Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Излиза, че това е в Южна Африка и ти ни водиш на гости някъде в околността...

 

Duke беше пръв  :)

 

Бях готов да дам наградата на правилен отговор с точност до континтент, но наистина държавата е Южна Африка и наистина е "в околността" - тоест на около 50 км от мястото, където тракам на клавиатурата в момента.

Името на града вече може да го намерите в гугъл по "buddhist temple south africa":  Bronkhorstspruit (задача с повишена трудност е да го прочетете :) )

 

Да, това е най-големият будистки храм в Африка, като седалището на ордена/сектата, към която принадлежи е в Тайван.

И, да, други подобни същият орден има и в Калифорния, и в Австралия.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Nan_Hua_Temple

Редактирано от домосед
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хайде нещо малко по-сложно тогава. Къде се намира този кръст? Ще давам постепенни жокери, защото мястото не е особено популярно за нас...

 

post-53-0-01079900-1414949385_thumb.jpg

Връзка към мнение

Южна Италия?! Там съм виждала и в Апулия, и в Базиликата подобен...

Редактирано от БраниB
Връзка към мнение

Позна страната, но не позна региона...


Давам още един, много важен жокер за мястото и ви оставям да мислите поне два часа, за да изгледам един филм...

 

post-53-0-59164000-1414951063_thumb.jpg

Връзка към мнение

Оброчен кръст на мястото, където героят на Данте се е измъкнал по тайно стълбище от Ада през Чистилището и е полетял към Рая.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, mililia позна мястото...

 

Става дума за La Verna, която се намира в тосканските Апенини. Мястото е свързано с живота на Св. Франциск от Асизи, който получава La Verna от някакъв тогавашен граф през 1213 г. Твърди се, че през 1224 г., по време на 40 дневен пост в пещерата, която виждате на снимката по-горе, Св. Франциск получава видение на серафим, който прехвърля върху тялото на светеца Иисусовите стигмати. Всяка година между две и три хиляди францискански поклонници се стичат в La Verna по време на празниците. Мястото е изключително популярно, но извън туристическите пътеки и на практика достъпно само с автомобил. Е, специално за папата в подножието е построена хеликоптерна площадка ... ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Честно казано, не зная каква е идеята на mililia с горната загадка, но не виждам как точно ще бъде разгадана дори от човек, който работи срещу въпросната сграда и цял ден наблюдава въпросната фасада... :P

Връзка към мнение

На мен ми прилича на Сорбоната/Париж, ама е абсолютно тото  :)

 

По-скоро Лувъра има орнаменти с фигури, а не Сорбоната. Във Франция ли се намира сградата?

Връзка към мнение

Тази фасада може да бъде навсякъде в Европа и поне половината останал свят. Лично на мен ми прилича на типична виенска архитектура, но съм убеден, че по-скоро греша в предположението си и все пак става дума за добрата стара Италия и то в нейната северна част, например Милано... :P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Hotel de Sully

Вярно. :) Ти гониш!

 

Сградата се намира в района на Маре, в близост до площад Вож. Представлява аристократична къща построена през 1625 год. Там се намира офиса на Центъра за националните паметници.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Честно казано, не зная каква е идеята на mililia с горната загадка, но не виждам как точно ще бъде разгадана дори от човек, който работи срещу въпросната сграда и цял ден наблюдава въпросната фасада... :P

Хахахаха, не мога да те мина с дървения кръст, който ни подаде за разгадаване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хахахаха, не мога да те мина с дървения кръст, който ни подаде за разгадаване.

 

Така е, но много бързо дадох важен жокер, а вторият беше с ролята на голов пас... ;)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.