Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Средиземно море, 12-дневен круиз , 269eur на човек в двойна вътрешна кабина
Включено всичко без алкохол

Невключено - 8.5eur/ден такса обслужване
За резервации - тук

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Четиридневен круиз в Балтийско море за 83

включено - всичко без алкохол

невключено - такса обслужване - €34

При това цената не е за вътрешна каюта без илюминатор, какъвто е обикновено случаят с най-ниските тарифи, а за Премиум каюта "оушън вю" с балкон!

SUPCAT_LU_3.jpg

Premium Cabins occupy a privileged position on the higher decks of the ship and offer some delightful treats, including free continental breakfast on request, served in your cabin, free cabin service (24-hour Room Service) and the option to make a dinner reservation for the restaurant.
Furthermore, by booking a Premium Cabin you will benefit from a 10% discount on your next cruise

 

Маршрут:
29.08 Стокхолм (Швеция)
30.08 Стокхолм (Швеция) 08:00
31.08 …ден на море…
1.09 Warnemünde (Берлин, Германия) 07:00 19:00
2.09 Копенхаген (Дания) 09:00

Snimok-e%60krana-2015-08-06-v-13.51.52.p

 

За резервации - на сайта на Costa
 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Четиридневен круиз в Балтийско море за 83

включено - всичко без алкохол

невключено - такса обслужване - €34

 

При това цената не е за вътрешна каюта без илюминатор, какъвто е обикновено случаят с най-ниските тарифи, а за Премиум каюта "оушън вю" с балкон!

SUPCAT_LU_3.jpg

Premium Cabins occupy a privileged position on the higher decks of the ship and offer some delightful treats, including free continental breakfast on request, served in your cabin, free cabin service (24-hour Room Service) and the option to make a dinner reservation for the restaurant.

Furthermore, by booking a Premium Cabin you will benefit from a 10% discount on your next cruise

 

Маршрут:

29.08 Стокхолм (Швеция)

30.08 Стокхолм (Швеция) 08:00

31.08 …ден на море…

1.09 Warnemünde (Берлин, Германия) 07:00 19:00

2.09 Копенхаген (Дания) 09:00

Snimok-e%60krana-2015-08-06-v-13.51.52.p

 

За резервации - на сайта на Costa

 

Фичоо, то, таман човек да рече да излезе на балконЯ да позяпа и той круизът свършил. ^_^

Виж, оня, предният - за 12 дни си струва :) :) :)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,  предстои ни този http://www.msccruises.com.eg/eg_en/Cruise-Departures/Cruise-Itinerary-MSC-Fantasia-Rates.aspx?cruise_id=FA20151206GOAGOA&ship_code=FA круиз. Практиката ми е показала, че  е много по- евтино да си организирам сама екскурзиите на съответните пристанища , като се подготвям предварително с  необходимата информация. До сега обикновено се комбинираме две семейства за такси или рента кар, някъде ползваме градски транспорт, другаде туристическите тур автобуси , някога си купуваме екскурзии от кораба и т.н.    С оглед на това, че престоят на някои места е доста ограничен откъм време ще бъда благодарна на всеки , който сподели своя опит,  относно оптималния трансфер от круизното пристанище  до забележителностите на съответния град  и изобщо всичко, което може да ми бъде от полза. Ето и времето на престой в отделните пристанища:    Genoa-10 часа, Barcelona-5 часа, Casablanca-14 часа, Santa Cruz de Tenerife- 9 часа, Funchal, Malaga- 6 часа , Civitavecchia- 10 часа, 

Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Здравейте,  предстои ни този http://www.msccruises.com.eg/eg_en/Cruise-Departures/Cruise-Itinerary-MSC-Fantasia-Rates.aspx?cruise_id=FA20151206GOAGOA&ship_code=FA круиз. Практиката ми е показала, че  е много по- евтино да си организирам сама екскурзиите на съответните пристанища , като се подготвям предварително с  необходимата информация. До сега обикновено се комбинираме две семейства за такси или рента кар, някъде ползваме градски транспорт, другаде туристическите тур автобуси , някога си купуваме екскурзии от кораба и т.н.    С оглед на това, че престоят на някои места е доста ограничен откъм време ще бъда благодарна на всеки , който сподели своя опит,  относно оптималния трансфер от круизното пристанище  до забележителностите на съответния град  и изобщо всичко, което може да ми бъде от полза. Ето и времето на престой в отделните пристанища:    Genoa-10 часа, Barcelona-5 часа, Casablanca-14 часа, Santa Cruz de Tenerife- 9 часа, Funchal, Malaga- 6 часа , Civitavecchia- 10 часа, 

Благодаря предварително!

Здравейте

Хубав круиз, стандартна линия, като часовете за престой само на Барселона и Малага са с недостатъчно време.

Това са моите любими круизи, които са съчетани ден суша-ден вода.

Защото круиза не е просто обикаляне, а и живот на кораба.

Комбинирането с друга двойка е прекрасен вариант за разглеждане на непознати места по няколко причини.

Ще се опитам да дам малко насоки, включително със лични снимки. Като има снимки, които не са с круизи, но всички места са посетени и с кораби.

 

Генуа

Обикновено начална и крайна точка с повече време. Ако въпроса е порт-град, не е нужен трансфер. Около 20 мин. са необходими да стигнете до Porto Antico, с което започва разходката и разглеждането.

Генуа е наситена с забележителности, които може да разгледате и сами. Ако не са ви известни и са необходими ги имам запазени за себе си,  ще ги пусна.

Ако не ви се ходи, най-близката спирка е Principe, от там ще стигнете до Piazza Caricamento или Piazza de Ferrari. Което пак си е въртене около огромното старо и ново пристанище.

Таксито също не е скъпо, защото разстоянието е малко.

 

Барселона

Тук времето е малко, но за разходка достатъчно. Не купувайте трансфер от кораба, ще е скъпо. През всеки терминал минава синия Port Shuttle Bus, който ще ви закара до паметника на  Christopher Columbus и ще ви върне за 2-3,50 евро. Билети се купуват от буса, пригответе си дребни пари.

 Имате варианти накъде да тръгнете. Нямате време за Hop-On, Hop-Off Bus, две линии. Понякога стават големи опашки и изпускаш докато чакаш, ако времето е хубаво.

Просто тръгнете по La Rambla, идете до центъра и т.н.

Ако искате да видите нещо на всяка цена – изберете  Sagrada и Palau Guell, като за Park Güell трябва много време, друг път.

 

Казабланка

Огромно пристанище, повече товарно и труден достъп към града.

Тук моя съвет е екскурзия по няколко известни причини.

Като добрия вариант е обиколка на всичко в града с включен Boulevard de la Corniche-крайбрежие с крайна точка Голямата джамия Hassan II, накрая Медината.

Или съвместно с Рабат или Маракеш/по-добро от първото/. Но предупреждавам, че пътуването е доста и дотяга, когато трябва да го направиш за ден в двете посоки.

 

Санта Крус де Тенерифе

Тук е момента за колата с приятели.

Излизате лесно от пристанището и избирате посока, времето е доста и дава възможност, но не се увличайте, красотата предразполага.

Може да тръгнете както по крайбрежието, така и към планината, струва си.

La Laguna

Parque Rural de Anaga

Monte de las Mercedes

Mirador Pico del Ingles

Taganana

Това мисля, че е достатъчно за едно посещение…

 

Фуншал, Мадейра

Много сходно с предишното, като колата е за предпочитане.

Спирате срещу града и може още от кораба да разгледате какво ви предстои.

Floresta de Laurissilva

Monte Palace Tropical Garden

Eira do Serrado

Ако остане време, качване с лифта и разходка горе и долу с прекрасни гледки и снимки.

 

Малага

Недостатъчно време да се разсейвате много. Трябва да имате трансфер до парка и началото на града. На мен града ми харесва, но сме били там и без круиз, което ми е дало възможност да познавам целия район.

Има прекрасни улички за разходки на кафе и почивка. Качването на крепостта ще ви покаже града с гледка.

Катедрали, църкви и хайде обратно.

 

Чивитавекия

Тук въпроса е града или Рим ?

Време има, но Рим е висока топка за разглеждане от круиз.

Ако решите без екскурзия, трансфер ще ви изведе от пристанището, откъдето има друг до гарата. Оттам съвсем евтино с влака сте вече на Термини в Рим.

А оттам пътища безброй.

Чивитавекия е приятна разходка за няколко часа, но без нищо особено.

Ако е нужно ще ви кажа всичко в нея, едно от най-честите пристанища в които спираме.

Ползвали сме кола, rent a car, трансфери, таксита, влак и какво ли не.

 

И отново сме в Генуа, която е също една от честите спирки, заедно с Венеция.

Пожелавам страхотно изкарване и най-вече хубаво време, което в случая е крайно необходимо за този сезон.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, това ми попадна за любителите на кораби :-)

А някой знае ли дали има черен петък и за други превози - жп, бус, самолет и т.н ?

 

" BLACK FRIDAY WEEK-LONG SALE

Monday is the new Friday! Take advantage of these deals now through Black Friday, November 27th.

50% OFF ROOMS

Half off deluxe staterooms on the legendary RMS Queen Mary now through Friday at 6PM or until we're sold out! Save on stays through December 30th using Promo Code WINTERSALE.

Rooms Sale: Offer is subject to availability at the time of booking and cannot be combined with any other offer, or applied to existing reservations. Not valid with group contracted rates. Excludes Inside & Standard Staterooms. Book using Promo Code: "WINTERSALE". Must book between 11/23/15 12PM and 11/27/15, 6PM PST. For stays 11/23/15 – 12/30/15. . Blackout dates include but are not limited to December 4, 5, 11, 12. 24-Hour cancellation policy, No-shows and late cancellations will be charged one night room and tax. Pay upon arrival."

post-3350-0-53510500-1448402002_thumb.jpeg

Редактирано от Mistela
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, това ми попадна за любителите на кораби :-)

А някой знае ли дали има черен петък и за други превози - жп, бус, самолет и т.н ?

 

 BLACK FRIDAY 

Да, има Черен Петък за всички видове пътувания, но доколко те са реални, трябва внимателно да се сравнява.

 

https://www.expedia.com/g/rg/black-friday-cyber-monday

https://www.nerdwallet.com/blog/shopping/best-black-friday-travel-deals-2015/

https://www.onetravel.com/flights/black-friday

http://www.budgettravel.com/blog/budget-travel-vacation-ideas-black-friday-and-cyber-monday-travel-sales,15822/

 

Твърде много са да ги изброявам, а и темата е за круизи.

Ще се спра на тях:

 

Black Friday Cruise 2015

 

Royal Caribbean

30 % в последната минута  

MSC Cruises

MSC Divina и спести с безплатни ъпгрейди, до $ 400 и децата плават свободно на избрани круизи.

 

Princess Cruises

От $ 249 на човек на избрани круизи, децата получават пакети безплатна напитка.

Най-голямата им продажба за годината до 300 $  спестявания на круизи (на човек) и до $ 300 на самолетни билети (на човек). 

 

Holland America Line

Кредити до $ 600 на каюта, Land + Sea Journey (cruisetour) до Аляска, Азия, Южна Америка и др.  -50% от полетите…

 

Hurtigruten

-35% от круизи на норвежките фиорди.

 

Norwegian Cruise Line

Допълнителни удобства + бонус подаръци за празниците от Norwegian.

 

Cunard Line

Трансатлантически круизи ще включват "The Ultimate Upgrade",  включва безплатни ъпгрейди, кредити-подаръци, $ 150 намалени депозити. Оферта изтича на 30 ноември 2015.

 

Carnival Cruise Line

24 часа продажба на Черния петък с круизи, започващи от $ 49 на човек, на ден. + $ 65 борден кредит.

 

http://cruises.orbitz.com/promotion/cruise-event.do

 

http://www.royalcaribbeanblog.com/2015/11/24/royal-caribbean-offering-black-friday-and-cyber-monday-cruise-deals

 

https://www.msccruisesusa.com/en-us/Cruise-Deals/Top-Deals/2015-Black-Friday.aspx

 

http://cruisefever.net/tag/black-friday/

 

 

MSC-Black-Friday-cruise-deals-2015-dates

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Bled,колко хубаво, че си тук!Благодарение на теб научих толкова неща за круизите. Дето преди все не ми се изясняваха :(Много ти благодаря за труда и ценната информация :))

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз мисля да се възползвам. Има реално намаление на MSC, Но излиза само през агенти, така любимите ни български фирми, за които не говорим. Който има интерес да провери. За съжаление през сайтовете не открих такива цени, за круиза, за който търсех и се наложи да потърся през фирма.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Bled,колко хубаво, че си тук!Благодарение на теб научих толкова неща за круизите. Дето преди все не ми се изясняваха :(Много ти благодаря за труда и ценната информация :))

 

 

 Bled и аз съм много доволна от това инфо, не знаех, че черния петък съществува и за круизите. Ще разгледам сайтовете веднага :)

 

И аз ви благодаря за всичко, което споделяте.

Пътувам с вас и се радвам на всичките ви приключения.

Тези дни не гледам телевизия и не отварям медии по ясни причини.

Но надничам тук и ви чета с удоволствие.

Напук на събитията, напук на страха направих нови резервации.

 

 

Oshko

Не всички сайтове позволяват директна резервация, особено ако е Last minute.

Но можеш да пробваш по телефона или с Mail.

Като например през http://cruises.united.com/promotion/msc-cruises.do#

Ако имаш мили още по-добре.

 

ИНФОРМАЦИЯ

 

Най-добрите кредитни карти за круизи:

 

American Express Blue Sky

Chase Sapphire Preferred Visa

Capital One Venture Rewards (Visa)

Royal Caribbean Visa Card

Holland America Line Rewards Visa

Carnival Cruise Master Card

Princess Cruises Visa

Norwegian Cruise Line Visa

Disney Cruise Line

 

 

Възможно ли е да получите безплатен круиз, ДА.

 

1 Компании дават безплатни круизи при лоялност за съответна бройка резервирани/често 8/.

2 В някои компании ако успеете да събирате поне 16 души/8 кабини е възможно да получите вашият круиз безплатно/с магеланци е възможно/…

3 От точки по кредитни и други карти.

Пример: http://www.royalcaribbean.com/dealsandmore/offer/visa.do

4 Ако имате ценз да четете лекции по време на круиз, те ще бъдат безплатни за вас.

5 Бинго - Много честа награда в игралните зали на корабите е безплатен круиз.

6 Бюлетините на круизните компании, след регистрация могат да ви донесат безплатен круиз. Пример: https://crm.hollandamerica.com/enterhal/?WT.ac=Win_a_Cruise_US

7 Сериозно и обосновано оплакване по време на круиз може да ви донесе следващ безплатен. Изпитана марка на американците да си докарат връщане на пари или круиз.

8 Законна лотария /има доста измами с обаждания по телефона/.

9 Бонус от агенция.

Едно допълнение, пристанищни и други такси се плащат, само цената на круиза е free.

Редактирано от Bled
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

Възможно ли е да получите безплатен круиз, ДА.

 

3 Ако имате ценз да четете лекции по време на круиз, те ще бъдат безплатни за вас.

 

 

Хъх... какви лекции например? Сериозно питам :)

Благодаря за труда ти. Дано някога стигна и до круизи... 

Връзка към мнение

Хъх... какви лекции например? Сериозно питам :)

Благодаря за труда ти. Дано някога стигна и до круизи... 

Варианти и възможности има много, но най-популярни в това отношение са Тематичните круизи.

Този тип круизи са изключително популярни в САЩ и Великобритания.

Може да са само с такива пасажери/рядко/, може и да са групи хора.

Лекторите са в много различни области...

Като тръгнеш от политика, астрономия, финанси, инвестиции, благотворителност, история, география, музика, религия и стигнеш до кулинария.

Може да са частни, като се наема целия кораб.

Дори на съвсем обикновен круиз, ще откриете в daily news подобни лекции.

Времето на кораба е достатъчно, когато е в открити води и се използват всякакви възможности пасажерите да са доволни.

 

Примери

http://themecruisefinder.com/Pages/Types-of-Theme-Cruises.htm

http://www.vacationstogo.com/theme_cruises.cfm

http://www.crystalcruises.com/ContentPage.aspx?ID=58

http://www.americancruiselines.com/cruises/special-theme-cruises

http://en.ponant.com/Cruises/Theme-cruises

и т.н. много са...

Редактирано от Bled
Връзка към мнение

хм, я да питам Блед нещо за речни круизи (по Амазонка най-вече) дали излизат намаления? Че стандартните цени не ми харесват много... Там и репозициониране няма, та може и да няма евтино.

Това ако си срещала де, недей да търсиш специално.

 

Има един кораб (Iberostar Grand Amazon), който може да букне като хотел и евентуално с точки, ама не съм проучвал по-основно, защото не пускат деца под 10 години и нямам работа на него засега.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имаме резервация за круиз на Norwegian от Буенос Айрес до Валпарайсо, със спиране в Монтевидео, Пуерто Мадрин, Стенли (Фолкландските Острови), Ушуайя, Пунта Аренас, Пуерто Чакабуко, Пуерто Монт и Валпарайсо.  Бих била много благодарна за всякакви препоръки какво не трябва да се пропуска на отделните пристанища, кои са най-интересните екскурзии и забележителности, абе всякакви полезни идеи и съвети, че времето по пристанищата е кратко и трябва да се организира оптимално! :)

Много благодаря отнапред! :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Дай програмата за да се види къде с колко часа разполагате.

Много от организираните екскурзии които виждам да предлагат круизните компании са безумно надценени.

Връзка към мнение

хм, я да питам Блед нещо за речни круизи (по Амазонка най-вече) дали излизат намаления? Че стандартните цени не ми харесват много... Там и репозициониране няма, та може и да няма евтино.

Това ако си срещала де, недей да търсиш специално.

 

Има един кораб (Iberostar Grand Amazon), който може да букне като хотел и евентуално с точки, ама не съм проучвал по-основно, защото не пускат деца под 10 години и нямам работа на него засега.

Neuromancer

С най-голямо удоволствие, но зависи точно какво ти трябва. За цените знаеш, но за малък речен кораб ли говорим или за голям круизен кораб.

Ако е за първото, за такива по Амазонка само мога да кажа, че съм ги виждала, без да съм ги ползвала. А едва ли ще платя за подобен круиз от 2 до 6 хиляди долара за няколко дни.

Ако мислиш да изследваш реката с притоци и т.н., да.

Но ако просто идеята е круиз по реката и то с истински кораб, ето нашия вариант:

 

   Rio de Janeiro, Brazil      Embark

   Rio de Janeiro, Brazil      5:00pm

   At Sea     

   At Sea     

   Recife, Brazil   8:00am   5:00pm

   At Sea     

   At Sea     

   Macapa, Brazil   5:00pm   6:00pm

   Amazon River (Cruising)     

   Alter do Chao, Brazil   3:00pm   8:00pm

   Boca da Valeria, Brazil   8:00am   3:00pm

   Manaus, Brazil   8:00am   6:00pm

   Parintins, Brazil   Noon   6:00pm

   Santarem, Brazil   8:00am   2:00pm

   Macapa, Brazil   9:00am   10:00am

   Amazon River (Cruising)     

   Devil's Island, French Guiana   2:00pm   7:00pm

   At Sea     

   Barbados   8:00am   4:00pm

   St. Barts   1:00pm   7:00pm

   San Juan, Puerto Rico   8:00am   4:00pm

   At Sea     

   Nassau, Bahamas   Noon   7:00pm

   Miami, FL   7:00am

 

С големи кораби знаеш си до Manaus, което никак не е малко.

Цената, която ще платиш за подобен круиз от 23-24 дена, няма да стигнат за амазонските  за 4-7 дни.

Да, имат намаления...

Каква е ползата ако круиза струва 5 хил. $ и има намаление с 500-700 ?

 

Друг въпрос е ако искаш след Manaus или към перуанската част, примерно от Икитос и нагоре.

Където може да пътуваш на хамаци или при много лукс за много пари.

 

1_Amazon5.jpg

 

Не съм лигла, напротив, но това не мога да го понеса, няма как...

 

aria-avalon-waterways.jpg?w=300&h=200

 

Това е най-новия, цената е над тези, които споменах.

Няма да стане, не искам.

 

И ако трябва да съм честна, аз не съм по малките речни кораби, въпреки че имам такива круизи 

Рейн, Майн и Дунав.

Едва ли ще повторя, къде ще тичам, само фитнеса на големите е колкото целия кораб ?

Когато решиш ще го мислим и ще го измислим.

 

 

Имаме резервация за круиз на Norwegian от Буенос Айрес до Валпарайсо, със спиране в Монтевидео, Пуерто Мадрин, Стенли (Фолкландските Острови), Ушуайя, Пунта Аренас, Пуерто Чакабуко, Пуерто Монт и Валпарайсо.  Бих била много благодарна за всякакви препоръки какво не трябва да се пропуска на отделните пристанища, кои са най-интересните екскурзии и забележителности, абе всякакви полезни идеи и съвети, че времето по пристанищата е кратко и трябва да се организира оптимално! :)

Много благодаря отнапред! :)

 

Виж това си е друга работа, цените тук, показах наскоро докъде стигнаха.

Радвам се за този круиз Rumiana, страхотно.

Разучила съм малко възможностите, но друго си е да отидеш, предстои.

А на вас желая страхотно изкарване.

Редактирано от Bled
Връзка към мнение

Не, не става въпрос за тези с хамаците, това си е просто транспорт от т.А до т.Б, като автобус. Не е безкрайно зле, ако бях 10 години по-млад и без деца бих го направил, ама сега...

И не искам по море, а само по реката, да не говорим, че 23-24 дена ми е страшно много, пък и това Маями...

Обаче 2-6 хил. долара няма как да дам. 

Имам предвид нещо такова , има круизи по 3,4 и 7 дни с разходки из горите, сливането на реките и прочие. Имаше още 2-3, на които не им помня имената. Явно не се считат за круизи и не излизат в системите....

Специално Grand Amazon е за лица над 10г. и ще трябва да букна 2 кабини, така цената пак ще стане дявол на магаре.

Връзка към мнение

Дай програмата за да се види къде с колко часа разполагате.

Много от организираните екскурзии които виждам да предлагат круизните компании са безумно надценени.

Ами ето:

 

Montevideo, Uruguay          7:30 am    4:30 pm

Puerto Madryn, Argentina    9:00 am    6:00 pm

Stanley, Falkland Islands    9:00 am    4:00 pm

Ushuaia, Argentina             7:00 am    2:00 pm

Punta Arenas, Chile            8:30 am    8:30 pm

Puerto Chacabuco, Chile     7:00 am    2:00 pm

Puerto Montt, Chile             8:00 am    6:00 pm

 

Екскурзиите, които се предлагат, са наистина много надценени, затова ме интересува доколко може да се намери нещо на място, но пък и да не се пропускат нещата, които не бива да се пропускат ;).

Връзка към мнение

Моя опит с тия пристанища е малко теоретичен, но по тези краища интересна е природата, не градовете.

От Пуерто Мадрин има екскурзии за гледане на китове. Пунта Аренас не е лошо, но според мен града не си заслужава да се мотаете цял ден в него. Може да се разходите до колония на пингвини, ако не сте видяли дотогава, или да вземете кола и да се помотаете, има 2 природни парка, развалините на Гладното Пристанище... В града има няколко имения на вълнени барони, но аз изкарах 3 дена там и така и не отидох да ги видя. За Ушуая и Пуерто Монт аз също бих мръднал извън града, ледници, вулкани, водопади (за Пуерто Монт)

За градове Валпарайсо и Монтевидео стигат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пускам и моят круиз с молба за съвети по пристанищата, както и няколко въпроса за MSC.

Не знам дали е добре всичко да е в една обща тема, но за сега гледам, че всички така пускат...

Кораб: MSC Orchestra

Ето маршрута:

post-64-0-24390000-1448871612.png

и часовете:

post-64-0-40348900-1448871612.png

В St. Kitts и St. Marten сме били на предишния круиз, но за останалите пристанища не знам нищо на този етап.

За MSC:

1. Били сме на круиз с Princess и Carnival, предполагам тук ще е подобно, но малко 'по-европейско'?

2. Не открих има ли 24ч бюфет, т.е. да има къде да се хапне нещо, ако човек пропусне часовете за закуска, обяд? На Princess и Carnival имаше.

3. Четох, че има пицария и се виждаха цени в менюто? Пак за сравнение, на Карнивал ципите бяха безплатни(включени в цената)

4. Не откривам актуално меню с цените на безалкохолните и алкохолните напитки на борда, всъщност менюта има много из нета, но не знам кое е вярното. Просто ми е да се ориентирам колко струва една кола и една бутилка вино(от колко започват).

Връзка към мнение

Мога да се включа за цените на MSC Orchestra, но с уговорката, че са от преди 3 години и не знам дали са актуални... Кока кола - 2,70 евро, еспресо - 1,30 евро, безалкохолен коктейл от 3,90 евро, алкохолен коктейл от 5,70 евро, уиски - 5,30 евро, мин. вода 1л. - 2,30 евро, вината в ресторанта започваха от 18 евро. На всичко имаше + 10% сервиз. В La Piazzeta Cafeteria, където обикновено са закуските и обедите има постоянно храна, но по спомени извън официалните часове за хранене избора е ограничен. Не си спомням дали работеше 24 часа, т.е. дали работи след 00,00 часа.

Редактирано от Зани
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ош , ние бяхме с Армония този януари. Цените бяха същите, каквито в Пречиоза година по-рано, та явно на МСЦ цените са еднакви и същите, каквито Зани  казва, за яденето, мисля, че от 24.00 до 6.00 примерно трябва ако искаш нещо /включително и пица/, да я поръчаш на рум сървиз. За пици - със сигурност има безплатни по бюфетите, няма как да е другояче, и то на италиански кораб.

Блед , имам въпрос - на път сме да резервираме за Хармони оф дъ сийс за месец септември, в Средиземноморието. Според теб има ли смисъл да чакаме или не? Дали ще пада цената или пък може да свърши ... Смятаме през Бг агент. На сайта на Роял е мааалко по-скъпо. Какво ще кажете?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.