Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Rainy, добър опит, но не! Правил съм си труда да прегледам всички покрити мостове в Европа (поне на снимка) и смея да твърдя, че Ловешкият е най-готин, но пък може би това е и поради сантиментални причини (все пак Ловеч е родният ми град). Когато посетих Понте Векио във Флоренция бях доста разочарован да видя, че всъщност той не е изцяло покрит - по средата си е без покрив, само отстрани дюкяните са. Останалите мостове са само от дърво, няма как да се мерят с творението на Кольо Фичето (на долната снимка). ;)

 

post-47-0-73790500-1414867533_thumb.jpg

 

това сигурно е някъде из бивша Югославия, но не знам къде

Една подсказка, който трябва да разпознаете, се намира в Европа, но не е в страна от бивша Югославия. ;)

Редактирано от tonik
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да, мостът е пешеходен и не, не е разположен в Германия. :)

Иначе много правилно се ориентирахте всички, че се намира в страна от бившия соцлагер. ;)

Ако утре сутринта няма познали казвам коя е планината, в която е разположен градът.  

Връзка към мнение

Ще налучквам с държавата. Съдя по панелите, че са по-добре поддържани, което съм го виждал в Словакия, Чехия. Но може и да е Полша.

Редактирано от Spqr
Връзка към мнение

Да, градчето се казва Долни Кубин. Много прятен 20 - хиляден градец, в подножието на Татрите. Центърът още носи духа на социалистическа Чехословакия, но пък е страшно чисто и подредено.

 

post-47-0-08449200-1414922824_thumb.jpg

 

post-47-0-55830300-1414922827_thumb.jpg

 

post-47-0-88597500-1414922830_thumb.jpg

 

post-47-0-21704900-1414922836_thumb.jpg

 

Давай woman_in_white, твой ред е. 

Редактирано от tonik
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Моите загадки са изключително лесни.Така, че не вярвам да се затрудните :)

Къде е правена тази снимка? Град, държава, коя е тази сграда и кой "увековечен" на статуята пред нея :)

 

 

post-2076-0-92033400-1414923453_thumb.jpg

Връзка към мнение

Статуята на Хо Ши Мин пред сградата на пощата (в град Хо Ши Мин, бивш Сайгон). ;)

 

Приемам отговора за правилен, но това е сградата на кметството :)

 

Преди този град се е казвал Прейнокор, което означава ”лесен град”. Това е било най-голямото пристанище на Камбоджа. Виетнамцте завладели този град и започнали да го наричат Сайгон, на името на реката, на която е разположен.

При френското господство го наричали ”Париж на изтока”. Французите загубват Сайгон през 1954 г. и тогава се появяват американците, които наливат много средства в града.

През 1975 год. след обединението на Южен и Северен Виетнам, Сайгон е преименуван на Хо Ши Мин (на името на лидера на Виетнамската комунистическа партия и президент на Социалистическа република Виетнам (Северен)).

 

tonik твой ред е  :)

Редактирано от woman_in_white
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С цел постигане на известно разнообразие, отстъпвам правото си да определи загадка на Duke, който предния път първи позна страната от снимката. ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ОК, благодаря!

 

Мислех да пусна нещо наистина трудно за разгадаване, но в крайна сметка ще го оставя за друг път, за да не зацикля темата. Ето нещо изключително лесно за разпознаване. В кой град се намира тази постоянна инсталация?

 

post-53-0-66237300-1414934493_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.