Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Мисля, че това е храмът на Сети I в Абидос :)

Това е. :) Уникално място, изцяло запазено под пясъците. Изображенията вътре са с оригиналните си цветове отпреди хиляди години и очите на фигурите не са заличени, както по повечето други места в Египет от раннохристиянските фанатици.

post-2200-0-16220800-1414677608_thumb.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Познахте :)

Ето малко повече

Храмът на литературата (Van Mieu) в Ханой, Виетнам е историческо средище на науката и най-святото място за последователите на Конфуций. Тук е основан първият университет във Виетнам през 11 век.

Дългогодишна традиция е студентите, които очакват резултатите от изпитите си, да идват в храма, за да докоснат за късмет главите на 82-те сухоземни костенурки в двора. Учениците в тази област трябва да имат изключително висок среден успех, тъй като каменните глави на костенурките са станали почти меки от многократното докосване.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Позна. :)

 

Много красиво място, за съжаление скоро ще е трудно да се отиде, ако оставят нещо от него.

 

Палмира е древен арамейски град, известен като "невестата на пустинята". Самото име е гръцко, идва от арамейското "тадмор" (фурма). Заради стратегическото си разположение по пътя на керваните, бързо се развива и достига своя най-голям разцвет по време на Римската империя. Зенобия, жена на наместника Септимий Оденат, се опълчва на Рим и се провъзгласява за кралица. След кратки успехи и управление, градът е превзет и разрушен от император Аврелиан. Въпреки възстановяването, Палмира постепенно губи стратегическото си значение и залязва. 

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ето и моята загадка.

Това е стая в една много красива къща от 19 - век. В миналото къщата е принадлежала на заможен гражданин, но днес е превърната в етнографски музей. В кой град се намира този музей (както можете да се досетите градът е разположен на Балканите)?

 

post-47-0-62555800-1414756265_thumb.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Май трудна загадка съм дала...

Продължавам с жокерите - област Лигурия, град в който се провежда музикален фестивал. :)

Следващия път ще подскажа за обекта на снимката. :)

Връзка към мнение

Аз не знам коя е вилата, но е Сан Ремо, щом става дума за фестивал  :).

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сан Ремо е. :)

 

Казвам нещо и за живелия и починал там ... изобретил нещо ... важно и доходоносно... 

Правил опити с обекта в долу в ляво на следната снимка:

 

DSC05705-1.JPG

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.