Прескочи до съдържание

Няколко въпроса за остров Крит


Зани

Препоръчани мнения

преди 12 минути , Stryper каза:

Ние сме в Агия Мария до сряда. Има много малко хора и ни е скучно. Знаете ли къде мога да видя разписание за автобус до Ханя? Питам тъй като според Google последния автобус е в 16, а ние искаме да отидем вечер. Иначе в сайта на KTel пише, че автобусите са през 20 мин. Морето е страхотно. 

В горния линк https://www.e-ktel.com/en/services/dromologia вдясно има Online booking и избирате автобус от Ханя до Агиа Марина, има часове.

 

1422849071_Screenshot(184).png.5f4af39682d7214e22fb934adc0f0789.png

Връзка към мнение

Здравейте,

 

чакаме уиз самолета за хания, който закъснява. Имате ли препоръка за паркинг в старата част на града (хотелът ни е там)?

 

благодаря ви!

Връзка към мнение
преди 46 минути , BG_guide каза:

Здравейте,

 

чакаме уиз самолета за хания, който закъснява. Имате ли препоръка за паркинг в старата част на града (хотелът ни е там)?

 

благодаря ви!

Ние използвахме този: https://www.google.com/maps/place/Avea+old+factory/@35.5171783,24.0094654,17z/data=!3m1!4b1!4m13!1m7!3m6!1s0x149c7dbee0cf3f3b:0x94b3557d79cd2ca8!2sChania,+Greece!3b1!8m2!3d35.5138298!4d24.0180367!3m4!1s0x149c7dd407f1ce69:0x16bc401e41cb9f61!8m2!3d35.5171783!4d24.0116541

 

 

ако тук https://www.google.com/maps/place/Talos+Square+Public+Parking/@35.5186893,24.0117634,17z/data=!3m1!4b1!4m13!1m7!3m6!1s0x149c7dbee0cf3f3b:0x94b3557d79cd2ca8!2sChania,+Greece!3b1!8m2!3d35.5138298!4d24.0180367!3m4!1s0x0:0xab8a8142f67c959c!8m2!3d35.5186893!4d24.0139521

 

или близките улици нямаше места.

 

Вижте от коя страна на стария град е хотелът. Има безплатни паркинги и от другата страна.

 

Връзка към мнение
преди 13 часа, DaBo каза:

Привет, да и аз използвах Talos Square - препоръчвам го ако някой ходи натам с кола! 🙂 Благодаря ви.

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте,

насочили сме се към Крит за април. Имам няколко въпроса:

1) Удачен ли е месеца за посещение на острова (не с цел море, а по-скоро разглеждане)?

2) Има ли други опции за директен самолетен транспорт, освен Раян: Букурещ - Ханя? Колко по-рано е най-добрия момент за по-евтини билети?

3) Върви ли общественият транспорт през април - предполагам ако не е "извън сезон", то е със сигурност "нисък сезон"? Иска ми се да се придвижваме с автобуси между Ханя - Ретимно - Хераклион...

4) По принцип ми се иска да се настаним в Ретимно. Обаче в Херсонисос цените са наполовина, за сумата, с която можем да наемем само апартамент в Ретимно, можем да сме с хранения в хотел в Херсонисос. Каква е уловката? Логистично Херсонисос сякаш ми идва далече..., но има ли и друго?

Благодаря ви! 🙂

ПП: не сме били на Крит, както със сигурност личи от въпросите.

 

Връзка към мнение
преди 33 минути , deian каза:

Здравейте,

насочили сме се към Крит за април. Имам няколко въпроса:

1) Удачен ли е месеца за посещение на острова (не с цел море, а по-скоро разглеждане)?

2) Има ли други опции за директен самолетен транспорт, освен Раян: Букурещ - Ханя? Колко по-рано е най-добрия момент за по-евтини билети?

3) Върви ли общественият транспорт през април - предполагам ако не е "извън сезон", то е със сигурност "нисък сезон"? Иска ми се да се придвижваме с автобуси между Ханя - Ретимно - Хераклион...

4) По принцип ми се иска да се настаним в Ретимно. Обаче в Херсонисос цените са наполовина, за сумата, с която можем да наемем само апартамент в Ретимно, можем да сме с хранения в хотел в Херсонисос. Каква е уловката? Логистично Херсонисос сякаш ми идва далече..., но има ли и друго?

Благодаря ви! 🙂

ПП: не сме били на Крит, както със сигурност личи от въпросите.

 

Ние сме били в края на април - изгорехме! :biggrin:

 

Някакси, без кола не си го представям разглеждане на Крит т.е. никакси не си го представям без кола.

 

Хвърли един поглед на пътеписа ми. Стар е, но забележителностите в него си съществуват. Е, има и плажове.

 

Приятно изкарване в Крит.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, deian каза:

Здравейте,

насочили сме се към Крит за април. Имам няколко въпроса:

1) Удачен ли е месеца за посещение на острова (не с цел море, а по-скоро разглеждане)?

2) Има ли други опции за директен самолетен транспорт, освен Раян: Букурещ - Ханя? Колко по-рано е най-добрия момент за по-евтини билети?

3) Върви ли общественият транспорт през април - предполагам ако не е "извън сезон", то е със сигурност "нисък сезон"? Иска ми се да се придвижваме с автобуси между Ханя - Ретимно - Хераклион...

4) По принцип ми се иска да се настаним в Ретимно. Обаче в Херсонисос цените са наполовина, за сумата, с която можем да наемем само апартамент в Ретимно, можем да сме с хранения в хотел в Херсонисос. Каква е уловката? Логистично Херсонисос сякаш ми идва далече..., но има ли и друго?

Благодаря ви! 🙂

ПП: не сме били на Крит, както със сигурност личи от въпросите.

 

 

Разбира се, че е удачен април. Ще бъде приятно, току виж и за плаж си става.

Градския транспорт си върви, Крит е голям остров с развити градове/села.

Можете да проверите актуалните маршрути/часове и тн тук: https://www.e-ktel.com/en/services/dromologia

Информативно може да разгледате също: https://www.sfakia-crete.com/sfakia-crete/crete-buses.html

 

Но се водете най-вече от официалния превозвач Ктел.

 

Островът със сигурност ще ви хареса, приятно прекарване.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А храненето навън скъпо ли е на Крит? По-добре ли е да сме с включени закуси и вечери в хотела? Има ли супермаркети с готова храна или нещо от сорта, както е популярно у нас?

Връзка към мнение

Чак скъпо не е, не е Париж, нито Лондон. Но все пак се плаща в евро, де. Лично аз не бих запазила настаняване с вечеря. Със закуска - ок, но в Гърция да се храниш вечер в хотела, не ми е ок. И ако кацате в Ханя, няма какво да правите в Херсонисос, особено ако сте с градски транспорт. Безмислено дълго ще пътувате, където и да решите да ходите. За мен западната част на Крит е много по-красива и интересна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , deian каза:

Ханя или Ретимно препоръчвате за настаняване?

По принцип няма значение, защото и двете градчета са страхотни. Заради полетите обаче, може би една идея везните се накланят в полза на Ханя.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 49 минути , deian каза:

Ханя или Ретимно препоръчвате за настаняване?

Аз препоръчвам Ретимно, допада ми повече от Ханя, има приличен плаж и чудна крепост, много красив стар град  и е е доста по-евтино по заведенията. Местата за настаняваме също са по-евтини, отколкото на Ханя. Иначе и Ханя е много красива. Херсонисос е критският Слънчев бряг, на мен изобщо не ми допадна.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, deian каза:

А храненето навън скъпо ли е на Крит? По-добре ли е да сме с включени закуси и вечери в хотела? Има ли супермаркети с готова храна или нещо от сорта, както е популярно у нас?

Храненето навън е като цените тук вече

Връзка към мнение
преди 3 часа, zvezda9001 каза:

Храненето навън е като цените тук вече

Само, че няма общо с това което ще ти дадат тук.

Отделно цените там са по-ниски от средните за Гърция.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Храненето в Гърция не трябва да ви притеснява.

Цените, както са споменали вече магеланците, са като нашите вече...изравнихме.

Един гирус например зависи от къде го взимате ще ви е между 2,5 - 5 евро. Което е напълно нормално.

 

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

някой ако е пътувал с автобуса от Ханя до летището, помни ли колко време горе-долу се пътува? на сайта на Ктел с някакъв шорт-кът успявам да стигна до покупка на билет за това направление, иначе от падащото меню не откривам възможност да избера посока КЪМ летището

принципно засега сме решили да си върнем колата в стария град на Ханя и да се помотаем там няколко часа и после с автобуса към летището, но след този, чийто час ми трябва - следващият е чак след един час, и не знам колко е рисковано - колко време пътуват, дали закъсняват, пълнят ли се? ако са проблемни се чудя дали направо на летището да не върнем колата

Връзка към мнение

ами тези 2-3 часа мотаене в Ханя с колата, седяща на паркинг струват 50 евро повече наем /още един ден се добавя/, затова така го решихме, просто ми се иска да знам дали е надежден автобусът към летището /5 евро за транспорт за двама и няколко евро за локър за багажа/ - разликата си е точно един обяд 🙂

Връзка към мнение

Ние до последно се мотахме на плажа и върнахме колата на летището, мисля  час и половина преди полета. Беше удобно, четиримата се разтоварихме на летището, шофьорът отиде да върне колата и после го докараха.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.