Прескочи до съдържание

Берлин


Nikotin

Препоръчани мнения

преди 17 минути , mary_shery каза:

Колебанията ми са за Spandau Zitadelle и базара в Шпандау, който четох, че е най-големия в Берлин. Заслужава ли си ходенето чак до там? Самият квартал приятен ли е?

За коледния базар,не мисля че е толкова голям,а цитаделата е интересно съоръжение.С две думи ако имате достатъчно време - посетете го.

Ако не сте виждали Сан Суси през лятото,по-добре не ходете там сега,а коледния им базар в Потсдам,като че ли ми хареса повече.

Редактирано от traveler
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз бях през ноември(за 5 дни).B)Времето беше меко ,но леко валеше единият ден,а другите бяха добре около 15 градуса.Много е  относително  и от много неща зависи времето.:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , mary_shery каза:

Никой ли не е обикалял в Берлин през зимата?

Ходил съм средата на декември. Беше доста студено, валеше и сняг, имаше вятър, но покрай магията на коледните базари (и наличието на глювайн) студ и мраз не се усещаха. :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Въпросите ми бяха дали си заслужават някои неща през зимата - двата зоопарка и ако е 1, кой да бъде? Ботаническата градина? Във Виктория парк дали има вода в изкуствения водопад през зимата? Знам, че масово се спират фонтани и дори се източва вода от изкуствени езера в Германия зимата, но за Берлин конкретно нямам представа.

Връзка към мнение
преди 7 минути , mary_shery каза:

Въпросите ми бяха дали си заслужават някои неща през зимата - двата зоопарка и ако е 1, кой да бъде? Ботаническата градина? Във Виктория парк дали има вода в изкуствения водопад през зимата? Знам, че масово се спират фонтани и дори се източва вода от изкуствени езера в Германия зимата, но за Берлин конкретно нямам представа.

Първото ми пътуване беше през февруари - кучешки студ и силен вятър. Естествено веднага отидох в западния зоопарк. Повечето животни бяха вътре в сградите, така че не е проблем да се видят. Проблемът идва от температурната разлика, което ми замъгляваше фотоапарата (цяло чудо е, че не се развали - японска му работа!).

От тогава сме ходили само веднъж през късната пролет, а останалите пъти - все ноември, декември. Чудесно си е и тогава. И двата зоопарка са много хубави, ако имате време - разходете се и до източния. Определено западният е по-удобен откъм транспорт, до източния се пътува доста повече.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 11/12/2017 в 18:32, mary_shery каза:

Въпросите ми бяха дали си заслужават някои неща през зимата - двата зоопарка и ако е 1, кой да бъде? Ботаническата градина? Във Виктория парк дали има вода в изкуствения водопад през зимата? Знам, че масово се спират фонтани и дори се източва вода от изкуствени езера в Германия зимата, но за Берлин конкретно нямам представа.

Бих препоръчал по-скоро западната зоо градина, в бот. градинаса украсили със светлини и вечер е доста приятно (проверете раб. времена). Във Виктория парк по това време е по-скоро скучно :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Коледните градини в Берлин (https://christmas-garden.de/)ми се струват страхотни, но искат точно определени часове на влизане. Дали наистина има такива невероятни опашки? Иска ми се да си купим билети на място, в една от вечерите, когато не вали.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, 

може ли някой, посетил Потсдам и Сан Суси да ми даде повече информация за входни такси и транспорт до там. Планирам пътуване до Берлин началото на юни. Предварително благодаря ! 

Връзка към мнение
преди 52 минути , pette каза:

Здравейте, 

може ли някой, посетил Потсдам и Сан Суси да ми даде повече информация за входни такси и транспорт до там. Планирам пътуване до Берлин началото на юни. Предварително благодаря ! 

Дневната карта за целия транспорт в Берлин важи до Потсдам и за автобуса до двореца.

Мисля, че цената на билета е 10 евро като има и дарение 1.5 - 2 евро.

В тази тема има много полезна информация.

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 9.01.2018 г. в 13:16, Doctor Who каза:

Дневната карта за целия транспорт в Берлин важи до Потсдам и за автобуса до двореца.

Мисля, че цената на билета е 10 евро като има и дарение 1.5 - 2 евро.

В тази тема има много полезна информация.

 

Много, много благодаря ! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Сан Сиси, ако искате да влезете в двореца, купете билети предварително. Мисля, че трябва онлайн да се продават. Преди няколко години ходих на обяд и нямаше билети, продават се определен брой билети за точно часове и си е риск, ако човек не си е купил предварително. Градините са уникални, приятно прекарване! :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

Преди малко резервирах този хотел в Берлин-Meininger Hotel Berlin Hauptbahnhof.Пише ,че се намира в центъра на града,но пък е и до централната гара .Струва ми се доста далеч от Alexarderplatz,да речем,ако се приеме,че е централно място.Въпросът ми е:удачен ли е избора ми или хотела не е близо до централни забележителности.Може ли някой да ми препоръча по-централен хотел за до около 70-80 евро на нощ,примерно.

Благодаря предварително.

П.П.Никога не съм посещавал Берлин и изобщо не го познавам.

Връзка към мнение
преди 5 минути , Georgie каза:

Здравейте,

Преди малко резервирах този хотел в Берлин-Meininger Hotel Berlin Hauptbahnhof.Пише ,че се намира в центъра на града,но пък е и до централната гара .Струва ми се доста далеч от Alexarderplatz,да речем,ако се приеме,че е централно място.Въпросът ми е:удачен ли е избора ми или хотела не е близо до централни забележителности.Може ли някой да ми препоръча по-централен хотел за до около 70-80 евро на нощ,примерно.

Благодаря предварително.

П.П.Никога не съм посещавал Берлин и изобщо не го познавам.

Хотелът се намира на пъпа на Берлин, така че не се притеснявай. Още един плюс е, че имаш много голям избор от линии на U и S-Bahna. Мисля, че си направил доста добър избор.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Мястот и според мен е добро - от гарата имаш опция да вземеш много линии на метро и с-бан, които да те закарат във всички точки на Берлин, а и има една малка отделна линия, която да те заведе директно до Бранденбургската врата и съответно разходка по Унтер ден линден и Фридрихщрасе. (аз това го приемам и като пешеходно разстояние)

 

Аз миналата година бях отседнал в Adina Apartment Hotel Berlin Hackescher Markt, което е съвсем до Александърплатц и точно до спирката на С-бан на Хакешер Маркт и съм доста доволен, а цената беше горе-долу в твоя диапазон. Сега не знам как би стъпило, но може да се провери :)

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, Georgie каза:

Здравейте,

Преди малко резервирах този хотел в Берлин-Meininger Hotel Berlin Hauptbahnhof.Пише ,че се намира в центъра на града,но пък е и до централната гара .Струва ми се доста далеч от Alexarderplatz,да речем,ако се приеме,че е централно място.Въпросът ми е:удачен ли е избора ми или хотела не е близо до централни забележителности.Може ли някой да ми препоръча по-централен хотел за до около 70-80 евро на нощ,примерно.

Благодаря предварително.

П.П.Никога не съм посещавал Берлин и изобщо не го познавам.

Почти в центъра е Meininger Hotel Berlin Mitte на Oranienburgerstrasse

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 23.01.2018 г. в 21:09, Georgie каза:

Здравейте,

Преди малко резервирах този хотел в Берлин-Meininger Hotel Berlin Hauptbahnhof.Пише ,че се намира в центъра на града,но пък е и до централната гара .Струва ми се доста далеч от Alexarderplatz,да речем,ако се приеме,че е централно място.Въпросът ми е:удачен ли е избора ми или хотела не е близо до централни забележителности.Може ли някой да ми препоръча по-централен хотел за до около 70-80 евро на нощ,примерно.

Благодаря предварително.

П.П.Никога не съм посещавал Берлин и изобщо не го познавам.

Аз съм бил в него, много съм доволен от чистота, облужване и т.н.. На покрива има прекрасен изглед към Райхстага и не само. Както казаха и другите :)така  е на пъпа, особено , че е до централна гара. С влаковете се ходи навсякъде, до Бранденбургската врата за около 15 мин. пеш. Няма да съжалявате според мен, но Ви си преценете най-добре! Успех!:dancing:

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодаря на всички,информацията беше много полезна!Колебаех се дали да не отменя резервацията в полза на друг хотел,но след като прочетох мненията се отказах!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Берлин е град с перфектна система на градски транспорт, дори да си накрая на града, стига да има метростанция наблизо си супер, защото метрото е на 3-5 мин. Аз ще ходя пак март и единственият критерий този път за хотел ще е да е близо до метро, няма нужда да си на центъра. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 16 минути , Loverboy каза:

Берлин е град с перфектна система на градски транспорт, дори да си накрая на града, стига да има метростанция наблизо си супер, защото метрото е на 3-5 мин. Аз ще ходя пак март и единственият критерий този път за хотел ще е да е близо до метро, няма нужда да си на центъра. 

Няма нужда, но все пак не е лошо да вземе предвид човек времето, което ще губи в път, особено ако трябва да сменя линии, или пък ако има ремонт някъде... За всеки е различно, ако съм сама, може (правила съм го, когато Берлин беше цееелият разкопан и малко се бях ядосала на избора, отнемаше адски много време да стигнем до центъра), ако съм с дете - абсурд. 

Връзка към мнение
преди 53 минути , searus каза:

Няма нужда, но все пак не е лошо да вземе предвид човек времето, което ще губи в път, особено ако трябва да сменя линии, или пък ако има ремонт някъде... За всеки е различно, ако съм сама, може (правила съм го, когато Берлин беше цееелият разкопан и малко се бях ядосала на избора, отнемаше адски много време да стигнем до центъра), ако съм с дете - абсурд. 

Да, да, разбира се :)

Аз си бях взел хотел в центъра и си бях казал просто, че следващите пъти няма да се ограничавам за мястото, стига да е до метро. Ако хотелът е мега як, мястото няма значение, но това са индивидуални нужди :)

Връзка към мнение

Здравейте, планираме семейно пътуване до Берлин (по топло време), билетите ясни, хотела/ апартамента ще го изберем (предлагане има), а на сайта visitberlin.de има меню с музеи, атракции, обиколко с хоп он автобуси, segway . Интересното е, че има и безплатни (с определени условия). Ето нещо примерно.

В "заглавието" на някои пише: "free under the age of 18", а в самото описание "08.02.2018 Free of charge for 2 Adults/ kostenlos für 2 Erwachsene"  и като се влезе в самата атракция чрез бутон Details and book е фри и за деца, и за възрастни. Съответно като се продължи, за да се букне отново е 0,00€.

Та въпросът ми е- това само за резервация ли е, на място трябва да се доплаща или си е безплатно по принцип? Дори понякога излиза информация, че има още 90 или 100 бр. свободни.

Тези, които имат някаква сума (например 10€) за деца, то и сумата за възрастните също е по 10€/човек. Т.е. общо 30€. Едни и същи неща се предлагат, безплатно, по 10€, по 20€... Не мога да схвана логиката. :)

Иначе прочетох, че някои резервации/ ваучери трябва да се заменят за билети на входа. На други пише само работното време или пък че билетите са nonrefundable.

*В booking.com виждам, че и за Берлин също има безплатни атракции, ако резервираш апартамент/хотел през тях.

Връзка към мнение
преди 20 минути , aleksandrina каза:

Здравейте, планираме семейно пътуване до Берлин (по топло време), билетите ясни, хотела/ апартамента ще го изберем (предлагане има), а на сайта visitberlin.de има меню с музеи, атракции, обиколко с хоп он автобуси, segway . Интересното е, че има и безплатни (с определени условия). Ето нещо примерно.

В "заглавието" на някои пише: "free under the age of 18", а в самото описание "08.02.2018 Free of charge for 2 Adults/ kostenlos für 2 Erwachsene"  и като се влезе в самата атракция чрез бутон Details and book е фри и за деца, и за възрастни. Съответно като се продължи, за да се букне отново е 0,00€.

Та въпросът ми е- това само за резервация ли е, на място трябва да се доплаща или си е безплатно по принцип? Дори понякога излиза информация, че има още 90 или 100 бр. свободни.

Тези, които имат някаква сума (например 10€) за деца, то и сумата за възрастните също е по 10€/човек. Т.е. общо 30€. Едни и същи неща се предлагат, безплатно, по 10€, по 20€... Не мога да схвана логиката. :)

Иначе прочетох, че някои резервации/ ваучери трябва да се заменят за билети на входа. На други пише само работното време или пък че билетите са nonrefundable.

*В booking.com виждам, че и за Берлин също има безплатни атракции, ако резервираш апартамент/хотел през тях.

Къде го виждате това с безплатните атракции? 

Връзка към мнение

Когато избера дата  (обикновено от - до е една и съща) и някои са още на 1-ва страница, някои на следващата.

https://photos.app.goo.gl/NAh02GBlkSdHHsjr1

Редактирано от aleksandrina
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.