Прескочи до съдържание

Няколко въпроса за остров Крит


Зани

Препоръчани мнения

Здравейте,

от промото на уиз се сдобих с билети до Ираклион края на юни.

Ще се върна да прочета темата от първа страница насам, но предвид краткото време което имам за организация приемам всякакви съвети.

Основно искаме лежерна почивка, разходки, плаж, хубава храна.

Кола няма да наемаме, тъй като шофьора ни е един и не му се шофира 🙂 така че ако ще се ползва транспорт ще е публичен.

Препоръчайте ми място за нощуване, което да е подходящо за вечерни разходки в близост.

Плажове?

И изобщо каквото ми кажете всичко ще погледна.

Но основното ми е сега да запазя нощувки.

Връзка към коментар
преди 17 минути , Mistela каза:

Ще се върна да прочета темата от първа страница насам,

Това е доста трудоемко занимание. Страниците не са малко. Ползвай търсачка, за да отсееш важното за теб.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Mistela каза:

Плажове?

До Ираклион има малки заливчета в Agia Pelagia, a нa 30 km се намира нелош пясъчен плаж Fodele. Това е от личен опит с личен автомобил, без навремето да си направя труда да разбера за червените плажове и други забележителности.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 49 минути , epetkov каза:

Това е доста трудоемко занимание. Страниците не са малко. Ползвай търсачка, за да отсееш важното за теб.

Стигнах до 16 🙂 има време до утре ще ги стигна 24

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Дани Магелани каза:

че е земетръсна територия

Кое е земетръсна територия?  Четенето на темата от стр 16 до последната 24та ли? 

преди 1 час, bad kid каза:

Да имаш предвид и че градът е прекалено близко до летището,

И на това ще му дойде краят. Новото летище на Ираклион се строи активно, но няма да е готово преди лятото на 2027 година. 

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 23 минути , epetkov каза:

Кое е земетръсна територия?  

Темата е за Крит. И аз съм писала за Крит. Виж статистиката колко често се случват. Добре е, че не са много силни. Но винаги е страшничко.

Крит ми е много любим и това не ме е отказало.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз обмислях по едно време кацане в Ираклион и разглеждане на източната част, но мислех да използвам като база Агиос Николаос, като по-приятно от Ираклион. От летището може да се стигне с автобус за около час. През Ираклион съм минавала и не ми харесва да изобщо. Разбира се, това е субективно. В Агиос Николаос не съм била. Но може да разгледате и да обмислите и друга база освен Ираклион.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

За спане около Херсонисос има много хубави и китни селца с готини площадчета точно над града, на не повече от 20-25 километра от столицата. Самият Ираклио е хаотичен и не особено чаровен. Рейсове има. Плажовете около Ираклио не са феноменални, те като цяло в тази част на острова не са, но градчето/селцето Malia има хубав плаж. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

на нас реално старата част на Хераклион доста ни хареса, но това е защото си падаме по разни неугледни улички като от началото на века, няма общо с пъстрата Ханя, освен в малка част, но си има собствен чар - показвала съм снимки във втората част на този пост, все пак за по-дълго оставане там не мисля, че ще е много интересно

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 43 минути , antea каза:

на нас реално старата част на Хераклион доста ни хареса, но това е защото си падаме по разни неугледни улички като от началото на века, няма общо с пъстрата Ханя, освен в малка част, но си има собствен чар - показвала съм снимки във втората част на този пост, все пак за по-дълго оставане там не мисля, че ще е много интересно

Ти по-добре напомни за вилите Stratosvillas.

Някой ден, някой ден ... ще ги бъде.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Mistela каза:

Здравейте,

от промото на уиз се сдобих с билети до Ираклион края на юни.

Ще се върна да прочета темата от първа страница насам, но предвид краткото време което имам за организация приемам всякакви съвети.

Основно искаме лежерна почивка, разходки, плаж, хубава храна.

Кола няма да наемаме, тъй като шофьора ни е един и не му се шофира 🙂 така че ако ще се ползва транспорт ще е публичен.

Препоръчайте ми място за нощуване, което да е подходящо за вечерни разходки в близост.

Плажове?

И изобщо каквото ми кажете всичко ще погледна.

Но основното ми е сега да запазя нощувки.

Препоръчвам Ви да спите в Ретимно, на около 2 часа път е, но има хубав плаж и градчето е много красиво.

преди 3 часа, Бръмбар каза:

Аз обмислях по едно време кацане в Ираклион и разглеждане на източната част, но мислех да използвам като база Агиос Николаос, като по-приятно от Ираклион. От летището може да се стигне с автобус за около час. През Ираклион съм минавала и не ми харесва да изобщо. Разбира се, това е субективно. В Агиос Николаос не съм била. Но може да разгледате и да обмислите и друга база освен Ираклион.

Агиос Николаос никак не ми хареса. Ходихме до Спиналонга и разгледахме и Агиос Николаос. След Ретимно и Ханя изобщо не можа да ме впечатли.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 9 минути , Asya Assenova каза:

Препоръчвам Ви да спите в Ретимно, на около 2 часа път е, но има хубав плаж и градчето е много красиво.

Агиос Николаос никак не ми хареса. Ходихме до Спиналонга и разгледахме и Агиос Николаос. След Ретимно и Ханя изобщо не можа да ме впечатли.

+ 1 за Ретимно до плажа.

Много голям избор на заведения на алеята до плажа. Повечето плажове са платени, но не скъпи. А има и такива в периферията, които са безплатни ако обядваш в техния ресторант.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Чета, че корабчета вече не "кацат" на Балос, т.е. единственият начин е по черния път, така ли?

 

EMERGENCY NOTICE: According to the new international regulations due to a NATURA protected area, the cruise company has informed us that they will no longer carry out boat landings in Balos.
Their ship will anchor at a distance of about 150 m from the coast of Balos and will remain there for about 1.5 hours for swimming.
Accordingly, the stay in Gramvousa will be extended.

 

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 4 часа, Дани Магелани каза:

+ 1 за Ретимно до плажа.

Много голям избор на заведения на алеята до плажа. Повечето плажове са платени, но не скъпи. А има и такива в периферията, които са безплатни ако обядваш в техния ресторант.

Да уточня. Имах предвид платини шезлонг и чадър, не вход за плажа.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, searus каза:

Чета, че корабчета вече не "кацат" на Балос, т.е. единственият начин е по черния път, така ли?

 

EMERGENCY NOTICE: According to the new international regulations due to a NATURA protected area, the cruise company has informed us that they will no longer carry out boat landings in Balos.
Their ship will anchor at a distance of about 150 m from the coast of Balos and will remain there for about 1.5 hours for swimming.
Accordingly, the stay in Gramvousa will be extended.

 

Така спираха и преди корабчетата. Това сигурно е за круизните кораби.

Връзка към коментар

Здравейте, ще пътуваме до Ретимно през Ханя с Раян, но нещо не намирам през гугъл как да си организирам трансфера с градския транспорт. Има ли някъде схема? Гледам в e-ktel.gr но не намирам и там спирките.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.