Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 4 минути , Zaro каза:

 

Не знам от коя година ти е снимката, но към 2015-2016 треньор на националния отбор на Малдивите беше Велизар Попов, с който сме учили в едно училище. Като малки бяхме приятели покрай общи футболни пристрастия.

На мен ровичкането в нета за футболни стадиони са ми отдавна страст - колкото по-долна дивизия, толкова по-добре.

  След престоя му там е снимката. Той доведе преди време "супер звездата" Марио Жардел в Черно море. Сега е треньор в Тайланд някъде , но нещо не се задържа напоследък за по-дълго в нито един отбор.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Хихи, таз пързалка ми е набор:girlwacko:Няма как да не я знам. Ама вече не е най-на високо, някъде из Щатите, май в Колорадо беше,  има такава, която е на доста по-високо. Мързи ме да ровя, ама имам някакъв спомен за почти два пъти по- голяма височина.

Ако тази е на 1600, онази  е  на 3000.

Забравих да река и че, ръбестата къща я знам, ама пак ще си трая. :girlwacko:

Мда, в Колорадо има една на 3,400 м, но не може да се сравнява с тази по мащаб, замах и гледки около нея :) 

IMG_2140.JPG

IMG_2141.JPG

IMG_2143.JPG

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Мерси. Редно е да се отдаде чест и на Заро в случая. Стадионът не го знаех, нито толкова разбирам нещо от футбол. Мислих дори да пуснем колаж - crop-ваме през средата по една снимка, съединяваме неговата и моята и... поти се двойно, магеланецо! :) Но щом си рекъл, пускам.

 

Къде се намират тези каменни стълбове?

 

P1016255.thumb.JPG.79a8569245fbcc54dee2e94795385f82.JPG

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Преди години бяхме на едно пътуване из България: Сакар - скалите Бакърлии, Вишеград, Бакаджиците и пр.  Под връх Вишеград имаше такива интересни мегалити.

Всъщност, по едно време много ме бяха заинтригували такива камъни, оказа се, че в България, мегалити и долмени има на много места.В Пловдив преди две години, ако не се лъжа, имаше много интересна изложба с фотоси от много места у нас.

Ама тия трите камъка само ти си знаеш къде си ги видял.:girlwacko:

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, AlexandraKo каза:

Преди години бяхме на едно пътуване из България: Сакар - скалите Бакърлии, Вишеград, Бакаджиците и пр.  Под връх Вишеград имаше такива интересни мегалити.

Всъщност, по едно време много ме бяха заинтригували такива камъни, оказа се, че в България, мегалити и долмени има на много места.В Пловдив преди две години, ако не се лъжа, имаше много интересна изложба с фотоси от много места у нас.

Ама тия трите камъка само ти си знаеш къде си ги видял.:girlwacko:

 

На прав път си. Давам изобилие от жокери да познаете веднага, щото забягвам 3 деня по родопски баири, тучни поляни и тежки чевермета.

 

- България е

- Не Сакар, а Източни Родопи 

- от върха, от който снимам, голямата забележителност не са точно тези 3 стълба, на които иначе казват менхири, а Средновековна крепост

- кадри от "Време разделно" са снимани тук 

 

Аз май почти го казах. Ще се справите ли без интернет?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , oli_mali каза:

Ти направо си го каза: Крепостта Устра. :) Всеки, който е минавал през Маказа, трябва да се е отбивал до там.

Иначе трябваше да ви бавя 3 дена без отговор и да спирам играта. Точно така, крепостта Устра до село Устен, Джебелско. Преди табелата за селото се хваща черен път вдясно и се върви почти 5 километра - първите няколко до хижата са сравнително лесни, но последните 1-2 са доста стръмнни и изморителни до върха.

 

Устра и до днес си остава е една от най-запазените и живописни високопланински Средновековни крепости в България от X век - чудна за излет, катерене и туризъм. Строена е вероятно по времето на Константин VII Порфирогенет ( или по нашему "Багрянородни" 913-959 г.). Пазела е много важния търговски път от Констанция (Симеоновград) до Беломорието. Отвесни скали пазят повечето и страни, а близо 3 метра дебели стени заобграждат върха. На места височината на запазените останки на зида достигат над 8 метра. Гледката на 360 градуса в огромен периметър е по-ра-зи-тел-на! Тук е имало триетажни кули, щерни и щаб, от който дори е запазена червената византийска щукатура (мазилка). Цар Симеон вероятно завзема крепостта, но впоследствие я преотстъпва на Византия и е обявен за "василеопатор"- тоест висш настойник на византийския император, който се жени за една от дъщерите му. Последвалото разтрогване на договора от Зоя- майката на императора, скоро води до съкрушителната загуба на византийците в битката при Ахелой в 917 г., на която тази година честваме кръгла годишнина. А за стълбовете до крепостта и до днес текат спорове - дали са обработени останки от старо тракийски светилище, или са естествено оформени колони от природата, тъй като скалата на върха се чупи точно на такива големи пръчковидни стълбчета, подобно базалта. Така или иначе, те със сигурност са изиграли някаква свещена роля в значението на мястото.

 

P1016300.thumb.JPG.7adcf405a5a833472fa7ebb386acf080.JPGP1016239.thumb.JPG.85b576774710f22580ade84f5e28a565.JPGP1016234.thumb.JPG.ab8234924837658f84164727d67f3259.JPGP1016244.thumb.JPG.1e9f426f1a59fa262867c7c315172239.JPGP1016247.thumb.JPG.860ea85733b910a4e38932b6c60dccb1.JPGP1016252.thumb.JPG.0fbb43851e4b46f2e96210dd11604daa.JPGP1016254.thumb.JPG.c80f90e24252b095faca2b4a6360aca6.JPGP1016236.thumb.JPG.7d52fa341d71a4707b93bb128b31da3d.JPGP1016264.thumb.JPG.936e2a48f012dd60ab86e2ebee9afc98.JPGP1016268.thumb.JPG.b3e2c89ab7aca4558f80a6222ec4041c.JPGP1016278.thumb.JPG.f1e05ea84cc6e3a944d29e6417acd05c.JPG

 

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към мнение

На магеланското парти попаднахме на тази картина и никой не може да каже от къде е. Някой може ли да каже от къде е тази снимка?

IMG_9262.JPG

Връзка към мнение
Преди 1 час, Alexander каза:

На магеланското парти попаднахме на тази картина и никой не може да каже от къде е. Някой може ли да каже от къде е тази снимка?

IMG_9262.JPG

Уличните лампи са парижки, мацките са елегантни по френски... реално място ли е това?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, bulpa каза:

Уличните лампи са парижки, мацките са елегантни по френски... реално място ли е това?

Ха, отначало и нашите (на магеланците от сбирКаката) предполоения бяха в тази посока по същите причини.

Да, мястото и реално и художникът е рисувал сградите от натура, но според мен за човешките фигури по-скоро е дал простор на въображението си.

Не е Франция ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Понеже влетях изневиделица, ще напиша, че разбрахме къде е снимката. Да, повечето решихме, че е във Франция заради хората, аз дори посочих Бордо, но се оказа след търсене в гугъл, че е от Кеймбридж, само, че художника  е разширил улицата леко.

.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 1 час, Alexander каза:

Понеже влетях изневиделица, ще напиша, че разбрахме къде е снимката. Да, повечето решихме, че е във Франция заради хората, аз дори посочих Бордо, но се оказа след търсене в гугъл, че е от Кеймбридж, само, че художника  е разширил улицата леко.

.

Това е мястото.

https://goo.gl/maps/D94y4JxXpBm

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 14/04/2017 в 11:43, oli_mali каза:

И за да не бавя играта, че и аз излизам на разходка....

DSC02074.JPG

Значи моята загадка пак е актуална!До момента се знае, че не е Капри. Хайдее, 5 дни минаха...

Връзка към мнение
преди 2 минути , Иван Попов каза:

Чехия

Чехия няма излаз на море, докато Хърватска действително е възможна.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.