Прескочи до съдържание

Куба - скъпо ли е или евтино?


ruwenzogy

Препоръчани мнения

Спокойно момчета и момичета, нищо в Куба не се е променило.

И аз и доста мой познати ходят редовно в Куба тъй че поводи за притеснения няма :)
Никой нищо не е изпуснал -  същото си е както беше преди години, не се е променило (освен че е поскъпна малко). Не се усещат и никакви наченки на промяна - засега всичко е по медиите само.

Редактирано от Ou7law
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Куба е скъпа дестинация,колкото и чудно да звучи.Инфо от Септ 2014.Мохитото е по евтино от водата.Но като цяло там е скъпо.Говорейки за обикаля е а ал инкл.Една кола п и д наем е около 600 долара и отделно бензина за седмица.А ако не знаеш испански,трудно да се движиш с кола сам.Скъпо е.
 

Връзка към мнение

След една седмица прекарана в Хавана мога да твърдя, че в Куба е евтино. Поне според моите разбирания.

А дали е удобно да дадеш някаква калкулация за 1 седмица в Куба? Средно за нощувка, храна и транспорт на ден? За да мога по-адекватно да се ориентирам в цените към днешна дата...

Връзка към мнение
Георги Матеев

А дали е удобно да дадеш някаква калкулация за 1 седмица в Куба? Средно за нощувка, храна и транспорт на ден? За да мога по-адекватно да се ориентирам в цените към днешна дата...

 

Нощувки по квартирите се намират за по $25-30 на вечер, това е за двойна стая. Хотелите са от $100 и нагоре на вечер и не ти ги препоръчвам.

 

Храната може да варира в много широки граници. Ако се храниш с пици и сандвичи от местата, от които и всички местни пазаруват, може да минаваш буквално с $3-4 на ден (закуска, обяд, вечеря). Ако обаче предпочиташ туристическите ресторанти си приготви минимум по $10 на човек на хранене.

 

Транспортът - публичният е много евтин (стотинки). Доколкото знам колите под наем са сравнително скъпи, но аз не съм наемал и не мога да ти кажа точна цена.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Някъде беше писано за междуградските автобуси , а и чужденци ми казваха , че не можело да купуваш билети за местните , а само в тия за туристите. Така ли е наистина ?

  • Браво 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Някъде беше писано за междуградските автобуси , а и чужденци ми казваха , че не можело да купуваш билети за местните , а само в тия за туристите. Така ли е наистина ?

 

Както всичко в Куба и това е малко относително. В Хавана 2 пъти се возих в автобуси за местни и нямаше проблем по принцип. Но и така наречените "туристически" автобуси също са доста евтини, така че публичния транспорт като цяло е ОК.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някъде беше писано за междуградските автобуси , а и чужденци ми казваха , че не можело да купуваш билети за местните , а само в тия за туристите. Така ли е наистина ?

Само внимавайте като плащате - цената дали е в CUC или в CUP, някой може да се подхлъзне :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имах предвид тия за дългите разстояния. Не знаех , че и в градовете има такива. Последно едни английски младежи тъкмо се връщаха оттам и също разправяха , че било много скъпо , но те не са печени като вас и са карали само по каналния ред :)

Връзка към мнение

Само внимавайте като плащате - цената дали е в CUC или в CUP, някой може да се подхлъзне :)

Разликата е 26 пъти - затова разправят, че било скъпо ... ами отваряйте си очите!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нощувки по квартирите се намират за по $25-30 на вечер, това е за двойна стая. Хотелите са от $100 и нагоре на вечер и не ти ги препоръчвам.

 

Храната може да варира в много широки граници. Ако се храниш с пици и сандвичи от местата, от които и всички местни пазаруват, може да минаваш буквално с $3-4 на ден (закуска, обяд, вечеря). Ако обаче предпочиташ туристическите ресторанти си приготви минимум по $10 на човек на хранене.

От малкото пъти, в които съм пътувала по-активно смятам, че в графа настаняване до $25 и нетуристически ресторанти за до $5 ще ми бъде чудесно:) Предпочитам вместо да си осигуря по-туристически условия и да се отдам на скъпо за мен настаняване и храна, да изкарам повече време в пътуване. Така споделените цени ме карат по-реалистично да се замисля за там :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това видяхте ли го :

 

http://bigstory.ap.org/article/24f176048cc14b75a1e5851d36197eec/ap-exclusive-airbnb-cuba-major-us-business-expansion

 

Над 1000 регистрирани домакина..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да уточним, че малко са объркани нещата. С градски транспорт в Хавана няма проблем да се пътува, евтино е, 50 CUP, в междуградски обаче не може в местните автобуси. За чужденците автобусите са viazul, имат сайт, може да се видят цените там. Аз препоръчвам да си купите отсечките онлайн, защото автобусите бяха пълни. За спането - 25-30$ е ок. За храната, ние, стресирани от разни изказвания, че ще умрем от глад си носихме кашкавали, луканки, консерви, половин куфар и си купувахме само хляб. От местните магазини, едни питки, малки, като за хамбургер, по 10 CUP, едната. В Хавана хляба се купува от хлебарници, в магазините няма. В тези магазини, където се продава с CUP освен хляб и ром, друго не можеш да си купиш, защото няма какво. В магазините с CUC има всичко, майонеза за 2 и нещо CUC бурканчето от 330 гр. например, или умножено по 2, горе-долу между 4-5 лева. Това за мен е скъпо. Има и някакви салами, малотрайни, от какво обаче са, не знам. Вода, само в скъпите магазини, 1,50 CUC, или 3 лв. за литър и половина. Други цени не помня, аз не съм купувала. Дори на пазара продавачите са изучени и като видят чужденци вдигат цената и не намалят. От тези павилиончета, където продават разни сандвичи, лично аз не бих яла, това е като да ядеш в Азия от улицата, стоката стои без хладилник в 40 градусова жега, пипат я с ръце и изобщо изглежда доста нехигиенично. Сандвичите са с малотраен колбас, суров. Пиците са по-приемливи, че поне са печени, ние ядохме, но за 2 пици и шише вода платихме 6 CUC, или 12 лв. Сладолед има евтин и едни пастички в сладкарниците с CUP, не помня цената, но беше много евтино, но друго няма. Честно казано не съжалих, че си носихме храна, дойде ни добре. 

Редактирано от slujitel
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Нощувки по квартирите се намират за по $25-30 на вечер, това е за двойна стая. Хотелите са от $100 и нагоре на вечер и не ти ги препоръчвам.

Жоре, ти можеж ли да препоръчаш някой квартира? През кой сайт ги букна?

Връзка към мнение
Георги Матеев

Жоре, ти можеж ли да препоръчаш някой квартира? През кой сайт ги букна?

 

Мога да препоръчам квартирата, която ползвах аз - беше напълно ОК. Букнах си я директно от техния сайт: http://casaincuba-aby.com/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От малкото пъти, в които съм пътувала по-активно смятам, че в графа настаняване до $25 и нетуристически ресторанти за до $5 ще ми бъде чудесно :) Предпочитам вместо да си осигуря по-туристически условия и да се отдам на скъпо за мен настаняване и храна, да изкарам повече време в пътуване. Така споделените цени ме карат по-реалистично да се замисля за там :)

Няма такова нещо, като нетуристически ресторанти, нетуристическото не е ресторант, а един прозорец, от където продават сандвичи, мръсно и мизерно, аз съжалявам, че не го снимах. Стои една купчина нарязано на малки парченца месо, нещо, като пушено и идва една жена да купува и продавача награби с шепи и и напълни в една торба.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Няма такова нещо, като нетуристически ресторанти, нетуристическото не е ресторант, а един прозорец, от където продават сандвичи, мръсно и мизерно, аз съжалявам, че не го снимах. Стои една купчина нарязано на малки парченца месо, нещо, като пушено и идва една жена да купува и продавача награби с шепи и и напълни в една торба.

 

На пръв поглед нетуристическите места за хранене наистина изглеждат странно и малко нехигиенично, но определено се свиква, а и никой не е умрял. Ние ядохме цяла седмица точно от такива места и нищичко ни нямаше. Пиците дори са доста вкусни.

 

Ако мога да направя някакво сравнение - уличните колички за хранене в Азия например са 2 пъти по-мизерни.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

На пръв поглед нетуристическите места за хранене наистина изглеждат странно и малко нехигиенично, но определено се свиква, а и никой не е умрял. Ние ядохме цяла седмица точно от такива места и нищичко ни нямаше. Пиците дори са доста вкусни.

 

Ако мога да направя някакво сравнение - уличните колички за хранене в Азия например са 2 пъти по-мизерни.

Е, това дали някой е умрял..... 

Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Знаех си, че хващам последният влак, след седмица.

 

110 полета между Щатите и Куба на ден, започващи до няколко месеца ..

http://www.reuters.com/article/us-cuba-usa-aviation-idUSKBN0U01XZ20151218

 

Хаста ла Виста, Куба ..

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Знаех си, че хващам последният влак, след седмица.

 

110 полета между Щатите и Куба на ден, започващи до няколко месеца ..

http://www.reuters.com/article/us-cuba-usa-aviation-idUSKBN0U01XZ20151218

 

Хаста ла Виста, Куба ..

Аз няма да успея да я видя в стария си вид, а за новия нямам мерак..Беше ми в сметките последните 1-2 години, ама не може да се отиде навсякъде..

 

 

Даже ме е яд в момента, че това става.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Знаех си, че хващам последният влак, след седмица.

 

110 полета между Щатите и Куба на ден, започващи до няколко месеца ..

http://www.reuters.com/article/us-cuba-usa-aviation-idUSKBN0U01XZ20151218

 

Хаста ла Виста, Куба ..

 

Направо ме преряза тази новина, но това ми помогна да се възстановя сравнително бързо:

 

There will likely be a 60-to-90 day process during which U.S.-based air carriers will submit proposed routes, suggesting scheduled flights would not begin until the first few months of 2016 at the earliest.

Връзка към мнение

Тези 110 освен това са само позволение, не означава, че тръгват толкова полети...нещата няма да се променят толкова рязко и изведнъж, има поне 1-2 години, когато Куба ще си е в старата ретро красота според мен. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.