Прескочи до съдържание

Куба - скъпо ли е или евтино?


ruwenzogy

Препоръчани мнения

...А и да не сме егоисти - може пък и на самите кубинци да им се иска промяна. Тяхната гледна точка може да не съвпада  нашата :) Светът се върти... 

 

Естествено, ние си гледаме нашата егоистична гледна точка, че искаме едно място в карибите, което да не е супер американизирано и да се различава от разните му Бахами, Антили и т.н. А инвестициите сигурно ще доведат до развитие, то и тук всичко живо псува застрояването по Слънчев Бряг и Банско, но това изхранва маса сънародници :)

Връзка към мнение

Ами те промените текат поне от 5 г, но там бавно си стават нещата. Не е песимизъм по-скоро носталгия по нещо изчезващо. За мен като турист Куба е интересна с ретро излъчването си, другото го има навсякъде.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Офтопик: Разбира се, че си прав, Жоре. Репликата ми не означава, че искам американизация. Напротив, и аз съм като Теди... Но сигурно и кубинците искат да пътуват, да имат добър стандарт. Романтиката може да  е в моторите, но не съвсем :) Помня реплика на моя приятелка по повод застрояването на Банско и тъгата ми по старата кръчма на дедо Пене и изобщо... И тя като отвори оная ми ти хубава македонска уста... хаха.. И вика - за приходящите - някои - може да не им отърва новото, но ние сме щастливи, че не газим в кравешките лайна и да се чудим откъде да си намерим работа. Вие сте за малко, ние за постоянно...  И не че и тя одобрява всичко. Просто както винаги, всичко е в баланса. И различните гледни точки.

 

Дано не изтърват контрола в Куба, но има още доста време, както казваш. Извинявам се за офтопика :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Та, онтопик, т.като една от първите санкции, които ще бъде вдигната, е рестрикцията за пътуване - тумбите американци ще нахълтат безусловно. Цените, както навсякъде, където е пълно с такива туристи, ще скочат. В пъти.

Връзка към мнение

Та, онтопик, т.като една от първите санкции, които ще бъде вдигната, е рестрикцията за пътуване - тумбите американци ще нахълтат безусловно. Цените, както навсякъде, където е пълно с такива туристи, ще скочат. В пъти.

 

В статията, която линкна специално е отбелязано, че рестрикциите за обикновен туризъм остават, само служебни пътувания и роднински ще са освободени:

 

The United States will also ease travel restrictions across all 12 categories currently envisioned under limited circumstances in American law, including family visits, official visits, journalistic, professional, educational and religious activities, and public performances, officials said. Ordinary tourism, however, will remain prohibited.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По новините казаха друго.. в крайна сметка, ще се окаже трето .. :)

Също така, family visits е половината Маями ...

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

По новините казаха друго.. в крайна сметка, ще се окаже трето .. :)

Също така, family visits е половината Маями ...

ооо да Маями си е най-големия кубински град. Аз даже съм чувал от кубинци че ако искаш автентични кубински сандвичи там е мястото.

 

А относно ембаргото ме съмнява да го вдигнат, от другия политчески сезон, Републиканците вече ще контролират освен Камарата на Представителите както досега и Сената. Така че "перестройката" ще почака малко.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Част от републиканците подкрепят решението , както и демократи се обявяват против.

Там си нямат точно като наште партийни вождове и се получават интересни гласувания по някой въпроси :)

Връзка към мнение

От една страна е вярно, че от туристическа гледна точка Куба никога няма да е същата. Планирам за догодина, дано да хвана малко от атмосферата. Това си е пътуване във времето.

Но от друга това си е супер новина за кубинците, особено ако вдигнат и ембаргото. Никой не би искал да живее така. От всичко най-важен е просперитетът на един народ, изстрадал народ в случая. Няма да се впускам в политика (забранено е), но ще пожелая на кубинския народ да се възползват максимално от "отварянето" и да извлече ползи от него и по-хубав живот за средния кубинец. 

По френската ТВ казаха днес " В Куба ще видят айпад преди избирателен бюлетин". 
 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Та, онтопик, т.като една от първите санкции, които ще бъде вдигната, е рестрикцията за пътуване - тумбите американци ще нахълтат безусловно. Цените, както навсякъде, където е пълно с такива туристи, ще скочат. В пъти.

Логично. Но те и сега не са някакви тънки, ако го играеш турист - дрането на иностранните туристи си е официална и неофициална политика. Да не забравяме, че може би половината Канада плажува там та цените за туристи са "канадски", но поне не отблъскващи за качеството, което получаваш. Говоря за стандартни туристически неща извън пакет като транспорт, екскурзии, др. Както знаем има и магазини/места за местни на други цени, но не съм убеден, че стават.

Връзка към мнение

Засега не е скъпо, но ще стане. А от скъпите магазини масово пазарят кубинци, защото другите просто са празни. Как го правят с техните никакви заплати за мен е мистерия.

Връзка към мнение

Засега не е скъпо, но ще стане. А от скъпите магазини масово пазарят кубинци, защото другите просто са празни. Как го правят с техните никакви заплати за мен е мистерия.

 

 

Половин Маями праща пари на родата в Куба :)

Връзка към мнение

На мен много ми хареса сладкото от гуаяба. Почти всяка сутрин ни даваха на закуска. Влязохме в един от празните магазини, имаше опашка, която не знам за какво точно чакаше, но много ни се зарадваха като си купихме 5 сладка. Струваха някакви стотинки. Влачихме ги до България и с кеф ги ядохме и си спомняхме Куба + мохитотата с ром.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

http://edition.cnn.com/2015/01/15/politics/cuba-regulations-announcement/index.html

 

Официално махат рестрикциите за пътуване, включително за туристи. Ще могат да се ползват и кредитни карти.

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение
Георги Матеев

Аз утре пътувам за Хавана и ще предавам революционните промени директно от фронта :) Май хванах баш последния влак за Куба.

 

А ако случайно са махнали туристическите визи ще съм много доволен.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

http://edition.cnn.com/2015/01/15/politics/cuba-regulations-announcement/index.html

 

Официално махат рестрикциите за пътуване, включително за туристи. Ще могат да се ползват и кредитни карти.

Ей сега родата ще се събере. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

След една седмица прекарана в Хавана мога да твърдя, че в Куба е евтино. Поне според моите разбирания.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

За съжаление, опасенията се потвърдиха ... американците се стичат на талази, за да изпреварят талазите от стичащи се американци ..

 

http://skift.com/2015/03/23/american-tourists-flock-to-see-cuba-before-more-americans-come/

Връзка към мнение

За съжаление, опасенията се потвърдиха ... американците се стичат на талази, за да изпреварят талазите от стичащи се американци ..

 

http://skift.com/2015/03/23/american-tourists-flock-to-see-cuba-before-more-americans-come/

 

Абе тия проценти малко свободно ги размотават. Че са се вдигнали заявките с 400% може да означава, че от 100 човека, сега са 400, не е чак болка да се психираме. Но имам едно наум и на Куба ще и дойде реда най-късно догодина по това време :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Куба ръстът е 4 % за 2014 - около 2,2 млн. туристи годишно, като за САЩ няма данни

Ето тук малко по-представителен източник.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Еее, вие пък, каквото се притеснихтееее ;)  Ей го, останалият свят :) В оня линк , дето го даде Мак, пише че 600000 годишно щяли да се втурнат натам :unsure:

Връзка към мнение

И да налея още малко масло в огъня - вече пуснаха първия директен полет от Ню Йорк до Хавана. http://abcnews.go.com/US/wireStory/direct-flights-york-cuba-taking-off-29716162.

Вярно, не е редовен полет, но все пак...

 

Язък, изпуснах Куба в най-спокойните й и евтини времена...

Връзка към мнение

Много страх има в тази тема, да сигурно ще се понапълни с американци, но няма да е днес, утре и в идните месеци. Ако на някой му е мерак, да планира до 1 година да отиде и със сигурност ще го завари такова, каквото е било преди да паднат ограниченията  :) Вече след 3-5-10 години ситуацията може да е друга. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.