Прескочи до съдържание

Тенерифе


Lika

Препоръчани мнения

Малко off topic - ако идеята да се качиш на подводница ти харесва, Тенерифе е едно от местата, където го предлагат. Тя, разбира се, е туристическа, но за мен лично преживяването е интересно.

Връзка към мнение

Малко off topic - ако идеята да се качиш на подводница ти харесва, Тенерифе е едно от местата, където го предлагат. Тя, разбира се, е туристическа, но за мен лично преживяването е интересно.

Знам за нея, виждал съм я, но не съм се качвал. Има ги и в Гран Канариа

Връзка към мнение

На Тенерифе бях само за няколко дни и не можах да се кача на подводница. 3 години по-късно като разбрах, че на Бали има същата опция, веднага се записах. Предполагам, че на Тенерифе е подобна:

post-1179-0-46913100-1424450428_thumb.jpgpost-1179-0-39277300-1424450440_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не ,че някой пита, ама аз да кажа. :)

За почитателите на винения туризъм,както и за обикновенните пиещи-В северната част на Тенерифе ,винопроизводството се развива от векове.Вината са много леки и пивки,можеш да изпиеш и бутилка без да се напиеш,особено подходящи за топлия климат.По пътя за Лоро Парк има няколко отбивки към селца с изби.Ние посетихме Casa del vino la baranda.Имат нещо като музей на виното,арт галерия,ресторант с местна кухня с красива гледка,дегустационна зала, където можеш да пробваш от техните вина и магазин с богат асортимент от реколти и сортове.Приятно минава времето там,повярвайте. :) Може би е най-добре да се посети привечер, заради ресторанта.

Относно жълтата подводницата - не е нищо особено,а  струва доста скъпо.Яничка,не съжалявай :),на Бали поне има шарени рибки,а на Тенерифе около час ни показваха как се хранят скатове. :huh:

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Ферибота е от Corralejo до Playa Blanca, пътува се 20-25мин. 13,50 евро в посока, ако се купи през интернет. Има по 5-6 пъти на ден. Предполагам сте пеш, понеже повечето фирми за коли под наем не позволяват ходенето до съседен остров с тях.

От плая бланка съм ходил до папагайо с кола за 15 мин.

Може с кола на ферито, ама е много скъпо. Ние от Фуерте преди време ходихме на Ланзароте, но го направихме с организирана екскурзия с местна фирма. Но не мога да кажа цена. Сигурно може да се провери в нета А сега като бяхме на Лнзароте, на Плая Бланка  видях, че има 2 вида ферита - малки и големи, вероятно,  малки-само за пешеходци, а големите и за коли.

Връзка към мнение

La Orotava-Tenerife, супер красиво градче в северната част.

IMG_4703.jpgIMG_4699.jpgIMG_4707.jpgIMG_4708.jpgIMG_4714.jpgIMG_4715.jpgIMG_4718.jpgIMG_4719.jpgIMG_4723.jpg

 

Това са килими от пясък пред кметството, сменят се всяка година, снимките са от нета, в момента рисуват новите, трябва им малко над един месец за да ги направят.

Alfombra+Plaza+Ayuntamiento+La+Orotava+2014+tierras+Teide+Domingo+González+Expósito (9).jpgAlfombra+Plaza+Ayuntamiento+La+Orotava+2014+tierras+Teide+Domingo+González+Expósito (39).jpgAlfombra+Plaza+Ayuntamiento+La+Orotava+2014+tierras+Teide+Domingo+González+Expósito (10).jpg

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Много добра оферта за пътуване с Круиз до Тенерифе през декември. 9 дни от Генуа през Марсилия, Картаген, Гибралтар, Кадиз, Мадейра, Ла Палма до Тенерифе по 315 евро на човек или 630 евро на кабина за двама възрастни и две деца. Със самолетните билети за връщаме би могло за 1000 евро да се направи пътуване за две седмици за двама възрастни и две деца.

 

http://www.kreuzfahrtberater.de/reise.php?reise=91588

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

А някой може ли да сподели най-важното за такива като мен - каква е температурата на водата през зимата и става ли за плАване?

Че съм чувал някакви 18-20 градуса, което е доста под минималните ми 24...

Връзка към мнение

А някой може ли да сподели най-важното за такива като мен - каква е температурата на водата през зимата и става ли за плАване?

Че съм чувал някакви 18-20 градуса, което е доста под минималните ми 24...

 

По принцип целогодишно температурата на водата е под 24 градуса. Средно е между 19 и 23 градуса, но на плажовете при хубаво време може и да е с 1-2 градуса по висока. Не е случайно, че Канарските острови ги наричат островите на вечната пролет. Който очаква летни температури на водата и въздуха може да остане разочарован, независимо през кой месец пътува! Има обаче аквапаркове с леко затоплена морска вода.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

24 градуса при това минимум за океан, не виждам къде ще има...освен места с много плавно влизане и заливи.

Topfly е казал как е тук температурата на водата. Все пак денем е около 26-28 най-много за юли и август, нямам как водата да е 26 като в Бг, където пък въздуха стига 35 и отгоре понякога дори по черноморието. Незаменимо е, че дори на сянка през лятото никога не ти става много топло, реално няма нужда от климатик.

На директно слънце положението е различно обаче, много е силно, УВ-то е по-силно отколкото в БГ при 35 градуса. За това дори на 28, ако се седи на обяд на слънце, е както в Бг на 36-37, изпича жестоко.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По-топла океанска вода има на Малдивите, около 28-30 гр. В лагуната.

Преохлаждане се усеща чак след 1-1.5 часа.

Докато на Фуерте беше студена за мен, около 18, дори в лагуните на Ел котило и Хандия.

На обяд ставаше около 30 гр. И трябваше да се разхлаждаме в океана така или иначе.

Направихме и хубав шнорхелинг на малкото островче Лобос, но веднага след това горещ душ на яхтата.

Редактирано от infinity
Връзка към мнение

Като цяло Канарските острови не са най-добрата плажна дестинация. На Фуертевентура и Гран Канария има няколко хубави плажа, но поради силния вятър и не особено топлата вода и те не са идеални.

 

Аз лично много харесвам Канарските острови, но не поради плажовете им, а поради многото други атракции, които има. На Тенерифе например човек може да прекара чудесно една седмица без да е ходил 1 час на плаж. Най-евтиният и удобен начин човек да обиколи островите е да наеме кола.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Днес посетих един друг скрит и неизвестен за широката публика плаж, препоръчан от канарец, 

El Bollullo. Намира се до Puerto de la Cruz, стига се по един много тесен път и накрая има платен паркинг, нещо изключително рядко за тук. Все пак цената е 2 евро за цял ден, та се понася. Плажа е от черен пясък, обграден е от всички страни в полукръг с високи скали, слиза се по стълби, доста е ефектен, не е пренаселен, охраняем е,  водата е супер, разбира се с малки и много силни вълни.

Освен канарци, други не видях.

IMG_5485.jpgIMG_5486.jpgIMG_5487.jpgIMG_5488.jpgIMG_5489.jpgIMG_5491.jpgIMG_5492.jpg

 

До него на 300м, са тези други два плажа,  Los Patos и El Ancón, но  са доста по-малки вече.

IMG_5495.jpg

 

 

 

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

По северната страна на острова има на няколко места по бреговете естествени басейни. На някои има направени най-много стълбички за влизане и излизане от океана, на други няма нищо. Доста интересни места са, хем си в океана, хем няма вълни, понеже не стигат до вътрешността или в много редки случаи.

Този  на който ходих днес се казва Charco del Viento. Намира се преди Icod de los Vinos. Има си паркинг и супер лесен достъп до самата "локва" както й казват.

11800102_10203894137067421_716888798488434377_n.jpg11752475_10203894136307402_9160296402025568844_n.jpg11228107_10203894136227400_7529488470642591696_n.jpg11013446_10203894136907417_4400014277546074384_n.jpg

 

 

 

  • Харесвам 13
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

 

Този  на който ходих днес се казва Charco del Viento. Намира се преди Icod de los Vinos. Има си паркинг и супер лесен достъп до самата "локва" както й казват.

 

Алекс, страхотно местенце! Дано си там, когато отидем следващия път на Тенерифе, че да дадеш съвети :)

Няколко пъти сме били на Тенерифе и всеки път имаме ново откритие. :) Следващият път ще си ни ти. ;) ;) ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За събота имам планувана разходка до това селце в Анага

00069641.jpg

 

След това смятам да стигна до един от най-интересните плажове на Тенерифе. До сега не съм бил там, но всички ми говорят за него, като номер 1 тук. Задължително е да си отиде на него по време на отлив!

12956942Mx.jpg

 

 

benijo_.gif

35380808.jpg

 

23716097.jpg

  • Харесвам 18
Връзка към мнение

Понеже скритият диамант тук е Анага, ще напиша малко интересни неща за нея.

Бях писал, че в тази гора има над 100 вида растителност, навсякъде е много влажно, мокро и зелено. Тук идва интересният въпрос как е мокро и влажно винаги, след като вали дъжд доста рядко.

 

В тази гора се наблюдава интересният феномен Хоризонтален дъжд(lluvia horizontal), гората за която говорим се намира на около 700-800м до към 1000-1100, там много често има облаци и мъгла. Облаците реално се забиват в гората и дърветата, по листата особено на иглолистите видове  започва да кондензира вода. Понеже има и винаги лек ветрец, който клати самите дървета, капките започват да падат. Макар това да са само някакви капки, има доста изследвания, които показват, че водата която се акумулира по този начин е между 4 и 10 литра на квадратен метър на ден! За това много често там е мокро и кално.

Ето едно видео на този феномен

https://www.youtube.com/watch?v=N5eF_AjY4lc

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Успешно се завърнах от Тенерифе и искам да споделя някои впечатления.На първо място времето беше доста топло - почти всеки ден м/у 22-28 градуса, но беше облачно почти постоянно.Водата - около 24 градуса.Що касае плажове - абсолютни фаворити са ми El Bollulo/по-див с черен пясък и скали наоколо/ и Las Teresitas / с изкуствен златист пясък и спокойна тюркоазена вода/.Всички останали - не че бяха лощи, но бяха или прекалено скалисти или беше прекалено застроено с хотели около тях. Направи ми впечатление , че океанът на север е по-бурен и е трудно за плуване или може би нашият късмет бе такъв :)Относно природата - впечатлена съм от разнообразието, което има на острова и ако човек не е фен на плажовете има доста какво да се прави и къде да се обикаля.Като архитектура градчетата, които посетихме са изчистени, но приветливи и имат атмосфера - Санта Круз,Пуерто Круз,Икод и Гарачико.Ако има време човек е хубаво да се отиде и до тяхната гора- Анага,.Там често е дъждовно, но има страхотни гледки и различни пътеки.Лоро Парк определено много ми хареса с шоутата си - иначе реално самият парк не е много голям и преобладават главно папагали и билетът е доста скъп (34 евро).За съжаление с вулканът нямахме много късмет.Отидохме до лифта и въпреки , че работеше - имаше надпис, че няма почти никаква видимост и не се качихме до горе, но избрахме произволни пътеки и се поразходихме.В близост имаше много интересни скали, но не помня името им - бяха обозначени с табелка.Следващите дни дебнехме за по-ясно време, но за съжаление  се затвърди мнението ми за непостоянното време там.Дори сутрин да виждаш ясно небе, точно след 15 мин се струпват пусти облаци, после пак става слънчево..после превали..Общо взето планът ни се променяше доста динамично според това  :)

Препоръчвам  разходките с корабчета, които правят от Лас Америкас до скалите Лос Гигантес и залива на Маска.Минава се покраи въпросните внуштелни скали, наблюдават се китове и делфини в свободна среда и се плува в залива на Маска.Обикновена е включено и хапване и пийиване по време на разходката.Цени м/у 15-40 евро в зависимост от продължителността на разходката - 2,3,4 или 5 ч.

Като цяло островът ми хареса - хубава природа и кухня, сравнително евтино, но за мен не е супер плажна дестинация с оглед на плажовете, които имат и постоянните капризи на времето :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не видях в темата снимки от Лоро парк. Не очаквах толкова да ми хареса. Мислех, че е предимно за деца, но се оказа много приятно място. Препоръчвам го. Най-много харесах представлението на орките.

post-2803-0-84675600-1443365898_thumb.jpg

post-2803-0-78258600-1443366085_thumb.jpg

Редактирано от Diana Doncheva
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.