Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

преди 7 минути , Mistela каза:

Здравейте,

за първи път ще правя резервация,

искат ми снимка на личната карта :O

вие снимате ли си личната карта и давате ли им я при резервация?

Коментирано е няколко пъти в тази тема - например тук. Някъде искат, другаде не. На някои места е задължително. 

Връзка към мнение
преди 30 минути , Mistela каза:

Здравейте,

за първи път ще правя резервация,

искат ми снимка на личната карта :O

вие снимате ли си личната карта и давате ли им я при резервация?

Мнооого пъти е коментирано...

Ако става въпрос за "верификацията" на профила - никой нищо не "взима" и никой нищо не "дава". Специална програма анализира попълнатите от вас данни със сниманият документ за самоличност и установява дали наистина има такова лице, както и пречи за в бъдеще да си направите безброй нови профили. Все пак нямам никакъв смисъл от ревютата за даден гост, ако може да си правиш колкото си искаш профили, нали? Никъде не се пази копие от картата, нито се предоставя някому.

 

В много страни властите изискват от хостовете да събират данни за гостите си, като на някои места копирането на паспорта е задължително (Испания). За да си улеснят живота, някои хостове го изискват предварително по мейл. Редно-нередно всеки сам си решава и преценява. Никой не може да ви накара да си пращате копие на документа за самоличност, но може да ви бъде отказана резервация. Алтернативи има много, не сте длъжни да го правите.

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Отдавна не съм резервирал в Airbnb. Сега тръгнах и системата ми обърна внимание, че плащам в лева по трънския курс и ми вдига цената с 11 евро. Това нещо ново ли е?

 

При търсенето ми дава следната разбивка:
€55 x 4 nights€220
Service fee €33
Occupancy Taxes €11
Travel credit-€8
Total €256
 
Когато дам "Book" дава следното:
€56.65 x 4 nights €226.60
Service fee €34.33
Occupancy Taxes €12.00
Gift Credit -€7.67
Total (EUR) €265.26
 
Някой да се е сблъсквал с нещо подобно?
Връзка към мнение
На 12/22/2017 в 23:14, Zaro каза:

Отдавна не съм резервирал в Airbnb. Сега тръгнах и системата ми обърна внимание, че плащам в лева по трънския курс и ми вдига цената с 11 евро. Това нещо ново ли е?

 

При търсенето ми дава следната разбивка:
€55 x 4 nights€220
Service fee €33
Occupancy Taxes €11
Travel credit-€8
Total €256
 
Когато дам "Book" дава следното:
€56.65 x 4 nights €226.60
Service fee €34.33
Occupancy Taxes €12.00
Gift Credit -€7.67
Total (EUR) €265.26
 
Някой да се е сблъсквал с нещо подобно?

Хаха, единственото, което е паднало като сума е травъл кредита, тарикати :)

 

Не съм резервирал от доста време, но напоследък затегнаха режима за превалутирането. Сиреч, да нямаш вариант да го избегнеш въобще. 

Връзка към мнение

Моля, помагайте!

Опитвам се да резервирам апартамент в Рим. Обаче някакси ми е запомнило едната карта, а сега искам да платя през другата. Единственият вариант, който ми дава, е да платя с кредитна, пък цената скача. От къде се променя това?!

 

Едит: намерих къде е - в payment methods

Редактирано от Еmilia
Намерих къде е
Връзка към мнение
преди 2 часа, Еmilia каза:

Моля, помагайте!

Опитвам се да резервирам апартамент в Рим. Обаче някакси ми е запомнило едната карта, а сега искам да платя през другата. Единственият вариант, който ми дава, е да платя с кредитна, пък цената скача. От къде се променя това?!

 

Едит: намерих къде е - в payment methods

Има опция съм финала : плащане с друга карта и, ако не се лъжа, това е на последна стъпка. Огледайте добре , преди да платите. Поне при мен така излизаше.

Редактирано от Иван Попов
Връзка към мнение
На 25.11.2017 г. в 0:17, vorbis каза:

Офтопик:

Печалбари! Техническа грешка, ама друг път! От малкия ми опит с Airbnb ми се е случвало два пъти подобна "грешка", което е още една причина да не ми е това любимата платформа. Как пък в букинг ги няма тези грешки.

Има ги и още как. А и като цяло при Букинга има по-голям мегдан пред домакините да деребействат с гостите си безнаказано, ама хайде да не навлизам отново в тази тема, че още ми причернява, като се присетя за тези мишки!!!

 

Иначе има всякакви тарикатите. Например на мен ми се случи следното нещо при последната резервация в AirBnB: Изпратих допитване, домакините го одобряват, при което ми се пуска покана със съвсем друга стая, която не съм избирал, съответно и на по-висока цена. Питам ги, какво става, що така набъбна цената? Обяснението: Вие сте наш специален гост, а на специални гости предпочитаме да даваме хубавата стая, докато стаята, която сте избрали, е предвидена за неспециални гости (хахах, ама чак след като ги попитах, почнаха да ми се обясняват, иначе "трайчо костов" - ако мине, мине). Настоявам с присъщата си скромност (докато се чудя какво ми е толкова специалното), че искам да резервирам стаята, която съм избрал, колкото и да е неспециална. Отговаря ми се: Ама как така, другата била по-подходяща за мен, пък ако ме притеснявала цената, можели сме да се пазарим (?!?!). И не, не става дума за Бангладеш или Анадола, а за Холандия - в къща за гости с уж отличен рейтинг... Естествено си избрах друго място, там пък ново двайсе - домакинята се присети чак след приключване на резервацията, че адресът в профила й е грешен и всъщност апартаментът й се намира на няколко пресечки от посоченото място (?!?!?) Не знам какво да си мисля, ама за всеки случай съм си извадил адресите на два хостела и един мост :lol:

 

 

 

 

 

Връзка към мнение
преди 8 часа, Иван Попов каза:

Има опция съм финала : плащане с друга карта и, ако не се лъжа, това е на последна стъпка. Огледайте добре , преди да платите. Поне при мен така излизаше.

Нямаше - затова писнах. Платформата ми запомня последната карта, с която е плащано - много неприятно така. А в момента не мога да направя банков превод към трета карта - нито вчера, нито онзи ден, а за днес да не говорим.

Иначе се променя от Account settings, а аз го търсех на Edit profile и не го намирах.

На 12/22/2017 в 23:14, Zaro каза:

Отдавна не съм резервирал в Airbnb. Сега тръгнах и системата ми обърна внимание, че плащам в лева по трънския курс и ми вдига цената с 11 евро. Това нещо ново ли е?

 

При търсенето ми дава следната разбивка:
€55 x 4 nights€220
Service fee €33
Occupancy Taxes €11
Travel credit-€8
Total €256
 
Когато дам "Book" дава следното:
€56.65 x 4 nights €226.60
Service fee €34.33
Occupancy Taxes €12.00
Gift Credit -€7.67
Total (EUR) €265.26
 
Някой да се е сблъсквал с нещо подобно?

Точно същото стана с мен снощи - при търсенето излизаше 214 евро, а при букване - става 221. Даже писах на хоста да види защо се вдига цената, а той ми отговори, че за този сезон е нормална. Явно проблемът е в самата система. А даже искаше да ми ги обърне в паундове, та да не разбера от къде идва промяната.

Може и да ми е последна резервация с тях :(

Редактирано от Еmilia
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Моля ви да ми разясните какво означава

Flexible Cancellation Policy. Cancel up to 24 hours before your trip and get a full refund. Cancel within 24 hours of the trip and the first night is non-refundable, with the exception of fees.
Дали ще си получа цялата сума обратно или няма да ми върнат таксите?
 
Размислих се да канселирам този апартамент. Първо, собственикът се оказа, че живее в същото жилище, но си има отделна стая и баня, а се води, че го отдава цялото. После пък ми изпрати дълго съобщение, явно типово, в което иска да му пратя копие на паспорта си и ми предлага хиляди допълнителни услуги, като трансфер, обиколка на града и т.н. Не изпратих копие, оправдах се, че в България това е незаконно (и е крайно време да стане такова). И накрая каза, че можем да дойдем в 10 сутринта (обясних, че кацаме в 7:35) и само да си оставим багажа, а чек ин-а е чак в 11:30. Нищо, че преди това не е заето жилището и той живее там. А и за капак, отоплението в Рим е ужас и винаги съм мръзнала там през зимата. При него е централно и го пускат 2 часа вечер и 4 часа нощем - не е много.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сумата , вкл. таксите на AirBnb, се възстановяват, ако отмяната е направена до 48 часа от резервацията. Мисля, че беше така.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 минути , Zaro каза:

Сумата , вкл. таксите на AirBnb, се възстановяват, ако отмяната е направена до 48 часа от резервацията. Мисля, че беше така.

Ама са минали повече часове. Резервирах в петък привечер :(

Сигурен ли си за часовете? Не срещнах нищо такова никъде.

Пише още

Flexible

Cancel up to 24 hours before your trip and get a full refund, including all fees. Cancel within 24 hours of the trip and the first night is non-refundable except for fees.
Редактирано от Еmilia
Връзка към мнение

Симулирай канселиране, на предпоследната стъпка ще ти покаже каква сума ще ти бъде възстановена. Аз тази година канселирах няколко доста време след резервацията, за първите три канселации ми върнаха таксите. 

Редактирано от Mimka
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Mimka каза:

Симулирай канселиране, на предпоследната стъпка ще ти покаже каква сума ще ти бъде възстановена. Аз тази година канселирах няколко доста време след резервацията, за първите три канселации ми върнаха таксите. 

Вътре съм с два лева плюс още вероятно приблизително толкова от таксите на моята банка.

Благодаря много!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, Еmilia каза:

Ама са минали повече часове. Резервирах в петък привечер :(

Сигурен ли си за часовете? Не срещнах нищо такова никъде.

Пише още

Flexible

Cancel up to 24 hours before your trip and get a full refund, including all fees. Cancel within 24 hours of the trip and the first night is non-refundable except for fees.

The Airbnb service fee is refundable, up to 3 times per year, within 48 hours of booking. Refund eligibility is determined at cancellation time based on the number of prior cancellations.

 

Аз съм анулирал само веднъж, даже бях прежалил тяхната такса, когато видях, че тази опция съществува.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз имам предстояща резервация с тях, ама хич не съм погледнала на какъв курс платих:rtfm:

Като рових, два пъти попаднах на такива апартаменти, дето и хазяинът живее там.Ама, това се разбра от отзивите.Явно, трябва внимателно да се чете всичко, че да не наскочи човек на неудобна ситуация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При мен когато се беше случило подобно нещо ми върнаха цялата сума, но пощенска банка начислят такса от 10 лв за превод от чужбина.

 

Вчера пробвах да изпратя покана на приятелка, която няма регистрация в еърбнб, за да се възползваме от намалението от 50 лв при първа нейна резервация. Тя си направи профил, верифицира се по всички възможни начини, но не получи тези 50 лв кредит за пътуване. Имате ли идея къде може да проблемът? Писахме на Help, но те явно още в новогодишна почивка.

Връзка към мнение
преди 43 минути , mary_shery каза:

При мен когато се беше случило подобно нещо ми върнаха цялата сума, но пощенска банка начислят такса от 10 лв за превод от чужбина.

 

Вчера пробвах да изпратя покана на приятелка, която няма регистрация в еърбнб, за да се възползваме от намалението от 50 лв при първа нейна резервация. Тя си направи профил, верифицира се по всички възможни начини, но не получи тези 50 лв кредит за пътуване. Имате ли идея къде може да проблемът? Писахме на Help, но те явно още в новогодишна почивка.

Ще ги получи като намаление на първата резервация.

Връзка към мнение
преди 10 часа, mary_shery каза:

Пробвахме, но не излизат както при мен преди още в началото на резервацията -50 лв.

Когато отидеш в твоето меню за кредита, излиза ли че еди кой си е signed up, but has not taken a trip yet?

 

image.png

 

Освен това, при нейната регистрация излезнало ли е, че е препоръчана от теб, това трябва да го пише преди да се регистрира?

 

Последен въпрос - избраното място отговаря ли на условията за да се ползва отстъпката, най-вече минималната сума? :)

Връзка към мнение

Да, излизат и двете съобщения. Изпълнено е условието за минималната сума от 125 лв, дори и без таксите. Въпреки това при започване на резервация не се изписва съответната отстъпка.

Връзка към мнение

Има ли право хоста да изисква от мен това:

 

In una sezione del contratto di soggiorno dovrai trascrivere i dati della tua carta di credito, ma solo a titolo di garanzia: non ci sarà nessun addebito.
È una misura cautelativa che serve a proteggere la proprietà in caso di danneggiamenti: eventuali addebiti ci saranno solo in presenza di danni accertati.

 

Общо взето по превод от Гугъл - задължен съм да си попълня данните от кредитната карта в договор, който ще ми бъде връчен за подписване при пристигането. Уж било за гаранция, ако нещо е счупено след посещението ми. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, cybersimo каза:

Има ли право хоста да изисква от мен това:

 

Хоста има право да постявя каквито си иска условия, а ти имаш право да откажеш и да не бъдеш приет като гост.

Това с кредитните данни е ново 20, предполагам че е заради напълно "виртуалния" и пожелателен  характер на гаранцията от airbnb. Ако не се чувстваш комфортно с този хост - обърни се към друг.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Значи номерът с курса е следният: цената е според държавата на издаване на картата, а не валутата. Добавих си картата Revolut и ми излезе съобщение, че плащането е в британски лири. Явно обаче са си опекли добре работата, защото разликата в крайната сума в евро при плащане, според тях в лева, от карта в евро и лева на българска банка и с Revolut беше 1 евроцент. 

Редактирано от Zaro
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.