Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

преди 14 часа, samuraika каза:

...

Явно нещата отиват на арбитраж, ще решава сайта, според мен ще вземат някаква сума от депозита ви, но няма да е нацяло исканата. Психология на арбитража - и двете страни са доволни на половина. По-добре от - едната страна доволна нацяло, а другата - гневна нацяло...

Това за арбитража по принцип ли го казваш, или за airbnb т.е. аирбнб ли се стреми да процедира по този начин.

Щото ми се струва, че така ще има двама недоволни, и хоста и госта. ;)

 

Аз, ако бях на мястото на airbnb (ама не съм :) ), ще гледам с една идея повече да защитя хостовете (чисто търговски - от един хост печеля повече, от колкото от един гост)

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Аз ли нещо не съм в час или само при мен е така да пиша на някой за резервация и да не ми отговарят един ден при цялата тази напредала технология за известяване :blink::no2:

Връзка към мнение
преди 25 минути , Ivko каза:

Аз ли нещо не съм в час или само при мен е така да пиша на някой за резервация и да не ми отговарят един ден при цялата тази напредала технология за известяване :blink::no2:

Може и въобще да не ти отговорят, не са длъжни ;-) На мен ми се е случвало. А и все пак не всички седят на компютъра / телефона и чакат някой да им пише. Освен това може и на други места да са си пуснали апартаментите, и графиците да са им неясни в даден момент, или пък дори да са на почивка и да са зарязали за ден-два задълженията, не са машини хората. На една от последните ми резервации там се наложи да звъня по телефона и хоста се кълнеше, че е отговорила, но и сама не можа да намери отговора си, така че стават и такива грешки.  Един ден нищо не е, почакай още малко :-) 

Връзка към мнение

По принцип запитването е тест за това колко бързо хоста реагира и колко е сериозен въобще.И хостовете знаят това.

Той получава СМС веднага за това,че си му писал.Да го изчакаш няколко часа е ок,но цял ден ми се струва несериозно.Ако при критична ситуация реагира толкова бавно по-добре се огледай за друг вариант.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

преди 39 минути , iMari каза:

По принцип запитването е тест за това колко бързо хоста реагира и колко е сериозен въобще.И хостовете знаят това.

Той получава СМС веднага за това,че си му писал.Да го изчакаш няколко часа е ок,но цял ден ми се струва несериозно.Ако при критична ситуация реагира толкова бавно по-добре се огледай за друг вариант.

Да именно още повече,че го питам нещо от което зависи дали ще букна този апартамент,а и сумата не е никак малка 1000 евро?! Аз получавам и смс и мейл и в самото приложение значи от три места.А и да малко ми е съмнителен този до сега няма резервация няма коментари за него не иска депозит сумата не е малка и няма валидирано ID :no2:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Ivko каза:

 

Да именно още повече,че го питам нещо от което зависи дали ще букна този апартамент,а и сумата не е никак малка 1000 евро?! Аз получавам и смс и мейл и в самото приложение значи от три места.А и да малко ми е съмнителен този до сега няма резервация няма коментари за него не иска депозит сумата не е малка и няма валидирано ID :no2:

И как се хвърли точно на него?

Връзка към мнение
преди 25 минути , Ivko каза:

А и да малко ми е съмнителен този до сега няма резервация няма коментари за него не иска депозит сумата не е малка и няма валидирано ID :no2:

Ей това е отговорът на въпроса ти. Бързите и точни отговори са само присъщи за хората, които приемат платформата сериозно. Иначе мога и аз да си листна моя апартамент, ей така за спорта, но като не ми се занимава, няма и да отговарям, нищо не губя. Точно за това гледаш показателите на хоста и ги избираш по този начин. Липсата на ревюта и коментари показва, че отивайки при такъв хост поемаш известен риск. Не е задължително преживяването да е неприятно, най-добрите хостове също са почнали без ревюта, но рискът да попаднеш на несериозник е голям. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Предимството да резервираш апартамент с малко или без ревюта е,че има голяма вероятност ако поискаш отстъпка хоста да ти я даде.Например,ако има такса почистване да предложиш да я съкрати като обещаеш да оставите апартамента във вида,който сте го получили.Щом сумата е толкова голяма,вероятно го наемаш за  по дълъг период-още една причина за намаляване на цената.

Хостовете на такива апартаменти обикновенно са доста грижовни и внимателни особено с първите си клиенти.Може би, наистина е по-добре да се спреш на друг.:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, slujitel каза:

И как се хвърли точно на него?

Ами доста са критериите-местоположение,разпределение,удобство и цена не на последно място.

 

преди 2 часа, iMari каза:

Предимството да резервираш апартамент с малко или без ревюта...Щом сумата е толкова голяма,вероятно го наемаш за  по дълъг период-още една причина за намаляване на цената.
:)

Ами ревюта може би липсват понеже виждам,че е нов мембър от 4 месеца и може би все още не е имал резервация.Иначе за 10 дни се наема,а за сумата мисля,че е в нормалното все пак за Дубай става въпрос.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Ivko каза:

Ами ревюта може би липсват понеже виждам,че е нов мембър от 4 месеца и може би все още не е имал резервация.Иначе за 10 дни се наема,а за сумата мисля,че е в нормалното все пак за Дубай става въпрос.

Не знам дали е специфика на Дубайските апартаменти, но и аз там имах много голям процент мълчание от другата страна, всъщност никъде другаде не съм имал толкова. В крайна сметка с малко повече упоритост намерихме мястото за нас. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А как стоят нещата като цяло с плащането в този сайт?

В момента на букване съответната сумата се блокира или изтегля от сметката ти и попада в сметка на хоста.Интересува ме има ли начин да ми вземат парите и да остана на сухо в случай,че съм букнал апартамент 'призрак'.Самата платформа airbnb защитава ли ме по време на плащането,че ако не получа услугата за която съм платил ще си получа парите.

Връзка към мнение
преди 13 минути , Ivko каза:

А как стоят нещата като цяло с плащането в този сайт?

В момента на букване съответната сумата се блокира или изтегля от сметката ти и попада в сметка на хоста.Интересува ме има ли начин да ми вземат парите и да остана на сухо в случай,че съм букнал апартамент 'призрак'.Самата платформа airbnb защитава ли ме по време на плащането,че ако не получа услугата за която съм платил ще си получа парите.

Прочети първите мнения в темата, има отговори на всичките ти въпроси, даже е разделено по категории. Хоста получава парите ти чак след първия ден на нанасяне, предполага се че ако си имал проблем в тези 24 часа си ги уведомил. Няма как хоста ти да избяга с парите, ако това е въпроса. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Георги каза:

Няма как хоста ти да избяга с парите, ако това е въпроса. 

Благодаря много да това ме интересуваше.Това е добре въпреки,че никак няма да е приятно да пристигнеш и да се окаже,че няма къде да спиш

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение

Много правилно подходаш в избора си, но не свеждай само до едно място. Пусни запитване поне за 3. И по отговорите ще си усетиш къде ще ви е най-добре. Да, може да е малко по-тясно или с малко по-неудобна локация, но отзивчив хост е нещо, което може да ти помогне много, в много ситуации.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Може би при мен е вината понеже бях писал и на втори и той ми отговори,че все още не е наличен апартамента за тези дати които съм избрал (април 2018) и да проверя следващия месец ще бъде качен графика за 2018 явно много напред искам и както @Георги е описал в първия пост от месец-два е идеален интервал за резервация преди престоя, но нали бързаме да вземем хубавото :lol::huh:

Връзка към мнение

Здравейте, имам въпрос

 

Може ли да се смята, че апартаментите при които резрвацията е незабавна са по-рискови или с по-ниско качество на услугата от другите?

 

Редактирано от noname1
Връзка към мнение

Идеята е точно обратната. Незабавната резервация предполага по-голяма степен на професионализъм и затова би трябвало да са по-безопасни. Това е на теория. На практика винаги може да ударим греда.

Връзка към мнение

vorbis, благодаря за отговора. Мислих си, че след като хостовете са готови да пуснат всеки в апартамента си, нивото е по-ниско, за разлика от другите, при които се извършва подбор.

Връзка към мнение

Можеш да интерепретираш както искаш това, но не мисля че е определящо за престоя ти :) Със сигурност няма как да е по-рисково (под рисково подразбирам да ти отменят резервацията), защото подобни канселации се отразяват в ревютата и се виждат, така че ако няма такива, значи е ок. Не мисля и че качеството на престоя има нещо общо също. 

 

Но както съм казвал и друг път, със сигурност пусни едно въпросче преди резервация, дори ако щеш от чисто практични причини - да провериш колко време отнема на хоста да отговори. Това е важно независимо дали приема моментални резервации. На мен ми се е случвао разсеяни хостове да не са си обновили календара и въпреки светкавичката да ми отговорят, че мястото не е свободно. Въобще, нищо не губиш да драснеш един ред преди да резервираш. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, noname1 каза:

vorbis, благодаря за отговора. Мислих си, че след като хостовете са готови да пуснат всеки в апартамента си, нивото е по-ниско, за разлика от другите, при които се извършва подбор.

Явно много хора са с такова впечатление, но това не е така. Има филтри, които хостовете задават , когато активират опцята за автоматична резервация - могат да допускат само гости с отлични ревюта, с пспортна верификация, със снимка, с пълен профил и т.н. - параметри които задават. Така че в крайна сметка дори са по-строги изискванията при такива хостове.

Автоматичната резервация не е за да се избегне комуникацията или за хостове, които нямат никакви претенции, а в отговор на критиките на много гости, че нещата стават бавно, особенно когато се комуникира с хора от други континенти (не поради бавна реакция, а поради часовата разлика).  С автоматичната резервация хоста задава параметрите на гостите, които би приел веднага и те могат да букват веднага (както Георги е отбелязал, винаги с придружаващо любезно съобщение с някой и друг въпрос ). Останалите - ще трябва да си пишат с хоста за да бъде резервацията им приета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Имам следния безумен проблем с еърбнб. Създадох си профил, исках да направя резервация и ми поискаха телефонен номер, на който да ми пратят смс, но не изпратиха такъв на нито 1 от двата номера, които въведох. Пробвах повече от 10 пъти и сега ми пише - "You’ve reached the max confirmation attempts. Try again later." И така все още чакам от снощи и цената на жилището все повече се вдига. Моля ви, помогнете, ако някой е имал подобен случай или пък ако знаете телефон, на който мога да се обадя.

Връзка към мнение
преди 9 минути , mary_shery каза:

Имам следния безумен проблем с еърбнб. Създадох си профил, исках да направя резервация и ми поискаха телефонен номер, на който да ми пратят смс, но не изпратиха такъв на нито 1 от двата номера, които въведох. Пробвах повече от 10 пъти и сега ми пише - "You’ve reached the max confirmation attempts. Try again later." И така все още чакам от снощи и цената на жилището все повече се вдига. Моля ви, помогнете, ако някой е имал подобен случай или пък ако знаете телефон, на който мога да се обадя.

А не ти ли предлагат вместо смс на телефон, да ти пратят имейл?

При мен подобно нещо се е случвало, като се логвам от друго IP (компютър)

Също така опитай да свършиш работата и с мобилното приложение.

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Имейла за потвърждение си е отделно, потвърдих вече. Предлагат ми СМС или обаждане, но нито едно от двете не се състоя. Може би проблем е, че от същото IP се е логвал друг човек с друг профил. Няколко компютъра ползват една и съща интернет мрежа, може би затова. Ще пробвам през мобилното приложение.

Връзка към мнение

И аз съм имал сериозни проблеми с автоматичните смс-и от чужбина. Ако имаш подръка номер на друг оператор пробвай с него. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.