Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Има и вариант круиз по Дунав от Русе. Бавно за около седмица по реката. Има си чар и на много хора им допада подобно пътуване. Читавостта на офертите не мога да преценя, но има български агенции и български кораби, та няма да е сложно да се разбере кое, какво и колко.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Били сме на един круиз и ползвахме услугите на ххххх Има доста оферти и подробна информация.

Редактирано от neuromancer
Моля, без линкове към български туристически агенции.
Връзка към мнение

Не съм съгласен,,за монопола от нашите агенции с мижави оферти. Онлайн офертите са хиляди и по изгодни.

Това личи и тук във форума. Нно Блед да каже явно тя е най наясно. КРУИЗИ ббол,но при нас не се преддлагат всичкиte

Редактирано от Bobsin
Връзка към мнение

И на мен ми се иска да изтипосам тук една наша агенция, ама явно не може.

Избирам си аз круиза, обаждам се да си платя по някакъв начин без да ходя до тях. Отговора груб и недодялан "Не може как така идвайте тук". Не искам бе хора, по-удобно ми е да си платя с карта с банка. Не ставало, имало такси, дребни душици.

Добре, че наистина е форума и Блед какво да правим. Ама и къде, онлайн да.

Сега да питам, този сайт пуснат от Георги и Блед го е пускала. Как става резервацията ? Не виждам начин за онлайн резерв или съм кьорав. Хайде помагайте, Блед и другите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сайтът е предимно информативен, да видиш къде-какво има и ориентировъчни цени. Няма гаранция, че са най-добрите и мисля, че винаги се минава през контакт, било то по имейл, било по телефон. Друг спряган сайт е http://www.cruisecompete.com/, там си казваш кой круиз те интересува и агенти се свързват с теб да ти дадат оферти. 

 

Моят елементарен опит в проучване на материята показва, че круизите като цяло не са стигнали на нивото на останалите услуги и имат да догонват в сфери като онлайн резервация и т.н. Не, че няма такива сайтове, но не е задължително, че ще получиш най-добрата оферта по този начин. Докато например за самолетни билети, почти винаги онлайн би било по-евтино. 

Връзка към мнение

И това не е така. Сайта въобще не е за информация. Операторите са много полезни и с едно писане всичко става ясно. Резервации също. Круизи също може да се резервират като самолети. Стига да знаеш къде и как.

Връзка към мнение

И това не е така. Сайта въобще не е за информация. Операторите са много полезни и с едно писане всичко става ясно. Резервации също. Круизи също може да се резервират като самолети. Стига да знаеш къде и как.

 

До колкото разбрах Nesho търси сайт, чрез който да си резервира директно с картата и да не се занимава с изпращане на запитвания, имейли и телефонни разговори. Ако знаеш такъв и не е обвързан с българска агенция, пускай го смело. Тук сме се събрали точно да споделяме ей това:

 

 Стига да знаеш къде и как.

Връзка към мнение

Да де той пак с картата ще си плати. Блед ги пуска сайтовете непрекъснато и аз ли пак. Тя по добре ги познава и е резервирала.Аз също се възползвам.

Връзка към мнение

Тоя е един от стотиците и си работи екстра. Защо да казваме, че с круиззите букиннга е зле като не е. Намерих цяла страница от Блед с полезни подобни сайтове ами да четем, дори непознати за мен.

Връзка към мнение

Днес ми попадна оферта за 3-дневен круиз на MSC в началото на септември от Хамбург през Хавър до Саутхемптън. Цената е 119 евро на човек за вътрешна/ външна / каюта с балкон по избор. Корабът е Splendida. Агенцията, през която видях предложението е българска. 

 

Досега не съм правила круизи, така че ми звучи добре, но ще се радвам, ако дадете мнения относно маршрута, кораба, цената и каквото друго се сетите  :rolleyes: Хубавото е, че така или иначе исках да отида до Хамбург, до края на тази година. Лошото е, че за малко се разминавам с полетите на Райън до там, но ако се наложи ще мисля алтернативни варианти. 

Редактирано от venceremos
Връзка към мнение

Тоя е един от стотиците и си работи екстра. Защо да казваме, че с круиззите букиннга е зле като не е. Намерих цяла страница от Блед с полезни подобни сайтове ами да четем, дори непознати за мен.

 

За тук става въпрос май, аз ги ползвам редовно

http://magelanci.com/topic/5283-круизи-сайтове-за-резервация/?p=112046

 

 

До колкото разбрах Nesho търси сайт, чрез който да си резервира директно с картата и да не се занимава с изпращане на запитвания, имейли и телефонни разговори. Ако знаеш такъв и не е обвързан с българска агенция, пускай го смело. Тук сме се събрали точно да споделяме ей това:

 

Справих се с този сайт, супер ми отговориха, точно както казват Блед и Бобсин.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Търся нещо към Сингапур и попаднах на това: https://www.dreamlines.ru/kruiz/aziatskiye-nakhodki-330520#/bookingForm

Според вас струва ли си, или да чакам нещо по-изгодно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз гледам такъв Круз, като искам и Куба, идеи?

 

Вече има много, които тръгват от Куба, като Ямайка почти винаги присъства в маршрута, ето например какво предлагат MSC:

 

U3GV.jpg

 

U53D.jpg

 

U538.jpg

 

U539.jpg

 

 

Има го и като комбинация от горните, 14 нощи:

 

U5GF.jpg

 

U5GJ.jpg

 

В италиански сайтове 7-дневните ги има за 1300 евро с полет и трансфери, но е по-добре ако може да се остане още дни в Хавана преди или след круиза.

Редактирано от DenitsaS
Връзка към мнение

За Ямайка питам и аз, слизане сами и обиколка, мерси.

 

Аз не мога да се сетя за по-неприятни круизни пристанища в Карибско море от тези в Ямайка. И двете, които са популярни за круизни кораби - и Очо Риос и Монтиго Бей. Острова като цяло е красив, до Очо Риос има и едни водопади, които се катерят (Dunn's river falls, винаги претъпкани с народ), но народонаселението може тотално да ти скъса нервите, а аз не е като да не съм виждал всякакви. :) Невъзможно е да се намери плаж, където човек да се пече и къпе в морето на спокойствие, освен да се плати дневен достъп в някой затворен комплекс. Даже и там влизат с плуване откъм морето и те причакват да влезеш във водата. Единствената причина да отидеш на круиз в Ямайка е примерно да се напушиш :) :)

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Къде дебнете за изгодни круизи? Каква цена е нормална за круиз около седмица из Средиземно море. Ясно е, че най-добри са last minute офертите. Нещо се навивам за круиз, че никога досега дори не съм си и помислял да се качвам.

Връзка към мнение

Каква цена е нормална за круиз около седмица из Средиземно море. 

 

Цените зависят най-вече от сезона и от кораба, също и от вида на каютата. Лятото естествено са най-високи, но средно вървят от 350 до 550 евро на човек, няколко месеца преди дата на отплаване. Аз не следя last minute, защото няма как да реагирам с отпуск, запазвам винаги при сезонните разпродажби (например зимата има за летните месеци, сега имаше за есента). Цитирам цени в наши агенции, в чуждите често има по-добри оферти. Преди да започнеш търсене е хубаво да решиш на какво най-много държиш - определен маршрут, кораб или пък просто добра цена и така ще е по-лесно, защото точно за Средиземно море предложенията са наистина много.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Цените зависят най-вече от сезона и от кораба, също и от вида на каютата. Лятото естествено са най-високи, но средно вървят от 350 до 550 евро на човек, няколко месеца преди дата на отплаване. Аз не следя last minute, защото няма как да реагирам с отпуск, запазвам винаги при сезонните разпродажби (например зимата има за летните месеци, сега имаше за есента). Цитирам цени в наши агенции, в чуждите често има по-добри оферти. Преди да започнеш търсене е хубаво да решиш на какво най-много държиш - определен маршрут, кораб или пък просто добра цена и така ще е по-лесно, защото точно за Средиземно море предложенията са наистина много.

Маршрута е най-определящ, както и цената. За съжаление лятото няма как да пътувам и затова дебна и обмислям за есента(Октомври/Ноември). Може ли лека насока къде по-точно следите разпродажби?
Връзка към мнение

Маршрута е най-определящ, както и цената. За съжаление лятото няма как да пътувам и затова дебна и обмислям за есента(Октомври/Ноември). Може ли лека насока къде по-точно следите разпродажби?

 

За есента се намират по-добри цени, а маршрутите са същите като летните за Средиземно море. Мога да пратя няколко линка към наши агенции на лични, за да не е като реклама, но ако напишеш "круизи" в търсачката, ще ти излезнат сайтовете. Но и чуждите предлагат много добри оферти, даже се замислям следващия път да пробвам с някоя от тях, например cruisenation/crocierissime/vivavoyage/vacationstogo... 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

FlyTraveler, на 24 Юни 2016 - 17:27, написа:

Аз не мога да се сетя за по-неприятни круизни пристанища в Карибско море от тези в Ямайка. И двете, които са популярни за круизни кораби - и Очо Риос и Монтиго Бей. Острова като цяло е красив, до Очо Риос има и едни водопади, които се катерят (Dunn's river falls, винаги претъпкани с народ), но народонаселението може тотално да ти скъса нервите, а аз не е като да не съм виждал всякакви.  :) Невъзможно е да се намери плаж, където човек да се пече и къпе в морето на спокойствие, освен да се плати дневен достъп в някой затворен комплекс. Даже и там влизат с плуване откъм морето и те причакват да влезеш във водата. Единствената причина да отидеш на круиз в Ямайка е примерно да се напушиш 

 

Хмммммм...Ще си помагаме или ще си пречим ? Това с напушването стига де. не така приятели като не сте за круизите не отказвайте другите де. Аз ще си пиша друго

В Ямайка е едно от най-добрите пристанища на карибите. Фалмут между казаните две. в него спират най-големите кораби в света. Има си всичко и удобно където и да тръгнеш. Можете да си наемете с други хора разходка или що не от кораба. Водопадите са си много хубави, плаж можеш и там да си направиш. Плажовете също са едни от най-хубавите на карибите и е пълно с безплатни. Пусто не помня имената им, но точно от тази страна са много.

Zelen Burgas

http://magelanci.com/topic/5283-круизи-сайтове-за-резервация/?p=113510

Редактирано от Nesho
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Nesho  много благодаря и мен ми се видя пресилено горното. Няма да движим сами с приятели сме хората не ме интересуват, така е навсякъде. А нещо за това от къде да тръгнем имате ли по-добра идея и с кои кораби ? Прочетох доста от темите магеланец Блед е повече от полезна, евала.

 

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.