Прескочи до съдържание

резервация с Galahotels.com


slujitel

Препоръчани мнения

Някой резервирал ли е през този сайт? Намирам много добри оферти в него за хотели, които в Booking и в други сайтове са по скъпи. Сайта е базиран в Истанбул и условията са малко странни, плащаш веднага, но в хотела получават данните ти няколко дни преди настаняването. Ревютата не са много добри, но те и за Букинг не са, а и който няма проблеми, не се оплаква. Ако някой има информация от първа ръка, моля да ме посъветва.

Връзка към мнение

Не съм ползвал тази резервационна система, но това което пишеш не ми вдъхва никакво доверие. Как така системата ще ти събира цялата сума веднага, а реално ще извършва резервация в хотела чак преди настаняване. Нещо объркано има тук като стратегия. А това за Букинг на какво точно почива, защото аз ги ползвам от почти десет години и досега никога не съм имал проблем с тях, както и не съм срещнал лошо ревю за тях. Не виждам и причина за подобно...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

Някой резервирал ли е през този сайт? Намирам много добри оферти в него за хотели, които в Booking и в други сайтове са по скъпи. Сайта е базиран в Истанбул и условията са малко странни, плащаш веднага, но в хотела получават данните ти няколко дни преди настаняването. Ревютата не са много добри, но те и за Букинг не са, а и който няма проблеми, не се оплаква. Ако някой има информация от първа ръка, моля да ме посъветва.

 

Определено не препоръчвам galahotels.com.

 

Лично аз никога не съм го ползвал, но двама мои приятели доста се опариха от този сайт. Единият си отмени резервацията (която беше с право на free cancellation) и вече четвърти месец не му връщат парите. А другият отиде в хотела да се настанява и се оказа, че резервацията му въобще не съществува - като в момента е в много люта кореспонденция с galahotels.com.

 

Офертите им са наистина добри понякога, но според мен риска не си струва.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Интерфейса много ми напомня на някоя от известните метатърсачки за резервиране, но не мога да се сетя на коя в момента. Това, че като търся ми изкарва една и съща стая по 10 различни начина ме кара да си мисля, че просто събират оферти от много сайтове и ги показват при тях. Може би това обяснява и защо като резервираш, чак след това получаваш резервацията, вероятно правят те резервацията при тях постфактум. 

 

Нещо подобно на доста по-базово ниво, защото плащане не минава през нас има и на http://hoteli.magelanci.com което съвпада и с търсачката за хотели, която е по-горе като натиснеш "резервации->хотели". Само че не се крие името на сайта, от който резервираш и резервацията става моментално. Ще се учудя, ако турския сайт изкарва по-добра цена от там. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако си готова да предплатиш част от настаняването за по- евтини нощувки, лично аз бих ти препоръчала dertour. Българският сайт не дава достатъчно информация, но в оригиналния немски и с уеб преводач разбираш детайлите. Най-хубавото е, че с резервациите пращат по куриер и пътеводители без пари, с карти, но на немски, тагове за куфари - здрави и пластмасови, а и списания. Фактурите идват по пощата от Германия. След време дават и допълнително ваучери за отстъпки. Ползвах два такива - и ми преведоха парите по банкова сметка. Отделно цените им в доста случаи са се получавали с 20-30 евро по-ниски от букинг. Не винаги. Но пък букинг ти дава безплатно канселиране, което при немците е някакъв процент от резервацията, в зависимост от това колко по-късно се отказваш. Иначе и аз от години съм стриктно зад booking и досега нямам разочарования с тях.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз не се оплаквам от Букинг, въпроса ми беше за Галахотелс. Просто споменах за ревютата, като напишеш в гугъл букинг ревюта излизат в разни сайтове, така, както и за Галахотелс, затова попитах за информация от първа ръка.

Връзка към мнение

Попрочетох ревютата и мисля, че точно това е проблема. Свикнали сме по принцип с онлайн резервирането всичко да ни е потвърдено на секундата. А на практика този сайт е нещо като да се обадиш по телефона и да чакаш да ти потвърдят наличност...с тази разлика, че си плащаш предварително. Съответно се случва, че сайта им да не е съвсем осъвременен с наличността, за това дадена стая не може да се резервира, после връщането на пари отнема време и хората са недоволни. 

 

А може и съвсем умишлено да го правят и после да казват "абе твоята стая я няма, ама виж ей това е много яко". На английски му казват "bait and switch" и като цяло е противозаконно. 

 

Общо взето за това и винаги пиша самолетни билети за нискотарифни да се взимат само от сайта на нискотарифните и никъде другаде. Много често прекупвачи продават билети за Уиз и Раян и правят резервациите на ръка и като се случи разлика в цената в промеждутъка между плащането на клиента и резервацията от агента и става страшен главобол. 

Връзка към мнение

Не мога да кажа, нищо за този сайт. Ползвал съм го веднъж и всичко беше наред, но това разбира се не е гаранция.

Като обслужване си мисля, че не би трябвало да са на много високо ниво ако има проблеми, познавайки други турски системи на този принцип. 

 

Като принцип на работа:

Galahotels купуват през GDS-и (сайтове за нощувки на едро). Реално повечето нормални български туроператори купуват от там, ако се притесняваш за резервацията си, но търсиш подобна цена, обърни се към някой туроператор на който вярваш да ти провери дали не може да ти даде подобна цена, за дадения хотел. Най-малкото при наш туроператор си много по-защитена от законова гледна точка.

 

В голяма част от GDS-ите събират от няколко wholesaler-a цени (примерно хотел Х се предлага през GTI, Hotelbeds, Kuoni i Travco), реално те имат различни политики за надценки, различни споразумение с хотелите, дори и различно изписване на едни и същи помещения (пример- standart room може да е double room, classic room, room и т.н.).

Някой от тях понеже търсят най-ниска цена имат available price и on request price (първата е веднага за потвърждение, втората първо питат съответния доставчик или директно хотела и след това потвърждават.

Galahotels са от доста време на пазара и според мен една част от нещата ги извършват ръчно, за това има и забавяне.

От друга страна ако ти купиш нощувка от там, хотела след 1 ден получава резервация на твое име, но от съответния доставчик. Няма как стаята да е продадена, понеже имат алотмънти (не че няма но това е друга тема).

Винаги когато резервираш през посредник резервацията се плаща предварително (пак не точно винаги, но друга тема)

Реално правейки през booking, ти правиш резервация през хотела, букинг е просто едно трасе през което минава информацията ти (кредитна карта и т.н.) за да стигне до хотела. Докато при galahotels (и подобни) твоята информация се обработва от тях и до хотела стига едно име.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Така или иначе вече резервирах, всъщност бях резервирала преди да попитам. Малко избързах май, зарадвах се на цената, дано нямам проблем.

Ако решиш, че е удобно би ли споделила , каква беше разликата в цената между букинга и Галахотелс ? 

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

 

Ако решиш, че е удобно би ли споделила , каква беше разликата в цената между букинга и Галахотелс ? 

Б Букинг цената беше над 200 лв. и не предлагаха тройна стая със самостоятелна баня. А в Галахотелс същата стая я взех за 54€, това за 2 нощувки, за 3 души. Търся от месеци, такава цена за Берлин не бях срещала. Бях резервирала в Букинг най-евтиния вариант за такава стая за 224 лв. и я отказах. При това търсех от февруари за октомври и по-евтино нямаше и като видях това... Дано нямам проблем, като се върна ще споделя, че съм взела и още една стая в Куба с тях. Куба в Букинг изобщо не съществува, в разни други сайтове цената във Варадеро (това е много скъпа дестинация на фона на другите градове там) беше с по 20 € повече, не, че 20 € си заслужават проблеми, но то пък и другите сайтове са неизвестни, така, че - не знам...

Редактирано от slujitel
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Георги Матеев

Да споделя: Върнах се от Берлин и нямахме проблеми с хотела, резeрвиран от Galahotels.com.

 

Звучи добре. Ще рискувам и аз с резервация там, че имат много добри оферти за някои дестинации.

 

Booking.com вече не ми е любимец, напоследък цените им никак не са конкурентни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да ти кажа, че на фактурата пишеше, че е платено от GTA, аз не съм от хората, които много разбират, погледнах в нета, това е нещо като фирма за резервиране на хотели на едро. Дано Карик види поста, да обясни.

Да ти кажа, че на фактурата пишеше, че е платено от GTA, аз не съм от хората, които много разбират, погледнах в нета, това е нещо като фирма за резервиране на хотели на едро. Дано Карик види поста, да обясни.

Връзка към мнение

И аз запазих хотел във Франкфурт чрез този сайт.Цената беше по-ниска и включваше закуска, за разлика от буукинг, където цената беше по-висока и нямаше закуска.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Аз запазих и във Варадеро, цената беше с 10€ по-ниска от всички други сайтове за един и същ хотел.

 

Да, често имат добри оферти, понякога дори прекалено добри. Аз току-що си резервирах хотел във Венеция, чиято цена спрямо booking.com беше по-ниска с цели €50 на нощ. Спестих €100 за 2 нощувки.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Току що разгледах цените на хотелите за Флоренция. Излизат много добри оферти!!! Мисля че ще се възолзвам и ще резервирам. Ще си спестя едни 50-60евро за 3 нощувки!!! :)

Връзка към мнение

Аз също ще споделя за тях след връщането ми от Рим след 2 седмици. Дадоха ми най-добра цена за хотела ни в Рим. За първи път ще ги ползвам, но направих една бърза кореспонденцията с тях. И ето какво ми отговориха: 

 

Dear Madam,
Please note that we work in partnership with room suppliers who send the name of the guest to the hotel 3 days before the check-in. Therefore the hotel might not have your name yet but the room is booked and your reservation is confirmed.
Your reservation is confirmed through MikiTravel reference number E........... as per indicated on your voucher.
Best regards,
Galahotels.com

 

Ще се обадя все пак три дена преди да пристигна в хотела ни в Рим, за да видя дали всичко е ОК все пак.

А при резервация с гарант GTA не съм имала проблем :).
 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Днес пратих запитване до хотела, в който ще сме в Рим дали всичко е наред с резервацията ни (направена чрез Galahotels.com)

Ето техният отговор:

 

Good Morning Madame,

Yes, Reservation is confirmed.

Awaiting your arrival, We wish you a nice stay in Rome!

Best Regards.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Днес пратих запитване до хотела, в който ще сме в Рим дали всичко е наред с резервацията ни (направена чрез Galahotels.com)

Ето техният отговор:

Ти откъде намери имейла на хотела, аз и двата пъти след резервация с тях нямам имейл на хотела, само адрес и телефон?

Връзка към мнение

Ти откъде намери имейла на хотела, аз и двата пъти след резервация с тях нямам имейл на хотела, само адрес и телефон?

 

От сайта на самия хотел :). Имат имейл за контакти. Пуснах им запитване дали имам резервация на мое име за съответните дати. Посочих им също и reference number, който започва с E032....  от ваучера. По-горе посочих какво ми отговориха от хотела :).

Цената за този хотел през galahotels.com беше 2 пъти по-малка от букинг и от сайта на самия хотел :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Завърнах се от екскурзията ми във Франкфурт, където бях запазил за 1-ви път хотел от galahotels.com.Цената излизаше най-евтина от всички останали сайтове, а освен това включваше и закуска.В хотела ми поискаха разпечатано потвърждението и си го прибраха за тях.За напред пак ще запзавам хотелски стаи от този сайт. ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Оф, ако знаете какъв страх брах, когато резервирах хотела в Берлин с тях. Прочетох много лоши ревюта, а хотела беше толкова евтин и никъде другаде не излизаше на такава цена, и все си мислех, как ще отида там и ще ми кажат, че нямам резервация, че го бях и платила и ще се чудя къде да спя.

Връзка към мнение

Tози уикенд спах в два хотела първият букнат  от Amoma.com и вторият от galahotels.com. Никакви проблеми и при двата нови за мен сайта. Даже galahotels.com има чат функцията, която за мен много полезна и удобна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.