Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

преди 13 часа, Георги каза:

Би трябвало да го видиш чак накрая като стигнеш до плащането на резервация, която е над минималната нужна сума. Там ли го няма?

Стигнах до края и го няма. Сумата е много над минималната.

Връзка към коментар
преди 13 часа, Kamen каза:

Стигнах до края и го няма. Сумата е много над минималната.

Имаш ли профилна снимка в акаунта? Явно има нещо нередно, защото ей това се мъдри при мен...

 

image.png

Връзка към коментар
преди 8 часа, Георги каза:

Имаш ли профилна снимка в акаунта? Явно има нещо нередно, защото ей това се мъдри при мен...

 

image.png

Не съм слагал. Ще пробвам и с нея. Реших да направя втори акаунт заради намалението. Иначе от първият имам резервации.. От ip възможно ли е също? 

Връзка към коментар
преди 3 часа, Kamen каза:

Не съм слагал. Ще пробвам и с нея. Реших да направя втори акаунт заради намалението. Иначе от първият имам резервации.. От ip възможно ли е също? 

Не, профилната няма да помогне, просто се чудех дали ти си този Камен в списъка ми с препоръчани 🙂 Може и да са те засекли, че си с дублиран акаунт. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! Организирам първата си резервация чрез сайта (БЛАГОДАРЯ НА АВТОРА НА ТЕМАТА, изцяло следвах напътствията му, дори 40 CFR отстъпка хванах:)) ), обаче нещо не получавам код за верифициране на телефона си, вече повече от два ча̀са, а без него не мога да потвърдя самата резервация... 

Някакви идеи защо така, писах и на самия сайт...?

Връзка към коментар
преди 5 минути , Natalie каза:

Здравейте! Организирам първата си резервация чрез сайта (БЛАГОДАРЯ НА АВТОРА НА ТЕМАТА, изцяло следвах напътствията му, дори 40 CFR отстъпка хванах:)) ), обаче нещо не получавам код за верифициране на телефона си, вече повече от два ча̀са, а без него не мога да потвърдя самата резервация... 

Някакви идеи защо така, писах и на самия сайт...?

Проблемите най-вероятно са в мобилните оператори. За съжаление не знам какво може да се направи, освен да опиташ пак по-късно или да верифицираш чрез номера на някой близък, който евентуално да е на друг оператор. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Моята първа резервация пропадна, отмених я, но гадовете ми взеха бонуса.

Аз пък със  'сичкия си си верифицирах телефона, ще ме гонят ли ако правя втори акаунт?

 

Връзка към коментар

И при мен не се получаваше с моя телефон (но ми изписа тогава, че не приемали такива номера), дадох им на друг човек, който е на същия оператор, но различен номер (прехвърлен от друг оператор) и така стана.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, bad kid каза:

Моята първа резервация пропадна, отмених я, но гадовете ми взеха бонуса.

Аз пък със  'сичкия си си верифицирах телефона, ще ме гонят ли ако правя втори акаунт?

 

Имам поне 5 акаунта, всички са верифицирани с един и същ телефон, няма проблем.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте,

за първи път ще резервирам чрез airbnb и то за бизнес пътуване. Имате ли информация дали може да се издаде детайлна фактура с данни като за пред бг законодателство?

Благодаря!

Връзка към коментар
преди 3 часа, Илина каза:

Здравейте,

за първи път ще резервирам чрез airbnb и то за бизнес пътуване. Имате ли информация дали може да се издаде детайлна фактура с данни като за пред бг законодателство?

Благодаря!

Здравейте,

 

От сайта на AirBnb можете да получите данъчна фактура (данъчна основа + 20% VAT) само за тяхната такса. За цялата сума можете да си разпечатате разписка или ако платите чрез Paypal, можете да си разпечатате фактурата от там, но там фактурата не е данъчна и няма да можете да си приспаднете ДДС-то.

Връзка към коментар
3 minutes ago, chandni said:

Здравейте,

 

От сайта на AirBnb можете да получите данъчна фактура (данъчна основа + 20% VAT) само за тяхната такса. За цялата сума можете да си разпечатате разписка или ако платите чрез Paypal, можете да си разпечатате фактурата от там, но там фактурата не е данъчна и няма да можете да си приспаднете ДДС-то.

Благодаря ! Не ми е необходимо заради ДДС, тъй като не сме регистрирани,но за да можем да си осчетоводим разходите. От платформата отговарят,че всичко ще е наред по докумнта, но във всяка държава изискванията са различни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Резервирам за пръв път AirBnB  и имам въпроси:

Едното място е ново, без отзиви, но изглежда като бизнес - 7 стаи BnB, професионални снимки, промоционални 20% отстъпка... Отговаря бързо. Ето го:

https://www.airbnb.com/rooms/28649678

Та въпросът ми е, дали да дублирам резервацията с някое друго място, за всеки случай, понеже е ново и няма отзиви, а отмяната на резервацията ми е безплатна, или да съм спокойна с това, което имам?

Подобен е въпроса и за другата ми резервация - там пък има два отзива за отказана резервация през последната година, въпреки като цяло много положителните ревюта. Ето го и него: https://www.airbnb.com/rooms/17214389 

Там въпросът е дали да търся още някое място, ако случайно ми отмени резервацията? То май си е моя преценка, де, ама понеже ми е за пръв път, да попитам за мнения...

Забравих да отбележа, че е за последователни 2х2 нощувки, не е за едно и също време на двете места.

Редактирано от Наслуки
Връзка към коментар

Ако ти бъде отказана резервация от хоста, то Airbnb ти предлагат да избереш друго място с до 20% по-скъпо без да доплащаш. Лошото на втория ти избор е че и двете канселации са 2 и 4 дни преди започване на престоя, т.е. хостът не се притеснява да реже гости в последния момент. Това би те поставило малко в стресова ситуация да се оправяш в последния момент. Аз поне не бих резервирал с него. 

 

Относно първия ти апартамент, безплатното анулиране е до 24 часа преди настаняване. Т.е., може да се случи ти да анулираш за да отидеш във втория, който пък да канселира в последния момент и от два стола да паднеш на земята 🙂 Ако първото място е бизнес, може да пробваш да видиш дали ще го намериш в друг сайт - комисионните на airbnb са много сериозни и за това се случва абсолютно същите b&b-та да се намират по-евтино в други сайтове. Но и тук не знам дали бих рискувал с изцяло нов листинг от новорегистриран член на сайта. 

 

Като цяло аз никога не съм се подсигурявал с втора резервация, която да отменям, не мисля че е и нужно. Просто гледай да намериш мястото, което те урежда, а ако няма такова в airbnb, действай си по хотелските сайтове.

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Благодаря, Георги, стана ми ясно! Май няма да се подсигурявам с други резервации, ще се надявам на добро стечение на обстоятелствата! А така или иначе това са две отделни резервации за последователни дни, не съм правила дублиращи, така си планирам пътуването - от Соренто към Салерно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

Приятелка е направила резервация с частично плащане, след това картата е блокирана и закрита. Сега оставащата част от парите няма как да се дръпне от тази карта. 99% като не успеят ще я контактнат за нова карта.

Обаче тя се притеснява, защото в условията, че ако картат не мине, резервацията се канселира, точка. Няма ние ще ви потърсим или подобно.

Тя иска да ги контактне, за да не се притеснява. От страницата на Airbnb е натиснала нещо като 'обадете ми се', където е стоял нейния телефонен номер, обаче втори ден никой не и се обажда.

Въпросът ми е, знаете ли други телефони на Аирбнб, освен американския даден там и евентуално имейл за връзка?

Връзка към коментар
преди 11 минути , Oshko каза:

Здравейте,

Приятелка е направила резервация с частично плащане, след това картата е блокирана и закрита. Сега оставащата част от парите няма как да се дръпне от тази карта. 99% като не успеят ще я контактнат за нова карта.

Обаче тя се притеснява, защото в условията, че ако картат не мине, резервацията се канселира, точка. Няма ние ще ви потърсим или подобно.

Тя иска да ги контактне, за да не се притеснява. От страницата на Airbnb е натиснала нещо като 'обадете ми се', където е стоял нейния телефонен номер, обаче втори ден никой не и се обажда.

Въпросът ми е, знаете ли други телефони на Аирбнб, освен американския даден там и евентуално имейл за връзка?

Няма проблем с блокираната карта, ако не успеят да дръпнат парите, ти пращат имейл за да актуализираш картата. Май ти дават срок 24 часа.

Връзка към коментар
На 6.03.2018 г. в 8:51, Arhivar каза:

Благодаря! Свързах се, отговориха ми да не се притеснявам, когато дойде момента за второто плащане и не могат да изтеглят парите от сметката ще ми пратят съобщение, където да въведа новата карта. Още веднъж благодаря!

@Oshko, това беше писано по-рано в темата, т.е както и Marisha казва, проблеми няма. 

 

А тук е описано как да се свържеш:

 

 

 

Връзка към коментар

Здравейте,

Преди когато се избираше апартамент/стая след филтриране в дясната половина излизаше карта на търсеното място с всички налични такива.Така човек по-лесно се ориентира за локацията.

Сега при мен не се отваря тази карта.

При вас как е?

Благодаря

Връзка към коментар
преди 22 часа, dechy каза:

Moже би не сте чекнали надписа Show map горе вдясно.

При мен не излиза този надпис.С Google Chrome съм-дали това има значение?

Ако може скрийншот?

Връзка към коментар
На 3.10.2018 г. в 0:50, Георги каза:

Като цяло аз никога не съм се подсигурявал с втора резервация, която да отменям, не мисля че е и нужно.

 

Не само е ненужно, но е и крайно некоректно!

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 3.10.2018 г. в 0:50, Георги каза:

Ако ти бъде отказана резервация от хоста, то Airbnb ти предлагат да избереш друго място с до 20% по-скъпо без да доплащаш. Лошото на втория ти избор е че и двете канселации са 2 и 4 дни преди започване на престоя, т.е. хостът не се притеснява да реже гости в последния момент. Това би те поставило малко в стресова ситуация да се оправяш в последния момент. Аз поне не бих резервирал с него.

 

При мен се случи точно това - летя във вторник и съм без нощувка. Канселираха я, защото избила тръба в банята и се наводнило. Обаче нямам мейл или изобщо някакво известие за рефънд или да избера да пренасоча плащането към нова резервация. Моля за упътване и съвети къде да го търся това, защото нямам никакво време 😞

Редактирано от Edem
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.