Прескочи до съдържание

Берлин


Nikotin

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Някой посещавал ли е парк Биосфера в Постдам.Имам един ден там и се чудя първо какво да подбреа за посещение тъй като не може всичко,а и отделно това място дали си струва.

 

Благодаря!

Връзка към мнение
2 hours ago, aneliqterzieva said:

Здравейте,

 

Някой посещавал ли е парк Биосфера в Постдам.Имам един ден там и се чудя първо какво да подбреа за посещение тъй като не може всичко,а и отделно това място дали си струва.

 

Благодаря!

Ако имате само 1 ден и никога не сте ходили в Потсдам по-добре да разгледате градчето и Sanssouci. Не мисля, че един ден ще ви стигне за всичко, а ходенето от дворец на дворец е доста. Иначе биосферата е интересна.

Връзка към мнение

И аз подкрепям за Сан Суси, много е красив! :) Графините са това, което аз видях и са ми сред любимите! С удоволствие ще се върна в Потсдам и за останалите дворци и за разходка с лодка.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
преди 3 часа, ushuaya каза:

Здравейте! Може ли да ми препоръчате някой плаж в Берлин или наоколо? Мерси!

Ето, имаш голям избор!

 

П.С. Бъди готов/а да се натъкнеш на нудисти. Тук това е национален спорт. :biggrin:

Редактирано от Suunto
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами нямат с море в близост, ходят по езерата. Не съм била по тези езера, но сигурно е чисто, както пишат. Иначе на Балтийско море при Варнемюнде има страхотен плаж с много ситен пясък и много чист, плитко, но аз като бях имаше и големи вълни за сърфисти. Само че предполагам, че от Берлин им идва далече, а и водата през юни беше около 16-17 градуса и едва ли става над 20 изобщо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм била точно на тези езера, близо до града и за това се чудя как точно им се ходи на нашенци на плаж там. Посред лято беше, но се налагаше дълго да убеждавам себе си в необходимостта от влизане във водата. 

По скоро си мислех, че би било чудесно ако имах водолазен костюм или пък да съм някоя, изтерзана от несбъдната любов, дъщеря на местния средновековен владетел, за да вляза смело там, където местните, пък и не само те, си се плицикаха съвсем по лятному. 

 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, Раян на Терминал D ли кацат и излитат. От летище до Зоологическата градина как се стига? Обърках се с транспорта. Четох за регионалните влакове, но се обърках. Разбрах, че S9 от перон 13 на летището за Олимпия щдадион ще ни отведе до Зоологическата градина.  Понеже се очаква да пристигнем около 23:00 вариант е и такси. Има ли нещо, за което да съм бдителна относно такситата?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Zornitsa каза:

Здравейте, Раян на Терминал D ли кацат и излитат. От летище до Зоологическата градина как се стига? Обърках се с транспорта. Четох за регионалните влакове, но се обърках. Разбрах, че S9 от перон 13 на летището за Олимпия щдадион ще ни отведе до Зоологическата градина.  Понеже се очаква да пристигнем около 23:00 вариант е и такси. Има ли нещо, за което да съм бдителна относно такситата?

Терминалите не са от значение, влиза се през всеки. Влаковете са денонощно през уикенда, не ти трябва такси. 

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Летището е малко и бързо ще се придвижите.Относно транспорта и влаковете- изглежда сложно, но не е.Онлайн може да се проверяват маршрути,линии, разписания,прикачвания, а за още поглямо удобство си свалете карта на транспорта.Има и няколко онлайн безплатни приложения за телефон, които също дават много удобство.Изключително развита транспортна мрежа и наистина няма нужда от използване на таксита.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Заслужава ли си Потсдам през зимата - януари месец. Била съм през март и ноември от зимните месеци в Германия. Март месец беше много студен вятър в Улм, а Берлин е още по на север. 

Връзка към мнение
преди 14 часа, ZORI каза:

Заслужава ли си Потсдам през зимата - януари месец. Била съм през март и ноември от зимните месеци в Германия. Март месец беше много студен вятър в Улм, а Берлин е още по на север. 

Твърдо не, освен че е студено и често вали, няма и листа по дърветата, няма цветя, няма зеленината, която прави Потсдам красив. Дори очарователният дворец Сам Суси не би бил нищо без красивите си зелени градини работещи фонтани. Зимата това го няма. Потсдам ми стана любим за единия ден, който прекарах там, дори се шегувам, че това е най-хубавото от Берлин. Смятам отново да го посетя между май и октомври.

Връзка към мнение

Аз не мога да кажа толкова твърдо, че не трябва да се посети. Ние ходихме там и вярно беше доста хладно, но все пак беше за нас една свежа глътка въздух от големия град. Посетихме двореца, вътре беше красиво с всичките зали. Има специално огромна зала, която е украсена с миди и рапани. Центърът на Потсдам е много готин, по-малък. На нас ни хареса 🙂 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
преди 7 часа, ZORI каза:

Имам питане за градините на Шарлотенбуг иска ли се билет и заслужава ли си през зимата

Може да се разходиш малко по главната алея до мостчето и от там да снимаш целия дворец с езерцето, но като цяло не е красива градината през зимата.Няма цветя и не е много зелено. Само патици и лебеди има много и може да ги храниш. Ние се разходихме за около 30 мин, но не бяхме много впечатлени.

Връзка към мнение

Благодаря за отговорите,разходихме се покрай  езерото с лебедите....аз харесвам градинис езера и патици....макари през зимата

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, пътешественици! Пак ще разчитам на вашия опит и добри идеи! 🙂

 

Ще ходя в Берлин за първи път. Изобщо не познавам Германия, ама никак, дори и през социализма не съм ходила в ГДР :). Не съм изпитвала и вътрешен устрем да чета по-задълбочено за тази държава и нейната столица. И какво ми щукна, купих си самолетни билети........Ще стоя достатъчно ми се струва за едно запознанство с Берлин - една седмица, летя с Райън. Почнах да чета темата, чета и други материали, но вече имам някакъв уплах от града.

1. Къде да спя? Четох отзиви за райони, които да избягвам, но се позагубих, защото не говоря немски и нямам усещане за немските имена (в тази връзка с английски и с по-възрастните на руски, ще се оправя ли успешно?). Гледам цени из по-централните места и ми се струват много високи. В рамките на бюджет от 50 евро на нощ (спя в чудесни места из европата с такъв бюджет) изобщо не се вмествам, дори и на 70 пак ядец. Искам да спя - без значение хотел или студио, но да съм самостоятелна и със собствена баня.

2. Не държа да има закуска, но дори не зная какви вереги магазини има в Германия (иначе съм спец по супер и хипер маркетите в романските държави, Австрия и Гърция).

3. Та освен района за спане, как да се придвижа от Шьонефелд? Има влакове, метра, автобуси - много варианти, всичко прилежно съм си извадила в един файл. Обаче практични съвети от игралите тази дестинация ще са ми от полза. Предпочитам да пътувам с метро или влак.

4. Прочетох за някакви карти за транспорта за всички зони (все още не мога да се ориентирам кои и къде са тия зони и какво да гледам в тях), явно ще е е необходимо, ако спя особено на майна си райна. Мога ли още на Шьонефелд да си купя карта и какво правя с валидиране и прочие. Има ли опасност за нещо по транспорта да сбъркам/се объркам? За седмица търся опция и дали се включва от8до летището.

4. Бидейки в центъра на града мога ли да се движа пеша или не е правимо? Не съм наясно с разстоянията...

5. Какво да видя? Необходими ли са он-лайн покупки на билети за нещо? Подпомагам - интересуват ме основно музеи (за музеите на острова знам 🙂 ), църкви, дворци (прочетох за Шарлотенбург и мисля да отида). Не знам как ще се оправя и дали ще рискувам за момента, при първо ходене, да се придвижа до Потсдам и Сан суси, така че нека за момента е резервен вариант). Обичам да се качвам по кули и да гледам от високо - прочетох за някалко тауъра - нямам възражения и на повече от един да се кача. Искам да посетя и знакови места като Чек Пойнт Чарли, Бранденбургската врата, части от стената....нещо свързано с последния диктатор (бункера му), площади, университети, кметства, театри, опери и други знакови здания отвън. Информирах се за безплатните турове за Райхстага и ще се запиша, също паркове  и градини....но

6. Не се сърдете, но не ми давайте идеи за кръчми, ресторанти, барове (не съм по ядене и пиене), за зоопаркове (на харесвам), прородонаучни музеи и аквариуми (не са ми интересни), разни ъндърграунд места, технически музеи.....

 

Благодаря за отзивчивостта ви! И късмет с пътешествията! 🙂

Редактирано от Balkanka
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
16 hours ago, Balkanka said:

 

3. Та освен района за спане, как да се придвижа от Шьонефелд? Има влакове, метра, автобуси - много варианти, всичко прилежно съм си извадила в един файл. Обаче практични съвети от игралите тази дестинация ще са ми от полза. Предпочитам да пътувам с метро 

Летището е в зона С както и Потсдам. Според мен за седмица може да си вземете карта АБ (30 евро) + допълнително билетче за С (1,6 евро). Ако ще ходите и до Потсдам най добре е АБС карта която е 37,5. Има автомати за билети на летището. 

 

Картата е валидна за всичко - влак, С-бан, у-Бан, автобуси и трамвай. 

Основните неща за разглеждане са в зона АБ. Като погледнете картата метрото на Берлин, има С-Бан, който обикаля в кръг града - вътре е А, извън него е Б и по далечните места са С. 

Според мястото където ще спите има 2 варианта от летището. Автобус и у7 (за Кройцберг/нойкьолн)  или с С-бан (фридрихсхайн/пренцлауер берг/мите).  

Кройцберг според мен е интересно място за спане и е удобно да се стигне до всички забележителности бързо.

 

Ако сте 2ма човека и отидете до техническия музей - който е доста интересен, може същия ден да отидете до природонаучния и имате отстъпка 50% за втория билет.  

 

Това се сещам за сега, ако имате конкретни въпроси може да ми пишете, а аз ще добавям, ако се сетя нещо. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 часа, Balkanka каза:

...

1. Къде да спя? Четох отзиви за райони, които да избягвам, но се позагубих, защото не говоря немски и нямам усещане за немските имена (в тази връзка с английски и с по-възрастните на руски, ще се оправя ли успешно?). Гледам цени из по-централните места и ми се струват много високи. В рамките на бюджет от 50 евро на нощ (спя в чудесни места из европата с такъв бюджет) изобщо не се вмествам, дори и на 70 пак ядец. Искам да спя - без значение хотел или студио, но да съм самостоятелна и със собствена баня.

2. Не държа да има закуска, но дори не зная какви вереги магазини има в Германия (иначе съм спец по супер и хипер маркетите в романските държави, Австрия и Гърция)...🙂

Аз гледам тези хотели/хостели https://www.aohostels.com/en/berlin/ за моето първо посещение в Берлин.
Например:
a&o Berlin Mitte (2,1 km from city centre) за произволни дати, например следващата седмица, настаняване 30 март 2019, освобождаване 06 април 2019, седем нощувки:
единична стая 48.90 EURO за 1 нощувка
двойна стая     57.00 EURO за 1 нощувка

 

С ваучери от https://www.voucherwonderland.com/ao-hotels-berlin-hotelgutschein?c=1336 цената става по-ниска:
5 нощувки за двама в двойна стая със закуска 199.00 EURO

+
2 нощувки за двама в двойна стая със закуска  89.00 EURO

Редактирано от VladimirK
печатна грешка
Връзка към мнение

@Cvetiv, благодаря за инфото. Ще е полезно. Разбирам, че билетът/картата се валидира преди качване. Валидотарите вътре или на перон са? А и когато си с карта, само първия път ли я валидираш или при всяко качване? 

 

 

@VladimirK, благодая за линка! Понеже не ми е познат (погледнах 2-3 опции), как мога да разбера кое е със собствена баня? Това е нещото, което ме интересува на първо място. 🙂 

 

@aleksandrina, мерси и това ще поразгледам (за момента ми е терра инкогнита 🙂 )

Редактирано от Balkanka
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.