Прескочи до съдържание

Акция: да си обновим посетените държави


Препоръчани мнения

Идеята ми е, че много от хората не разбират, че има тема, в която могат да се включат с опит, освен ако не четат подробно/редовно форума. За да се абонираш за тема - трябва да си я видял вече..

Чрез някакво автоматизиране на тази връзка, между новите теми и познанията на пътешествалите, може да се увеличи полезността и споделянето, а спаменето винаги може да е в граница и по избор.  Това имах предвид :)

Явно ще трябва да почакаме и да видим какво предстои.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Идеята ми е, че много от хората не разбират, че има тема, в която могат да се включат с опит, освен ако не четат подробно/редовно форума. За да се абонираш за тема - трябва да си я видял вече..

Чрез някакво автоматизиране на тази връзка, между новите теми и познанията на пътешествалите, може да се увеличи полезността и споделянето, а спаменето винаги може да е в граница и по избор.  Това имах предвид :)

Явно ще трябва да почакаме и да видим какво предстои.

 

Дам, разбирам те, но няма как да стане лесно това нещо. Това са недостатъците на готовите платформи, че ако искаш нещо по-завъртяно е сложно да се направи. Но пък има много функционалност на ниска цена :)

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
  • 3 месеца по-късно ...

Ей така ми хрумна, без да го осмислям много, ама защо не вкараш награда по 1 магеланска точка за всяка отбелязана посетена страна? Малко, но от сърце .. Ей така, да не е залудо цъкането :)

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ей така ми хрумна, без да го осмислям много, ама защо не вкараш награда по 1 магеланска точка за всяка отбелязана посетена страна? Малко, но от сърце .. Ей така, да не е залудо цъкането :)

 

Не, че е голям проблем (макар че подозирам, че точната SQL заявка ще ми утрепе поне ден), но в момента в който има някакъв стимул в цъкането, дори и минимален, ще се почне и със злоупотребите. Така на практика всеки може да изкара етикетчета безплатно и от 2000 човека ще фалирам. Ще разбера какво им е на Иберия с техните промоции напоследък :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не, че е голям проблем (макар че подозирам, че точната SQL заявка ще ми утрепе поне ден), но в момента в който има някакъв стимул в цъкането, дори и минимален, ще се почне и със злоупотребите. Така на практика всеки може да изкара етикетчета безплатно и от 2000 човека ще фалирам. Ще разбера какво им е на Иберия с техните промоции напоследък :)

 

Надявам се Иберия да не фалират!

Но във връзка с другата тема - може точка/и за страна, посетена за пръв път от магеланец - като плановете на bronco, особено, ако е "развял" знамето там.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това ми мина през акъла, ама т.като и аз съм сред първенците, реших да не го предлагам :)

А относно злоупотребите .. лесно може да се провери :)

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това ми мина през акъла, ама т.като и аз съм сред първенците, реших да не го предлагам :)

А относно злоупотребите .. лесно може да се провери :)

 

Хич не е лесно, сканирани копия на паспорти ли да очаквам, визи ли... сигурно пет пъти сме дискутирали коя държава се води посетена и не можем да го измислим, какво остава и ако има някакъв стимул държавата да се води посетена. 

Връзка към мнение

Под лесно имам предвид всеки, изведнъж нацъкал 200 държави, да се подлага на разпит къде, кога и как е ходил, и с какво може да го докаже.

А иначе - ако си бил на летището - си я посетил. Елементарно :)

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Под лесно имам предвид всеки, изведнъж нацъкал 200 държави, да се подлага на разпит къде, кога и как е ходил, и с какво може да го докаже.

А иначе - ако си бил на летището - си я посетил. Елементарно :)

 

Преди разпит - пет дни на тъмно, само на хляб и вода. После - разпит. Ако не си каже... :vinsent:

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Преди разпит - пет дни на тъмно, само на хляб и вода. После - разпит. Ако не си каже... :vinsent:

 

Другарю, аз си мисля, че ако пет дни е на пРЪжоли и вино, по-лесно ще си каже!

А може и диференциран подход - за едни 'ляб и вода, за други - свинско и винско. Според мен е най-справедливо така и е в съзвучие с повелите на революционното дело!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Другарю, аз си мисля, че ако пет дни е на пРЪжоли и вино, по-лесно ще си каже!

А може и диференциран подход - за едни 'ляб и вода, за други - свинско и винско. Според мен е най-справедливо така и е в съзвучие с повелите на революционното дело!

 

Всеки друг - би, но инспектор Тюх-чев - не би!

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=CZgTb4CQy64#t=1126

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Давайте по една точка не за посетена държава, а за онлайн фотопис, дневник!

 

И как точно се дефинира фотопис и как дневник? Един параграф, два параграфа, една снимка, две снимки? Ако са 10 снимки имаме ли изисквания да не са 10 снимки на едно и също нещо от различен ъгъл? Колко дълго трябва да е описанието, може ли да е с две думи? 

 

Наистина сериозно съм мислил по въпроса да има някакви стимули за хората, които пишат пътеписи, пускат снимки и като цяло помагат доста. Звучи примамливо за форума като стимулира постване. Но това е изкуствен стимул според мен. Просто няма как да се реши обективно кое става пътепис, кое фотопис и т.н. И притеснението е (доста сериозно имайки предвид световния опит в областта), е че може да се почне едно пускане за точки и да стане пълен хаос. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

исках да напиша фотопис/дневник

 

Как да се дефинира? Ми, хората сами си го "дефинираха" - и Флай и Калоян, и скк, и Тони, и .... да не изброявам другите, си попълваха онлайн пътешествията. И се четат, според мен, много повече от формата "пътепис".

А и тази секция с моливчето се роди някак спонтанно.

 

Знам ли... Само изразих някаква мисъл по нощите.

Редактирано от но нейм
Връзка към мнение

исках да напиша фотопис/дневник

 

Как да се дефинира? Ми, хората сами си го "дефинираха" - и Флай и Калоян, и скк, и Тони, и .... да не изброявам другите, си попълваха онлайн пътешествията. И се четат, според мен, много повече от формата "пътепис".

А и тази секция с моливчето се роди някак спонтанно.

 

Знам ли... Само изразих някаква мисъл по нощите.

 

Да, разбирам те и си е валиден въпрос, който съм обмислял. Те са го дефинирали, но кажи ми например аз ако в момента пусна нещо с 2 параграфа текст и 3 снимки фотопис ли е? Ако не е, кога става, на петата снимка, на 10-ия ред текст ли? Лично аз не искам да го решавам това, когато от решението ми зависи дали някой ще получи стимул или не. Трябва границата да е рязко дефинирана, а това е невъзможно. Повярвай ми, чел съм доста как се стимулира активност във форум, с повечето неща категорично не съм съгласен. Виж само какъв беше отзвука за статуса под профилното име, който всеки може да си го редактира сам! http://magelanci.com/topic/2416-%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-%D0%BF%D1%80%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B4%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B5-%D0%B4%D0%B0-%D0%B3%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D0%B8%D0%BC/ Представяш ли си какво ще стане, ако пък има наградки за тези неща - повече постове, повече снимки и т.н.?

 

Дали пътеписи в отделната секция или дневник във форума... много различни са и си имат предимства, и недостатъци и двете. На различни хора различно им допада, ние предлагаме и двата варианта, а най-добре и двата - води си дневник на живо, после го ошлайфай малко и го пусни като пътепис, няма проблем :)

Връзка към мнение

Знаеш ли, не си падам по събиране на точки и бонус програми в никаква област на живота и не съм навътре в психологията на този тип стимули, така че приемам мнението ти напълно.

 

При всички случаи ми се вижда по-разумно да се дават точки (ако се дават) за дневник, отколкото просто за ходене в нова държава.

"Нова държава" също е дефинирано по някакви критерии и те, например, на мен ми се виждат несправедливи, защото една Гърция има над 300 обитаеми острова и едно пътуване до 2-3 острова струва не по-малко от пътешествие на другия край на света, едни САЩ са си цял континент, но са ограничени в понятието държава, което хората-пътешественици отдавна са надскочили.

Така че, не се притеснявай от несправедливи дефиниции. По-важното е да ги има, а какви са, решaваш ти.

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Едно малко подсещание след великденско-майската вълна, който е посетил нова държава да си я обнови :)

 

Цъквате ей тук и в дъното е списъка :)

 

2015-05-12_21-30-16.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Понеже скоро ми предстои пътуване до Кипър, Турския Кипър брои ли се за държава, след като не е призната от никой (освен от Турция)?

Връзка към мнение

Понеже скоро ми предстои пътуване до Кипър, Турския Кипър брои ли се за държава, след като не е призната от никой (освен от Турция)?

 

Каквото го има в списъка, това е. Няма да я променяме повече, освен ако не станат някакви катаклизми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Отново напомняне, ако имате нови отстреляни държави да си обновите профила. Би трябвало от този линк директно да ви се отворят настройките за промяна: http://magelanci.com/index.php?app=core&module=usercp

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Отново напомняне, ако имате нови отстреляни държави да си обновите профила. Би трябвало от този линк директно да ви се отворят настройките за промяна: http://magelanci.com/index.php?app=core&module=usercp

Прилежно сме си добавили новите 10 държави, следващата седмица се надявам да остане време и да дадем отчет какво сме видели.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Прилежно сме си добавили новите 10 дърави, следващата седмица се надявам да остане време и да дадем отчет какво сме видели.

Еее, браво, цели 10! :)За колко време?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.