Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

Факт е, че резервацията е анулирана, но от кого...

Има съобщение от хоста, че причина е несъгласието на съседите и т.н. 

Хостът е сравнително нов /от няколко месеца/, но с отлични отзиви и ревюта, без други анулации и акуратен в отговорите..

При нова резервация предлагат купон 10% само

Редактирано от noshtna_ptica
Връзка към мнение

За пръв път и ние ще ползваме апартамент през този сайт.След два дни в Ница.Дано всичко е наред, че взех да се притеснявам, като чета темата.:(

И на мен цената ми е в лева, при плащането, а иначе беше в евро.Ама хич не съм сметнала по колко съм го платила:(

Да доложа прилежно:първи опит - отлично.☺Дали щот съм си късметлийчо по рождение и по принцип, апартаментът, дето го взех през сайта е чудесен.Точно като този, който Роже беше ползвал,ама може би, по-далече от центъра.За ориентация - сградата е почти на един дувар с Radisson blu. На Английската променада, с тераса към морето, пресичаме само улицата и сме на плажа.Ма ние на тоз камънакк не ходим на плаж.Търсим си пясък - днес бяхме на Палм бийч в Кан.

Собственичката - абсолютна сладурка, много мила, чакаше ни, много лесно го намерихме, наблизо има Карфур за пазаруване.Апартаментът има кухня с голям хладилник, печки, мечки и посуди,миялна, пералня, тостер, хол с кожен диван и стъклена маса с 4 стола,спалня с много удобно голямо легло, гардероб и всичко, що се полага.Отделно баня,отделно тоалетна и тераса с масичка и столчета с прекрасен морски изглед.

Единствен минус, ама за нас е плюс, че сме кола, е това, че е далеч от центъра. Намира се на Promenade de Angles 237.Ние си ходим пеш до центъра, ама си е далеко. Но намираме лесно място за паркиране и понеже всеки ден сме някъде, излизаме лесно от града.

Ако човек е пеш,сигурно има градски автобус, има и таксита.

Като се върна, ще дам линк на апартамента в сайта, може на някого да му свърши работа.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Факт е, че резервацията е анулирана, но от кого...

Има съобщение от хоста, че причина е несъгласието на съседите и т.н. 

Хостът е сравнително нов /от няколко месеца/, но с отлични отзиви и ревюта, без други анулации и акуратен в отговорите..

При нова резервация предлагат купон 10% само

 

Явно са се стиснали, преди съм чел че е било 20%...

 

AlexandraKo, да се притесняваш за airbnb от тази тема е като да четеш темата за проблемите с букинг и да се притесниш и за тях :) Просто обсъждаме предимно казуси и сложни ситуации, а пропускаме огромната част от наемите, които са безпроблемни. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Здравейте,

На път съм да запазя апартамент през Airbnb и имам следния въпрос - на разбивката на разходите по резервацията пише:

 

Total amounts Accommodation €1 170

Cleaning fee €37

Service fee   €131

Due Today   €1 338
 
В първоначалните условия към Prices пише: Security Deposit: €183. Значи ли това, че няма да ми бъде удържан депозит, тъй като не е посочен във финалната разбивка на разходите, т.е. плащам само 1338 EUR, без да ми задържат депозит от 183 EUR?
В условията на airbnb пише: Hosts can add a security deposit to their listing, as long as they add it before a reservation is booked.
Връзка към мнение

 

Здравейте,

На път съм да запазя апартамент през Airbnb и имам следния въпрос - на разбивката на разходите по резервацията пише:

 

Total amounts Accommodation €1 170

Cleaning fee €37

Service fee   €131

Due Today   €1 338
 
В първоначалните условия към Prices пише: Security Deposit: €183. Значи ли това, че няма да ми бъде удържан депозит, тъй като не е посочен във финалната разбивка на разходите, т.е. плащам само 1338 EUR, без да ми задържат депозит от 183 EUR?
В условията на airbnb пише: Hosts can add a security deposit to their listing, as long as they add it before a reservation is booked.

 

 

 

Security Deposit: Няма го отбелязано в скрийншота, но е често срещано. На практика това е депозита, който трябва да се плати ако евентуално счупите нещо в апартамента. Този депозит не се предплаща нито в момента на резервация, нито при пристигане! Влиза в сила, само ако домакина в срок от 48 часа от вашето напускане пусне оплакване за нещо счупено, изгубен ключ и т.н. Тогава сумата ще ви бъде блокирана по картата, докато диспута се разреши. 

 

Връзка към мнение

Нещо ново, което забелязах днес. Предлагат ми да си добавя служебния имейл адрес и при първа бизнес резервация да ми дадат 44€. 

 

2016-08-20_21-59-20.png

 

По какъв ли начин работи това? Може би очакват един вид да юркаш работодателите да ти резервират през airbnb за да вземеш кредита?

Връзка към мнение

Аз го видях преди месец-два, но нещо не можах да го схвана и се отказах ...
Какво означава "busines trip"? В смисъл - как от airbnb разбират дали е бизнес?

Връзка към мнение

Аз го видях преди месец-два, но нещо не можах да го схвана и се отказах ...

Какво означава "busines trip"? В смисъл - как от airbnb разбират дали е бизнес?

 

Гледам ей това: https://www.airbnb.com/business/signup

 

Може би трябва фирмата ти да се присъедини към airbnb business също и там имаш панел, през който да правиш резервации за колеги, да следиш, да вадиш фактури и т.н. 

Връзка към мнение
Георги Матеев

Аз даже си регистрирах фирмата в airbnb и пак нещо не можах да го схвана докрай, изглежда ми малко недоизмислено.

 

Между другото днес резервирах една квартира и силно се възмутих от гредата с превалутирането. Много тъпо са променили схемата за плащане.

Връзка към мнение

понякога гредата с превалутирането работи и по обратен начин :) преди няколко дни ползвах споменатия на предната страница код на чешкия Т-Мобил, и не само че мина успешно (направих си нов профил, за да го пробвам), ами вместо 30 евро ми намали направо двойно - видях си цената в евро колкото трябваше да е без код, после го въведох - смъкна с 30 евро и ми даде сума за плащане в чешки крони, и на финала вече като плащах ми излезе колко дължа в левове - ами като разделих на евровата цена с намалението, курсът излезе 1,88 лв/евро, или пък по обратен начин смятано - отстъпката излезе 67 евро вместо 30, и това само от превалутирането с чешката крона

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В какъв срок да очаквам връщане на парите при анулация от страна на хоста?

Останали са апартаменти 100% по-скъпи, с тоя купон от 10% - за никъде...

Връзка към мнение

В какъв срок да очаквам връщане на парите при анулация от страна на хоста?

Останали са апартаменти 100% по-скъпи, с тоя купон от 10% - за никъде...

 

Дори airbnb да се движат бързо, банката ти може да замотае нещата до месец. Така че, ако можеш си резервирай сега нещо друго, пък парите ще дойдат...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм сигурна, че хоста въобще получава копие от личната ти карта. Това Самурайка би могла да каже. Според мен данните остават някъде на сайта и само при определени случаи могат да бъдат използвани. Например някой, ако обере хоста, тогава лесно би могло човекът да бъде издирен.На мен ми се струва нормално, все пак когато допускаш чужд човек у дома си искаш да си сигурен за това кой е той.

 

Не само че хоста не получава копие от паспорта (това го бях писала по повод, че много хостове копират на място паспортите на гостите, защото са задължени като хотелите да събират такива данни), а и самия сайт не пази никакви копия - системата просто сверява дали данните, с които се регистрираш отговарят на наистина съществуващо лице. Само се проверява дали това е валиден документ за самоличност на наистина съществуващ човек - това е. Нищо не се пази в база данни, още по-малко хостовете да получават копия. Хоста получава само телефон и мейл (през системата, не личен) за връзка след потвърдена резервация.

 

Относно хостовете, склонни да заобиколят системата : наистина, не пестят само 3 %, а може и цели 30% да са - но това е укриване на данъци. Съгласна съм, че в някои страни данъците са неоправдано високи и е тегаво, но е много, много нередно, лично според мен. Първо че си е престъпление по смисъла на всички закони, второ че е нелоялна конкуренция - това в което обвиняват най-много споделената икономика - че всъщност цените й са ниски поради криене на данъци.

Ако някой хост е решил да си спечели клиент има много начини да го направи без да лъже нито сайта нито държавата - може да прати специална оферта, да пусне някое детенце без пари, да добави още една нощувка на половин цена и т.н. сума ти неща, които ще му докарат някой и друг лев отгоре, ще му остане доволен клиент и никой няма да е прецакан.

 

За бизнес нощувките и аз не съм наясно как работи, но имаше една инициатива на airbnb за регистриране на подходящи за бизнес нощувки хостове - трябваше да се попълни списък с няколко пункта - има ли обособено място за работа с лаптоп, има ли градски транспорт в близост и от сорта, вече не помня какво беше. Ако отговаряш на условията до листинга ти се появява едно бизнес куфарче и излизаш в търсачката на "бизнес нощувки". Като стана дума - верно имам няколко конферентни туриста, даже в момента едни италианци са "на конференция" при мен. Може би издават по-специални фактури за такива нощувки от сайта, не знам.

Но airbnb е много подходяща платформа при наличие на супер засилено търсене в специфичен период - олимпиада, световно и от сорта. Даже бяха официален партньор на игрите в Рио и Токио си води много съвестно бележки - че и те си имат проблеми с недостатъчни хотелски стаи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Миналата година, имах същия проблем, оплаках им се, че не мога да резервирам вече нищо, защото всичко, което е останало е от 45€, а това, което ми анулириха беше 17€. Получих купон за 30€, и всичко си дойде на мястото. Получих съобщение веднага, че ще ми върнат парите и след 3 дни бяха в картата. На моята банка срока за международен превод е 3 дни. Аз резервирах де, и после ми дойдоха парите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да доложа прилежно:първи опит - отлично.☺Дали щот съм си късметлийчо по рождение и по принцип, апартаментът, дето го взех през сайта е чудесен.Точно като този, който Роже беше ползвал,ама може би, по-далече от центъра.За ориентация - сградата е почти на един дувар с Radisson blu. На Английската променада, с тераса към морето, пресичаме само улицата и сме на плажа.Близо е до летището, може и с автобус да се придвижи човек, ако не е с кола.

Собственичката - абсолютна сладурка, много мила, чакаше ни, много лесно го намерихме, наблизо има Карфур за пазаруване.Апартаментът има кухня с голям хладилник, печки, мечки и посуди,миялна, пералня, тостер, хол с кожен диван и стъклена маса с 4 стола,спалня с много удобно голямо легло, гардероб и всичко, що се полага.Отделно баня,отделно тоалетна и тераса с масичка и столчета с прекрасен морски изглед.

Единствен минус, ама за нас е плюс, че сме кола, е това, че е далеч от центъра. Намира се на Promenade de Anglais 237.Ние си ходим пеш до центъра, ама си е далеко. Но намираме лесно място за паркиране и понеже всеки ден сме някъде, излизаме лесно от града.

 Допълвам - наблизо има автобусна спирка,п автобусите вървят един след друг и няма проблем с придвижването до центъра - 3-4-5 спирки, зависи къде искаш да отидеш.

 

Давам линк за апартамента в Ница, който ползвахме.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Доста голяма е гредата с превалутирането вече!

 

338 Е, трябваше да са 337, незнайно от къде се яви още едно, на първия прозорец се появиха едни 681 лева, а на следващия и реално толкова взеха - 687 лева. Това е курс 2.03 лева/1 Е.

 

Чешкият код работи. Благодаря!

Връзка към мнение

Възможно е някъде да е коментирано, но не успявам да го открия:

Етично и допустимо ли е да пиша на хост в airbnb, от който имам покана за резервация, че съм открила апартамента в друга платформа (HomeAway), където условията са по-изгодни и предпочитам да букирам оттам? 

Връзка към мнение

Възможно е някъде да е коментирано, но не успявам да го открия:

Етично и допустимо ли е да пиша на хост в airbnb, от който имам покана за резервация, че съм открила апартамента в друга платформа (HomeAway), където условията са по-изгодни и предпочитам да букирам оттам? 

 

Етичните граници на всеки са различни и сам си преценява :) Аз категорично не виждам проблем в случая, цените в Homeaway пак той ги е сложил, така че след като ти е по-изгодно действай си там. Може даже и нищо да не му пишеш, но ако преди това сте имали предварителна уговорка може да споменеш, че ще резервираш от другото място. 

 

Най-вероятно той ще прибере същата сума накрая, а разликата идва от това, че home away щади повече резервиращите с по-малки такси. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Може даже и нищо да не му пишеш, но ако преди това сте имали предварителна уговорка може да споменеш, че ще резервираш от другото място.

Мерси :)

 

Да, имаме уговорка и поради тази причина ми се иска да постъпя по съвест и да й пиша през airbnb:)

Интересното е, че в другия сайт лицето за контакт е друго - с различно име и снимка, но при липса на верификация всичко е допустимо.

 

Свързах се с нея по телефона. Изненада се, че цената е друга - разликата е около 130 евро и се дължи както на таксата за резервация, така и на различна цена за нощувките. Имам подозрение, че броячът в HomeAway не отчита коректно промяната в броя хора ... Сега очаквам е-мейл и ще пиша как се е развил казуса.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Докладвам по моя казус:

Разменихме си няколко смс-а със собственичката и в крайна сметка тя ми предложи директна букировка с договор с предплата от 25% през paypall с цел спестяване на таксите. Остатъкът от сумата - в брой при пристигане. Ако не пътувах с деца, щях да предпочета този вариант, но в крайна сметка избрах по-сигурното решение - резервация през airbnb. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Моля помагайте!

За първи път използвам сайта и натиснах Request to book,преди да контактувам с хоста.Четох първа страница,но не ми стана ясно ,сега имам ли резервация ,какво следва,хоста пише че ще ни чака ,да заповядаме...

Връзка към мнение

Докладвам по моя казус:

Разменихме си няколко смс-а със собственичката и в крайна сметка тя ми предложи директна букировка с договор с предплата от 25% през paypall с цел спестяване на таксите. Остатъкът от сумата - в брой при пристигане. Ако не пътувах с деца, щях да предпочета този вариант, но в крайна сметка избрах по-сигурното решение - резервация през airbnb. 

 

виж ми мнението по тоя въпрос малко по-нагоре! САМО И ЕДИНСТВЕНО ПРЕЗ САЙТА!

Връзка към мнение

Моля помагайте!

За първи път използвам сайта и натиснах Request to book,преди да контактувам с хоста.Четох първа страница,но не ми стана ясно ,сега имам ли резервация ,какво следва,хоста пише че ще ни чака ,да заповядаме...

Според мен, ако не си платила, няма как да имаш резервация.Влез в профила си и виж в секцията Trips  дали имаш предстоящо пътуване. Ако няма нищо, просто започни от начало, приключвайки с плащане или свързване с хоста преди това.

Връзка към мнение

Пробвай друг апартамент. Като първо изпратиш запитване, след като получиш потвърждение от хоста - плащай.

Ако има инстант бук - просто можеш да резервираш веднага. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.