Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

България Ер с подновен договор с Австрийските авиолинии

15 Ноември 2017

Националният превозвач България Ер продължава да обогатява полетната си програма, давайки много и различни възможности за пътуване на пасажерите си. Последната хубава новина за пътниците на авиокомпанията е, че вече могат да летят с България ер до над 30 дестинации в Европа благодарение на подновения SPA договор между националния превозвач и Австрийските авиолинии.

Новото споразумение увеличава възможните комбинации за полети от София до голяма част от европейските дестинации, по които оперират и Австрийските авиолинии като Инсбрук, Залцбург, Копенхаген, Стокхолм, Вилниус, Кьолн, Щутгарт и много други.

Пътниците могат да използват и удобни двупосочни връзки за полети от София. Пътуването до Виена,например, може да бъде с трансфер през Амстердам. Възможни са и комбинации през Виена до повечето дестинации с директни полети на България Ер като Милано, Брюксел, Лондон, Тел Авив, Берлин, Прага и други.

Много изгодни са и еднопосочните цени на самолетните билети по този договор, като всеки може сам да избере най-подходящия начин, по който да организира пътуването си – отиване с директен полет и връщане с прекачване или обратното.

България Ер.

Приятен полет, приятни емоции!

https://www.air.bg/bg/novini/bylgarija-er-s-podnoven-dogovor-s-avstrijskite-aviolinii

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
4 minutes ago, georgievgi76 said:

Страхотна новина. Има някакви наченки за маркетинг, но не знам дали ще бият цените на нискотарифните компании до дублиращите се дестинации поне. Е, всичко зависи и кога точно се пътува.

Редактирано от t_petkov
Връзка към мнение
преди 1 минута , t_petkov каза:

Страхотна новина. Има някакви наченки за маркетинг, но не знам дали ще бият цените на нискотарифните компании до дублиращите се дестинации поне. Е, всичко зависи и кога точно се пътува.

Берлин 59 евро :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
3 minutes ago, georgievgi76 said:

Берлин 59 евро :)

Ама в едната посока ;) Може би другите привилегии за евтина смяна на полет и т.н. биха успели да спечелят клиенти, защото ако се съди чисто на база цена, не знам дали си струва.

Редактирано от t_petkov
Връзка към мнение

Дано това пък стимулира нискотарифната конкуренция преждевременно да свали цените по дублиращи се дестинации. 200 евро двупосочен до Лисабон към момента е по-ниско от това, което предлагат УИЗ.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 3 минути , t_petkov каза:

Ама в едната посока ;)

Пуснах доклад вместо цитат  :) Значи за двама възрастни с едно дете с WIZZ  ,Varna-memmingen- varna ,176 лева с ръчен багаж 

Връзка към мнение
3 minutes ago, master_of_germs said:

Дано това пък стимулира нискотарифната конкуренция преждевременно да свали цените по дублиращи се дестинации. 200 евро двупосочен до Лисабон към момента е по-ниско от това, което предлагат УИЗ.

Честно казано ме съмнява, че цената до Лисабон през Януари ще е същата каквато ще е и през май. Но само времето ще покаже дали е така или не. :)

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , Гост каза:

Само аз ли мисля, че тази "промоция" е отчаян опит за събиране на пари...

Не си сам. Много задължения имат и запорирани сметки.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Гост каза:

Само аз ли мисля, че тази "промоция" е отчаян опит за събиране на пари...

Точно това си помислих като прочетох статията.

Връзка към мнение
преди 5 часа, georgievgi76 каза:

Пуснах доклад вместо цитат  :) Значи за двама възрастни с едно дете с WIZZ  ,Varna-memmingen- varna ,176 лева с ръчен багаж 

Ама по Коледа мръсниците искат по 250 евро на човек без багаж. По-евтино ми дойде да се прибера с австрийците

преди 5 часа, Гост каза:

Само аз ли мисля, че тази "промоция" е отчаян опит за събиране на пари...

То по тая логика, коя промоция, не е подобен опит?!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
12 minutes ago, tch said:

Ама по Коледа мръсниците искат по 250 евро на човек без багаж. По-евтино ми дойде да се прибера с австрийците

То по тая логика, коя промоция, не е подобен опит?!

Аз отдавна съм на мнение, че Уиз, та дори и Райън по празници въобще не могат да се пишат нискотарифни. Естествено пазарът определя цената, това е ясно.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, t_petkov каза:

Ама в едната посока ;) Може би другите привилегии за евтина смяна на полет и т.н. биха успели да спечелят клиенти, защото ако се съди чисто на база цена, не знам дали си струва.

Много трябва да се внимава с тази привилегия, защото може да излезе солена. Няма теория, при която да позволят смяна на билет без доплащане към текуща тарифа, дори да няма такса за смяна. Така тези 40 евро или колкото са там могат да се окажат просто предплата към по-висока цена за всеки, който после ще иска да смени билета. 

 

Така между другото е в цялата индустрия, нищо неочаквано тук, но ме притеснява половинчатата информация, с която е обявена тази "екстра". 

 

Цитат

За по-голяма гъвкавост при планирането, датата на полета може да бъде променена по всяко време при много добри условия.

А какви са тези по-добри условия? В сайта им това си е нормална тарифа (без включен багаж) с такса за промяна от 50 евро. 

Връзка към мнение
преди 9 часа, t_petkov каза:

Аз отдавна съм на мнение, че Уиз, та дори и Райън по празници въобще не могат да се пишат нискотарифни. Естествено пазарът определя цената, това е ясно.

Бизнес моделът на Wizz air и Ryanair не е нискотарифен, а нискоразходен ;) Тарифите са максимално възможните, които позволява пазара. Смисълът на ниските разходи е от една страна авиокомпанията да прави по голяма печалба, а от друга страна да влиза в пазарни сегменти, които не позволяват продажба на високи цени.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 3 часа, tch каза:

От началото на декември ще летят всяка неделя до Милано-Линате.

Защо вече нямам представа :lol:

Вероятно се надяват на бизнес трафик, защото това е най-близкото до центъра летище.  Малпенса и Бергамо са на около 50 километра от града, а Линате е само на 8 километра от централната гара.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Topfly каза:

Вероятно се надяват на бизнес трафик, защото това е най-близкото до центъра летище.  Малпенса и Бергамо са на около 50 километра от града, а Линате е само на 8 километра от централната гара.

Има голяма логика - в полетите до BGY и МXP често виждам италианци, пътуващи по работа. Линате е "градското летище".

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Topfly каза:

Вероятно се надяват на бизнес трафик, защото това е най-близкото до центъра летище.  Малпенса и Бергамо са на около 50 километра от града, а Линате е само на 8 километра от централната гара.

 За Брекзит очакваме LCY. Малките им самолети пасват идеално.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не намерих тема за Alitalia.

 

Alitalia and Bulgaria Air at the launch of winter 2017/18 timetable expanded codeshare partnership, which now covers service beyond Sofia and Rome. Planned codeshare routes from 30OCT17 as follows.

Alitalia operated by Bulgaria Air
Sofia – Varna

Bulgaria Air operated by Alitalia
Rome – Barcelona
Rome – Bari
Rome – Bologna
Rome – Brindisi
Rome – Catania
Rome – Florence
Rome – Geneva
Rome – Genoa
Rome – Lamezia Terme
Rome – Madrid
Rome – Milan Linate
Rome – Naples
Rome – Palermo
Rome – Pisa
Rome – Reggio di Calabria
Rome – Trieste
Rome – Turin
Rome – Venice
Rome – Verona

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
On 11/21/2017 at 10:41 AM, tch said:

От началото на декември ще летят всяка неделя до Милано-Линате.

Защо вече нямам представа :lol:

Билетите вече са в продажба и (почти) могат да бъдат буквани от уебсайта им.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На ‎23‎.‎11‎.‎2017‎ г. в 9:24, Hollywood каза:

Не намерих тема за Alitalia.

 

Alitalia and Bulgaria Air at the launch of winter 2017/18 timetable expanded codeshare partnership, which now covers service beyond Sofia and Rome. Planned codeshare routes from 30OCT17 as follows.

Alitalia operated by Bulgaria Air
Sofia – Varna

Bulgaria Air operated by Alitalia
Rome – Barcelona
Rome – Bari
Rome – Bologna
Rome – Brindisi
Rome – Catania
Rome – Florence
Rome – Geneva
Rome – Genoa
Rome – Lamezia Terme
Rome – Madrid
Rome – Milan Linate
Rome – Naples
Rome – Palermo
Rome – Pisa
Rome – Reggio di Calabria
Rome – Trieste
Rome – Turin
Rome – Venice
Rome – Verona

Извинете за лаишкия въпрос, но какво означава това в светлината на фалита на Ал Италия? Коя авиокомпания с чии самолети ще изпълнява горните маршрути?

 

А темата за Ал Италия е:

 

Редактирано от Jenbel
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.