Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

В крайна сметка отказах Мале-София срещу такса от 220 долара. Трябва да ми върнат 308 долара във ваучери, за да си купя връщане след отиването (на 3 февруари) но вече 7 часа не ги получавам и се тревожа дали ще свършат икономичните билети.

Не искам да те плаша, но аз едни ваучери ги чаках 3 седмици и то след като им напомних два пъти с мейл. Дано при теб е по-различна ситуацията.

И не се тревожи излишно, проблеми, които се оправят с пари не са проблеми.

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Отговориха ми във фейса, Hello Elena,

 

We checked the booking details and show that it's already confirmed. We regret that we will not be able to change the origin or destination of the flights.

 

In such case, you will need to cancel the ticket as per the fare rules, then re-book for the correct sectors.

В крайна сметка отказах Мале-София срещу такса от 220 долара. Трябва да ми върнат 308 долара във ваучери, за да си купя връщане след отиването (на 3 февруари) но вече 7 часа не ги получавам и се тревожа дали ще свършат икономичните билети. Е...днес ми се появиха нови 5 бели косъма, не мога да си представя как можах да сътворя такава простотия! Чакам и полудявам....

Представям си как се чувстваш, но нали си чувала оная мисъл "Човек не знае какво печели, когато губи" -  Нека ти и хората, които обичаш да сте живи и здрави, всичко друго не е от голямо значение

Връзка към мнение

Не искам да те плаша, но аз едни ваучери ги чаках 3 седмици и то след като им напомних два пъти с мейл. Дано при теб е по-различна ситуацията.

И не се тревожи излишно, проблеми, които се оправят с пари не са проблеми.

E, успокои ме! Майната му, сипвам си една водка и чакам по-добри дни. Благодаря на всички ви за съветите и подкрепата!

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Някой от пътувалите с Флайдубай може ли да ми каже, след като купиш билетите трябва ли да излензат и да ти ги пратят, защото  след като платих ми изпратиха само номер на резервацията, а с други компании ми пращат и билетите.

Оги, ние бяхме получили само Booking confirmation с номера на резервацията и с него си я отваряхме през сайта на FlyDubai.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Някой от пътувалите с Флайдубай може ли да ми каже, след като купиш билетите трябва ли да излензат и да ти ги пратят, защото  след като платих ми изпратиха само номер на резервацията, а с други компании ми пращат и билетите.

 

FlyDubai не издават и не изпращат електронни билети като традиционните авиокомпании, а са на принципа на ниско-тарифните. Номерът на резервацията (PNR-а от 6 символа) е всичко, което ти трябва за да пътуваш.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

А как разпределят местата flydubai? Ако не си доплатиш за определени места, дали системата слага пътниците от една резервация един до друг, или ?

Връзка към мнение

А как разпределят местата flydubai? Ако не си доплатиш за определени места, дали системата слага пътниците от една резервация един до друг, или ?

Не знам, защото ние двете бяхме на отделни резервации, но по идея на Desi75 оставихме чекирането за летището и тогава помолихме за местата, които искаме. Дадоха ни ги безплатно, така че помолете там да ви сложат заедно където искате.

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Явно и други магеланци освен мене са ударили греда при опит за плащане с дебитна карта към flydubai.

Аз пробвам с mastercard, но и с VISA не са успявали.

Дава наличие на проблем и 24-часов срок, за да довършиш плащането. Пробвах се няколко пъти. Обаче срокът изтича, а днес е неделя...

Дали има някакъв шанс, ако се отиде до тази агенция, която са посочили (Крис Еър) в понеделник, и промо-цената все още да е валидна и с тях да се изврши плащането по някакъв начин?

Връзка към мнение

Явно и други магеланци освен мене са ударили греда при опит за плащане с дебитна карта към flydubai.

Аз пробвам с mastercard, но и с VISA не са успявали.

Дава наличие на проблем и 24-часов срок, за да довършиш плащането. Пробвах се няколко пъти. Обаче срокът изтича, а днес е неделя...

Дали има някакъв шанс, ако се отиде до тази агенция, която са посочили (Крис Еър) в понеделник, и промо-цената все още да е валидна и с тях да се изврши плащането по някакъв начин?

Защо не опиташ с друга карта?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Защо не опиташ с друга карта?

Защото нямам достатъчно наличности в друга карта, а изрично пише, че за някои държави, сред които и Шри Ланка, не може да се резервира с карта, която не е на някой от пътниците в резервацията.

А жена ми пък със сигурност няма наличности по карта, понеже нейната заплата не я плащат по карта.

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз накрая успях да платя, след като открих проблема с картите, не приемали дебитна карта, добре че ди бях запазила резервациятаи намерих нужната карта с достатъчно налични по нея и не се наложи да ползвам туристическата агенция за съпорт при плащането, че и те пари щяха да искат...пък нали бюджет гоним

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз накрая успях да платя, след като открих проблема с картите, не приемали дебитна карта

Радвам се, че си успяла да купиш. :)

Това с дебитните карти е нещо ново. На предната промоция платих с дебитна VISA, само накрая ми поиска 3 D secure код.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Радвам се, че си успяла да купиш. :)

Това с дебитните карти е нещо ново. На предната промоция платих с дебитна VISA, само накрая ми поиска 3 D secure код.

 

И аз сега си платих с дебитна със секюрити кода, така че проблема не е в дебитните карти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може би приемат само дебитни карти, които имат  3D секюрити код. Моята няма такъв. И не я приеха при резервацията.

Имам и една с 3D код, но в момента нямам наличности в нея.

Ще я заредя с някаква сума и ще дебна за по-сетнешни промоции...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз да сложа край на одисеята с малдивските билети. Всичко се нареди, назад съм 220 долара, но и така билетите се вързаха 350 евро, което си е чудна цена. Само нервите, дето изхабих и съсипания уикенд. Изпратиха ми ваучерите през ноща, след като засипах месинджъра им със заплахи, че ще направя ФБ страница "Never fly with Flydubai", ще пусна жалба, ще ги хейтна по всички форуми. :) Ще се ходи до Малдивите....догодина чак.

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

И аз да сложа край на одисеята с малдивските билети. Всичко се нареди, назад съм 220 долара, но и така билетите се вързаха 350 евро, което си е чудна цена. Само нервите, дето изхабих и съсипания уикенд. Изпратиха ми ваучерите през ноща, след като засипах месинджъра им със заплахи, че ще направя ФБ страница "Never fly with Flydubai", ще пусна жалба, ще ги хейтна по всички форуми. :) Ще се ходи до Малдивите....догодина чак.

Или както е казал чичко Шекспир: всичко е добро, когато свършва добре.

Честито!  :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз да сложа край на одисеята с малдивските билети. Всичко се нареди, назад съм 220 долара, но и така билетите се вързаха 350 евро, което си е чудна цена. Само нервите, дето изхабих и съсипания уикенд. Изпратиха ми ваучерите през ноща, след като засипах месинджъра им със заплахи, че ще направя ФБ страница "Never fly with Flydubai", ще пусна жалба, ще ги хейтна по всички форуми. :) Ще се ходи до Малдивите....догодина чак.

Браво! Много се радвам, че всичко приключи добре! Малдивите ви очакват!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 Изпратиха ми ваучерите през ноща, след като засипах месинджъра им със заплахи, че ще направя ФБ страница "Never fly with Flydubai", ще пусна жалба, ще ги хейтна по всички форуми. :) Ще се ходи до Малдивите....догодина чак.

Аз засега тихо и кротко си питам за ваучерите и още не съм ги получила :( Да взема да ги заплаша и аз като теб :)))
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да, тормоз до дупка. Как могат да ми залеят пощата с: "Моля, довършете вашата резервация", а на ваучерите им трябвали минимум 24 часа за да пристигнат...Дай им и друга поща, провери си спама и junk-a.

Връзка към мнение

Да, тормоз до дупка. Как могат да ми залеят пощата с: "Моля, довършете вашата резервация", а на ваучерите им трябвали минимум 24 часа за да пристигнат...Дай им и друга поща, провери си спама и junk-a.

Всичко проверих, но няма. Така и не разбрах тези ваучери могат да се ползват за покупка само на Flydubai билети или ?

Редактирано от Ametist
Връзка към мнение

И аз да сложа край на одисеята с малдивските билети. Всичко се нареди, назад съм 220 долара, но и така билетите се вързаха 350 евро, което си е чудна цена. Само нервите, дето изхабих и съсипания уикенд. Изпратиха ми ваучерите през ноща, след като засипах месинджъра им със заплахи, че ще направя ФБ страница "Never fly with Flydubai", ще пусна жалба, ще ги хейтна по всички форуми. :) Ще се ходи до Малдивите....догодина чак.

Честито, Ели! :) Много се радвам за дестинацията. Жалко наистина за изхабените нерви...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Така и не разбрах тези ваучери могат да се ползват за покупка само на Flydubai билети или ?

А аз така и не разбрах, за какви ваучери изобщо става дума ? Жалко за нервите и дано всичко се нареди супер натам и бъде едно запомнящо се пътуване :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз да сложа край на одисеята с малдивските билети. Всичко се нареди, назад съм 220 долара, но и така билетите се вързаха 350 евро, което си е чудна цена...

220 долара - все едно си пила (няма да пиеш) две бутилки вино в затворен комплекс на Малдивите. Така, че днес си отвори една бутилка и утре още една и всичко е точно.

Иначе без майтап, 350 си е доста прилична цена.

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.