Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

Проблемът с паркирането в Ница е сериозен. Може да се паркира на улицата срещу такса ако има места.

През 2010 бяхме за 4 дни и колко ли не търсих в центъра да паркирам срещу заплащане, но няма.

Накрая паркирах срещу 20 Евро за 24 часа ето на този паркинг Грималди. Каква е цената сега, трябва да се провери.

Паркингът е подземен на 5-6 нива и е точно в центъра.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз бих постъпила като теб :)

Дори със светкавичка,не е сигурно,че имота е свободен.Собственика обикновенно ползва няколко сайта за предлагане и в по натоварени сезони може да стане объркване.Случвало ми се е апартамент в Бургас,който излиза свободен и в Аирбнб и в букинг,да се окаже зает. А и изпращайки запитване към хоста проверяваш добра ли е комуникацията с него.От което много зависи спокойния ти престой.Нормално е да пратиш запиване към повече от един хост,като и да търсиш информация за неща, които са ти важни,като паркирането.

 

Общо взето преразказвам това което Георги подробно е описал в началото на темата.Тази информация ми беше много полезна за да разбера как фунционира сайта и най-важното- да се доверя.

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Харесах си три апартамента в Ница. И трите имаха светкавичка, но написах писма на собствениците, за да питам за паркирането. Зададох въпрос дали има наблизо платен паркинг и ако - не - как и къде може да се паркира.

Някой опит да каже, моля, дали постъпвам правилно. :(

 

Питането е без пари. Аз винаги питам. Ако ми отговорят - ок, ако не - забравям за тях.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Питането е без пари. Аз винаги питам. Ако ми отговорят - ок, ако не - забравям за тях.

Благодаря ти, ценна информация. :) Сега ще видим от тримката, кой пръв и кой- последен. ;)

Връзка към коментар

Проблемът с паркирането в Ница е сериозен. Може да се паркира на улицата срещу такса ако има места.

През 2010 бяхме за 4 дни и колко ли не търсих в центъра да паркирам срещу заплащане, но няма.

Накрая паркирах срещу 20 Евро за 24 часа ето на този паркинг Грималди. Каква е цената сега, трябва да се провери.

Паркингът е подземен на 5-6 нива и е точно в центъра.

Няма значение колко струва, важното е да е сигурен. На улицата не обичаме да оставяме колата, а и там обикновено е за определено време на повечето места, където сме били.

Много ти благодаря за линка, сега ще почна да сравнявам до кой апартамент е близо.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Разбира се, че питаш винаги, дори да има светкавичка. Дори да няма за какво да питаш си избираш, аз им пращам нещо от рода на: виждам светкавичката, не съм кьорав, ама потвърдете все пак. Най-малкото по-скоростта на отговор си вадиш съответните изводи :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз бих постъпила като теб :)

Дори със светкавичка,не е сигурно,че имота е свободен.Собственика обикновенно ползва няколко сайта за предлагане и в по натоварени сезони може да стане объркване.Случвало ми се е апартамент в Бургас,който излиза свободен и в Аирбнб и в букинг,да се окаже зает. А и изпращайки запитване към хоста проверяваш добра ли е комуникацията с него.От което много зависи спокойния ти престой.Нормално е да пратиш запиване към повече от един хост,като и да търсиш информация за неща, които са ти важни,като паркирането.

 

Общо взето преразказвам това което Георги подробно е описал в началото на темата.Тази информация ми беше много полезна за да разбера как фунционира сайта и най-важното- да се доверя.

Да, това също питах - дали е свободен апартаментът. Благодаря ти! :)

Връзка към коментар

Разбира се, че питаш винаги, дори да има светкавичка. Дори да няма за какво да питаш си избираш, аз им пращам нещо от рода на: виждам светкавичката, не съм кьорав, ама потвърдете все пак. Най-малкото по-скоростта на отговор си вадиш съответните изводи :)

Понеже ми е за пръв път, предпочитам да питам за всичко - първо вас и после - в сайта. :)Изчела съм и темата отначалото, но все пак, друго си е със съвет от знаещи. :)

 

Ура, имам първия отговор от девойката, стопанисваща апартамента , който най-ми хареса по принцип - намира се на Английската алея, с тераска с морски изглед. Рече, че има платен паркинг на 5 минути от сградата. Има вифи ;) и климатик.

Дали да не го буквам и да мирясам? :rolleyes: :rolleyes: Или да чакам и другите?

 

Букнах го и мирясах. :P Незнайно защо, при плащането ми направиха още 22Е намаление, заедно със седмичното от 15%, стана малко повече от 100Е :) .

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Букнах го и мирясах. :P Незнайно защо, при плащането ми направиха още 22Е намаление, заедно със седмичното от 15%, стана малко повече от 100Е :) .

Ако ти е първа резервация и си се регистрирала през покана от някой имаш 25 долара купон за отстъпка, които ти се приспадат автоматично. Ако пък станеш хост, ще имаш 100 долара купон след като посрещнеш първите си гости. ;) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако ти е първа резервация и си се регистрирала през покана от някой имаш 25 долара купон за отстъпка, които ти се приспадат автоматично. Ако пък станеш хост, ще имаш 100 долара купон след като посрещнеш първите си гости. ;)

Не, не ме поканил никой,регнах се като си намерих сайта в Гугъл.

Имаше си написано колко е отстъпката за седмица и месец и тя си  излезе още като написах датите.

Но като стигнах до плащането,свали още 22Е от общата цена.Всъщност, от 7 нощувки едната стана безплатно, че и малко отгоре.

Това ми е първа резервация в този сайт, дано всичко да е наред. :)Щото иначе, ще мрънкам :(

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Забравих да питам - какво се случнва нататък? Може би, по някое време трябва да ми изпратят координатите на апартамента и къде ще бъдат ключовете. Във франция навсякъде има портиер на сградата, та сигурно ще да са там?

Връзка към коментар

Забравих да питам - какво се случнва нататък? Може би, по някое време трябва да ми изпратят координатите на апартамента и къде ще бъдат ключовете. Във франция навсякъде има портиер на сградата, та сигурно ще да са там?

 

Имаш ли потвърдена резервация? Влез си в профила и там трябва да имаш Itinerary. Обикновено точен адрес, както и детайли за взимане/даване на ключа са упоменати там, адреса със сигурност. Ако нямаш детайли за ключа - пишеш на хоста ден-два преди пристигане и ще ти кажат как става всичко. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Днес получих имейл, че си променят условията за ползване. Опитах се да ги попрехвърля и да извадя две неща, които ми се набиха на очи. Естествено, езика е строго юридически и може и да бъркам с интерпретацията. 

 

1. Относно damage claims от хоста:

 

 

As a Guest, after being notified of a Damage Claim and given forty eight (48) hours to respond, pursuant to the Airbnb Terms, Airbnb Payments may charge the Payment Method used to make your booking to collect a Security Deposit associated with the Listing, if applicable. If the amount of the Damage Claim exceeds the Security Deposit or if the Listing does not have a Security Deposit, Airbnb Payments may charge the Payment Method used to make your booking for the remaining amount of the Damage Claim. If we are unable to collect from your Payment Method used to make the booking, you agree that Airbnb Payments may charge any other Payment Method on file in your Airbnb Account.

 

Това болднатото май го нямаше преди да сменят правилата. Аз си го превеждам, че първо вече не е задължително да се чака до края на разрешаване на спора за да те таксуват депозита и второ, дори да няма депозит в листинга, то airbnb могат да си вземат цялата сума за пораженията, дори да е над сумата от депозита. 

 

От една страна е логично, защото наличието на депозит не означава че имаш право да направиш апартамента тотална щета, а после да платиш само депозита, от друга страна, какъв е смисъла въобще да има депозит след като така и така имат право да ти изискат цялата сума?

 

2. Относно превалутирането:

 

 

Тhe Booking Currency is different from the Listing Currency when a Guest submits a booking request for a Listing: Airbnb will calculate the Total Fees in the Booking Currency by applying either the Base Exchange Rate or the Adjusted Exchange Rate at the time of the booking request to the Total Fees in the Listing Currency. The Guest will be able to view the actual exchange rate applied. The Guest Fee, which is a percentage of the applicable Accommodation Fees, will be calculated based on the Accommodation Fees in the Booking Currency (i.e. after conversion from the Listing Currency). The Adjusted Exchange Rate will be applied if the Booking Currency is different from the Listing Currency.

 

Сравнявайки тази част от текста със същата с предишните условия, мисля че означава премахване на подлото превалутиране, което се случваше, ако хоста е обявил една валута, а ние сме избрали предпочитана в профила си друга валута. Искрено се надявам да е така!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

аз имам един въпрос с който не съм се сблъсквал до сега...изпратих няколко мейла към даден хост както си му е реда получих няколко мейла и от тях ( до тук всичко ОК ) пратиха ми пре-апрув за букване и като направих букването ми зависна ( the host didn't responsd in your request in time ) минаха 24 часа и хоста не е приел резервацията....и минаха 2 дена от тогава и още не си виждам парите обратно в сметката ?

как се процедира в такава ситуация дали трябва да се свържа с хелп-центъра или да изчакам още 1-2 работни дни и всъщност някой знае ли за колко време връщат парите обратно ?

Връзка към коментар

аз имам един въпрос с който не съм се сблъсквал до сега...изпратих няколко мейла към даден хост както си му е реда получих няколко мейла и от тях ( до тук всичко ОК ) пратиха ми пре-апрув за букване и като направих букването ми зависна ( the host didn't responsd in your request in time ) минаха 24 часа и хоста не е приел резервацията....и минаха 2 дена от тогава и още не си виждам парите обратно в сметката ?

как се процедира в такава ситуация дали трябва да се свържа с хелп-центъра или да изчакам още 1-2 работни дни и всъщност някой знае ли за колко време връщат парите обратно ?

 

Хм, pre-approval както подсказва името е предварително одобрение. По този начин след като приемеш pre-approval-а не трябва да се чака повторно одобрение от хоста, а директно да се потвърди резервация. Мисля си дали не се е получило следното - ти си изпратил заявка, хоста ти е върнал предварително одобрение, ти си резервирал през неговото одобрение, а пък твоята предварителна заявка е увиснала...

 

Имаш ли потвърждения в пощата от типа на "Congratulations, you are going to XXX" и подобни, които са за потвърдена резервация?

 

Парите може и седмици да отнеме да се върнат, освен от airbnb зависи и от банката ти. 

 

Пиши на хелп центъра, няма какво да ги чакаш, взимат супер голяма комисионна, нека си задвижат задните части. 

Връзка към коментар

Лично на мен парите са ги връщали изключително бързо при две отменени по вина на хоста резервации. В рамките на три четири дни. А ако искаш да направиш резервация на друг апартамент при положение, че първата ти резервация е анулирана те ти ги приспадат, не е необходимо да чакаш да ти ги върнат. Ако сумата, която си платил е по-голяма отколкото при новата резервация ще ти върнат разликата. Ако е по-малка ще доплатиш разликата.

И нещо положително: Отново дават 22 евро бонус при първа резервация на поканен приятел :) . Бяха ги намалили на 18 преди Коледа...

Връзка към коментар

Хм, pre-approval както подсказва името е предварително одобрение. По този начин след като приемеш pre-approval-а не трябва да се чака повторно одобрение от хоста, а директно да се потвърди резервация. Мисля си дали не се е получило следното - ти си изпратил заявка, хоста ти е върнал предварително одобрение, ти си резервирал през неговото одобрение, а пък твоята предварителна заявка е увиснала...

 

Имаш ли потвърждения в пощата от типа на "Congratulations, you are going to XXX" и подобни, които са за потвърдена резервация?

 

Парите може и седмици да отнеме да се върнат, освен от airbnb зависи и от банката ти. 

 

Пиши на хелп центъра, няма какво да ги чакаш, взимат супер голяма комисионна, нека си задвижат задните части. 

не нямам такова подтъврждение даже получих мейл в който ми пише че са минали 24 часа в който хоста е трябвало да приеме подтвърждението и да си избера друго място ....ще изчакам до вторник да видя дали утре няма да се появят и ще им драсна на хелп центъра за съпорт ако е необходимо

Връзка към коментар

И нещо положително: Отново дават 22 евро бонус при първа резервация на поканен приятел :) . Бяха ги намалили на 18 преди Коледа...

 

Хм, при мен още стои 18...

 

2016-04-03_17-05-45.png

 

не нямам такова подтъврждение даже получих мейл в който ми пише че са минали 24 часа в който хоста е трябвало да приеме подтвърждението и да си избера друго място ....ще изчакам до вторник да видя дали утре няма да се появят и ще им драсна на хелп центъра за съпорт ако е необходимо

 

Да, май ще трябва да им пишеш. Трудно ми е да разбера какво точно се е случило, аз никога не съм имал проблем след pre-approval и винаги, когато извърша плащането веднага получавам потвърждение след това. 

Връзка към коментар

Сега е 31 евро кредита. Пратих линк на приятел да се регистрира. Не мога да се сетя как се получаваше кредита от негова страна. По мейла или като се започнеше плащането излиза кредита? И втори въпрос: колко беше минималната сума да се използва кредита? 100 евро?

Връзка към коментар

Сега е 31 евро кредита. Пратих линк на приятел да се регистрира. Не мога да се сетя как се получаваше кредита от негова страна. По мейла или като се започнеше плащането излиза кредита? И втори въпрос: колко беше минималната сума да се използва кредита? 100 евро?

 

Да, и аз виждам, че сумата вече 31 евро!

 

Иначе кредита излиза като се стигне до плащане, там се приспада автоматично, стига резервацията да отговаря на условията. Няма нещо като промокод, цъкане на линк и подобни. Минимума за отговаряща резервация също е вдигнат обаче. Преди беше еквивалента на $75, сега ми пише 88€. 

 

 

Qualifying Reservation

 

A Qualifying Reservation must have a total value (excluding guest fees or taxes) of at least €88 (or its local currency equivalent* if we support it). It must be booked and paid for via the Airbnb platform, and the referred friend must complete the stay before the Airbnb User can receive Travel Credits.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Я помагайте, моля Ви .Регистрирана съм в airbnb.com  ,но никога до сега не към ги ползвала.Сега съм си харесала една квартира Как да поканя приятел .Този приятел трябва ли да не е регистриран в системата аirbnb.com или да има регистрация вече в нея...и нищо не разбирам от тези кредити. Достатъчно ли е само да ми изпратя поканата и да започна да си правя резервацията, трябва ли да изчакам някакво потвърждение?

Редактирано от ZORI
Връзка към коментар

За да получиш кредит, трябва да поканиш приятел, който да се регистрира в сайта и да букне квартира. Само покана не е достатъчна за кредит за теб. Виж приятелят ще получи кредит, ако се регистрира през твоя линк.

Връзка към коментар

Зори, и да допълня казаното от Mililia. Приятелят, регистрирал се през твой линк не само трябва да резервира квартира, но и да мине престоя му в квартирата. Едва след като хоста си получи парите, тогава и ти ще получиш своя кредит и може вече да го използваш :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.