Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

Относно проблемите с превалутиране и "трънския" курс на airbnb -

Наистина направено е кофти, минава се понякога през 2-3 валути докато се стигне до плащане и винаги закръглянето е в полза на сайта - дразни!

Но от друга страна, в букинг подобни малки къщи за гости и апартаменти са с директно плащане кеш на място, което също не е много удобно и крие потенциални допълнителни разходи от кофти обмемен курс и теглене от карта, да не говорим за неудобството да се размотаваш с немалка сума в джоба из непознати места...

Просто лично мнение, но аз така гледам на този проблем. Ако букинг започнат да прибират пари ще дръпнаг много голям брой от клиентелата на airbnb, но не го правят - явно не е толкова просто.

Връзка към мнение
преди 10 часа, Zaro каза:

Значи номерът с курса е следният: цената е според държавата на издаване на картата, а не валутата. Добавих си картата Revolut и ми излезе съобщение, че плащането е в британски лири. Явно обаче са си опекли добре работата, защото разликата в крайната сума в евро при плащане, според тях в лева, от карта в евро и лева на българска банка и с Revolut беше 1 евроцент. 

Да, според картата е. Първото плащане го направих с Diners-a и след натискане на бутона "плати", сумата от € автоматично беше превърната в $. Следващия път платих с Revolut и по същата схема сумата се смени от € в GBP.

Връзка към мнение

Доста време не бях ползвал airbnb и сега имам въпрос - аз ли не виждам откъде, или вече не е възможно да се види календара на хоста?

Връзка към мнение
преди 4 минути , Фил каза:

Доста време не бях ползвал airbnb и сега имам въпрос - аз ли не виждам откъде, или вече не е възможно да се види календара на хоста?

Отваряш настаняването, което те интересува и натискаш Book при изтрити дати - тогава ти показва календара, като неналичните дати са сиви и не могат да се изберат.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , Фил каза:

Доста време не бях ползвал airbnb и сега имам въпрос - аз ли не виждам откъде, или вече не е възможно да се види календара на хоста?

Естет, избира си първо къде ще спи, а после с какво ще лети.

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 53 минути , chandni каза:

Отваряш настаняването, което те интересува и натискаш Book при изтрити дати - тогава ти показва календара, като неналичните дати са сиви и не могат да се изберат.

Мерсиииии! :smile3: 

преди 41 минути , Zaro каза:

... избира си първо къде ще спи, а после с какво ще лети.

Първо с кого, после - къде, а за летенето ... - както казваше Аспарух Кънчов (Пурко) в "Господин за един ден" - "Кокошка отвсякъде може да долети!" :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
  • Смея се 3
Връзка към мнение

За пореден път търся тази тема в раздела за въпроси за нощувки. Не трябва ли да е и там?

 

По същество. Направих запитване за 3 души. Имам оферта от собственика. Когато тръгна да резервирам, броят на пътниците е 1, а ако променя на трима, цената скача над тази на офертата. 100 пъти си гледах запитването е си е за трима.  Писах на собственика, но още нямам отговор. Не искам да си гърмя патроните за възстановяване на пълната сума.

Някой с опит по въпроса?

Редактирано от Zaro
Връзка към мнение

 

преди 15 минути , Zaro каза:

За пореден път търся тази тема в раздела за въпроси за нощувки. Не трябва ли да е и там?

 

По същество. Направих запитване за 3 души. Имам оферта от собственика. Когато тръгна да резервирам, броят на пътниците е 1, а ако променя на трима, цената скача над тази на офертата. 100 пъти си гледах запитването е си е за трима.  Писах на собственика, но още нямам отговор. Не искам да си гърмя патроните за възстановяване на пълната сума.

Някой с опит по въпроса?

Същият казус имаме. Собственикът даде оферта, дето е за един човек. Която не е цената за трима, която първоначално бях видял,. Пренебрегнах офертата и резервирах с цената за трима, защото ни е изключително изгодна. Ама хич и не писах повторно... Имам си фактура, нали така. Ще пиша десетина дни преди пътуването, просто за всеки случай.

Връзка към мнение
преди 13 часа, master_of_germs каза:

 

Същият казус имаме. Собственикът даде оферта, дето е за един човек. Която не е цената за трима, която първоначално бях видял,. Пренебрегнах офертата и резервирах с цената за трима, защото ни е изключително изгодна. Ама хич и не писах повторно... Имам си фактура, нали така. Ще пиша десетина дни преди пътуването, просто за всеки случай.

Мисля,  че разкрих проблема. При пристъпване към резервация,  системата автоматично превключва към business trip и 1 пътник. Когато върнеш отметката на not a business trip, броят на пътуващите се връща на действителния, а цената се актуализира.  Не знам на какво се дължи тази разлика.

Връзка към мнение

 

преди 6 часа, Meidj каза:

Какво ще рече? Има разлика в цената между обикновено и бизнес пътуване, да?

Ами поне при мен така излиза.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Със сигурност има разлика, нали даже има промоция с въвеждане на служебен имейл. Точно това се чудех веднъж, как ще разберат дали е служебен и дали всички пътуващи са служебно. Най-вероятно цените са по-високи в този случай.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Някой има ли идея защо е премахната информацията за паркинг и изобщо може ли да се зададе като критерий за търсене.

 

Върнали са я!

 

Саморедактирам се - пак са правили промени в търсачките и са го върнали

Редактирано от dikrasteva
грешка
Връзка към мнение
Преди 1 час, dikrasteva каза:

Някой има ли идея защо е премахната информацията за паркинг и изобщо може ли да се зададе като критерий за търсене.

 

Върнали са я!

 

Саморедактирам се - пак са правили промени в търсачките и са го върнали

Малко като страничен коментар, но не бих разчитал на филтрите да ми покажат местата с паркинг адекватно. Случва се да няма включено парко място/гараж, а пък на улицата да се паркира свободно. Или пък да пише, че има парко място, но да се окаже че е 30€ на ден. Тези по-дребните неща аз поне предпочитам да ги изчиствам в разговор с хоста, освен ако не е изрично упоменато в описанието. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз винаги , преди да резервирам това, което съм харесала, пиша писмо, за да питам за гараж или място за паркиране. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз давам един глас за задължително питане предварително. Сподер мен това е основното предимство на airbnb. Винаги питам (все има какво) и винаги избирам според отговора - усещаш човекът отсреща доколко е отзивчив и ангажиран. За паркиране - винаги ще ти дадат съвет за удобно и евтино място наблизо и може да се окаже по-изгодно отколкото тези с налично паркоместо.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Миналото лято търсих за централноевропейската ни обиколка апартаменти с гараж или гарантирано паркомясто. Почти всички апартаменти се бяха отбелязали с безплатен паркинг, който нерядко се оказваше на 2-3 преки, в съседния квартал, оттатък реката/гарата или каквото дойде, че даже и на едно място собствениците имаха безплатен гараж, но в крайните квартали, докъдето осигуряваха транспорт в началото и края на престоя.

Винаги си пиша на собствениците, пиша на много хора и после си отсявам според отговорите.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 18 часа, dikrasteva каза:

Някой има ли идея защо е премахната информацията за паркинг и изобщо може ли да се зададе като критерий за търсене.

 

Върнали са я!

 

Саморедактирам се - пак са правили промени в търсачките и са го върнали

Според мен едно от слабите места на airbnb е "търсаачката" им.  Вероятно те намират някаква бизнес логика тя да е точно така проектирана, но за мен е крайно несполучлива.

Три неща ме дразнят най-много:

- лансирането на instant book. (ако толкова много си "припадам" по това - мога да отида в booking и още 1005 сайта);

- липсата на сортиране;

- Появата и скриването на апартаменти/места, следвайки странна логика.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Моите наблюдения /понеже съм суперхост/ са че първо излизат суперхост апартаментите и последно резервираните,но Samuraika да каже дали е така.

Връзка към мнение
преди 1 минута , radi777 каза:

Моите наблюдения /понеже съм суперхост/ са че първо излизат суперхост апартаментите и последно резервираните,но Samuraika да каже дали е така.

Това, което признават, е че колкото повече отказа има един хост, толкова по-назад в показването го изместват. Няма общо със суперхоста - за това си има отметка във филтъра.

 

Под отказ се разбира не когато хост е приел (се е съгласил) за даден гост и в последствие е анулирал/канцелирал резервацията, а когато още в самото начало хоста е отказал заявката (разбира се, става въпрос за такива хостове, които не са приели "instant book")

Връзка към мнение

Благодаря на всички! Разбира се, че първи си пиша и аз със собствениците, но вие така наплашихта с тази Андалусия, че ми се искаше там да съм 100 % подготвена с паркинг. Иначе и с Parkopedia се подготвих.

Между другото останах изненадана, защото апартамента, който запазих в Гранада го има и в booking и в airbnb и в Букинг беше доста по-евтин.

Връзка към мнение
преди 10 часа, radi777 каза:

Моите наблюдения /понеже съм суперхост/ са че първо излизат суперхост апартаментите и последно резервираните,но Samuraika да каже дали е така.

Не е баш така. Имат някаква "система" за подредба, но е много мъглива като принцип. Все пак водещото е процента резервации за съответното място - тоест колко от виделите го го букват. И при различни търсения дава различни опции. Например много евтин апартамент с добра локация може да излиза най-отгоре без да е суперхост (мърлявко примерно, или шумно), а суперхостове може да излизат много назад в търсене за двама , защото са предпочитани от 4ма (излизат скъпо за двама). Но супрехостовете имат като правило висок процент букващи и са по-напред (но не всички суперхостове са най-отпред, далеч не). Също новите предложения ги бутат напред, ако имаш много блокирани дати - отиваш назад, отказите както каза @ven62 също те бутат назад (то това е вързано с процента резервирали от проявилите интерес) и прочее. Аз съм с впечатлението, че е тото2-първо теглене. Иска си гледане и ровене. Удобни са wish lists - ако имате планирана дестинация и искате нещо по-интересно може да си направите папка, в която да мяткате разни харесали ви неща и като дойде време да буквате - да им пратите на всички по едно стандартно съобщение и да видите как ще реагират. Така хем се "нахъсвате" за някоя дестинация, хем като му дойде времето - пестите усилия в търсене.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 38 минути , kakadu каза:

От известно време не виждам линка за календара със заетите и свободните дати....  Има ли го, няма ли го? Къде са го скрили?

След като си избереш настаняването, натискаш с мишката върху датите за настаняване и там ще ти се появи календара - в черно са свободните дати, а в сиво - останалите.
image.png.5dd7e2e7143aa58355f9fa3e78e46dfa.pngimage.png.6dfc8781bf6e1cac9343c3370515e6c6.png

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , Фил каза:

След като си избереш настаняването, натискаш с мишката върху датите за настаняване и там ще ти се появи календара - в черно са свободните дати, а в сиво останалите.
image.png.5dd7e2e7143aa58355f9fa3e78e46dfa.pngimage.png.6dfc8781bf6e1cac9343c3370515e6c6.png

Благодарско! Умориха ни тея промени по Аирбнб-то.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.