Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Онемях... Що аз?! Като награда че нищо не съм познала...  :wub:  :blink: хаха 

Добрееееее, благодаря! Усмихна ме. Ей сега... 

 

Мисля, че можеш да предложиш нещо много интересно :). За мен ще е по-голямо предизвикателството да позная мястото :)

Връзка към мнение

Няма да ви мъча особено - очаквам моментална реакция, респектирана съм от познанията ви, а тези които са чели пътеписите ми - никак няма да се затруднят  :rolleyes:и все пак мястото е извън масовия туристически поток... Айде, намазах и аз да се забавлявам не само като кибик... хаха... благодаря!

 

540228_3200678453223_115663222_n - web.jpg

Връзка към мнение

l'Abbaye de Longpont, Picardie

 

Абсолютно! :) Абатството съществува от 1131 до 1793, унищожено през 1918 и възстановено до степен, която не разрешава видоизменение на останките, историята и природата. 

 

575494_3200678933235_1776017757_n-web.jpg

 

Абатството е известна дестинация, но само за ценители. Хотелите са изумителни. Нищо общо със стандартния лукс. Vintage стилът е властващ. Стаите ухаят на духове :) 

 

549419_3200680693279_993323713_n - web.jpg

 

За кулинарната вакханалия дори не ми се спомня. Douzaine d'escargots à la persillade, или иначе казано охлюви – нещо, което не бях накусвала, но съвсем кръвожадно заобичах. Или изумителното телешко, което просто няма аналог. Няма да споменавам Crème brûlée à la vanilla, изпечените преди час франзели, местнотото червено Syrah и толкова вида сирена, колкото може да роди мозъка... Спирам до тук, защото ще ме намразите. След отвратителната английска кухня да попаднеш тук е нещо като фантастика.

 

Помня разказите по време на вечерята за английска двойка - съпруг и съпруга, или поне така се предполага, с благородническа титла, запазили своето инкогнито до последно. Всеки от тях носи своята котка в луксозен кафез или както там се нарича, всеки поръчва отделно блюдо за котката си с фамозна сьомга по специална фламандска рецепта. Хранят се мълчаливо. На следващият ден се качват в Ролс Ройса си и без нито една дума напускат френската обител, до следващата година.

 

484604_3798416596303_484101293_n -web.jpg

 

Млъквам... хахахаха... mililia, ти гониш!

Връзка към мнение

Това не е никакъв жокер :P

Хахаха, сигурно си прав. Намира се на остров Сицилия.

Много сходства ми излизат в главата, и за това последно ще кажа Палермо.

Топло ;)

Връзка към мнение

Хахаха, сигурно си прав. Намира се на остров Сицилия.

Топло ;)

Не е редно да давам още мнения. Ако снимката не е от Палермо значи губя. Но наистина много ми прилича на парка в Палермо и чак нямам търпение да се прибера в къщи да си разгледам снимките от там.

Връзка към мнение

Не е редно да давам още мнения. Ако снимката не е от Палермо значи губя. Но наистина много ми прилича на парка в Палермо и чак нямам търпение да се прибера в къщи да си разгледам снимките от там.

Снимката е от Палермо. Извинявай, ако не съм се изразила достатъчно разбрано за теб. Остава да назовеш и точното място.

Връзка към мнение

Снимката е от Палермо. Извинявай, ако не съм се изразила достатъчно разбрано за теб. Остава да назовеш и точното място.

Извинявай аз , че по скоро не съм от говорил достатъчно разбрано за теб. Парка се казва Вила Джулия.

Връзка към мнение

Извинявай аз , че по скоро не съм от говорил достатъчно разбрано за теб. Парка се казва Вила Джулия.

Напълно верен отговор. И малко инфо за парка.

http://en.wikipedia.org/wiki/Villa_Giulia_(Palermo)

 

Както се казва "ти гониш", твое е правото да пуснеш следващата загадка.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

IMG 2170

 

Нещо интересно от UK. Снимката е от областен център и много много важен за Кралството град преди индустриалната революция. Този изпълнен с история замък е построен около средната на 11 век. Къде се намира ?

Връзка към мнение

 

 

 

Нещо интересно от UK. Снимката е от областен център и много много важен за Кралството град преди индустриалната революция. Този изпълнен с история замък е построен около средната на 11 век. Къде се намира ?

 

Това е замъкът в Норич, построен от Уилям Завоевателя. :)

Редактирано от woman_in_white
Връзка към мнение

Гале, Галееее, ша си кибичим двенките. :drinks:  Иначе темата е готина и я следя.

 

Tedy предполагам,че със сигурност имаш някоя интересна снимка, за да продължиш с нея в темата? Надявам се, че останалите нямат нищо против да отстъпя моя ред на Tedy  :)
Връзка към мнение

А ти нямаш ли желание да пуснеш снимка?

 

Имам разбира се, но предпочитам и други да се включат в темата и да не са само наблюдатели...

Според промените в регламента (прочети по-напред в темата) имам право да посоча кой да продължи ;) Все пак това е игра, в която всички да се забавляваме...

Нещо против?? :huh:

Ако Tedy откаже  ще преценя дали аз да продължа или някой друг  :rolleyes:  B)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.