Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 27 минути , AlexandraKo каза:

Стига де, не е голяма беда, че не си се сетила.

Разбира се, че не е беда. Просто съм смешна на себе си. Примирила съм се с таз мистериозна лоботомия :)

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

По новата загадка:

Това е част от двореца Чапултепек, / откъм по- тясната му страна/, до една много красива порта от ковано желязо, като дантелена,  една от най-главните забележителности на Мексико сити. Това е императорски дворец, в който е живял и Максимилиан Хабсбургски, когато бил провъзгласен за император на Мексико от Наполеон. Не бил много дълго на този пост, че мексиканците го екзекутирали, ама това е друга тема.:)Дворецът е разположен в много красив парк, който се води за  най- голям в Западното полукълбо, точно два пъти по- голям от Централ парк.

Не съм ходила, но ми предстои съвсем скоро, та съм си почти написала домашното за там.:)

Този дворец, музея на Фрида Кало, чиято история винаги ми е била много любопитна и Дворецът на изящните изкуства са ми в топ трите места, които ще видя в Мексико сити.

Обаче имам въпрос - никъде не намерих отговор за златните орнаменти по балконите. Какво представляват?

Има хиляди снимки в нета на красивите витражи, на портите от Jade, на централното стълбище със стенописите насреща, ама за тези орнаменти - нищо.

 

Абсолютно верен отговор. За златните орнаменти не мога да помогна. Иначе имах една много по-ужасяваща снимка от Чапултепек, но реших да не я пускам, че там дори и гугъл не знам дали щеше да помогне :D
Иначе в Мексико сити и околията има толкова много за гледане. Не знам защо повечето хора го пропускат и отиват директно на Юкатан. Определено е един прекрасен град, който заслужава няколко дни разглеждане. Особено Теотихуакан е... уау.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
В момента, Евгения каза:

Разбира се, че не е беда. Просто съм смешна на себе си. Примирила съм се с таз мистериозна лоботомия :)

 

На това му се вика "услужлива памет". Трябват си тренировки. А по отношение на всичко, което разучавам предварително толкова подробно, децата само се кискат с мен - като всичко знам, за какво ще бия път до там.:lol:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 2 минути , ACM каза:

Иначе имах една много по-ужасяваща снимка от Чапултепек

Много ми е интересно какво ще й е толкова ужасяващо на снимката?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Евгения каза:

Много ми е интересно какво ще й е толкова ужасяващо на снимката?

Сигурно се има предвид качеството на самата снимка.:O

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 44 минути , AlexandraKo каза:

Давам следващата загадка, с обичайните въпроси - къде и какво е това.

 

 

P1240378.JPG

Мост над река. С паркинг наблизо. След като има паркинг, значи има нещо, което е привлякло хората.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 минути , Zaro каза:

Мост над река. С паркинг наблизо. След като има паркинг, значи има нещо, което е привлякло хората.

Точно!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Duke каза:

Това ми напомня Постойна яма в Словения...

Верен отговор!:)

Дюк, заповядай, моля за следващата загадка.

А пък аз  по-късно ще разкажа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм подготвен със сериозна загадка, затова пускам първото за което се сещам. Къде се намира това място, как се нарича и с какво е известно?

 

P1040747.thumb.JPG.0e750349b5abce8e09578b7ff9e950bf.JPG

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Най-много такива мегалитни струпвания има в Англия,подредени под формата на кръгове. Подобни на тези камъни на снимката съм виждала в Дартмур, ама те, всички камъни си приличат.

Връзка към мнение

Трябва да е в Армения.

 

Първо, Duke наскоро ходи там, и второ, пейзажът ми е твърде сух, за нещо по западно, а и ми се струва, че видът на скалата е по-скоро вулканичен. Пък и скоро разглеждах доста за Армения, покрай стогодишнината от геноцида. Има там такива камънаци.

 

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ОК, имаме участник познал държавата, сега остава да бъде назовано името на мястото и обяснено какво представляват тези камъни...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.