Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

преди 1 час, BlackArt77 каза:

@Георги Матеев и @домосед Камерун ли е обетована земя? 😁

 

 

Камерун е навалица - цели 5 магеланеца. 

 

Избирай между тези,  ама побързай 😉:

 

 

  • Клипертън

  • Либерия

  • Ниуе

  • о-в Буве

  • о-в Възнесение

  • о-в Норфолк

  • Питкерн

  • Токелау

  • Тристан да Куня

  • Уолис и Футуна

  • Хърд и Макдоналд

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 2
  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 4 часа, Граф Вронски каза:

Тази година най-много пътувания съм осъществил в живота си. Всичките са в рамките на стария континент.

 

Януари:  🇮🇹Милано, Италия (повторена държава) - уникална разходка с мои приятели (само мъжка компания бяхме и ни беше доста
добре без женска компания   вървяхме едни километри през ливадите около Mилано и се чудехме, ако имаше момичета - коя щеше да измрънка първо  )


Май:  🇵🇹Лисабон и Порто - Португалия (за първи път тази държава) +  🇪🇸Мадрид, Испания (повторена държава) - първата държава - приказка: забележителности, храна, вино ... разкошно усещане. 8 дни на тотално разпускане.


Август:  🇩🇰Копенхаген, Дания - за първи път в скандинавска държава. Държава, която засега (от всички, които съм посетил) ме впечатли най-много. Ако трябва да избера къде да емигрирам, това ще ми е първото предложение.


Септември: 🇳🇱Амстердам, Хаага, Делфт, Тилбург, Айндховен - Нидерландия (за първи път). Толкова много дъжд се изля върху мен, че вече забравих какво друго правих там 😄 С удоволствие бих обиколил вътрешната част на страната с колело.

Октомври: 🇬🇷 Атина, Гърция 
(повторена държава) - не съм изобщо впечатлен от града. Според мен е много мръсен, грозен, миришещ.

Ноември: 🇩🇪 Потсдам и Берлин - Германия 
(повторена държава) - бих казал, че останах разочарован от Берлин, добре, че беше Потсдам да компесира. И както и бирата, де. 😄

Пътуванията не бяха много дължи (освен майската) - около 3-4 дни повечето, кратки, но зареждащи с енергия и още по-голямо желание за обикаляне.

Следващата година се очерта още по-вълнуваща с два трипа до друг континент и 3 европейски дестинации ... засега. 🙂
 

Приятелю, напълно и без капка колебание съвпадам с теб в мнението ти за Дания и Атина. И мен Дания ме грабна с нещо неизяснено, какво, не знам. Жалко че не съм вече на възраст за емигриране, но и аз ако трябваше да избирам, бих избрал Дания(въпреки че съм испанист по образование). А Атина наистина ме ужаси: претъпкана с диваци, които пикаят и хвърлят лавини от боклуци където им хареса. Цели квартали заселени с такива зловредни пришълци бяха вмирисани и грозни.

 

Редактирано от muchachote
Допълнение
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Четири нови посетени държави през 2018. Изключително съм доволен от избора на Португалия, който беше случаен. Прага надмина неимоверно очакванията ми. Макар и за кратко успях да стигна и до Виена. А отметнах и Братислава. Също много приятно градче. За тази година приключих, но вече се готвя за 2019...

Редактирано от Tokotome
  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 53 минути , stanimir каза:

 

 

Камерун е навалица - цели 5 магеланеца. 

 

Избирай между тези,  ама побързай 😉:

 

 

  • Клипертън

  • Либерия

  • Ниуе

  • о-в Буве

  • о-в Възнесение

  • о-в Норфолк

  • Питкерн

  • Токелау

  • Тристан да Куня

  • Уолис и Футуна

  • Хърд и Макдоналд

От сигурен източник знам, че поне половината от тези ще паднат в обозримо бъдеще 😎

 

Обаче тоя о-в Диего Гарсия... 😵

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Смея се 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

За първи път в живота ми пътувах с дете и дори места, които вече познавах откривах по нов начин, търсех друг тип забавления (катерушки, а не барове).

Девет-десет държави по-късно равносметката е, че без дете пътуванията ми харесваха повече, но животът е такъв, какъвто си го направиш - хубав 😉
Най-спокойното ми пътуване: Унгария, на Балатон, плитка сладка топла вода, така че като му влезе вода в очите, не щипе и не реве, плаж от трева, та не яде пясък.
Най-напрягащото: Гибралтар, където детето все огладняваше, когато около нас бъка от маймуни, а те са пухкави, но диви и биха му отнесли десетмесечния мрънкащ г*з  барабар с банановата бисквита.
Най-забавното: Йордания, гигантски пясъчник и катерушките с епична гледка (снимка)

Jordan.jpeg

  • Харесвам 27
  • Браво 3
  • Смея се 12
Връзка към коментар

Тази година посетих само една нова държава, Швейцария, и то за кратко. Плюс нови места в Австрия и Германия. И за първи път два от Канарските острови.

 

И в духа на коментара на Coo, за първи път пътуване с две деца на под 3 години. Пътуванията само с едно дете вече ми се струват супер лежерни и сама се чудя на смелостта ни да плануваме едномесечно пътуване до друг континент с бебе и 3-годишно за догодина.

Редактирано от Masmiya
  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към коментар

Е,  то за който е приключил. 

Ако сега не събера лайкове,  после в навалицата кога ще се вредя ?  

Броя си ги един по един и ще ви запомня,  да знаете!

  • Харесвам 3
  • Смея се 20
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

2018г.

Нови: Беларус, Южна Африка, Намибия, Ботсвана, Зимбабве и Замбия.

Стари: Франция, Нидерландия и България, по няколко пъти, Германия, Полша (2), Италия, Австрия. В края на месеца пак Италия.  

  • Харесвам 18
Връзка към коментар

Аз съм слаб със само три нови, Полша, Ю. Корея и Йордания.

 

Стари има доста, Франция, Италия, Германия, Швейцария, Англия, Гърция, Словакия, Япония, Турция, Белгия и разбира се Испания.

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
преди 2 минути , Alexander каза:

Аз съм слаб със само три нови, Полша, Ю. Корея и Йордания.

Ха, ти ако си слаб, мен трябва направо да ме изключат от форума 😂 - тази година новите държави за мен са кръгла нула. Отчитам само няколко нови места във Франция.

 

Лошото е, че и догодина ни се очертава сушава, понеже по здравословни причини, в момента сме наложили мораториум върху всички пътувания. Ама, важното е да сме здрави, другото ще се нареди 😀

  • Харесвам 28
Връзка към коментар

Аз ще запомня отминаващата година с посещение през март на Израел, Палестина и Йордания (нови дестинации), последва дълъг работен период, 4-дневна морска пауза за почивните дни около 6 септември на Егейско море (Халкидики - отработена дестинация, но на ново място) и накрая през октомври "лятната" отпуска в Кипър (нова дестинация). 

За мен това беше една добра година!

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Започнах годината в Австралия🇦🇺, но не я броя за нова, защото завърших старата година там. След известно прекъсване по здравословни причини продължих със Сингапур🇸🇬 и Малайзия🇲🇾. При голямото ми лятно пътешествие се отчетох в Сърбия🇷🇸 (транзит), Хърватия🇭🇷, Словения🇸🇮 (за пръв път не транзит), Австрия🇦🇹, Германия🇩🇪 (транзит), Лихтенщайн🇱🇮, Швейцария🇨🇭, Италия🇮🇹 (за пореден път), Франция🇫🇷 (за втори път), Монако🇲🇨, Андора🇦🇩 и Сан Марино🇸🇲. А през септември най-накрая отчетох и Англия🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🇬🇧 не транзит.

 

Мисля, че това ми е най-добрата година от към броя на посетените държави, но пък не е по времето прекарано в пътуване, там се класира на второ място.

  • Харесвам 25
Връзка към коментар

Тази година новите места са предимно острови. По реда на посещение: Сардиния, Менорка, Майорка, Егина, Порос, Хидра и Доминиканска република. За кратко и Белгия.

  • Харесвам 19
Връзка към коментар

тази година посетих следните нови държави: Израел, Палестина, Русия, Азербайджан, Андора и Египет.

Продължих опознаването на България, Гърция, Испания, Индия и Италия.

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Тази година се отчитам с 3 нови държави: Катар (Доха за ден), Индонезия (Бали, Джогджа), Япония (Киото, Хирошима, Кобе, Нара, Кавагучико, Токио)

 

Стари естествено са Италия, Гърция и сега покрай коледа предстои Англия (посещавал съм само Манчествър, сега ще се ходи в Лондон)

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Само Йордания е нова тази година.

Изчислих ,че за годините съм спал през нощта във 71 летища от 130 посетени.

Тук сигурно съм рекордьор във България.

Има и специален сайт.

https://www.sleepinginairports.net/airport-guides.htm#.T9Crj5gctv4

  • Харесвам 18
  • Браво 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Нови - Филипини, Макао, Хонг Конг, Оман, Чехия, Белгия и Холандия

Стари(на повечето от тях по нови места) - Италия, Швейцария, Франция, Турция, Словакия, ОАЕ

  • Харесвам 14
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Тази година се изложих....само с Белгия мога да се отчета като нова държава...Стандартно както всяка година успях д отчета отново Франция, Италия и Англия 🙂 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

През тази година се случи така, че поставих личен антирекорд за последните 7-8 години с едва 2 новопосетени държави: Исландия🇮🇸 и Молдова🇲🇩. За сметка на това Молдова бе последната държава в Европа, която не бях посещавал.

Kато добавка успях да видя нови места в Англия🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 и Гърция🇬🇷 и да посетя добрия стар Рим🇮🇹, след пауза от 6 години.

Надявам се, че следващата година ще бъде по-успешна откъм пътувания. В крайна сметка понякога преди голям скок човек трябва да направи крачка назад. 😉 🤓

Редактирано от tonik
  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Тази година е по-добре от миналата. 😀

Нови държави: Малта, Израел, Йордания и Палестина

Повторения: Холандия, Германия, Гърция с нов остров Корфу.

 

Да благодаря на всички магеланци, които споделят информация, защото голяма част от пътуванията са подготвени благодарение на форума.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Чак след назиданията по-горе за качеството и количеството ми е неудобно да си кажа....

Ще изчакам да се скрия зад някой, че съм нито с малко, нито с много. 😂

Връзка към коментар

Нови: 5 бр. - Люксембург, Кипър, Португалия, Ирландия и Словения.

Повторени: 8 бр. - Белгия, Франция, Германия, Испания, Италия, Сърбия, Гърция и Хърватия.

Установявам, че времето лети все по-бързо и ми е все по-трудно да се сетя кога къде съм била. За някои места все едно е било вчера, а то се оказва преди 1-2 години 🙄

На всички желая приятни пътешествия през новата 2019 г. и да не губим магеланския си дух 😊

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.