Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

преди 39 минути , theo каза:

Тюх ,тамън да се похваля с посещение в нова държава ,то се оказа че Каталония не е държава._____________________________________________________

Непризнати държави има много в света, а магеланци сме малко по либерални към понятието държава ;) Ако вътрешно чувстваш Каталония, като държава, смятай си я за държава ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Topfly каза:

Непризнати държави има много в света, а магеланци сме малко по либерални към понятието държава ;) Ако вътрешно чувстваш Каталония, като държава, смятай си я за държава ;)

 

Така е ,магеланци сме широко скроени и либерални -за да приемем за патрон името на човек с незавидна съдба .  (като пионерчетата едно време)

  Както също сме дарени и с огромно чувство за хумор  .   (но по някога на някого трябва да се пояснява)

 

:drinks:

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
On 11/14/2017 at 4:10 PM, ivailo_radev said:

С оглед на това, че китайското посолство се води китайска територия, брой ги 11 :D

Не стааа действах с агенция :) но ако така се брои бях в Беларус, извадих виза ама не отидох. Сега имам кубинска, беларуска и китайска (дадоха я) бият се добре с американската, ако взема една за сирия ще ми я отнемат :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Понеже не ми се очертават нови държави до края на годината, да споделя. Тази година беше рекордна в това отношение - Русия, Швеция, Финландия, Естония, Куба, Белиз, Хондурас, Мексико, бях на рафтинг в Босна и Херциговина, посетих и Сърбия. Имам и трето посещение на моето любимо кътче на земята - Мадейра, посетих много красивите Колмар, Страсбург, не знам колко пъти пак ходих до Лондон, Брюксел, Брюж, въобще доста пълна с емоции година беше. Ако не ми мине котка път, догодина ще е същата. А дано!

Редактирано от luba_rizova
  • Харесвам 29
  • Браво 3
Връзка към мнение

Аз посетих Италия , Ватикана и Кувейт и съм на двата полюса : колкото се влюбих в Рим и римляните , толкова не искам да чувам за Кувейт :lol::ok:

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Моята равносметка за 2017 г. е скромна по отношение на държави, само 4 - Белгия, Португалия, Перу, Боливия (нови). Посетени 31 града в рамките на 45 дни общо. Повторих Англия (Лондон, плюс 2 нови града за мен - Кембридж и Портсмут, включително и Стоунхендж) за 5 дни. Също така направих и едно пътуване с девойката от Масачузетс до Колорадо (над 3600 км с кола) със стопове във Вашингтон, Индианаполис, Чикаго, Омаха, Денвър. 

Искаше ми се да не е толкова ялова, но понякога сметките не излизат. Щастлив съм, че прекарах 3 месеца зимата в Маями, почти не разбрах нищо от нея. За сметка на това, сега съм на студено в Avon (Колорадо), ама поне жената е вече с мен. Казал съм и, че билетите до Япония април месец са от нея, да си прави нЕква сметка! 

Завъшвам годината с 18 полета.

Редактирано от Евгени Димитров
  • Харесвам 11
  • Браво 2
Връзка към мнение
Евгени Димитров
На 11/20/2017 в 8:47, Янко Велков каза:

И понеже обожавам статистиката – ето прогнозната равносметка за 2017-та в някои цифри:

-       40 посетени страни (личен рекорд), от които 14 нови;

-       42 полета (с един повече от миналата година;)

-       1 околосветско пътешествие;

-       86 дни в България, или 71% от времето в пътувания (главно заради работата);

5a12f5a3f1802_2017.jpg.164081a96881c1bed960fcbc85b24271.jpg

 Янко, ти кога спа, бе младеж! Сърдечно завиждам! Пожелавам 2018 да е още по-силна!

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 11/20/2017 в 17:47, Янко Велков каза:

 

И понеже обожавам статистиката – ето прогнозната равносметка за 2017-та в някои цифри:

-       40 посетени страни (личен рекорд), от които 14 нови;

-       42 полета (с един повече от миналата година;)

-       1 околосветско пътешествие;

-       86 дни в България, или 71% от времето в пътувания (главно заради работата);

5a12f5a3f1802_2017.jpg.164081a96881c1bed960fcbc85b24271.jpg

Ееее, тЕ на това му викам аз пътешественик!

Янко, ти си от щастливците, които работят това, което обичат.:)

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз посетих Испания, Белгия, Италия за втори път, Братислава и Холандия. Като постижение броя това, че освен Италия, на другите места бях сама :)

...не мога да повярвам, че аз пиша това! :)

  • Харесвам 8
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Да се отчета и аз.

Годината ми бе скромна поради някои обективни обстоятелства. Всичките ми пътувания (без едно-две) бяха съсредоточени в първото полугодие, което доведе и до някои ограничения в посетените нови места, но равносметката ми е следната:

 

Вече посещавани държави, отново посетени през 2017 г.:

Македония - без нови посетени селища, но с посещение на любимия ми Охрид и първо продължително посещение на Скопие след разцъфването на мутробарока в центъра.

Белгия - с нови посетени градове  Мехелен и Брюж. Трябва да отбележа, че обичам Белгия. 

Франция - нов посетен град за мен (Ница). Френската Ривиера е едновременно безкрайно приятна и безкрайно надценена. 

Испания - първо посещение на Каталуния и Барселона (Камп Ноу е впечатляващ :) ), доколкото формално тези места са все още част от Кралството.

Италия - за първи път скитах из Мезоджорното (Южна Италия). Сбъднах мечтата си да посетя Помпей и Херкулан, успях да видя голям европейски град, който да е по-мръсен и занемарен от София (да, за Неапол става въпрос), влюбих се в Матера и си харесах Бари. 

Великобритания - 3 посещения с 3 нови града - Белфаст, Бирмингам и Манчестър. Първият като че ли възпроизведе най-силно впечатление върху мен: все пак Северна Ирландия е особен случай, говорим за град, който е разделен от стена по берлински модел, а и успях да намеря българските имена върху възпоменателната плоча със жертвите от "Титаник".

Австрия - без нови градове, но със добрата стара Виена, която ми замрази ушите от студ. 

 

По-вълнуващата част - новите държави посетени от мен през 2017 г.:

Андора - изключително приятна микро държава с макро планини и хубави гледки.

Монако - Кнежеството където богатите си мерят...там каквото си мерят... Мястото е страхотно поддържано и си струва посещението. Едно малко средиземноморско бижу. 

Ирландия - най-после се добрах и до този остров. Вълнуваща ирландска провинция, все едно излязла от филмите (а бях на места където са и снимани филми), стандартният дъжд за фон и не толкова вълнуващ Дъблин с интересни бири.

Беларус - винаги съм смятал, че това ще е последната страна в Европа посетена от моя милост, не поради мое нежелание, а поради изолацията й. Оказа се, че останаха цели две други за по-късен етап. Местният диктатор разхлаби каиша и аз се възползвах почти веднага понеже знам, че подобни прозорци обикновено не остават отворени завинаги. Много хубаво пътуване, Минск е готин, провинцията е очарователна, а като цяло за мен Беларус е интересна смесица на влиянията на Русия, Литва и Полша. 

 

Това ми е отчетът за 2017 г., а 2018 г. ще е с по-малко пътувания като бройка, но се надявам да са по-далечни като дестинации и изживявания. :) 

 

  • Харесвам 15
  • Браво 2
Връзка към мнение

За мен преживяването е по - важно от бройката. Все пак за протокола - в рамките на скромните 21 дни годишен отпуск /10 от които прекарваме на нашето море / тази година се отчитам с четири нови държави: Тайланд, Камбоджа, Швеция и Молдова.  Освен тях посетих нови места във вече посещавани държави- в Турция-Истанбул, в Италия-Болоня и Ферара,  в Шотландия-Стърлинг, в Испания- Толедо. И с не- по малко удоволствие за пореден път се върнах в Лондон, Мадрид и Глазгоу.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Нови за тази година-Мароко,Гибралтар,Кипър, Малдиви и Катар.За втори път Испания и пореден вече незнам кой - Турция. 2018 се очертава много много скромна в сравнение с 2017.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Понеже нямам планове за Декември ще си направя равносметка:

8 Нови: Португалия, Македония, Албания, Черна гора, Босна и Херцеговина, Хърватия, Сърбия и Турция

4 Повторени и почетворени: Мароко, Испаня, Румъния и ОАЕ

 

Доста добра година се оказа, общо 12 посетени държави и като бонус си бях в България през лятото :beach:

 

 

Редактирано от Kalinko
  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 11/20/2017 в 17:47, Янко Велков каза:

 

 Нарва – мечта ми е да посетя града от както прочетох за двете гранични крепости на двата бряга на реката, в един соц. исторически роман от ’50-те...:)

 

5a12f5a3f1802_2017.jpg.164081a96881c1bed960fcbc85b24271.jpg

Моля те кажи коя е книгата?

Връзка към мнение

Аз скромно скромно, но си направих таргета от 3 нови държави на година - Украйна, Куба и сега петък тръгвам за Кот д'Ивоар. Иначе повторих Амстердам и ще повторя Лисабон, нови градове Марсилия и Екс ан Прованс, Ганд също. Дай боже до година повече. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 14 минути , Kaloyan89 каза:

Аз скромно скромно, но си направих таргета от 3 нови държави на година - Украйна, Куба и сега петък тръгвам за Кот д'Ивоар. Иначе повторих Амстердам и ще повторя Лисабон, нови градове Марсилия и Екс ан Прованс, Ганд също. Дай боже до година повече. 

Ще чакаме да разкажеш за Кот дИвоар.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тази година доста скромно, но все пак радостно че успях и това да постигна предвид множеството ангажименти и разходи.

1 нова страна - Словакия (покрай посещението на Виена).

Много от държавите тази година бяха повторени, но в различни населени места ;-)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 05/12/2017 в 6:26, Росина каза:

Моля те кажи коя е книгата?

https://www.goodreads.com/book/show/25617188

 

"Андрей Чохов", София, 1950 г. - качих я още тогава в гуудрийдс (:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Отне няколко часа да обобщя информацията, но ето моята 2017-а в цифри

Бъдещи творчески планове?! :)

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Браво @Георги Матеев Шампион си по jumping! :) Много ме радва стилът ти и постиженията ти през последните няколко години. Имаш мечта, цел и много добра самоорганизация и най-вече радост и удволетворение от пътуванията си. Продължавай все така и след всичките държави и територи, да следват още много места по света. :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 27 минути , zon каза:

Браво @Георги Матеев Шампион си по jumping! :) Много ме радва стилът ти и постиженията ти през последните няколко години. Имаш мечта, цел и много добра самоорганизация и най-вече радост и удовлетворение от пътуванията си. Продължавай все така и след всичките държави и територии, да следват още много места по света. :)

@zon,много съм щастлива,когато видя такъв готин коментар като твоя!Чудесно е,че се радваме от сърце  на успехите и пътешествията,на сбъднатите мечти на магеланци!И го казваме,в случая пишем го!

Редактирано от jungfraujoch
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 2 минути , jungfraujoch каза:

@zon,много съм щастлива,когато видя такъв готин коментар като твоя!Чудесно е,когато от сърце се радваме на успехите и пътешествията,на сбъднатите мечти на магеланци!И го казваме,в случая пишем го!

Мен ме радва всеки един успех и когато някой постигнал нещо и/или нещо позитивно се е случило. Оптимист съм по природа.

 

На много хора тук ми харесват различните стилове на пътуване, и всякакъв бих опитала. 

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , zon каза:

Мен ме радва всеки един успех и когато някой постигнал нещо и/или нещо позитивно се е случило. Оптимист съм по природа.

 

На много хора тук ми харесват различните стилове на пътуване, и всякакъв бих опитала. 

И аз съм така :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.