Прескочи до съдържание

Няколко въпроса за остров Крит


Зани

Препоръчани мнения

Ние бяхме отседнали в района на Аgia Marina. Близо до Ханя и на час път от известните Балос, Елафониси и Фаласарна. 
Отделно на час и половина от Ретимно, но пък близо до Зорба бийч и Шейтан Лимани. 
Тъй че бих ти предложила да погледнеш на картата мястото, като район е силно туристически, но има и по- тихи завъртяни студия, които са удобни за уединение. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само да кажа, че има и друг начин за посещение на Балос. От плажа Фаласарна  по залез организират джет сафари до Балос. Миналата година цената беше 75€ на човек.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

В колко часа тръгва корабът за Балос от Пристанището в Кисамос?

Ако вземем автобусът в 9:30 от автогарата в Ханя, ще успеем ли? 

Има ли късни автобуси Кисамос-Ханя, за да може на връщане да вечеряме в Кисамос и тогава да се приберем в Ханя?

Връзка към мнение
преди 21 часа, bad kid каза:

https://booking.cretandailycruises.com/

Тези имат 3 лодки до 11 часа.

Благодаря! Ще направя през този сайт, въпреки че цените са същите като билет, купен на пристанището. 27 Евро на човек.

Ако тръгнем с автобуса от Ханя, ще успеем да стигнем за този в 11 часа.
Местата ограничени ли са?

Връзка към мнение

Специално за Балос нощувах в Кисамос, от там е близо , вижте разписанието от Ханя.

Не знам за места, ходих около 10 септември с последната лодка на обяд и нямаше много хора.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Колите под наем в Херсонисос са по 10е на ден с пълна застраховка. Има над 100 фирми само в разстояние на няколкостотин метра.Практически всяка втора постройка е за коли под наем.

 

  • Харесвам 5
  • Замислям се 2
Връзка към мнение

А до там след вечерният полет в сряда на Уиз, като пристигна м/у 22:00-01:00, как и на каква цена мога да се добера? Дали ще ме оправят 200-250 Ойро за такси?

След това  дали може да я върнеш на летището в Ханя?

Връзка към мнение
преди 11 часа, The rider каза:

А до там след вечерният полет в сряда на Уиз, като пристигна м/у 22:00-01:00, как и на каква цена мога да се добера? Дали ще ме оправят 200-250 Ойро за такси?

След това  дали може да я върнеш на летището в Ханя?

Аз използвам редовно този сайт за такси от летището до Ханя или друга локация- https://airportstaxitransfers.com/. Коректни са и дават най-ниската цена до отделните места. Резервацията трябва да е 24 по-рано направена.

 

Съвет, за да не се рискува е най-добре, ако ще се пътува с Уизз първата вечер да сте в Ханя, защото само гледане на кафе или хвърляне на зарчета може да ви помогне с това кога ще излети полета от София и кога ще кацнете на летището в Ханя.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Повечето пътуващи търсят кола от летището или в краен случай от Ханя. Особено пък за вечерните полети. Коментарът ми бе провокиран от хвърлената цена от 10е на ден с пълна застраховка, отнасяща се за за юли 2022 г. Та за това зададох въпроса, да не вземе някой да хваща таксито от летището с надеждата, че ще спести 30-40е на ден. С идеята, че за седмица ще излезе по изгодно, дори и с цената на таксито.

Връзка към мнение
На 19.07.2022 г. в 22:28, ivan69 каза:

Колите под наем в Херсонисос са по 10е на ден с пълна застраховка. Има над 100 фирми само в разстояние на няколкостотин метра.Практически всяка втора постройка е за коли под наем.

 

Може ли някакви координати или идея как да намеря кола с по-ниска цена?

Връзка към мнение
преди 10 часа, Stryper каза:

Може ли някакви координати или идея как да намеря кола с по-ниска цена?

+30 697 240 1179  Car2rent

Аз лично букнах през тях . 336Е с пълна застраховка за седмица . Чакаха ме на летището , ще напиша ревю като имам време , За колите по 10Е на Херсонисос  нямам координати , бяхме отседнали за 3 вечери в района и вечер като се разхождахме от любопитство попитах за цената. Със сигурност не е удобно да се кацне посред нощ и да се пътуват над 150 км , но предполагам и в Ханя ще има коли на подобни цени . 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Car2rent оперират заедно с Greenways.

преди 14 часа, ivan69 каза:

+30 697 240 1179  Car2rent

Аз лично букнах през тях . 336Е с пълна застраховка за седмица .

Ето това е полезна информация.

На 19.07.2022 г. в 22:28, ivan69 каза:

Колите под наем в Херсонисос са по 10е на ден с пълна застраховка. Има над 100 фирми само в разстояние на няколкостотин метра.Практически всяка втора постройка е за коли под наем.

 

А това, извинявам се много, е спам и подвеждаща информация. Такива цени няма не само в Крит, а и в цяла Гърция и Европа тази година.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, планираме пътуване за седмица до остров Крит с мъжа ми, детето ни (на 1год и 3 месеца), майка ми и мъжа й. Планираме да останем в Агия Марина (близо до Ханя). Планът ни е да пътуваме с кола през деня до отделни плажове (не всеки път с детето, ще пътуваме повечето дни сами с мъжа ми). Искаме задължително да посетим Балос и Елафониси, може би и Фаласарна и някои от плажовете покрай Ретимно. Искам да ви попитам за мнение за следните плажове- кои си заслужават:

- Seitan limani beach

- Spilies beach

- Klisidi beach

- Ammoudaki beach

- Triopetra beach

- Kalypso beach

- Preveli beach

- Kolokytha beach

- Vai beach

 

Също така искам да попитам за Балос- има ли опция да отидем с корабче, за да си спестим лошия път с кола, но да успеем и да се изкачим за прекрасната гледка и да се върнем с отново с корабче?

 

Благодаря! 

Връзка към мнение

Според мен ако сте само двамата може да слезете и да се качите обратно съвсем спокойно. Просто трябва да внимавате с горещините. Не сте казали кога ще пътувате. 
Ако сте с корабче няма смисъл изкачването за гледки. 
Пътят с кола не е толкова страшен. 

Връзка към мнение
преди 4 минути , Мон каза:

Според мен ако сте само двамата може да слезете и да се качите обратно съвсем спокойно.... 
Ако сте с корабче няма смисъл изкачването за гледки. 
 

Не съм съгласна, гледката отгоре не е за пропускане ✌️

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 30.07.2022 г. в 19:13, Milos каза:

 да посетим Балос и Елафониси, може би и Фаласарна и някои от плажовете покрай Ретимно. Искам да ви попитам за мнение за следните плажове- кои си заслужават:

- Seitan limani beach

Мойте 2 стотинки:

- комбинирайте Фаласарна с Балос. През деня на Фаласарна. Супер плаж е. Следобед/вечерта до Балос с колата (15мин черен път, без да е разбито или с много дупки). Ако останете до залез, има голяма вероятност да сте си само вие. Хем няма да ви пече много като се качвате обратно към паркинга. Предполагам, когато идват корабите с туристите е фраш и не много приятно.

- На Елафониси може и трябва да се отдели цял ден. Тук ги карат с рейсове, не с кораби. Така че да сте по-рано, за да има място, ако искате чадъри 🙂

Seitan limani beach - не знам дали става за плаж с тия камънаци, иначе за снимка е супер. Може да се мине за час-два да се види.

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@jorocontrola, точно така направихме ние по първите 2 точки и го отчитам като супер дбра идея. Но не останахме до залез, защото не носехме светлина. Сигурно е много красиво, обаче се наложи да си тръгнем точно преди него - да минем по светло пътеката. Иначе може да се пребие човек ✌️

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 29 минути , jul каза:

@jorocontrola, точно така направихме ние по първите 2 точки и го отчитам като супер дбра идея. Но не останахме до залез, защото не носехме светлина. Сигурно е много красиво, обаче се наложи да си тръгнем точно преди него - да минем по светло пътеката. Иначе може да се пребие човек ✌️

Аз го броя за залез, щом слънцето се скрива. Чак тъмно не е:

image.png.03d79008531398f21f9fc97baa0d5e46.png

 

image.png.3ef899dfeeca675a3c95527019f02c00.png

Накрая бяхме останали само ние. Даже дойде един чичо да ни пъди да си ходим. Може би не дават да се спи на плажа. Не че сме планирали де 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 34 минути , jorocontrola каза:

Накрая бяхме останали само ние. Даже дойде един чичо да ни пъди да си ходим. Може би не дават да се спи на плажа. Не че сме планирали де 🙂

Имаше табела, да не се остава на плажа след 20:00.

 

Да дам и моите 5 стотинки за Preveli beach: ние отидохме с колата до съседния плаж: Drymiskiano Ammoudi, от там пътеката до Превели е по-лека. Аз я минах в посока за 10 мин, като по-голямата част/по средата/ е равна. На Превели не останахме, защото нямаше никаква сянка, само направихме кратка разходка между палмите. Съседния плаж беше доста приятен - кристална вода, но доста по-студена от северното крайбрежие.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.