по-прегледно и удобно! 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
4 minutes ago, Георги said:

Колко често се обновява този списък, че естетиката на входа в него е толкова важна? Какъв е проблема, че има дълъг списък с NO, когато единствено вие го виждате?

 

Откровено казано не разбирам, просто отивам да се гръмна. 

Не се гръмвай, хората сме различни.  За мен е сериозен проблем и го споделям - нали може? :) 

 

Не е на входа, а ми виси непрекъснато - редакцията не се отваря по мое желание, както беше преди. Смятам, че подреждането по азбучен ред е много лоша идея, но бих я преглътнала, ако е само в режим редакция.

 

И да, да виждам стотици NO определено лично на мен е депресиращо. Искам да си виждам само YES-овете... 

 

Естетиката е важно нещо в живота, не я подценявай толкова грубо :) 

 

 

Връзка към мнение

Предлагам да изчакаме да видим как ще изглеждат посетените държави с цъкане на бутон под снимката и тогава ... да линчуваме Георги. :)

 

Ако вече не се е гръмнал, разбира се.:lol:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 50 минути , Гост каза:

Не се гръмвай, хората сме различни.  За мен е сериозен проблем и го споделям - нали може? :) 

 

Не е на входа, а ми виси непрекъснато - редакцията не се отваря по мое желание, както беше преди. Смятам, че подреждането по азбучен ред е много лоша идея, но бих я преглътнала, ако е само в режим редакция.

 

И да, да виждам стотици NO определено лично на мен е депресиращо. Искам да си виждам само YES-овете... 

 

Естетиката е важно нещо в живота, не я подценявай толкова грубо :) 

 

 

"NO" не излизат ли само при редакция, при мен е така? Когато натиснеш горе в дясно името си и избереш "профил" ти се показва профила, като отляво са наредени само посетените държави по континенти. При желание за редакция се появява списъка с YES и NO, където между другото с ctrl+F може да се намери каквото желаете за секунда, не е нужно много скролване (въпреки, че и на мен ми допадаше повече списъка с континентите и тикчетата). Според мен не е болка за умиране, стига да се запази списъка по континенти под профилната снимка. Ще видим когато се появи :)

 

П.С. Ааа, видях за какво говориш, когато се скролне надолу има и пълния списък като срещу всяка територия пише "Да" и "Не". Ако остане само този наистина ще е малко кофти.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение
преди 24 минути , ven62 каза:

 и тогава ... да линчуваме Георги. :)

 

Не го линчуваме, бре. 
Просто леко му мрънкаме :biggrin:, и му осигуряваме занимание/забавление - да не скучае по празниците без работа!:lol:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Тук май не е точната тема, но не може ли да се направи нещо такова и за Знамето. Да виждаме къде е било то като списък на посетени държави и територии е не само да разбираме за това от качените снимки на картата.

Или поне и за знамето да си има отделно атласче, в което да се отбелязват с различен цвят държавите, където знамето е било. Защото понякога минава известно време, докато бъдат качени геокодирани снимки със знамето и това е напълно разбираемо.

Ако се отбелязва своевременно на списък или атлас, ще имаме по-бърз ъпдейт и по-добра визуализация да видим що свят е изръшкало :)

Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги каза:

Колко често се обновява този списък, че естетиката на входа в него е толкова важна? Какъв е проблема, че има дълъг списък с NO, когато единствено вие го виждате?

 

Откровено казано не разбирам, просто отивам да се гръмна. 

Споко.

Трупаш опит за новата работа ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
19 minutes ago, П.Кръстев said:

П.С. Ааа, видях за какво говориш, когато се скролне надолу има и пълния списък като срещу всяка територия пише "Да" и "Не". Ако остане само този наистина ще е малко кофти.

Read more  

 

Именно. 

 

:) Никого не линчувам - определено. Обаче - Магеланци е едно от уникално редките места в българската (и не само) мрежа, които са толкова приятелски устроени. И да гледам ежедневно колко страни НЕ СЪМ посетила - определено не ме усмихва, а точно обратното. Отделно картографската ми памет и възприятие искрено се бунтуват по отношение на това черво от държави, неподредени по географски принцип. 

 

И нали си казваме дертовете - та затова. За мен това е сериозен дерт. 

 

5903013935b10_Countries1.thumb.jpg.cd225795e3e1447f4b623fe51bca0632.jpg5903013bacecf_Countries2.thumb.jpg.4b3a1fdc94f9cb265d48a177ae8927db.jpg

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Това разпределение от Гугъл на държави и региони твърдо ли е и не подлежи ли на Магеланска ревизия? Логически на мен много ми липсват, Севернокипърска турска република, Приднестровието, Южна Осетия, Абхазия и т.н. Това са де факто независими държави с всички атрибути на една държава. Мястото им е много повече сред “Посетени държави“ от колкото например на Канарските острови. Разбира се хубаво е в списъка да съществуват и различни острови и автономни територии, защото има разлика между това някой да е бил за един уикенд в Париж или да е отишъл до Френска полинезия.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 5 минути , Фил каза:

Приеми го амбициращо! :biggrin:

А питаш ли го Георги Матеев колко му е гадно.

Да търси 1-то или двете "NO"-та дето са в неговия списък. :lol:  Мъка.......

Редактирано от ven62
  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Цитат

Това разпределение от Гугъл на държави и региони твърдо ли е и не подлежи ли на Магеланска ревизия? Логически на мен много ми липсват, Севернокипърска турска република, Приднестровието, Южна Осетия, Абхазия и т.н. Това са де факто независими държави с всички атрибути на една държава. Мястото им е много повече сред “Посетени държави“ от колкото например на Канарските острови. Разбира се хубаво е в списъка да съществуват и различни острови и автономни територии, защото има разлика между това някой да е бил за един уикенд в Париж или да е отишъл до Френска полинезия.

 

За френските отвъдморски територии и подобните случаи има резон, ама това дали някой е бил в Молдова или Приднестровието не виждам да носи някаква чак толкова ценна информация. :rolleyes:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 24 минути , Фил каза:

За френските отвъдморски територии и подобните случаи има резон, ама това дали някой е бил в Молдова или Приднестровието не виждам да носи някаква чак толкова ценна информация. :rolleyes:

По същата логика и посещението на половината държави в Европа не носи никаква информация. Между Молдова и Приднестровието има нормална граница, която се пази с руски танкове и някой път трябва да се пазариш за колко пари ще те пуснат да я минеш. Имат си собствена валута, национална банка, парламент, президент и т.н. Визуално, културно, политически и т.н. разликата между Молдова и Приднестровието е много по голяма от колкото между Словакия и Чехия например. В Приднестровието ползват кирилица, цялата държава е пълна със символи на Съветския съюз и т.н. Молдова от своя страна ползва латиница и много повече прилича на Румъния от колкото на Приднестровието.

 

За мен лично е много важна информация кой е посетил тези държави, защото през форума може да се добие много по точна информация за това как и къде може да се мине границата на тези области и има ли някакви специални изисквания. Поради липса на посолства, консулства и официално международно признание официалната информация по този въпрос е доста малка.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Поспорете още малко и ще разберете защо решихме да се позовем изцяло на външен стандарт. 

 

@Гост, смени си езика на български ако искаш. Долу вляво. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.