Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

  • 4 седмици по-късно ...

Има ли някой пътувал през зимните месеци в Средиземно море!?

Октомври, Ноември - много ли е бурно!? Усеща ли се вълнението!? Духа ли много!? Абе, какви са недостатъците - освен липсата на възможност за плаж на открито!?

Връзка към мнение

Първата половина на Октомври-да,но Ноември си е доста рисковано от вълнение.По принцип всичко е относително-може и по сред лято да има вълнение.Ние пътувахме средата на септември Западно средиземноморие.Предният круиз ги беше поръркало въление от Барселона до Тунис-това е един ден и две нощи,падали са от леглата от вълни.При нас морето беше гладко като тепсия,лежахме си цял ден на плаж.

Така че,въпрос на късмет,но аз не бих рискувал Ноември и без пари да ми го даваш.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Някой ако случайно е в района -

 круиз Хелзинки-Стокхолм-Хелзинки за 5 eur с Viking line

 

период за резервация    :   23.07.2014–03.08.2014
период на пътумването  :   01.08.2014–30.09.2014

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Я да питам нещо, че не се ориентирам в тия сайтове за круизи...

Четох в блога на Тери, че е взела круиз от Италия до Карибите за $500 и почнах да се замислям... То ясно, че е било някаква промоция и трябва да се дебне, но къде?

Гледах в CruiseCompete.com, ама ми се вижда объркано и даже не намерих кои компании имат круизи между Европа и Бразилия, филтрите им са отврат. 

ПП. Уф, аз съм тъп явно, има тип Transoceanic

Редактирано от neuromancer
Връзка към мнение

Това ясно...

Аз за намиране намерих, точно между Бразилия и Европа, но цените не ми харесват, пък и е 14 дена минимум. Ако се случи някоя грешка, може и да се жертвам, ама на нормалните цени не.

Всъщност като се замислих, $500 звучи супер, но като умножим по 4 и става сериозна работа. Някакви сериозни отстъпки за деца не видях. Май ще се откажа от тази идея.

Връзка към мнение

Евтините transoceanic круизи са при преместването на корабите от Европа в Карибите например и обратно.На мен лично не са ми интересни,защото за 14дена плаване се слиза на 3-4 места,останалото време само на маса.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това ясно...

Аз за намиране намерих, точно между Бразилия и Европа, но цените не ми харесват, пък и е 14 дена минимум. Ако се случи някоя грешка, може и да се жертвам, ама на нормалните цени не.

Всъщност като се замислих, $500 звучи супер, но като умножим по 4 и става сериозна работа. Някакви сериозни отстъпки за деца не видях. Май ще се откажа от тази идея.

виж cruise.com

за деца има някои намаления, но се са съществени, освен при някои по-скъпи компании като Disney

Връзка към мнение

Точно както е посочено по-горе, повечето круизни компании предлагат Trans-Atlantic круизи по време на repositioning т. е. когато се преместват корабите им за сезона от Европа в Северна или Южна Америка, което става късна пролет и ранна есен само. Тези круизи имат поне 4-5 sea days (без пристанища) и поради по-малкото желаещи ги пускат по-евтино, колкото да не пътува кораба празен докато го местят от един район в друг.

 

Слагат по някое и друго пристанище в двата края, за да има все пак причина някой да се качи (освен транспорт или който си обича круизи по принцип). Понякога спират в Понта Делгада (Азорските о-ви, които иначе не се посещават, а са доста красиви). Шанса за сериозно вълнение при такива круизи е по-голям. От 5 такива круиза, които съм правил, на 3 имаше дни с изключително сериозно вълнение, като един път беше 40 фута вълна. Не знам дали може да си представите 114,000 тонен кораб (има и много по-големи) да му излизат винтовете над водата какво е усещането (все едно се разпада)...

 

Като цяло Costa Crociere и MSC Cruises имат сериозна експозиция в Бразилия, но честно казано не съм гледал какво се предлага последно време.

 

Единственният кораб, който "бичи" Trans-Atlantic по регулярен график няколко месеца в годината е "Queen Mary 2" на Cunard Line, но те са м-у Саутхямптън и Ню-Йорк и самата компания е доста скъпа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Относно цени провери и VacantionToGo.Последно си купих круиз от тях и съм много доволен.При цена в сайта на Costa 1150€ го платих 849USD.Цената беше за каюта oceanwiew,а ни настаниха в сюити с балкон.При това нямаше обявено Free upgrade.Няколко пъти писах мейли по различни въпроси и ми отговаряха почти веднага.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Някой беше пуснал търсачка за позициониращи круизи, които май бяха доста евтини, и еднопосочни, ама не можах да я намеря, някой знае ли?

Връзка към мнение

Някой беше пуснал търсачка за позициониращи круизи, които май бяха доста евтини, и еднопосочни, ама не можах да я намеря, някой знае ли?

 

Най-добрата търсачка все още е google.com :) Запитвания от типа на "Transatlantic cruise", "Transatlantic cruise Brazil". Има и много агенции, които продават и имат бази данни с търсачки, например http://vacationstogo.com/  Круизите винаги са "еднопосочни" тъй като не се приемат като средство за предвижване :)

 

Минаваш и през сайтовете на основните круизни компании, те не са чак толкова много. Добре представени в Бразилия са Costa Crociere, MSC Cruises сега се сетих и за Pullmantur. Последните използват старите кораби на Royal Caribbean и Celebrity и аз лично не бих ги препоръчал, но също са много добре представени в Бразилия. От САЩ за Европа и обратно има повече възможности, но предполагам теб те интересува Бразилия като начална или крайна дестинация.

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
86-годишна американка продаде къща и се засели на круизен кораб

www.varna.utre.bg/2015/01/21/294367-86_godishna_amerikanka_prodade_kushta_i_se_zaseli_na_kruizen_korab

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нали съм мечтател, та круизът беше една от мечтите ми.

Моят itinerary беше Савона  - Барселона - Казабланка - Рабат -  Мадейра - Тенерифе - Малага - Рим с Costa.  Имах късмет и попаднах на кораб, който беше пуснат по вода само от 1 година и всичко беше ново и хубаво на борда.

На въпроса дали клати и дали става лошо - клатене рядко усещах, а морска болест не съм имала нито веднъж. Казвам го от позицията на човек, който по пътя от София до морето бере душа, а при едно пътуване до Метеора едвам оцелях при онези завои...

При големи кораби като този, с който пътувах (за 2800 пътници), сериозно клатене се усеща само при буря, каквато при нас не се случи.

post-1179-0-51527700-1421956596_thumb.jpg

За вечерите в ресторантите - да, с меню са, но има някои ястия със *, за които се доплащаше. Алкохолът и водата на вечеря естествено се доплащаха, но ако едната вечер не си си изпил бутилката, на следващата пак ти я оставят на масата.

Голям плюс по време на круиза за мен бяха аниматорите и различни форми на спорт, които може да се практикуват. На практика на подобен кораб не можеш да скучаеш.

Храната е толкова разнообразна и богата, че почнах да слюноотделям...

Дестинациите по маршрута ги разгледах максимално, защото си букнах екскурзии на борда. Вярно, доста е скъпо, ама това пътуване ми беше мечта и го направих, както исках.

Ноември месец беше круиза (средиземноморски, както става ясно) и се радвахме на хубаво време, често се печахме на палубата. Та за времето - до късмет е.

Понеже станах доста близка с една рускиня, която работеше на кораба, разбрах, че пасажерски каюти под нивото на водата няма, те са за персонала само (поне на този кораб така беше).

 

Нашият кораб беше с 8 палуби. Ето ги едни от асансьорите:

post-1179-0-39645500-1421957219_thumb.jpg

 

Един от аниматорите - пълна лудница :)

post-1179-0-34500700-1421957264_thumb.jpg

 

Спорт на борда:

post-1179-0-17038000-1421957285_thumb.jpg

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

86-годишна американка продаде къща и се засели на круизен кораб

www.varna.utre.bg/2015/01/21/294367-86_godishna_amerikanka_prodade_kushta_i_se_zaseli_na_kruizen_korab

 

Аз си признавам, че не съм завистлив човек, но това наистина ме накара да ми потече мозъка от желание... 

Връзка към мнение

Аз си признавам, че не съм завистлив човек, но това наистина ме накара да ми потече мозъка от желание... 

ще ти изгният кокалите от влагата на 86-годишна възраст! Т'ва само като аргумент срещу завистта ! :lol:

Връзка към мнение

ще ти изгният кокалите от влагата на 86-годишна възраст! Т'ва само като аргумент срещу завистта ! :lol:

 

Хахаха, сполай за съчувствието. Те имат тренинг от Острова, няма да им прави грам впечатление  :lol:

Извинявам се за офтопика, трябва да се бия по пръстите да пиша само по темата. Макар че лигите ми бяха точно по темата. И хич няма да ми е скучно на този круиз. И з о б щ о! Засега само на вас ще се наслаждавам обаче. Дано някога :)

Връзка към мнение

Като зачекнахте пак круизната тема - ето една прилична актуална оферта

 

8-дневени круизи в Средиземно море, март месец, от 270еur , всичко без алкохол.

 

1. 23 март, Рим — Палермо — Валета (Малта) — Майорка — Барселона — Савона — Рим

резревиране - тук

CIV06068__en-GB_2015.gif#CIV06068

 

2, 9 или 16 март, Рим — Палермо — Тунис — Майорка — Марсилия — Савона — Рим

резервиране - тук

SVN06140__en-GB_2015.gif#SVN06140

 

И двата круиза са възможни и с потегляне от Савона.

А това е корабчето

 

(По някаква причина хубавите цени излизат от норвежката версия на сайта на Costa )

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Точно днес ми пратиха едни промоционални круизи и пак се позамислих... :) Не, че съм в голям възторг от круизите, но все пак не е за пренебрегване.

 

Фичо, имаш ли идея как може да стане резервация през норвежката версия и дава ли възможност да се обърне в евро цената?

Ако си пробвал, де, защото сега няма да мога да ровя. Благодаря!

Връзка към мнение

Днес ми разказваха за един круиз: Hong Kong - Manila - Boracay - Brunei - Singapore - Ho Chi Minh - Sanya - Hong Kong, който е бил преди 3 години някъде. Някой ходил ли е на подобен? Жената, която ми каза за него, беше доста впечатлена и доволна. Били са четирима приятели и на всяко пристанище са взимали такси, с което са ходили до основни забележителности.

Според вас заслужава ли си?

Връзка към мнение

Фичо, имаш ли идея как може да стане резервация през норвежката версия и дава ли възможност да се обърне в евро цената?

Ако си пробвал, де, защото сега няма да мога да ровя. Благодаря!

Не, не съм пробвал, но казват, че няма проблем с резервацията в норвежката версия, единствено трябвало да се даде формално някакъв норвежки адрес, на който изпращат някаква квитанция, която не е необходима за качване на борда.

Не знам за обръщане на цената в евро (предполагам имаш предвид още при резерзвацията) но едва ли ще е по-изгодно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам въпрос - ако искаш да оставиш детето на кораба през деня в детски клуб, това заплаща си се допълнително, или е безплатно (включено в цената на круиза)? Моля, ако някой е бил на круиз с малки деца да се включи. Благодаря!

Връзка към мнение

Травел, май зависи от компанията. Имам някакъв спомен,че някъде е безплатно, но ооо. .. Пхуууу, а вчера се върнах и дори не прочетох общите условия, нали ходих без чаветата. Поправка,май например при тарифа ФАНТАСТИКА на МСЦ беше безплатно, а при БеллА НЕ. В NcL имам спомен,че имаше някаква цена. Защо не питаш агента,от който си купила,или направо провери в компанията,със сигурност пише.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.