Прескочи до съдържание

Тенерифе


Lika

Препоръчани мнения

преди 5 часа, Ivko каза:

Моля за помощ…точно се запътваме за Тейде и получаваме имейл, че лифта не работи заради лошо време. Предложения, като стигнем горе за маршрути пеш може ли да се иде до някъде?

Писал съм в темата за хайкинг и трекинг на Тенерифе.

С кола ли сте?

Ако сте още там, може да врътнете Рокес де Гарсия и после да отидете за залеза на Самара.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 26.10.2022 г. в 15:45, master_of_germs каза:

Писал съм в темата за хайкинг и трекинг на Тенерифе.

С кола ли сте?

Ако сте още там, може да врътнете Рокес де Гарсия и после да отидете за залеза на Самара.

Благодаря. Бяхме без кола ама пак се получи добра ексурзия. Пуснали са автобуси /или си ги има не знам/ от Costa Ateje и Puerto до там и слезахме на последната спирка Parador Del Teide и от хванахме маршрут. Ще го оставим за следващия път да има защо да се върнем. Тенерифе е WOW с една дума.
 

B0994ECA-546A-42D5-AC2D-772407190F32.jpeg

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Някои търсят в Тенерифе топлина през зимата, но аз съм си пожелала за догодина прохлада през лятото🙂. Който не е разбрал, планирам ваканция там през юли, когато денят е дълъг, а настроението отпускарско🙃. Първоначално нощувките бяха 7, но от снощи станаха 10. Засега за първите 7 съм запазила един апартамент в Сан Андрес, на североизток, който уж мисля да остане. Идеята е след кацане от дълъг полет, шофьорът да е улеснен с царски път до мястото на настаняване, а като посвикне с обстановката да подхване баирите и завоите. Оттук да направим разходките из Анага и Тейде в комбинация с времето за плаж и туризъм из някои градчета. В заблуда ли съм, гледайки мапс, че от столицата и Сан Кристобал де ла Лагуна маршрутът към Тейде е най-лесен с кола?

В голяма чуденка съм за следващите 3 нощувки. Идеята ми е тези дни да ги посветим на Тено и Маска. Откъде като база ще е по-удобен и лесен достъпа до тях - от северозападната или от западната част на острова? 
Харесала съм някои места и от двете страни:

- в San Marcos апартхотел на една скала с гледка към океана,

- в Icod de los Vinos, много симпатична виличка с басейн, но е на един стръмен баир отгоре и ме притеснява автомобилът,

- в El Tanque тип селски туризъм,

- и от другата страна в Alcalá до Los Gigantes или в селата Tamaimo/Arguayo.

Накъде да насоча погледа си, за да се улесни малко разногледото търсене?🙂

@Alexander, не искам да те притеснявам, но ако ми кажеш нещо, ще те послушам😄. Моля те отдели няколко минути, когато можеш. Ако трябва и реконструкция на плана с нощувките 7+3 ще направя, но повече от 2 места няма да сменям🙂

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , ДиянаВ каза:

Някои търсят в Тенерифе топлина през зимата, но аз съм си пожелала за догодина прохлада през лятото🙂. Който не е разбрал, планирам ваканция там през юли, когато денят е дълъг, а настроението отпускарско🙃. Първоначално нощувките бяха 7, но от снощи станаха 10. Засега за първите 7 съм запазила един апартамент в Сан Андрес, на североизток, който уж мисля да остане. Идеята е след кацане от дълъг полет, шофьорът да е улеснен с царски път до мястото на настаняване, а като посвикне с обстановката да подхване баирите и завоите. Оттук да направим разходките из Анага и Тейде в комбинация с времето за плаж и туризъм из някои градчета. В заблуда ли съм, гледайки мапс, че от столицата и Сан Кристобал де ла Лагуна маршрутът към Тейде е най-лесен с кола?

В голяма чуденка съм за следващите 3 нощувки. Идеята ми е тези дни да ги посветим на Тено и Маска. Откъде като база ще е по-удобен и лесен достъпа до тях - от северозападната или от западната част на острова? 
Харесала съм някои места и от двете страни:

- в San Marcos апартхотел на една скала с гледка към океана,

- в Icod de los Vinos, много симпатична виличка с басейн, но е на един стръмен баир отгоре и ме притеснява автомобилът,

- в El Tanque тип селски туризъм,

- и от другата страна в Alcalá до Los Gigantes или в селата Tamaimo/Arguayo.

Накъде да насоча погледа си, за да се улесни малко разногледото търсене?🙂

@Alexander, не искам да те притеснявам, но ако ми кажеш нещо, ще те послушам😄. Моля те отдели няколко минути, когато можеш. Ако трябва и реконструкция на плана с нощувките 7+3 ще направя, но повече от 2 места няма да сменям🙂

А да си мислила второто ви място да е на Ла Гомера? Аз ако имах програма с десет нощувки, щях да включа Ла Гомера. Разбира се, това го казва човек,комуто 8 нощувки на Тенерифе първия път те му стигнаха. 😉

 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , master_of_germs каза:

А да си мислила второто ви място да е на Ла Гомера? Аз ако имах програма с десет нощувки, щях да включа Ла Гомера. Разбира се, това го казва човек,комуто 8 нощувки на Тенерифе първия път те му стигнаха. 😉

 

Мислила съм, даже и съм чела тук🙂. Спира ме цената на транспорта, а сме и трима, а в края на юли-началото на август имаме и 5 дни в Париж🙉😄. И за нощувките гледам да е нещо по-бюджетно, иначе изборът е огромен в момента🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, ДиянаВ каза:

Някои търсят в Тенерифе топлина през зимата, но аз съм си пожелала за догодина прохлада през лятото🙂. Който не е разбрал, планирам ваканция там през юли, когато денят е дълъг, а настроението отпускарско🙃. Първоначално нощувките бяха 7, но от снощи станаха 10. Засега за първите 7 съм запазила един апартамент в Сан Андрес, на североизток, който уж мисля да остане. Идеята е след кацане от дълъг полет, шофьорът да е улеснен с царски път до мястото на настаняване, а като посвикне с обстановката да подхване баирите и завоите. Оттук да направим разходките из Анага и Тейде в комбинация с времето за плаж и туризъм из някои градчета. В заблуда ли съм, гледайки мапс, че от столицата и Сан Кристобал де ла Лагуна маршрутът към Тейде е най-лесен с кола?

В голяма чуденка съм за следващите 3 нощувки. Идеята ми е тези дни да ги посветим на Тено и Маска. Откъде като база ще е по-удобен и лесен достъпа до тях - от северозападната или от западната част на острова? 
Харесала съм някои места и от двете страни:

- в San Marcos апартхотел на една скала с гледка към океана,

- в Icod de los Vinos, много симпатична виличка с басейн, но е на един стръмен баир отгоре и ме притеснява автомобилът,

- в El Tanque тип селски туризъм,

- и от другата страна в Alcalá до Los Gigantes или в селата Tamaimo/Arguayo.

Накъде да насоча погледа си, за да се улесни малко разногледото търсене?🙂

@Alexander, не искам да те притеснявам, но ако ми кажеш нещо, ще те послушам😄. Моля те отдели няколко минути, когато можеш. Ако трябва и реконструкция на плана с нощувките 7+3 ще направя, но повече от 2 места няма да сменям🙂

Сан андрес е доста отдалечено в края на острова. Не знам защо си го избрала, ако искаш сподели.

Там е най-известния изкуствен плаж без никакви вълни, който е и силно посещаван. 
 

вярно е, че от Ла лагуна е най-лекия път към Тейде.

 

Маска е половин ден, другите 2 къде ще ходиш, ако нощуваш там?

 

Ел Танке е на високо и почти постоянно е в мъгла, не бих го препоръчал за база.

 

Икод е добре, както и Гарачико, за мен е най-добре нещо по-централно около Пуерто де ла Крус, Лос Реалехос или Ла Оротава, до които има магистрала.

 

за 10 дни за първи път в Тенерифе  не бих се занимавал с Ла Гомера.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@ДиянаВ, и от мен един глас за Пуерто де ла Крус. Бяхме в Тенерифе през април за седмица. Нощувките разделихме пет в Пуерто де ла Крус и две на юг,в селце, близо до летището. И въпреки,че вторият апартамент беше перфектен, сърцето ни остана в Пуерто. Градчето е като една ботаническата градина, със страхотна атмосфера, евтини заведения и културен живот. Има си плаж,има такъв за сърфисти,басейни,има мирадоро,даже има и безплатно влакче до Лоро парк.😉. Много места за хапване ( доста по-евтино от юг).

Доста попътувахме и останах с впечатлението,че сме направили перфектен за нас избор.

Връзка към мнение
преди 21 часа, Alexander каза:

Сан андрес е доста отдалечено в края на острова. Не знам защо си го избрала, ако искаш сподели.

Там е най-известния изкуствен плаж без никакви вълни, който е и силно посещаван. 
 

вярно е, че от Ла лагуна е най-лекия път към Тейде.

 

Маска е половин ден, другите 2 къде ще ходиш, ако нощуваш там?

 

Ел Танке е на високо и почти постоянно е в мъгла, не бих го препоръчал за база.

 

Икод е добре, както и Гарачико, за мен е най-добре нещо по-централно около Пуерто де ла Крус, Лос Реалехос или Ла Оротава, до които има магистрала.

 

за 10 дни за първи път в Тенерифе  не бих се занимавал с Ла Гомера.

 

Ще се опитам. Защо избрах Сан Андрес:

IMG_2076.jpeg.4390b24b6e6a58f7312de480027e91e0.jpeg

- цветно градче без големи хотели, не много голямо с провинциален облик, но в същото време облагородено, има достатъчно кафенета, ресторанти, магазини и подобни;

- близостта до Анага, на която искам да отделя поне 3-4 дни;

- от южното летище, където кацаме след почти 6-часов полет, се достига по главен прав път за 50 мин.;

- наличието на облагороден плаж без камъни и вълни. Това е все пак лятната ни морска почивка. Не обичам да ходя на плаж с кола, както и да сменям за един ден няколко плажа. Идеята ми е да отделяме примерно 2 часа дневно за плаж, а другото време да е за разходки по природни и градски места.

- с кола по-големите градове Санта Круз, Ла Лагуна, Пуерто де ла Круз, както и по-малки симпатични градчета, са лесно достъпни;

- комбинацията от море и планина. Ако моите любимци искат да спат до по-късно или нещо друго, мога да си хвана пътеката пеша или с автобус и да се озова в сърцето на Анага. Това ми е най-интересната част на острова. Атракции като Лоро парк не знам дали въобще ще правим - лятно време животните в зоотата са мързеливи, а и по принцип са си така🙂

- от Сан Андрес лесно и бързо може да отделим няколко часа за басейн с палми и коктейли в столицата, ако океанската вода ни идва прекалено студена.

Обобщено смятам, че в Сан Адрес мога да балансирам ежедневно времето между лежерен и активен туризъм. 

 

преди 13 часа, mamaivy каза:

@ДиянаВ, и от мен един глас за Пуерто де ла Крус. Бяхме в Тенерифе през април за седмица. Нощувките разделихме пет в Пуерто де ла Крус и две на юг,в селце, близо до летището. И въпреки,че вторият апартамент беше перфектен, сърцето ни остана в Пуерто. Градчето е като една ботаническата градина, със страхотна атмосфера, евтини заведения и културен живот. Има си плаж,има такъв за сърфисти,басейни,има мирадоро,даже има и безплатно влакче до Лоро парк.😉. Много места за хапване ( доста по-евтино от юг).

Доста попътувахме и останах с впечатлението,че сме направили перфектен за нас избор.

Гледах и Пуерто де ла Крус. В момента, в който видя високи сгради пред плажа, спирам да гледам.

IMG_2077.jpeg.4f0e990d661af9b60245425363ba7ce4.jpeg
 

IMG_2079.jpeg.8228dd87e72a6c69a5d7825aa2f363ca.jpeg

 

IMG_2078.jpeg.3238a609031c4b296aa014c2b5881542.jpeg

 

IMG_2080.jpeg.eb922c386a7d5f3f84ab278411262c71.jpeg

 

Да, сигурно има и красиви, и стари, и зелени места в града, но ще ги видим на разходка дотам. Не мисля, че ще ми е по-удобна база за Анага.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Alexander каза:

Маска е половин ден, другите 2 къде ще ходиш, ако нощуваш там?

 

Не знам, не съм задълбавала в маршрутите на Тено. Какво ще правя другите 2 дни? Ще търся гуачинчета 😄. Може би градчетата от северозападната страна са по интересни от тези на запад и югозапад, а последните да ги направим, прибирайки се към южното летище за обратния полет някои, а други с деня за Маска? 
Ла Оротава може да разгледаме с разходка от първото място за настаняване🤔

Не знам кое е по-добре. Първо да правиш маршрутите и после нощувките или обратно…Все още всичко ми е в схематичен вариант, но и не ми се проучва в детайли още от сега. Затова питам тук🙂

Редактирано от ДиянаВ
Връзка към мнение
преди 39 минути , ДиянаВ каза:

Гледах и Пуерто де ла Крус. В момента, в който видя високи сгради пред плажа, спирам да гледам.

IMG_2077.jpeg.4f0e990d661af9b60245425363ba7ce4.jpeg
 

IMG_2079.jpeg.8228dd87e72a6c69a5d7825aa2f363ca.jpeg

 

IMG_2078.jpeg.3238a609031c4b296aa014c2b5881542.jpeg

 

IMG_2080.jpeg.eb922c386a7d5f3f84ab278411262c71.jpeg

 

Да, сигурно има и красиви, и стари, и зелени места в града, но ще ги видим на разходка дотам. Не мисля, че ще ми е по-удобна база за Анага.

Разбирам те,но изобщо ще е толкова брутално, колкото изглежда,няколко блока-хотела са всъщност,а там е и плажа, който се използва от сърфисти основно. Градският плаж е друг. Исках да кажа,че градчето има страхотна атмосфера,но вие си знаете най-добре.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@mamaivyи аз те разбирам🙂, и естествено пак ще гледам. Благодаря. Всъщност, ако всички нощувки са на 1 място, това е най-подходящото.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Съгласих се с доводите за Сан Андрес.

 

Лошо е, че е в края на острова и юе губиш време да ходене до където и да е, без Анага.

От Ам Андрес до Оротава е 30-40мин поне.

за мен е по-добра идея да се разбият нощувките на две места, за да не губи допълнителни часове в път всеки ден.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

😆щото казах голяма дума, че като видя високи сгради, спирам да гледам, затова взех, че харесах едно студио в Сан Маркос на плажа😄. Все пак е в най-крайната част и има зеленинка и океанска морска гледка, така че мога да се абстрахирам от блоковете😛, особено с чаша питие😉

@Alexander, ще разделям нощувките, натам отиват нещата, но ще помисля още как. Благодаря, помогна ми да се самонасоча🙂 Тази кола нали ще й плащаме наем, трябва да се оползотвори😄. Ако се насочим към вторите нощувки в северозападната част, можем попътно да отделим време за Оротава. Оптимизацията на времето ще я мисля напролет 🙂

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте и Честит празник!

 

Изчетох всичко във форума и в резултат сглобих програмата по-долу. Ще имаме 6 дни в Тенерифе в края на май. Пътуваме с 2 деца, на 11 г. и 3 г. Обичаме да обикаляме и идеята ни е както да плажуваме, така и да се разхождаме. Съответно наехме кола под наем за по-лесно придвижване. Нощувките разделихме така - 4 в Пуерто де ла Круз, 2 в Лос Кристианос. Със сигурност ще пропуснем пътя до Маска, както и катеренето до Тейде (дори и с лифт) и Сиам парк.

 

Въпросите ми са няколко - постижимо ли е останалото както съм го предвидила? Пропускам ли нещо интересно за децата? Има ли конкретни места с впечатляващи гледки, на които да спираме по пътя с колата?

 

Ден 1 - пристигаме привечер на северното летище
Ден 2 - Анага (не съм сигурна до къде бихме могли да стигнем), прилив или отлив на плаж Бенихо, може би Ла Лагуна за вечеря
Ден 3 - Лас Тереситас, вечеря в Канделария
Ден 4 - Лоро парк, Ла Оротава
Ден 5 - Икод, Гарачико, плаж Charco del Viento
Ден 6 - Лас Америкас и евентуално разходка с корабче в залива на Маска и покрай Лос Гигантес (ще решим на място дали е подходящо с малкия), Коста Адехе
Ден 7 - Лос Кристианос и заминаване от южното летище вечерта

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Пуснали са дати през юли за достъпа до Тейде - върха. Според вас в кой часови интервал е добре да запазя?

11:00-13:00

13:00-15:00

15:00-17:00

За най-ранния няма как да стане, по-скоро станем🙂 Предполагам, че през лятото времето ще е хубаво през целия ден. Моля за съвет, за да не се чудя твърде много🙂

Връзка към мнение

Здравейте Магеланци,

Резервирах пътуване в последната секунда до Тенерифе за 5 нощувки и се опитвам да сглобя програмата. Тъй като ще пътуваме с малката принцеса която е на 5 г. програмата ще трябва да е съобразена и с нея.

Кацаме в 11 ч. на 31.03. на южното летище резевирал съм рент а кар за с Голдкар беше най -добрата оферта нощувките ще бъдат в Пуерто де ла Круз. Предложете нещо леко в района с което да запълним деня, като се има в предвид, че ще сме гроги /5 часа нощен преход от Варна до София и след това полета 5-6 ч./ 

01.04. Имам закупени билети за Лоро парк /колко време отнема обиколката може ли да включим нещо друго в този ден/

02.04 Плаж /Лас Тераситас/ + Някое Гуачинчета /Барка и Ana i Eva са ми в списъка/ фенове сме на морската кухня

03.04 Сиам парк купих двоен билет /Сиам и Лоро/ тук пак искам да попитам дали ще ни стигне времето да комбинираме с корабче до Лос Гигантес

04.04. Мама обича вино посещение на някоя винарска изба /гледах винени турове на някакви изби Бод(т)ега/ моля препоръчайте +...

05.04. обратен полет в 16 30 ч. ще се радвам да дадете предложения да уплътня времето пътьом до летището

Зная, че времето е ограничено и не мога да видя и една миниатюрна част от красотите които предлага Тенерифе и в същото време съм със двете шефки на които не се нравят дългите обиколки, но възприемам това пътуване като опознавателно за следващия път.

Тейде и Маска ги изключвам от това пътуване.

Благодаря Ви предварително!

 

Връзка към мнение

До Лоро парк може да отидете с влакче, което е безплатно .И пак така да се върнете . Мисля,че ще му хареса на детето. В сайта може да видите от къде точно тръгва влакчето. В самия парк е много приятно и мисля,че може да си предвидите целия ден. Има места за хапване,за пикник,за игра, някои програми може да гледате пак. В Пуерто де ла Круз има и много приятна ботаническа градина,а и прекрасна зона за разходка до океана. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всичко е писано и виждам, че си изчела добре темите!

За рибно евтино място, от най-добрите е El barco.

Малко по-скъпо и пак отлично La pimienta, обаче за него трябва  резервация или ранно ходене.
 

За винен тур, не препоръчвам.

Локалните вина са скъпи, но не кой знае какво. 
Само белите от Лансароте са наистина добри.

Връзка към мнение
41 minutes ago, Alexander said:

Всичко е писано и виждам, че си изчела добре темите!

За рибно евтино място, от най-добрите е El barco.

Малко по-скъпо и пак отлично La pimienta, обаче за него трябва  резервация или ранно ходене.
 

За винен тур, не препоръчвам.

Локалните вина са скъпи, но не кой знае какво. 
Само белите от Лансароте са наистина добри.

Да изчетох почти всички теми, а тази за guachinche - тата няколко пъти и честно казано те са основната ми цел за това пътуване (мама обича вино а тати да се храни обилно) 😄 Alexander би ли препоръчал ресторант на плажа или с морска гледка ( без Каза Африка, ми идва малко далеч). Винения тур отпада жена ми ще се наслаждава на местното вино в гуачинчетат и ресторанти. Ще проверя кой плаж с жълт пясък беше препоръчал в южната част понеже трябва и малко тен да хванем в Тинирифи 😄

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

 Тези с хубавите гледки обикновено са туристически или стандартни кръчми.

 

Този е с гледка, но не е близко Restaurante Mirador Lomo Molino By El Mortero в El tanque

 

Този не е евтин, но  е много добър Furancho La Zapatería в Icod

 

Хубав плаж  на юг е Playa Abama

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.