Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

Да ,има нещо съмнително.Получих мейл ,че плащането е отхвърлено и да й пратя СМС.Значи трябва да се откажа от този вариант ,нали?

 

Да и пратиш СМС? Можеш ли да пуснеш целия текст?

 

Иначе, да, в този случай ако хоста може да отхвърли предложението ти, или ако не се лъжа 24 часа по-късно заявката се отменя. 

Връзка към мнение

Моля помагайте!

За първи път използвам сайта и натиснах Request to book,преди да контактувам с хоста.Четох първа страница,но не ми стана ясно ,сега имам ли резервация ,какво следва,хоста пише че ще ни чака ,да заповядаме...

 

То затова е "Запитване за резервация" - един вид кандидатстваш за тези дати и този апартамент, а хоста или приема молбата ти, или я отхвърля.

Ако случайно пратиш подобна молба - отиваш на My trips и там имаш Cancel the request/Modify - откъдето можеш да анулираш молбата или да я промениш (дати, брой гости). Ако хоста приеме молбата ти - то получаваш известие, че си удобрен - Pre-approved - и тогава с един клик (съгласен) резервираш финално. Много хора прашат Запитване до няколко хоста и после действат според чийто отговор им хареса най-много.

 

Понеже това е тегава процедура, въведоха Instant booking (светкавичката в горния ъгъл на обявата индикира, че тази опция е възможна). Тогава трябва да се внимава, защото се резервира директно (пита накрая "сигурни ли сте" и ако потвърдите с ДА - резервацията е факт). Ако искате да питате нещо хоста, тогава ползвайте Contact Host бутончето и просто питайте - пак ще ви иска дати за да може хоста да види на календара си как "стои" вашето запитване.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Между другото днес резервирах една квартира и силно се възмутих от гредата с превалутирането. Много тъпо са променили схемата за плащане.

 

И на мен ми предстои да резервирам днес. В такъв случай как е най-добре да се плаща - с карта в BGN ли ?

Връзка към мнение

Да и пратиш СМС? Можеш ли да пуснеш целия текст?

 

Иначе, да, в този случай ако хоста може да отхвърли предложението ти, или ако не се лъжа 24 часа по-късно заявката се отменя. 

Ok then welcome and see you September 9th.Lep pozdrav.Reply via app https://bnc.lt/EVmg/TdOQ4blvBtor SMS

Samuraika,Sasha accepted your reservation but Airbnb couldn’t complete the payment using the payment method you provided.-това пише в момента  ,имам още 8 часа 

Редактирано от radi777
Връзка към мнение

Домакинята е приела твоята молба за резервация, но системата на airbnb не приема платежния ти метод - отхвърля ти кредитната карта.

Изпратила ти е съобщението от телефона си, затова ти праща автоматичното "отговорете през приложението или с SMS"

Напразно подозирахме жената, тя е изрядна.

Ти с каква кредитна карта се регистрира?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Домакинята е приела твоята молба за резервация, но системата на airbnb не приема платежния ти метод - отхвърля ти кредитната карта.

Изпратила ти е съобщението от телефона си, затова ти праща автоматичното "отговорете през приложението или с SMS"

Напразно подозирахме жената, тя е изрядна.

Ти с каква кредитна карта се регистрира?

 

Само лека корекция.

Според мен е изпратила съобщението през системата на airbnb, а не през телефона си. В смисъл- не като sms от телефона си.

То това трябва да личи и от номера от който се получават смс-те. Тези от airbnb не изглеждат като такива от някоя конкретна държава.

Важното е, че хоста (жената) наистина е изрядна. :)

Връзка към мнение

Само лека корекция.

Според мен е изпратила съобщението през системата на airbnb, а не през телефона си. В смисъл- не като sms от телефона си.

То това трябва да личи и от номера от който се получават смс-те. Тези от airbnb не изглеждат като такива от някоя конкретна държава.

Важното е, че хоста (жената) наистина е изрядна. :)

През системата на airbnb но не от компютър, а от смартфон. Дано да е по-ясно така.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И на мен ми предстои да резервирам днес. В такъв случай как е най-добре да се плаща - с карта в BGN ли ?

 

Нямаш вариант да избегнеш превалутирането, най-добре е с карта в лева, да, защото ако картата ти е в евро, airbnb ще ти даде цена в лева и тогава не само те, а и банката ти ще те извърти като обърне левовете в евро. 

 

Единствената опция е да пишеш billing address с държава валутата на хоста, но тогава можеш да имаш други потенциални проблеми. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Защо при всяко зареждане на Air bnb, за определен апартамент, излизат различни стойности за плащане? Сега една цена - след малко друга.

 

Бяха въвели някаква дивотия, която променя цените при повишен интерес. Ако цъкаш един и същи апартамент 10 пъти може да го счете за повишен интерес. Това, ако говорим за екрана с описанието на апартамента. Иначе е нормално да има разлика между резултатите от търсенето и екрана с описанието, първият не включва таксите на ербнб и таксите за почистване. 

Връзка към мнение

Да, да, имам предвид крайната цена с вкл. такси за почистване и таксата на air bnb. Ще почакам още един-два дни (и накрая ще го изпусна). Аз се регистрирах така както ми казахте Георги.

Връзка към мнение

Да, да, имам предвид крайната цена с вкл. такси за почистване и таксата на air bnb. Ще почакам още един-два дни (и накрая ще го изпусна). Аз се регистрирах така както ми казахте Георги.

 

Междувременно може да попиташ хоста. Подобно динамично ценообразуване мен лично ме дразни безумно, подозирам че и хостовете биха му се дразнили, ако разберат как гони хората.

 

Може да му напишеш съобщение, че да речем мястото ти харесва, но цената много подскача и дали може той да ти пусне оферта за периода. На базата на това, което пусне решаваш дали да резервираш или не. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз предлагам да питаш хоста за оферта.

 

Много е досадно това с цените. Въведоха го с идеята да се обновяват календарите и уж да "оптимизират" печалбите. Не е само според интереса към определен имот, а към града, региона, сезона и т.н. Бикат му Smart pricing, но не е много смарт...

How does a nightly price impact bookings?

It’s not an easy question to answer. Smart Pricing helps by evaluating thousands of prices and automatically using those that are likely to boost bookings. It’s based on:

How many people are searching for listings like yours
The dates they’re looking at
Whether other listings are getting booked
Your listing’s best qualities

 

 

Хубавото е, че освен нагоре, има и надолу. И ако сте навити да чакате до последно може да излязат неща с до 50% по-евтини. Кофтито е, че за по-дълъг престой не е подходящо. Вероятността за някой готин апартамент да са останали ден-два "дупки" тук-там на ниски цени е голяма, но да си немерите читаво място за 4-5 дни и нагоре в последния момент е почти невъзможно.

Редактирано от samuraika
Връзка към мнение
Може ли да ми помогнете за следното: ще резервирам стая Air bnb във Великобритания. Аз имам банкова карта в лева и в паунди. С коя е по-добре да платя? Предварително благодаря! Цената излиза по някога в паунди, по някога в евро.

Връзка към мнение

 

Може ли да ми помогнете за следното: ще резервирам стая Air bnb във Великобритания. Аз имам банкова карта в лева и в паунди. С коя е по-добре да платя? Предварително благодаря! Цената излиза по някога в паунди, по някога в евро.

 

 

С британската карта, като допускам, че billing адреса и е във Великобритания. В този случай няма да имаш превалутиране от airbnb, което е най-голямото дърво. Допускам също, че цената е в паунди, както би трябвало да е. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С британската карта, като допускам, че billing адреса и е във Великобритания. В този случай няма да имаш превалутиране от airbnb, което е най-голямото дърво. Допускам също, че цената е в паунди, както би трябвало да е. 

 

Не съм сигурна че Ви разбирам, но моята регистрация в Air bnb , е от тук - България, картата е на Първа инв. банка. Мога да ползвам и банкова карта, издадена от банка във Великобритания в паунди, но не е моя (само я захранвам с пари от тук)

Редактирано от rdd
Връзка към мнение

От скоро ми са наблюденията в airbnb, но ми прави впечатление като често явление, цените да стоят не актуализирани за по далечни периоди. Сега гледам Сардиния лято 2017г, ами те цените им като зимните периоди. 

Връзка към мнение

Не съм сигурна че Ви разбирам, но моята регистрация в Air bnb , е от тук - България, картата е на Първа инв. банка. Мога да ползвам и банкова карта, издадена от банка във Великобритания в паунди, но не е моя (само я захранвам с пари от тук)

 

Малко по-подробно ще го напиша  :) Целта ти е като цяло да избегнеш преминаване от една валута в друга, което винаги е съпътствано със загуби по веригата. Така че идеалният вариант за теб е цена показана в паунди, да я резервираш с карта в паунди. 

 

За целта имаш две стъпки:

 

1. Сменяш си профила да ти показва във валутата на хоста. В твоя случай това са паунди. Сменя се най-долу в страницата, можеш да избираш език и валута. Тази стъпка не е задължителна, но ще ти помогне да се ориентираш в цените. 

 

2. Търсиш, свързваш се, пишеш си и т.н. Като стигнеш до страницата за плащане би трябвало цената да е в паунди. От падащото меню за billing country избираш United Kingdom, което предполагаме е държавата, в която е регистрирана картата с паунди. Плащаш с нея и така. 

 

Ако долу вдясно под цената имаш съобщение, което да говори за exchange rate, значи нещо не е както трябва. Не искаме такова съобщение:

You are paying in BGN. Your total charge is лв95. The adjusted exchange rate for booking this listing is лв1 BGN to £0.4184 GBP.

Искаме такова:

You are paying in GBP. Your total charge is £40.
Връзка към мнение

 

 

2. Търсиш, свързваш се, пишеш си и т.н. Като стигнеш до страницата за плащане би трябвало цената да е в паунди. От падащото меню за billing country избираш United Kingdom, което предполагаме е държавата, в която е регистрирана картата с паунди. Плащаш с нея и така. 

 

Ако долу вдясно под цената имаш съобщение, което да говори за exchange rate, значи нещо не е както трябва. Не искаме такова съобщение:



 

Картата, която е в паунди и е регистрирана във Великобритания е на синът ми. Моята карта в паунди е регистрирана тук в България. Ще има ли проблем, както казвате, че е по-добре да се плати с картата, която е регистрирана във Великобритания, но не е моя, а аз имам профил в Air bnb? И още нещо - при плащането системата изисква ли 3D код за сигурност?

Редактирано от rdd
Връзка към мнение

Картата, която е в паунди и е регистрирана във Великобритания е на синът ми. Моята карта в паунди е регистрирана тук в България. Ще има ли проблем, както казвате, че е по-добре да се плати с картата, която е регистрирана във Великобритания, но не е моя, а аз имам профил в Air bnb? И още нещо - при плащането системата изисква ли 3D код за сигурност?

 

При плащане системата изисква billing адрес. Т.е. ако ползваш твоята карта коректно тук ще трябва от падащото меню да избереш Billing Country да е България. От там airbnb ще обърне сумата в лева по някакъв трънски курс, после банката ти ще обърне левовете в паунди и ще стане мътна и кървава :)

 

Това, което съм писал по-горе е валидно само за карта в паунди регистрирана във Великобритания, т.е. евентуално тази на сина ти. Нямаше проблем да се ползва чужда карта в последната година, ако има такива ограничения е нещо ново. За 3D кода не мога да помогна. 

 

Ако по някаква причина не можеш да платиш с картата на сина ти, то тогава ползвай българска карта в лева, ще е по-рентабилно от българска карта в паунди. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.