Прескочи до съдържание

Тенерифе


Lika

Препоръчани мнения

Не съм ходила до Тенерифе. Ще ми даде ли подробности някой как мога сама да организирам пътуване и почивка до там? Кога е най-доброто време през годината? Някой добър хотел? Полет? Благодаря предварително!

 

Връзка към мнение

За полети ние ползвахме комбинация от полети на Уиз еър и Раян еър. София - Бергамо (Уиз), Бергамо - Тенерифе - юг (Раян), а на връщане Тенерифе север - Мадрид (Раян еър), Мадрид - София (Уиз). Общата цена беше много добра (общо 120 евро на човек), но от голямо значение е, че все пак беше февруари месец и цените от София не бяха толкова високи. Например билета Мадрид - София на Уиз струваше 39 лева с включен банков превод - аз такава цена не бях виждала за Мадрид, а и сигурно повече няма и да видя  :) . Предполагам, че знаеш, че на Канарските острови им казват островите на вечната пролет, така че няма голямо значение кой сезон ще избереш за там. Лично аз предпочитам зимата, защото тогава тук е студено, а там през деня ще е най-малко 23 градуса. Според мен лятото не си струва да биеш път до там, защото в Европа има къде, къде по-хубави плажове  :) Това къде ще отседнеш на острова зависи от това за какво отиваш там. Ако е за плаж - несъмнено южната част на острова, там почти винаги е слънчево, ако е за разходки и разглеждане на острова - според мен северната е по-добър вариант! Хотел няма да ти препоръчвам, защото нашия не беше кой-знае какъв, но за парите, които платихме беше направо чудесен  ;)

Другото, което е бензина и колите под наем са много евтини, ние обаче ползвахме градски транспорт. Ако те интересува нещо друго конкретно, ако мога ще помагам  :) !

Връзка към мнение

:) Тенерифе... любимо мое зимно място :)

Аз ще ти предложе нещо друго, тъй като острова е малък просто си резервирай почивката на юг, а когато решите си вземете кола под наем и го обиколете на север. За един ден става, изпитано е! Айде за два, ако сложиш по - обстойна обиколка на Тейде и се впуснеш в някой пешеходен маршрут (като нас).

Зимата Пуерто де ла Круз е бая ветровито и температурата е с поне 4-6 градуса по-ниска от южната част на острова.

Имат добре организиран транспорт и добри връзки и цени (съответно карти Боно за 12 евро и за 30евро).

Гледай хотел в районите Adeje, Los Cristianos, Las Americas. 

;)

Редактирано от Polina
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Картите Боно са вече на стойност 15 и 25 евро, транспорта наистина е много добре организиран. Аз не мисля, че за един ден може да се обиколи северната част на острова, особено ако искаш да разгледаш по-обстойно някои места. Ние например отделихме почти цял ден на Тейде, 1 ден правихме преход на Barranco de Masca (за мен това беше най-прекрасното преживяване на острова), 1 ден Сан Кристобал + Roque de las Bodegas (също невероятно място), 1 ден за Икод де лос Винос + Гарачико, 1 ден ходихме на Лас Тереситас + Санта Круз - просто няма начин тези места да се видят за ден. А има още толкова места и маршрути - само да има време и желание човек :)  Според мен чарът на Тенерифе е именно в северната част на острова, на юг е по-топло - да, но освен комплекси тип Слънчев бряг - южната част повече не може да ти предложи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

OК. Ла Лагуна и Санта Круз ги комбинираш идеално в 1 ден.. Лас Тереситас е един плаж и влиза след Санта Круз, освен ако не искаш да плажуваш цял ден там. Маска / наистина е чудесно място/ , но можеш и него да комбинираш с разходката до Тейде и Икод Де Лос Винос. Просто са малки градчета, които не ти отнемат много време, когато знаеш точно какво трябва да видиш в тях :) Да, ние и двата пъти имахме лошо време и не ни позволиха да слезем до залива на Маска, затова пък ще ходим трети път колко му е? :)

Значи 25 евровата карта си остава вече тя с далавера за пътуванията. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всъщност, ако целта на ходенето е плаж през зимата, аз с две ръце препоръчвам Фуертевентура - има невероятни плажове, тези в Тенерифе не могат да им стъпят на малкия пръст  ;)

DSC05903.JPG

 

DSC05910.JPG

 

DSC05937.JPG

 

 

DSC05942.JPG

 

DSC05778.JPG

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

. Маска / наистина е чудесно място/ , но можеш и него да комбинираш с разходката до Тейде и Икод Де Лос Винос. Просто са малки градчета, които не ти отнемат много време, когато знаеш точно какво трябва да видиш в тях :) Да, ние и двата пъти имахме лошо време и не ни позволиха да слезем до залива на Маска, затова пък ще ходим трети път колко му е? :)

Прехода от Маска до залива отнема около 3 часа без да бързаш, ако си с кола под наем и трябва да се връщаш на обратно още толкова. Да, ако не навлизаш в клисурата, може и да се комбинира с други места, но след като вече съм го изминала знам, че това е едно от местата, които не бих пропуснала за нищо на света  ;)

Всъщност всеки човек има различни виждания за това как да прекара почивката си. Имам познати, които са ходили на Тенерифе и не са мръднали от южната част, ако аз бях направила така със сигурност нямаше да ми хареса острова...

Връзка към мнение

Много добра информация за Канарите от един сроден форум - уиндсърфисткия:

http://sunnyx3m.com/forum/index.php/topic,2837.0.html

 

Цялата тема е пълна с интересни неща, съветвам ви да я прегледате до края.

Има супер много информация не само за сърфисти.

Аз си организирах пътуване до Фуерте почти само по информацията там и останах супер доволен (сърфист съм).

Рибният ресторант в La Pared е абсолютно задължителен, както и Playa de Cofete.

Мога да препоръчам евтин хотел. Беше най-евтиния изобщо в Коста Калма, но са оказа страхотно попадение, понеже персонала на рецепцията бяха много готини и ни светнаха за супер интересни неща.

Връзка към мнение

Кой

 

Много добра информация за Канарите от един сроден форум - уиндсърфисткия:

http://sunnyx3m.com/forum/index.php/topic,2837.0.html

 

Цялата тема е пълна с интересни неща, съветвам ви да я прегледате до края.

Има супер много информация не само за сърфисти.

Аз си организирах пътуване до Фуерте почти само по информацията там и останах супер доволен (сърфист съм).

Рибният ресторант в La Pared е абсолютно задължителен, както и Playa de Cofete.

Мога да препоръчам евтин хотел. Беше най-евтиния изобщо в Коста Калма, но са оказа страхотно попадение, понеже персонала на рецепцията бяха много готини и ни светнаха за супер интересни неща.

Кой е този хотел?

Връзка към мнение

Apartamentos Althay  

Valle de los Mosquitos, 4, 35627 Costa Calma

 

Резервирах през букинг ком - има и ревюта там - даже едно е моето :)

Не е луксозно, но беше чисто - зависи в крайна сметка на какъв комфорт е свикнал човек.

Типично сърфистко място за  спане - бях с жена ми и не се е оплаквала изобщо, но е свикнала да идва с мен по разни острови.

Редактирано от georgiev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Fuerteventura наистина има по-готини плажове, но там е и доста по-ветровито (това е obvious от името на острова:) Аз бях там през Февруари и оня вятър като задуха, пясъка бие супер силно по тялото. Тенерифе според мен е доста по-туристическо. Но бих отишла отново и на двете места:) А билетите MAD-SOF за 40 лв, къде са???? В миналото предполагам:( Ходя често до Мадрид и ме убиват с тия цени.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Fuerteventura наистина има по-готини плажове, но там е и доста по-ветровито (това е obvious от името на острова :) Аз бях там през Февруари и оня вятър като задуха, пясъка бие супер силно по тялото. Тенерифе според мен е доста по-туристическо. Но бих отишла отново и на двете места :) А билетите MAD-SOF за 40 лв, къде са???? В миналото предполагам :( Ходя често до Мадрид и ме убиват с тия цени.

И аз бях преди 2 години през февруари, наистина духаше, но пък беше доста по-топло от Тенерифе - едно облаче не видяхме през цялото време (може и такъв да ни е бил късмета  :) ) .А колкото до билетите MAD-SOF за 40 лева, купих ги през декември за края на февруари и както вече казах сигурно никога повече няма да видя такава цена  :( . Между другото преди две години пък много добра цена ми излезе билета Мадрид - Лансароте - цели 12 евро (бяха по 8 евро, но аз докато се начудя да ходим ли, да не ходим ли и взеха, че се вдигнаха  :D )

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Аз си организирах почивка на Тенерифе през 2011 година. Полетите ми бяха през Лондон. Направихме завой меко казано, но се комбинира почивката с Лондон, а там никога не ми омръзва да ходя.

Летяхме с Изиджет, моят съвет е да се купуват билетите възможно най-рано, нашите излязоха около 200 лв отиване и връщане Лондон-Тенерифе юг. Обаче София - Лондон бяха по-скъпи, но общата цена компенсира :)

Избрахме си Лос Кристианос, което е курортно селище с много хотели и хубав плаж. Залепено е до Лас Америкас, там е нощният живот, клубове, ресторанти и много светлини, абе хубаво е, но Кристианос е по-спокоен.

Ние вечер се разхождахме из Америкас, а денем си стояхме в нашия курорт.

За нощувките извадихме късмет защото, нали светът е малък и една моя градска се оказа че живее доста дълго на Тенерифе и ме свързаха с нея, та тя ми осигури апартамент до плажа за 30 евро на вечер. Принципно горе-долу това беше и цената за апартаменти из Лос Кристианос, но пък чрез  нея не плащахме секюри депозит, което е улеснение за нас.

Хотелите са по-скъпи. Храната беше достъпна, опитахме паея, сангрия, хранехме се и на китайски ресторанти и чат пат вкъщи. В хранителните магазини беше по-евтино от България, но не тези дето са в курорта, а по към жилищните зони.

На място си взехме екскурзии до Лос Гигантес, залива Маска и  делфини и китове. Ходихме и до Тейде, леле ужасни завои и ми стана лошо, но пък можех да се похваля, че съм била на най-високия връх в Испания. Един ден се разходихме чак до Санта Круз, сиреч столицата и Лоро Парк. Мястото е комерсиално, но много ми хареса.

Общите ми заключения за Тенерифе са че не е толкова скъпо, колкото звучи, е, не знам може нещата да са се променили оттогава. Острова е красив в северната си част, в южната е впечатляващ по-скоро вечер. Денем е жега и трябва да се внимава със слънцето. Но пък на север по има вероятност да завали, а ние на юг за 10 дни не видяхме облак на небето.

Не се сещам за друго, ако има питай смело!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Повдигам темата, за да не отварям нова :) . След 10 дни заминавам на круиз из канарите. По този повод, ще съм благодарна за съвети за маст сий в рамките на един ден - ще бъдем на Тенерифе /Санта круз/, Фуертвентура /не знам къде е круизния порт/, Фуншал /мадейра/, там ще сме ден и половина, Санта круз де ла Палма и Гран канария, от където тръгвам и се връщам и общо взето и за там имам горе-долу ден. Сега, за Тенерифе въпроса ми е - ще имам ли възможност да отидем до Лоро парка, да видим разни неща там, а и след това да разгледаме столицата? Или е невъзможно за ден /като казвам ден, кораба отплава чак в 21 часа вечерта/ . Хем ми се иска, хем ... За Фуншал мисля , че ще имаме време за доста неща. И, също ще се радвам, ако някой съвсем случайн знае /макар и да е малко вероятно/ дали има някакво място  за държане на багажа в Лас палмас /гран канария/, различно от летището. Нещо в града.... Търся, търся и нищо не намирам. В един от форумите на Трип адвайзър също някой беше питал и отговор нъц. Та много, много благодаря за всякакви идеи, включително и за фирми за организиране на полудневни екскурзии. За цели дни ще ми е притеснено. А екскурзиите от кораба са доста скъпи уж, а и ние обичаме да усещаме духа на градовете, да пием спокойно кафенца, да си хапваме местна кухня и така, по-лежерно да го даваме. Иначе на ходене пеш сме първенци /миналата година обиколихме най-основните забележителности на Барселона пеш, пак от круиз, общо взето видяхме повече, отколкото сравнено с хора, които ползваха хоп-он, хоп-оф, а даже и сядахме да ядем и пием :) /. Та така, много мерси :)

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

За да не отварям нова тема ще пиша тук, струва ми се подходящо мястото. Ще ви напиша няколко фирми за коли под наем, които оперират само по Канарските острови.  Фирмите са местни и са най-евтините възможни, имат офиси навсякъде, аз от доста време взимам само от тях. Нямат дребни шрифтове и изненади и най-важно с пълно каско са колите им,  много рядко срещано явление при коли под наем. По принцип най-евтината е първата, но това важи при по-ранно резервиране,  добре  е да се проверяват и другите при търсене и оглеждане на цените. Примерно за след 2  месеца цената е една, но за след 3 пада между 2 и 3 пъти. Аз взех  наскроо за след 3 месеца от първите  за 80е за 15дни. Има една особеност, че като направите резервация пращат само мейл, че са получили запитваенто ви. Трябва да получите още един мейл след това, който е вече важният и е самата резервация. Обикновено го изпращат до 1-2 часа. Взимал съм и от оркар и кабрера, ако са били по-евтини. Всички дават столове за деца и бебета, както и запсиването на 2-ри шофьор в договора без пари.

 

http://www.autoreisen.es/

http://www.orcarcanarias.com/

Тези блокирват  20е за бензин, ако се върне със същото количество бензин връщат парите. Колите не са нови, но са читави.

 

 

http://www.cicar.com/

http://www.cabreramedina.com/

http://www.payless.es/

Не блокирват пари за бензин, връща се със същото количество. Колите са нови, имат изгодни цени за коли среден клас и по-големи. Последните payless  нямат много промоции и не им се менят много цените, най-много ги има в Лансароте.

 

В зависимост  кога ще ходите и колко време има, е добре да се проверяват всичките фирми.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За да не отварям нова тема ще пиша тук, струва ми се подходящо мястото. Ще ви напиша няколко фирми за коли под наем, които оперират само по Канарските острови.  Фирмите са местни и са най-евтините възможни, имат офиси навсякъде, аз от доста време взимам само от тях. Нямат дребни шрифтове и изненади и най-важно с пълно каско са колите им,  много рядко срещано явление при коли под наем. По принцип най-евтината е първата, но това важи при по-ранно резервиране,  добре  е да се проверяват и другите при търсене и оглеждане на цените. Примерно за след 2  месеца цената е една, но за след 3 пада между 2 и 3 пъти. Аз взех  наскроо за след 3 месеца от първите  за 80е за 15дни. Има една особеност, че като направите резервация пращат само мейл, че са получили запитваенто ви. Трябва да получите още един мейл след това, който е вече важният и е самата резервация. Обикновено го изпращат до 1-2 часа. Взимал съм и от оркар и кабрера, ако са били по-евтини. Всички дават столове за деца и бебета, както и запсиването на 2-ри шофьор в договора без пари.

 

http://www.autoreisen.es/

http://www.orcarcanarias.com/

Тези блокирват  20е за бензин, ако се върне със същото количество бензин връщат парите. Колите не са нови, но са читави.

 

 

http://www.cicar.com/

http://www.cabreramedina.com/

http://www.payless.es/

Не блокирват пари за бензин, връща се със същото количество. Колите са нови, имат изгодни цени за коли среден клас и по-големи. Последните payless  нямат много промоции и не им се менят много цените, най-много ги има в Лансароте.

 

В зависимост  кога ще ходите и колко време има, е добре да се проверяват всичките фирми.

Ооо, много ти благодаря за тази информация. :) Идва точно на време, че в края на април ще сме 10 дни на Лансароте. сега ще ги видя тези последните.

Връзка към мнение

Виж всички!

Лансароте е друга планета, много впечатляващо място, оставя много силен спомен.

Редактирано от Alexander
Връзка към мнение

Виж всички!

Лансароте е друга планета, много впечатляващо място, оставя много силен спомен.

Да, така е, ние вече сме били и за това се връщаме отново. :)Обаче, имам въпрос:

Тези, които си посочил имат ли офиси на летището или са някъде и се налага транспорт до там, за да се получи колата?

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Следващият месец сме на Фуертевентура и планирам един ден и на Лансароте. Има ли водни таксита от Playa Blanca до плажовете Papagayo, освен яхтата Princesa Yaiza ?

Връзка към мнение

Ферибота е от Corralejo до Playa Blanca, пътува се 20-25мин. 13,50 евро в посока, ако се купи през интернет. Има по 5-6 пъти на ден. Предполагам сте пеш, понеже повечето фирми за коли под наем не позволяват ходенето до съседен остров с тях.

От плая бланка съм ходил до папагайо с кола за 15 мин.

Редактирано от Alexander
Връзка към мнение

Някой качвал ли се е на върха на вулкана пеш, имам предвид без да използва лифта?

Гледам в нета, че пътя е между 3 и 6 часа в посока, зависимост от човека и още 30-40мин накрая.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.