Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Не знам колко лесно ще ви се стори това, но мен определено отговорът ме учуди, когато за първи път отидох там

Моята загадка още седи неразгадана?!? :)

Връзка към мнение

Не знам дали е наблизо,но снимката щеше да е чудесна загадка. :)

 

Карловац, Хърватска ? Покрай четирите реки ми хрумна.

Връзка към мнение

Карловац, Хърватска ? Покрай четирите реки ми хрумна.

Обърни внимание на вторият жокер?!?

 

П.П.Ако е познал аз ще кажа и ще разкажа нещо интересно за мястото. ;)

П.П.П.Добре,че от време на време успявам да укротя играта с нещо трудно. :)  :)  :) 

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Като гледам палмите да не е Гранада?

Не е Гранада.

Много ми стана интересно кой е градът. По втория жокер и част от първия прилича на Рим, ама май маврите не са стигнали дотам.

Маври до Рим не са стигали,така че не е Рим.

Връзка към мнение

Monestir de Sant Pere de Galligants. Кажи интересната случка оттам сега и да преминем към моята загадка, която е по-лесна, но любопитна  :)

Редактирано от petko
Връзка към мнение

От катедралата?

До сега чака в засада нали??? :)  :)  :)

Снимката е правена от катедралата в Жирона(Херона),която е с вторият по големина неф в света след този на "Св.Петър" в Рим.Старият град се намира точно над Еврейският квартал,на който фасадите на сградите са разноцветно пъстри.Снимката е изглед към бенедиктската църква "Sant Pere de Galligants".До града има редовни полети на нискобюджетна авиокомпания. ;)

 
Връзка към мнение

Красене, кажи кой да зададе следващия въпрос, че този отговор беше доста teamwork :) Пък той/тя ако поиска може да прехвърли загадката на Петко и така. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Monestir de Sant Pere de Galligants. Кажи интересната случка оттам сега и да преминем към моята загадка, която е по-лесна, но любопитна  :)

Абсолютно вярно.Сега си ти с вече публикувана снимка. ;)

Връзка към мнение

До сега чака в засада нали??? :)  :)  :)

 

Даддааа  :rolleyes:-_-B)

 

Мисля, че заслугата по разгадаването на загадката е на danimarkova и е редно тя да зададе следващата. При мен беше просто налучкване като знаех Жирона :). Не съм била там  :)... имаше вероятност преди години Раян да имат полети до там от Пловдив, но за съжаление пропаднаха.

 

Edit: Виждам, че ще гледаме загадката на petko :)

Редактирано от woman_in_white
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хайде народе, кой разбира, при мен се спира

 

post-134-0-15885000-1414862144_thumb.jpg

 

ПС. Ако е наистина трудно, ще давам жокери всеки час

Редактирано от petko
Връзка към мнение

Хайде народе, кой разбира, при мен се спира

 

attachicon.gifIMG_20140831_131833.jpg

 

ПС. Ако е наистина трудно, ще давам жокери всеки час

Това не е ли замъкът в село Равадиново, край Равда?

Връзка към мнение

еее tonik, позна доста бързо. Страшно внушително място, на 3 километра от Созопол. Препоръчвам на всеки, който минава оттам, да го види!

Сега според правилата май ти трябва да пуснеш загадка

Връзка към мнение

Този замък е с национална известност. Не една и две български кифли са си правили селфита там, иначе аз съм го виждал единствено на етап груб строеж (въобще не изглеждаше толкова красиво тогава).

 

Та, сега новата загадка. 

 

Мостовете представляват едни от най-значимите произведения на инжинерната мисъл. Нямам идея кога и къде е построен първият мост, но в продължение на хиляди години те осигуряват връзката между различни брегове, региони, дори народи. По света сигурно има стотици хиляди мостове, но много малка част от тях влизат в категорията на така наречените "покрити" мостове. Искам от Вас да ми кажете къде съм правил тази снимка (континент, държава и град)!

 

post-47-0-94121600-1414863904_thumb.jpg

Редактирано от tonik
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.