Прескочи до съдържание

Тенерифе


Lika

Препоръчани мнения

преди 25 минути , vorbis каза:

Къде проверявате онлайн дали има прилив или отлив за плажа Benijo?

https://tablademareas.com/es/islas-canarias/santa-cruz-de-tenerife

 

Това е за столицата, но е същото, за целия  остров сигурно разликата е 1-2 мин макс.

 Има календар горе, след това избираш pleamares y bajamares и на синусоидата виждаш в колко часа са двата отлива и двата прилива. Не е нужно да гониш точно максимума. Примерно 30 мин преди или след най-ниската точка си е също перфектно. Имай предвид, че приливите и отливите се  местят с по около 45 минути  на ден, не е както изгрева и залеза на слънцето с няколко минутки на ден.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
На 2.09.2015 г. в 23:46, Alexander каза:

За събота имам планувана разходка до това селце в Анага

00069641.jpg

 

След това смятам да стигна до един от най-интересните плажове на Тенерифе. До сега не съм бил там, но всички ми говорят за него, като номер 1 тук. Задължително е да си отиде на него по време на отлив!

12956942Mx.jpg

 

 

benijo_.gif

 

 

http://static.panoramio.com/photos/large/23716097.jpg

кой е този плаж

В момента, ZORI каза:

кой е този плаж

е не този а плажа , следващата снимка

 

Връзка към мнение
преди 1 час, Alexander каза:

Benijo Писал съм доста за него, както и съм пускал много снимки, включително профилната ми е от него.

Благодаря, аз го видях по късно, ами нали е по лесно да  питам. Сега имам друго питане, ама ти като не ползваш автобуси... Тези ваши билети и карти, разбирам, че плащането е на км, но колко е за км, никъде не го намирам?..и може ли една карта да се ползва от двама. Тази Bono via,пластика ли е... същата ли е, която се зарежда от 5-100 евро, от къде мога да си я купя.   

Връзка към мнение

И за какво ти е тази, нали питаше за седмичната. За мен тя е най-добра 50евро и приключваш с транспорта докато си там.

 

Всички карти пише, че се продават по павилиони, гари и др.

 

Не вярвам да може да се ползва от повече от един човек едновременно, не пише, но се подразбира за мен.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Alexander каза:

И за какво ти е тази, нали питаше за седмичната. За мен тя е най-добра 50евро и приключваш с транспорта докато си там.

 

Всички карти пише, че се продават по павилиони, гари и др.

 

Не вярвам да може да се ползва от повече от един човек едновременно, не пише, но се подразбира за мен.

и аз ги гледах тези,надявам се да не са само за канарци 

Връзка към мнение
преди 4 часа, ZORI каза:

Благодаря, аз го видях по късно, ами нали е по лесно да  питам. Сега имам друго питане, ама ти като не ползваш автобуси... Тези ваши билети и карти, разбирам, че плащането е на км, но колко е за км, никъде не го намирам?..и може ли една карта да се ползва от двама. Тази Bono via,пластика ли е... същата ли е, която се зарежда от 5-100 евро, от къде мога да си я купя.   

Масово се продава пластика Ten+ и се зарежда на автомати на всяка автогара, може да се ползва от 2 човека, таксуването не е на км, а има фиксирани цени между населените места, например 1.5е, 3.5е, 4.5е..в сайта на titsa. Ако нямаш останала наличност, може да се допрати на шофьора кеш, но не приемат по-едри банкноти от 10е.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Явно, ще сме с гардски транспорт. Някой пътувал ли е така в района на Маска, стигнала съм до Аlcala- първа нощувка,  незнам на къде да хвана, тук много красоти..los Gigates, го включвам и после се губя ...къде да спим, така, че да направим Masca, да се разходм до горе и пак да се върнем.

 От къде е най добре да се съчетае качването на Тейде, виждам че има много маршрути, имам предвид до някъде с гр. транспорт, после с лифт или пеш не труден маршрут. Къде е най добре да позционирам другите нощувки Пуерто де Крус ми се вижда далече, а по селата без кола трудно

Връзка към мнение

Къде е това разхождане  до горе от Маска?

Ако ще се ходи из Маска единственто място за спане е Santiago del Teide.

За Тейдето има точно 3 пътя, ако се говори за върха, начина е лифт или пеш след като се стигне горната част на парка, като маршрута пеш е от трудните и дългите-средно около 5 часа в посока.

 

С обществен транспорт не е лесно, ако говорим за Маска,  има 4 пъти на ден автобусче 355 от Сантиаго до Буена Виста, което минава през Маска, през 1 или 2 часа, събота и неделя е по-често. Ако ще се преминава по касическия начин, слизане и след това лодка + автобус/такси до Сантиаго ще е по-лесно.

 

Писал съм и за градски транспорт, едно е да се хваща автобус от Пуерто де ла Крус до столицата и друго между разни малки градчета и села, разликата в загубата на време може да е 3 пъти и повече, ако има и прекачване.

 

Не знам какво искаш да гледаш, за да кажа къде да са ти нощувките, за сега виждам Маска и Тейде, та Пуертото не ти трябва, ако е така. 

Да се ходи от Пуертото до Маска ще е чудо..2,5 часа в посока минимум с едно прекачване.

 

Специално за Тейдето, откъдето и да тръгнеш ще е все едно и по трите пътя Пуерто, столицата е минимум 1,5-2 часа в посока до долната станция на лифта, ако е от южната част или Сантиаго или някое място откъдето ще има прекачване и  повече. Залагай смело 40-50% от времето ти през деня да  е за транспорт.

 

Ако имаш време и не бързаш става с обществен транспорт.

Връзка към мнение

Час сега го виждам...цял следобяд се кюря... Скалапих ги някак си

21.01 пристигаме в 16,45ч на TFS, от 18,30 -20,00 ч предвижване до хотелав Alcala

21.01 нощувка в Alcala

22.01Los Gigantes, придвижване до хостела е в Еrjos -El Tanque /хвърляме раниците в хостела, хостела е на 1 ч от Los Gigantes  и ..чудя се /от 10,30 ако успеем до вечерта Барранка Маска/

връщане в хостела или Маска да остане за другия ден, за това ми трябва повечко време/ 3 часа в посока, ако се слиза до плажа стигат ли . Абсолютно си прав този район е много тегав с транспорта. Гледам ги на картата  близки разстояния, но като ги разцъках на автобусите друго е ... 

22.01 нощувка в Еl Tanque

23.01 МАСКА, връщане и придвижването до другия хостел само на половин час 

23.01 нощувка - в Icod de los Vinos

24.01 Garachico и Icod de los Vinos 

24.01нощувка в Icod de los Vinos

25.01до обяд в района, следобяд Puerto de la cruz, плаж, разходка

25.01 нощувка  Puerto de Cruz

26.01 правим Тайде, вечерта връщане в хотела и отпътуване до Ла Лагуна

26.01 нощувка в Лагуна

27.01 полет за Марид

27.01 и 28.01 - мотаене в Мадрид

 

27.01 Нощувка Мадрид

28.01 късен полет за София  

Май това ще е, ако нещо не изпущам,говоря за този район.

Те много неща има да се видят, но... 

 Благодаря Ви за съветите, приемам още .. 🙂

    

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 часа, ZORI каза:

Час сега го виждам...цял следобяд се кюря... Скалапих ги някак си

21.01 пристигаме в 16,45ч на TFS, от 18,30 -20,00 ч предвижване до хотелав Alcala

21.01 нощувка в Alcala

22.01Los Gigantes, придвижване до хостела е в Еrjos -El Tanque /хвърляме раниците в хостела, хостела е на 1 ч от Los Gigantes  и ..чудя се /от 10,30 ако успеем до вечерта Барранка Маска/

връщане в хостела или Маска да остане за другия ден, за това ми трябва повечко време/ 3 часа в посока, ако се слиза до плажа стигат ли . Абсолютно си прав този район е много тегав с транспорта. Гледам ги на картата  близки разстояния, но като ги разцъках на автобусите друго е ... 

22.01 нощувка в Еl Tanque

23.01 МАСКА, връщане и придвижването до другия хостел само на половин час 

23.01 нощувка - в Icod de los Vinos

24.01 Garachico и Icod de los Vinos 

24.01нощувка в Icod de los Vinos

25.01до обяд в района, следобяд Puerto de la cruz, плаж, разходка

25.01 нощувка  Puerto de Cruz

26.01 правим Тайде, вечерта връщане в хотела и отпътуване до Ла Лагуна

26.01 нощувка в Лагуна

27.01 полет за Марид

27.01 и 28.01 - мотаене в Мадрид

 

27.01 Нощувка Мадрид

28.01 късен полет за София  

Май това ще е, ако нещо не изпущам,говоря за този район.

Те много неща има да се видят, но... 

 Благодаря Ви за съветите, приемам още .. 🙂

    

Защо ще сменяш селата, Erjos, Erjos de еl Tanque  и El tanque са едно до друго. Така и не разбрах в кои точно ще си.

И трите села са високо в планината, ще е мъгливо и студено, не знам дали знаеш. Освен това е голямо мъртвило там, това е най-слабо населения район. Казвам го като информация, може да търсиш точно това.

 

Искаш единия ден да тръгнеш от Алкала, да стигнеш Ерхос и да се върнеш до Маска ли? Ако да, ще е голяма загуба на време.

3 часа от началото на пътеката в Маска до плажа е нормалено време, без много спиране. Тотала го сложи поне 5 часа, а с идването и връщането от ел танке    6-7 часа, а ти преди това имаш път от Алкала до Ел танке още 1-2 часа, ами то свърши деня. Слънцето изгрява късно около 8 сутринта и залязва в 18:30 през януари.

После пак е писано Маска, като вариант, за мен е по-дорбия.

В Ел танке препоръчвам тази кръчма, има униаклен изглед.

Restaurante Mirador Lomo Molino – Google Карти

 

Не знам защо сменяш почти  всеки ден местата за нощувка, да спестяваш път, но време не. Бих сменял по-рядко

Бих направил нощувките в Алкала или Сантяго дел Тейде още по-добре 2 или 3 и след това следващите направо  в Икод или Гарачико.

Следобяд, освен ако не е 2 макс 3 часа няма да става за плаж в Пуерто по това време на година.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ти много за съветите. Аз Маска се чудех, но я оставих за третия ден /неделя/. Да имам цял ден, а хостела е  Casa Rural el Guanche, там даже съм проверила, ако се хване бус в 8ч сутринта през Сантяго дел Тайде в 8.30 ч си в Маска и връщането е за час. Вярно има четири автобуса и те мн обикалят през Буенависта.

Две нощевки имам в ЕLjos de el Taque- Икод, неправилно съм ги изписала за по кратко. Незнаех, че има три села, а хотелите в Сартяго дел Тайде нямаше и започват от 300 нагоре и са заети, аз късно купих билетите.

Ами да те са едни хостелчета в нищото, в планината, точно това искам спокойствие и тишина

Последно питане за качването до Тайде от Пуерто де Круз /бус 348/ 1час и 30 мин  е, това е  до кабинкови лифт нали ...да, разбирам че е до първа станция, а не до последна, щото с лифта четох  е 1 ч още . Чак до върха няма да стигнем, но поне до последната площадката на лифта/ то и месата няма до края на месеца за качването/.  

Връзка към мнение

Всичко е до долната станция. До горната няма път, нито автобус. Стига се само пеш след 5 часа или с лифт.

Лифта те качва за 7 мин по разписание от долна станция на 2350м до горната на 3550м, не знам какъв  1 час гледаш.

Обаче почти винаги се чака доста, има опашка, включително за купуване на билети. 

Горе има три маршрута, единия е до кратера и е допълнително разрешение онлайн както си писала.

 

Тъпото с автобуса е, че горе има много места за гледане и спиране, ако сте с кола, които няма как да видиш сега.

Връзка към мнение

Мерси много! така си го и представях, незнам къде съм чела 1 ч наистина...:) 🙂,  а като се качваш за 7 мин с лифта, за колко орентировачно може да слезеш пеш....час, два ..варианта да се качим с лифта и слезем пеш..

Връзка към мнение

Пътя за качване и слизане не е там където върви лифта.

 

Como-subir-al-pico-del-Teide.jpg.094ddc6fb5b9b697f5ae0f4914904ae5.jpg

 

Слизането e 3,5-4 часа, в повечето случаи се тръгва от Монтания бланка и пътя е 8км.  Дори да слезеш после трябва да вървиш много до спирката, а може и да има спирка там, но си трябва доста време.

 

https://blog.volcanoteide.com/es/subir-al-teide-andando-por-el-sendero-de-montaña-blanca

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Alexander каза:

...

Обаче почти винаги се чака доста, има опашка, включително за купуване на билети. 

...

Гледам, че билетите (on-line) се продават през 10 мин. и в този смисъл какво чакам.

Не се ли пускат хора само с билети за определения час и минути ... или като си купя за 12:10, примерно, това значи че от 12:10 нататък си вися докато ми дойде реда, може и в 15:30. И тогава ако имам пропуск за Тейде за 15:00 какво се случва.

 

Връзка към мнение
преди 32 минути , Alexander каза:

Пътя за качване и слизане не е там където върви лифта.

 

Como-subir-al-pico-del-Teide.jpg.094ddc6fb5b9b697f5ae0f4914904ae5.jpg

 

Слизането e 3,5-4 часа, в повечето случаи се тръгва от Монтания бланка и пътя е 8км.  Дори да слезеш после трябва да вървиш много до спирката, а може и да има спирка там, но си трябва доста време.

 

https://blog.volcanoteide.com/es/subir-al-teide-andando-por-el-sendero-de-montaña-blanca

Благодаря ти много...отивам да събирам багажа...

."ново двадесет" чекирам си билета и той излиза половината...сто пъти го гледах, какво съм сгрешила...и после чета... италианците ми пишат,че като предоставя необходимите документи ще ми дадат бордната карта, това до сега не ми се беше случвало, ей така да си знаете....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 53 минути , ven62 каза:

Гледам, че билетите (on-line) се продават през 10 мин. и в този смисъл какво чакам.

Не се ли пускат хора само с билети за определения час и минути ... или като си купя за 12:10, примерно, това значи че от 12:10 нататък си вися докато ми дойде реда, може и в 15:30. И тогава ако имам пропуск за Тейде за 15:00 какво се случва.

 

Няма да те гледат до минута. Като имаш онлайн, минаваш отпред и ще чакаш 15-20 мин най-много.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, ZORI каза:

Мерси много! така си го и представях, незнам къде съм чела 1 ч наистина...:) 🙂,  а като се качваш за 7 мин с лифта, за колко орентировачно може да слезеш пеш....час, два ..варианта да се качим с лифта и слезем пеш..

Зори, не си прави експерименти. Тейде е много стръмен, с 1400 м денивелация, ако не се ползва лифт. Освен това е вулканична скала, доста остра и ръбата. Това не е разходка в парка и дори по-подготвани от мене хора го правят за 9 часа отиване и връщане, и не в зимни условия. Като добавиш ниските температури зимата, вятърът, който там горе може да е много силен, и разреденият въздух, който през зимата е още по-разреден... То и аз си мислех да правя нощно изкачване, за да посрещам изгрев горе и да не се съобразявам с часови слотове на билети, ама май не се чувствам подготвен към момента, от месеци не съм стъпвал на баир... Все още го мисля, но поне слизането да си спестя. Планинарите си знаят, но всъщност слизането, макар и по-бързо, е много по-рисково и натоварващо от катеренето на такива терени.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 20 часа, Alexander каза:

Няма да те гледат до минута. Като имаш онлайн, минаваш отпред и ще чакаш 15-20 мин най-много.

@Alexander, гледам че лифта работи за навръщане до 16:50, от друга страна за Тейде издават пропуски от 15:00 до 17:00. Та си мисля, чакат ли последните флегми да се дотътрят обратно на лифта и ако дойдат в 17:00 или след този час какво става. А и ако има повече хора за 16:50? Вероятно лифта работи докато извозят всички хора отгоре до долу или пък ...

Малко неясно ми се струва. Все пак оставаш без транспорт на 3000 м. н.в., а не в цивилизацията някъде, и то привечер. Да не ме изяде някое подивяло канарче (канарио).

Връзка към мнение

Не мога да ти помогна с въпросите.

Аз не бих пробвал да ходя в 17 часа, за да проверя дали ще ме чакат.
Ако няма хора чакащи  пред лифта или опашка силно се съмнявам някой да те търси или чака.

 

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

И аз да кажа, в синхрон - не е разходка в парка качването на Тейде. Приятели планинари се оплакваха от виене на свят, главоболие и пр.. при слизането от лифта, а ние, понеже бяхме с бебе на 7 месеца, решихме, че няма да се качваме и останахме "долу" на около 2200м надморска височина, но при слизането в последствие до крайбрежната зона, ме заболя главата и ми прилоша, а аз шофирах(!). Такъв случай другаде нямам и по принцип не страдам от такива неща. Не го казвам, за да разубеждавам някой за нещо, даже евентуалното връщане на Тенерифе ми е много важно, точно за да се кача този път до горе, просто да се има предвид, че разредения въздух и надморската височина не е добре тотално да се пренебрегват 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, ven62 каза:

@Alexander, гледам че лифта работи за навръщане до 16:50, от друга страна за Тейде издават пропуски от 15:00 до 17:00. Та си мисля, чакат ли последните флегми да се дотътрят обратно на лифта и ако дойдат в 17:00 или след този час какво става. А и ако има повече хора за 16:50? Вероятно лифта работи докато извозят всички хора отгоре до долу или пък ...

Малко неясно ми се струва. Все пак оставаш без транспорт на 3000 м. н.в., а не в цивилизацията някъде, и то привечер. Да не ме изяде някое подивяло канарче (канарио).

Питай на майтап и отговориха. Последните резервации за деня са както си писал от 3 до 5. Последното слизане е в 16:50, това е.

Сега, ако накрая има хора пред лифта, няма да ги оставят и е 17:00

Всеки да си прави сметката къде ходи и колко е часа.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.