Прескочи до съдържание

Тенерифе


Lika

Препоръчани мнения

преди 1 час, master_of_germs каза:

"Да пръснем една торба пари, за да отидем до Ла Гомера и да гледаме същото, си е жива разсипия. 

Цените на фериботите, на лифта, на зоопаркове и други платени атракции тук са меко казано скандални"   

Цените и нас ни учудиха, не знаехме че някъде в Европа има различни цени за чужденци и резиденти с -75% (срещнахме българи, които ще купуват имоти, за да станат такива)

Интересно ни беше да видим о.Ла Гомера, презентираният като "любим остров за почивка на Меркел", той е много близо до Тенерифе, по-нетуристически, незастроен и за хора, които обичат природата.

Темата е "Тенерифе", но ние не съжаляваме, че видяхме изригващият вулкан в La Palma и по-хубавите плажове на о.Гранд Канария, доста сме видели по света и не бихме летели 4 пъти за всеки остров, а те са различни и всеки си заслужава.

Рекламират се като "най-добрият климат в света, с температури от 17 до 32 градуса" и развиват медицински туризъм...

Пътуванията са като хората, няма 2 еднакви, енджой!

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 19 часа, lil_dim каза:

 

Намалението не се дели за чужденци и ресиденти, а за ресиденти и всички останали, освен ако под чужденци не визираш и самите испанци от континента. За някои неща намалението е само за ресиденти на самото населено място дори. Чак да купува някой имот, понеже ще има намаление за билети за вътрешни полети не съм срещал, а никой не ходи на лифта през месец, дори не всяка година, че да се възпозлва.

Има намаление за кръчми и хотели, макар рядко, но е малко 10-на процента. 

Намаление за ресиденти има в цял свят, не само там.

 

Парковете са доста скъпи, но чак скандални не знам, отдлено при посещие на двата има много голямо намаление от сорта на 40%. Все пак имат огромни разходи за животни, персонал и т.н. Някак си повече ги оправдавам спрямо цена 45евро за вход на Петра, където разходи на практика няма. Веднага се сещам и за лондоското ОКО, 30 евро за 30 мин, ама всеки си решава-аз там не съм се качвал и няма да се кача.

 Но пък явно не са скъпи, щом е пълно с хора

 

В Балеарските осртови е същата работа, не е само на Канарите това с намалението за билети, както и по други  места в света.

 

Ла Гомера е малко странен остров, точно защото уж Меркел е ходила, има доста немци, освен това дори официално е най-скъпия остров от канарските, което за мен е минус.

 

Нетурситическите и незастроените са съседните два, след Ла гомера.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 4.02.2022 г. в 7:32, Alexander каза:

 

 

Парковете са доста скъпи, но чак скандални не знам, отдлено при посещие на двата има много голямо намаление от сорта на 40%. Все пак имат огромни разходи за животни, персонал и т.н. Някак си повече ги оправдавам спрямо цена 45евро за вход на Петра, където разходи на практика няма. Веднага се сещам и за лондоското ОКО, 30 евро за 30 мин, ама всеки си решава-аз там не съм се качвал и няма да се кача.

 Но пък явно не са скъпи, щом е пълно с хора

 

Всъщност отстъпката е десет евро, ако се посетят двата парка (Лоро и Сиам). Всеки от тях е по 38 евро, заедно са 66 евро.

В Лоро парк има една интересна възможност. Ако вече си вътре (тоест, ползвал си си билета), имаш възможност само за 13 евро да си вземеш билет за ново посещение в рамките на 15 дни след първото. Това се предлага само на територията на парка, не по интернет. Не знам дали някой се е възползвал, за да сподели процедурата. Ама ако не записват лични данни, би било една възможност половината компания да отиде със стандарни билети, да купи от евтините и в друг ден останалите хора да влязат в парка.

За лифта, какво да ти кажа - дори в Швейцария има някои по-евтини лифтове.Но все пак да приемем, че е във вулканичен район и е по-рисково и такъв лифт има нужда от по-сериозна поддръжка. Пак хубавото е, че на Тейде има възможност и за еднопосочен билет, защото на много други места по света няма.

 

 

 

Връзка към мнение

Това е ново, а и намалението за двата парка  е спаднало ми се струва..все пак трябва да избиват сигурно, бяха затворени напълно 1,5 години или 0 доход.

 

Не знам дали записват данни, но имам съмнение, че правят нещо по-лошо, каквото правят когато си ресидент и купиш за двата парка. Не знам дали се процедира така и когато купиш стандартен билет за двата парка или с това ново намаление, но предполагам, че да.

Та когато купувах последно за двата парка с намаление, на влизане в първия ти взимат отпечатък от пръстчето и след това на втория минаваш след като сканират пак пръстчето или не може да мине никой друг освен този който е посетил първия. 

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Малко от нашите впечатления за Тенерифе.

 

Бяхме 14 пълни дни, но почивката ни изцяло беше подчинена на желанията на сина ми, който супер активно практикува скално катерене. Това е меко казано. Той буквално е пристрастен към катеренето. И ние бяхме там, предимно, за да си гледаме голямата внучка (на 3 години) и малката на 3 м. (между кърменията й)

 

Гледка от едно от местата за катерене:

 

20220206_111800.jpg.2d83104f1cbc960856f1720278502573.jpg

 

Подготовката за катерене. В далечината дядото, държаейки малката внучка зорко гледа как ще обезопасят голямата, за да катери и тя.

 

20220206_110323.jpg.fc8ad1be7a84ecbf0b4d0b23222d7c25.jpg

 

Имахме почти един цял ден „отпуск“, в който успяхме да отидем до Parque del Drago и Masca. (Виж предишната страница за подробности и снимки)

 

Останалото време прекарахме по детски площадки и на плажа Playa de la Tejita . „Прекарахме“ не е точната дума. Внучката ни търчеше нонстоп и дядо й неотлъчно я следваше. Стопи ми лагерите.:biggrin:

 

IMG-20220203-WA0001.jpg.a8879c737ad8ad0cff27ec1b2b2fd707.jpg

 

Тука се охлаждаме.:biggrin: То, не може само търчане, строене на пясъчни замъци и копаене на дупки в пясъка.

 

20220210_103611.jpg.a0f43976856a59d232655cc4aaf04a62.jpg

 

20220210_103613.jpg.961655ffb82f888c6f46e50e03990d15.jpg

 

Гледки от хотела и апартaмeнта ни към двора на хотела и близкото градче - San Miguel

 

20220130_093054.jpg.7f471f9c738def401ebc3f0fcf608626.jpg

 

IMG_20220206_174650.jpg.9150bf354422f71d5aef6e85c7139f10.jpg

 

Изгрев от терасата:

 

IMG_20220211_075325.jpg.d12bd139c59f685669149254c5c781d6.jpg

 

 

Един ден ходихме и до Loro Park. Това е зоологическа градина, комбинирана с представления на делфини, тюлени и косатки.

Никога не бих отишъл в зоологическа градина, още повече да гледам циркови изпълнения, при които 4-5-6 тонно животни (косатките) подскачаха във водата, пляскат прилежно с перки, опръскваха хората (много смешно – няма що) и изскачаха от водата с плонж на някакви платформи, като за награда получаваха по някоя рибка. Изобщо не съм някакъв защитник на животните – по-скоро са ми безразлични. Но тези представления са жалки.

Единствената причина да посетим Loropark беше внучката. Все пак, тя трябва да се научи да прави разлика между животните и да придобие представа за техните размери в мащаб 1:1, а не да си мисли, че цаца, акула, делфин и орка са почти едно и също нещо.

 

20220204_111256.jpg.fb4109e5c4c1b9c274b27cdb966dd315.jpg

 

20220204_120719.jpg.d11bee3404680c439ac187b38aa936c9.jpg

 

20220204_120817.jpg.cd91f2bb07882f450d73e066c2eae1c0.jpg

 

20220204_105011.jpg.ccec13328994487c9c2db4eed78701ba.jpg

 

20220204_105623.jpg.ac609afb2dc1213d725c86fbc480a788.jpg

 

20220204_114142.jpg.145ce0241609dc8ceff52680bf0e651c.jpg

 

20220204_121912.jpg.37a8b28da252df6874577b01cbc50f28.jpg

 

IMG_20220204_140145.jpg.1c36ed33fddb2e5fe1411c2590039b50.jpg

 

На всичкото отгоре цялото удоволствие - билети за 4 възрастни (не се сетих да чакам в колата:grin:) + обяда – по 1 сандвич ми струваше около 400 лв. Някой ходят за една седмица на почивка до Кушадась за тези пари.

 

Храната в Тенерифе е на ниво – и в нормалните ресторантчета и в guachinche-тата, за които @alexander има специална тема.

 

20220207_144238.jpg.b0d0b2e310830ff3b04ec8ed13a1125d.jpg

 

20220207_144245.jpg.052a1f0850b3c37461f05a01d501242b.jpg

 

А и местния Mercadillo del Agricultor от където си купувахме плодове беше супер. (папая, маракуя, карамбола, ...) 

 

20220207_075703.jpg.1840f3ef1129ff5f6c2346a07533afb0.jpg

 

 

 

Синът ми с цялото си семейство си тръгна един ден по-рано, така че този ден за нас с жена ми също беше свободен. Използвахме го за старата им столица и за някой и друг мол в новата.

 

20220211_135517.jpg.1303fdcbe550aa5608192b7cfb10effe.jpg

 

20220211_135829.jpg.b483dee8d07ee55266b97d4feb7ede3d.jpg

 

20220211_150038.jpg.742e9cb9ddededc1a4df7259954e5674.jpg

 

20220211_150719.jpg.d6bc11a964f5f41fcb0db9b2f01b5d90.jpg

 

По пътя до Santa Cruz de Tenerife и San Cristóbal de La Laguna се отбихме за по едно кафе на площада до Basílica de Nuestra Señora de Candelaria:

 

20220211_094649.jpg.5f31f35cf865e06656e0f26478514d0f.jpg

 

Отскочихме и до Mirador De Jardina в началото на Анага:

 

20220211_160919.jpg.8cc137860a6f13f5034287d1b8285a62.jpg

 

20220211_160854.jpg.562cae063f5fb292dc471818a2aaab7d.jpg

 

От моя гледна си прекарахме супер. 14 дни с внучките. Перфектно. Голямата е изключително забавна – всичко разбира на холандски, немски, български и английски и говори на смесица от тях. В края на почивката ни, преобладаващия език вече беше българския, но знам, че това скоро ще се промени. Научих я да брой до 7 (7-те козлета) само на български . Единствено 1 не изговаря правилно, а като компилация от немски/холандски и български – „Айндно“. Еволюцията на „other house” мина през „другата хаус“, „другата кушта“ и завърша по правилния начин „другата къща“. Бяхме в два съседни апартамента и тя нонстоп сновеше между тях.

От гледна точка на Тенерифе – пак ще се ходи някой ден.

 

  • Харесвам 16
  • Благодаря 1
  • Браво 6
Връзка към мнение
преди 22 минути , ven62 каза:

Един ден ходихме и до Loro Park. Това е зоологическа градина, комбинирана с представления на делфини, тюлени и косатки.

Никога не бих отишъл в зоологическа градина, още повече да гледам циркови изпълнения, при които 4-5-6 тонно животни (косатките) подскачаха във водата, пляскат прилежно с перки, опръскваха хората (много смешно – няма що) и изскачаха от водата с плонж на някакви платформи, като за награда получаваха по някоя рибка. Изобщо не съм някакъв защитник на животните – по-скоро са ми безразлични. Но тези представления са жалки.

Единствената причина да посетим Loropark беше внучката. Все пак, тя трябва да се научи да прави разлика между животните и да придобие представа за техните размери в мащаб 1:1, а не да си мисли, че цаца, акула, делфин и орка са почти едно и също нещо.

Радвам се, че Тенерифе ти е харесал и че пак ти се ходи там. На мен също ми остана в сърцето.

А относно делфинариумите и косатконариумите (?!?), дано все повече хора имат твоето мислене и тези интелигентни животни не биват държани в затвори! Аз лично гласувам с порфейла си, отказвам да финансирам парковете за такова съмнително зрелище.

Конкретно за Тенерифе, това е едно от местата по света, където морските бозайници могат да бъдат наблюдавани в естествената им среда (на съвсем прилична цена). Там заведох дъщеря ми да гледа делфини и тя беше ентусиазирана да види как те се забавляваха край корабчето без някой да им бута рибка в устата.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

Благодаря на @ven62 , че с неговия си конспективен стил ми спести задачата да описвам част от нещата, които видяхме на Тенерифе, в бъдещия ретроспективен фотодневник. Тенерифе и на нас ни остана в сърцата и всичко освен Лоро Парк ни хареса безусловно.

От трите големи туристически капана, източващи портфейли, (лифта на Тейде, парка Лоро и аквапарка Сиам), решихме че все пак единственото, за което донякъде си струва да се дадем 37-38 евро, е Лоро. Влетяхме много запъхтяни горе при косатките, понеже представлението вече беше започнало. Не се ориентирахме веднага в обстановката и след няма и минута бяхме оплискани с вода като от поне два бидона. Единият от фотоатапратите ни имаше нужда от няколко дни, за да започне отново да прави снимки. Телефонът ми се оказа "железен" и е продължил да прави видео още няколко минути, докато съм се освестил да го спра, та ми е записал всичките "стоичковизми". 😄

 

Въпреки това не съм съгласен напълно да анатемосам парка. Пространството за толкова огромни животни разбира се, че е малко, и не е хубаво животни да се държат в затвор, но от друга страна Лоро е сред зоопарковете, които полагат грижи за опазването на застрашени видове чрез размножителни програми и връщане на животни (птици) в естествената им среда. За мене поне тази част от Лоро, в която показваха грижите за папагалите, лабораторията за взимане на проби и медицинския център, както и "детската градина" за папагали, беше най-стойностното в парка. А ако историята на спасеното глухо бебе косатка Морган не ви е трогва, не знам кое би могло. Глуха косатка няма как да оцелее в естествена среда. Такива зоопаркове аз лично съм съгласен да спонсорирам чрез билет. По-добре е да има по един зоопарк в една държава, но да се осигурят приемливи условия за животните, отколкото да гледаме истински извратени условия като в нашите "зоопаркове" с лъва в Кюстендил ли беше или в Разград; и наскоро с вълка, който избяга от, мисля, хасковския зоопарк. В тоя ред на мисли, пак искам да споделя, че единственият зоопарк у нас, който отговаря на моите изисквания за създадени условия за животните и да участва в програми за възстановяване на популацията на застрашен вид (кон на Пржевалски), е в Добрич.

 

П.П. И последно, към @vorbis, не са никак малко хората, които страдат от морска болест и не биха могли да си позволят да видят делфини и китове в естествена среда 🙂

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз нямам намерение да влизам в какъвто и да е спор за зоопарковете. Темата с животните не е моята. Нямам сантимент към тях. Не се умилявам като видя някое коте или кученце. Ако зависи от мен данъците и таксите за отглеждане на животни в апартаменти ще са драстично високи - поне отчасти да компенсират подскачането ми по тротоарите, при това с променлив успех, защото не минава и месец без да настъпя нещо.

Единствено ми е жал, когато едно животно е подчинено до степен да пърха, вдига краче, клати главица или скача в подпалени обрачи (това си го спомням от някой цирк преди 100 години). 

Без да звучи като заяждане освен глухата Морган имаше още няколко косатки.

По отношение на "чистите" зоологически градини (в смисъл без циркови изпълнения) съм по-скоро "ЗА", давайки си сметка, че подрастващите няма как да видят доста от животинските видове на живо, макар и в не най-естествената им среда.

 

Това последното ми напомни за две случки с колеги, които звучат като вицове:

1. Студентска бригада. Берем ябълки. Нормите са непосилни дори и за стадо маймуни.

На поредната вечерна проверка ни се казва, че от утре ще берем чушки. И един колега се изцепва напълно сериозно:

- Пак ли по дърветата.

2. Преди 10-на години пътуваме командировка с колега. Покрай пътя - лозови насъждения, подредени, опънати стълбове, тел. Есен т.е. няма листа, само стъблата на лозите. И колегата вика:

- Добре де, няма ли да им е по-лесно да засъдят нови дървете вместо да се мъчат да изправят тези кривите. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте, 

имам няколко въпроса към скоро посетилите острова (и не само, ама все пак 🙂 ) 
Започвам с това, че съм бил на Тенерифе, когато щерката беше на 8 месеца. Сега е почти на 5 и обмисляме една седмица там с приятелско семейство с техния хулиган, който също е на 5.
Предния път поради крехката възраст на малката, не се качихме на Тейде, стигнахме до лифта, разходихме се, но не се качихме на такава надморска височина. Ако отидем сега ( в края на април) смятам да се качим, ама да питам - наистина ли е чак толкова скъп този лифт и реалистично ли е, да се вземе само в едната посока, а да се слиза пеш, ако не си запален планинар?
Също - преди трябваше да се попълват едни разрешения доста време преди да се отиде, за да се ходи до върха, защото имаше ограничен брой хора, които се допускат на ден, сега трябва ли пак или покрай пандемията няма толкова хора и може да се отиде? 

Пак във връзка с децата и четейки мненията на @ven62 и @master_of_germs - тези кръгови маршрути из Анага колко са тесни и опасни (а и дълги)? Можем ли да ги направим с две пет годишни деца, или няма шанс? 
Още едно питане във връзка с разказите - имаше снимки от една градче, което било под юнеско - кое е градчето? 

 

Благодаря предварително 🙂

 

Връзка към мнение

В ЮНЕСКО е Ла Лагуна (Сан Кристобал де ла Лагуна). Пуснах малко снимки в юнесковската тема, а @домосед навремето е писал много подробна сводка там за обектите на Тенерифе и Ла Гомера.

Но на нас Ла Оротава повече ни хареса от Ла Лагуна.

Лифтът за Тейде е 37 евро двупосочно, 21 евро в една посока. Не сме го ползвали сега, защото горе пътеките бяха затворени заради заледявания.

За изкачване на върха е с разрешителни. 50 души на периоди от по два часа, общо 200 души за ден.

Това покрива работното време на лифта. През нощта е без разрешителни, за изгрев например. Качваш през нощта, ако искаш може да слезеш с лифт. Или да се качиш с лифт да останеш по-късно за залез и да слизаш през нощта пеш.

Не мисля, че бих качвал петгодишно дете без лифт. 

За пътеките в Анага не се притеснавайте. Всичко е идеално маркирано, пътеките са широки и стават спокойно за деца.

За Маска също трябват безплатни разрешителни. Пускат само през уикендите и то по 30 души на половин час.

Третото място със задължителни разрешителни е Пико Чинобре в Анага.

Ако искате разрешителни, взимате възможно най-рано, защото и за Тейде, и за Маска един месец по-рано е невъзможно да си намерите.

 

За маршрутите ще започна да пиша тия дни. В края на април ще ви е страхотно за посещение 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това е линка за разрешителното за качване на Тейде:

https://www.reservasparquesnacionales.es/real/ParquesNac/usu/html/Previo-inicio-reserva-oapn.aspx?cen=2&act= 1
 

Тъй като покрай едни познати, които искат да ходят, погледнах какво е положението - има само 1 място свободно за 29 април и всичките майски дати. Така че ако държите на Тейде, хванете някой ден от май, защото иначе не вярвам да се освободят места за април. Ние около 2 седмици преди да отидем следяхме за освобождаване, гледах поне по 3 пъти на ден, но видях само 1 единствено.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За пътеките по Анага съм пълен пас. качихме се с колата до първата viewpoint, полюбувахме се на гледките, поснимахме. Отчетох грешката си (обикновено ги съобразявам тези неща) , че отидохме чак следобед и слънцето беше срещу нас, а по принцип бяхме в района от около 11 часа сутринта и се върнахме.

 

За Маска. Достъпа до селцето е свободен. Ние се поразходихме около няколкото къщи в началото, пихме по кафе на една от терасите с гледки и хайде наобратно. Пътя до самото Маска е уникален - с впечатляващи панорами, а и сам по себе си - с не-малка доза адреналин. А не е като да не съм карал по тесни пътища със 180-градусови завои.

 

За вулкана. Аз на 7 и 8 януари си извадих разрешителни за вулкана за 9 февруари за сина ми и снахата, и за 10 февруари за нас с жена ми. И двата комплекта разрешителни отпаднаха. Синът ми не прояви особен интерес - предпочете да си катери, а вероятно и това, че цялото упражнение щеше да отнеме поне половин ден, а имат тримесечно бебе също оказа влияние. Нашето ходене до вулкана също отпадна, тъй като те имаха ангажимент точно този следобед, който нямаше как да преместят/отложат и ние трябваше да гледаме децата. И двата комплекта разрешителни ги канцелирах 2-3 дни преди деня за качване и очаквах да се появят като освободени места и специлано гледах няколко пъти. Не, не се появиха или аз поне не ги засякох. Все пак си струва да се проверява честичко - виждал съм новопоявяващи се "дупки" (разрешителните за сина ми бяха точно такива) , които в рамките на часове се запълват. 

 

За лифта местата са повече и по принцип - има. Бях купил за нас с жена ми. Предпоследния ден ги канцелирах и ми върнаха парите.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 40 минути , ven62 каза:

За пътеките по Анага съм пълен пас. качихме се с колата до първата viewpoint,

 

За Маска.

Пътя до самото Маска е уникален - с впечатляващи панорами, а и сам по себе си - с не-малка доза адреналин. А не е като да не съм карал по тесни пътища със 180-градусови завои.

 

За вулкана. И двата комплекта разрешителни ги канцелирах 2-3 дни преди деня за качване и очаквах да се появят като освободени места и специлано гледах няколко пъти. Не, не се появиха или аз поне не ги засякох. 

1) На мирадор Хардина научих нова дума на испански... Пачанга. 

Все съм го мислел за някакъв танц, а то било едно сладко нещо... Може с опростяване да му кажем еклер, ама ако е еклер, е най-вкусният такъв, който съм опитвал. 🙂 Другото беше много гадно и му забравих името; беше с форма на геврек, с консистенция на поничка, ама с картофено тесто и с толкова много захар, че го ядох два и половина дни по време на преходите и накрая остана и за мравките...

2) За Тейде е нямало как да се появят в сайта върнатите ви разрешителни, защото за целия период, в който бяхме ние (до 8.02 включително) изкачванията на върха бяха забранени и не вярвам да се е променило на 9ти и 10ти. Там дори при минимално заледяване затварят високите пътеки.

3) Прекалява се с това, колко страшен бил пътят до Маска. Първо, настилката е перфектна. Неслучайно Тенерифе е любимо място за зимна подготовка на няколко от топ отборите в световното колоездене. Второ, в Анага пътищата са почти същите като завои и като ширина (макар ме в Анага на повечето места има все пак разделителна линия). 

След пътищата в албанските планини всичко друго ни се струва вече слаба ракия. 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , master_of_germs каза:

...

3) Прекалява се с това, колко страшен бил пътят до Маска. Първо, настилката е перфектна. Неслучайно Тенерифе е любимо място за зимна подготовка на няколко от топ отборите в световното колоездене. Второ, в Анага пътищата са почти същите като завои и като ширина (макар ме в Анага на повечето места има все пак разделителна линия). 

След пътищата в албанските планини всичко друго ни се струва вече слаба ракия. 🙂S

Съгласен съм, че не е страшен. Но все пак, трябва да се има предвид, че е доста тесен и стръмен. на мен ми се случи да връщам назад около 20-30 метра, защото срещу мен беше туристически автобус, който катереше (Ние отивахме към Маска, а той се връщаше). Бях с Opel SUV под наем т.е. с кола, с чиито габарити все  още не съм свикнал, с жалка видимост назад, поради спецификата точно на този Опел, допълнително примесено с дъжд и намалена видимост.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Порових снощи из сайтовете, оказа се, че за нашите дати (след повече от 2 месеца) дати за Тейде няма, освен с безумните им екскурзии с гид (ей там цените са хептен луди), на които обаче минималната възраст е 8 така или иначе, т.е. този въпрос остава отворен. Жалкото е, че основното, заради което исках да се върна на Тенерифе всъщност е стигане до върха 

Връзка към мнение
преди 1 минута , stormbringer каза:

Порових снощи из сайтовете, оказа се, че за нашите дати (след повече от 2 месеца) дати за Тейде няма, освен с безумните им екскурзии с гид (ей там цените са хептен луди), на които обаче минималната възраст е 8 така или иначе, т.е. този въпрос остава отворен. Жалкото е, че основното, заради което исках да се върна на Тенерифе всъщност е стигане до върха 

На над 3000м и да се изчаквате с малко дете още 30-40 мин в посока и още 600m нагоре  не е изобщо лесно.

Има достатъчно интересни гледки и още 2 маршрута без разрешение.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Най-после реших да посетя това чудно място след толкова време обмисляне. За сега взех отиването само, което е все още в лятното разписание та се надявам да няма много промени въпреки, че е чак октомври. С две нощувки в Мадрид, но така е планувано, билетите излезнаха: София-Мадрид 28лв с Уиз и Мадрид-Тенерифе Юг 62лв с Раян /сигурно и по-ниска цена ще се появи, но не ми се дебне/, като втория полет излиза по-евтин през сайтовете, но сме с багаж и се обезмисля. Връщането ми се пада да е вече в зимното, а някой дестинации ги няма там през които исках ама....
 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Ivko каза:

Най-после реших да посетя това чудно място след толкова време обмисляне. За сега взех отиването само, което е все още в лятното разписание та се надявам да няма много промени въпреки, че е чак октомври. С две нощувки в Мадрид, но така е планувано, билетите излезнаха: София-Мадрид 28лв с Уиз и Мадрид-Тенерифе Юг 62лв с Раян /сигурно и по-ниска цена ще се появи, но не ми се дебне/, като втория полет излиза по-евтин през сайтовете, но сме с багаж и се обезмисля. Връщането ми се пада да е вече в зимното, а някой дестинации ги няма там през които исках ама....
 

кои дати?

Връзка към мнение
преди 14 минути , Ivko каза:

София-Мадрид 19.10

Мадрид-Тенерифе Юг 21.10

Най-доброто време, аз съм малко по-късно, ама не е сигурно, имам 1 от 4 полета купени за сега..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 24 минути , Alexander каза:

Най-доброто време, аз съм малко по-късно, ама не е сигурно, имам 1 от 4 полета купени за сега..

И аз така го разбрах И по твойте коментари 😊

Връзка към мнение

Отдавна се каня да пиша и все го забравяме, имам една пластика карта за градски транспорт за Канарските, ако някой пътува наскоро да пише на лични

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
От няколко години вече светът не е същия. Лавина от драматични събития, бедствия, пандемия и войни, ни карат да изпитваме и страх и несигурност... В личен план допълнително ме споходиха и драми, и кризи, затова живея като за последно. Щом видя някаква сума пари веднага я намествам, на ръба на финансовия крах съм, но не се отказвам от екскурзии. Може би "искам да се уверя, че има и щастливи цигани" (реплика от филма "Таборът отива към небето"). 
Основно винаги се придържам към нискобюджетни пътувания или почивки, които са супер изгодни, но както се казва: нищо не ми пречи да разглеждам и "менюто" на туристическите агенции, и да! има много добри екскурзии с добра програма, но за съжаление с цени, които не може да си позволи моето, средно статистическо семейство, или по-точно бедно българско семейство. И разглеждам си аз дестинации и самолетни билети, мръзна януари месец и гледам сметката за сградната инсталация на топлофикация и ми идва да се махна, да отида на красиво и топло място, като екватора например... и си казах ТЕНЕРИФЕ! Ей така ми дойде, от нищото, защо пък не, какво като няма директни полети?! Че то си е предизвикателство, да си нагласиш полетите и прекачванията, да си избереш подходящ хотел, да си откриеш забавления преди още да си отишъл...даааааа удоволствието от плануването на нова почивка или екскурзия, туризъм-крастата пак си каза думата и ме подпали...
Сервирах новината на съпруга си, след като една седмица сравнявах цени на самолетни билети и купих билетите, той се развика, че в сегашната обстановка, това е лудост, ама и той страда от туристически гъдел. Много му допада проучването да дестинациите, рови в Google, чете пътеписи, гледа карти и маршрути два месеца повтаря: Жена откажи се, докато е време! Обаче аргументацията ми се оказа примамлива и за него, повечето отзиви за Тенерифе  са със суперлативи от рода: Най-приказната почивка, Райско място на земята, Уникални преживявания, Трябва да го посетите...
Седя си, работя си един ден и мъжът ми звъни: Видя ли какво съм ти пратил? - Не не съм... Поглеждам - изпратил ми е филмчета от риалитито "Орел и решка" (виж по долу). Изгледах всички серии, в които главните герои са на Канарските острови, супер интересно ми стана и затвърди решението ми за почивка и не само това, ами се размечтах и аз да имам неограничен бюджет и неограничено време за да посетя всички острови.

Трудно ли се купуват самолетни билети до Тенерифе? - Не. 
Трудно ли се планува почивка до Тенерифе? - Не.
Вече нищо не е трудно, защото има интернет. Сядате си пред компютъра в свободното време или включвате си 5G-то на телефона и започвате...
Самолетни билети: wizzair.com   ryanair.com   esky.bg  lufthansa.com   swissair.com
Хотели: пишете hotel in Tenerife в Google, или в браузърът, който ползвате и ви излизат всички провайдери и сайтовете на самите хотели. Кеф ви booking.com hotels.com agoda.com H10 Checkin MG GP Barcelo  и още...
ЧЕ ЗАЩО СЪМ СЕДНАЛА ДА  ПИША ТОГАВА?! 
И точно защото се разрових навсякъде за Тенерифе, съпоставих фактите и се оказа трудничко да си да си нагласиш нискобюджетна почивка.
От малка съм научена на Т-профила - вземаш лист хартия и правиш едно голямо Т и пишеш плюсовете и минусите, правя го щом трябва да взема решение, и плюсовете надделяха в полза на забавлението и почивката. Пресметнах грубо и сумата, която ще ни е необходима за това пътуване - 3500лв. за трима души. Трудно се оказа и купуването на самолетните билети от една авиокомпания. Почти винаги ползвам Wizzair, но до Тенерифе от София има 5 варианта: или прекачване в Лондон, или Милано, или Рим, или Мадрид или Барселона - ами сега...Нали трябва да нагласиш и обратния полет и прекачването... Започна едно сравняване и а така, а иначе, ама няма как да ги нагласиш двата полета в едната посока да са в един ден и да са евтини. Реших, че няма нищо лошо в прекачването на следващия ден или по-следващия ден, тъкмо ще се разходим в някой от горепосочените градове още веднъж. Избрах си Милано, той си ми е слабост. Особенното обаче е София-МиланоБергамо (10Е) и после МиланоМалпенса-ТенерифеЮг (15Е) т.е. от едното летище до другото не става в един ден и се налага с преспиване в Милано( с добавка за багаж и приорити по 36Е на човек) И намерих страхотно апартаментче за една нощ BB Hotels Aparthotel Desuite, близо до Стационе Централе и Корсо Буенос Айрес (отзивите в букинг са много добри и на снимките изглежда добре) - 95Е. Билети за автобусите от летището Бергамо и после до Малпенса от Terravision.com и така подсигурих отиването.
Февруари започнах да търся хотел в Тенерифе с дати за средата на май месец. Както повечето от вас знаят хотелите имат изгодни цени за early booking, ако се регистрирате на сайта на хотела могат да ви изпратят и промокод за допълнителна отстъпка. След продължително разглеждане са спряхме на Checkin bungalow Atlantida (не са никакви бунгала, а апартаменти в основната сграда и то скоро ремонтирани с много екстри) и понеже попаднах в периода на промоции, цената за премиум апартамент за 3души на All inclusive e само 700Е за 7дни - направо без пари! ( я опитайте за тази сума да намерите ол инклузив в БГ за семейство за 7дни в Албена или Златни пясъци, когато темперетурите са 25градуса по целзий). Дълго се колебахме с мъжа ми за хотела в Costa Adeje, има богат избор, повечето са апартхотели, цените не са високи, има от ОВ до ALL. Друг хотел, който ми допадна беше Coral. А в booking попаднах на една разкошна вила, която ме накара да искам да съм с 30години по-млада и да съм младоженка със богат съпруг...
Чудехме се дали престоят ни в Тенерифе ще е повече екскурзия, или повече почивка, или комбинация между двете, и така решихме, че ще си наемем кола и няма да сме зависими от градския транспорт и графици на туроператори. Пък то си е направо задължително да обиколиш целия остров, защото има много интересни градчета и забележителности. RentaCar да искаш в нет-а! Кеф ти трошки, кеф ти лимузини. Спрях се на най-евтиния вариант Volkswagen Polo 119.70E за една седмица с включена застраховка и пълен резервоар. Фирмата е        https://www.pluscar-tenerife.com/
Направих резервацията през сайта им за късен час 21:30 испанско време. Изпратиха ми мейл потвърждение след два дни, с пълни инструкции къде ще бъде паркирана колата на летището и с уверение, че ще ни чакат за подписване договор на място, пък ще видим...
Започнах да се оглеждам за атракциите, по долу във филмчетата са показани основните атракции и туристически забележителности, и след това сериалче имах ориентация и предпочитания, какво искам да видя и да посетя. 
Всичко на добра цена и на едно място може да се намери на:

https://www.triptenerife.com
wizzair I ryanair.com  също предлагат трипове

Ще си призная - най-много искам да си купя перлички в  Pearl Tenerife Armeсime
И да отида в Siam and Lorro Park, ама с мойте килограми аквапарка си остава само в сферата на добрите пожелания, поне се надявам да видя зоопарковете освен този папагалския имало и  Tenerife Zoo Monkey Park

Все още набелязваме какво да разгледаме, когато се върнем ще има и снимки и разкази...само да доживеем този момент.

Другият проблематичен казус се оказа връщането, полетите на Wizzair на връщане кацат в Италия през ноща, което е направо затормозяващо, най-близо до летищата са само скъпите хотели, където стая струва 200Е за трима за една нощувка и ми се наложи да купя билети от Ryanair, а там има един неприятен елемент - ако искаш евтини билети-няма връщане, "летиш или гориш", опция Flex, като при уизеър няма.
Но щом ще отидем, значи трябва и да се върнем...та купих билети ТенерифеЮг - МиланоБергамо и Милано Бергамо-София за 70Е на човек с включен малък куфар и приорити.
 Равносметката с багажа е следната: на всеки по 1куфар - 10кг. багаж. Мъжът ми обикновенно е с 20кг само за него, този път не знам как ще се справи с малък куфар и багаж за 7дни, ама бюджетът иска жертви!

Средата на май наближава... пожелайте ми късмет, като се върна ще се похваля със снимки...
  • Харесвам 8
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.